Jump to content


Horor filmovi


TERMINATOR

Recommended Posts

  • Replies 215
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Inspirisali ste me,pa sam ovih dana poÅ¡to nemam posla,a moram da budem prisutan u kancelariji poneo ext hard disk na koji sam prebacio gomilu nekih trash i exploatation filmova iz 70tih,koje sam u meÄ‘uvremenu "kupio"..Joj,Äega sam se ja nagledao...Ruggero Deodato,Joe D'Amato..svaÅ¡ta neÅ¡to...

Link to comment
Share on other sites

Zar niko ni da spomene Romera?

Ja neću ni pokuÅ¡ati da njegovim filmovima "priÅ¡ijem" neku naroÄitu umetniÄku vrednost, jer oni je, realno, nemaju, i u tom smislu su svetlosnim godinama iza recimo Shining-a i mnogih drugih ovde navedenih filmova. Ali, ako bismo priÄali o horror žanru u neÅ¡to užem smislu, ovaj serijal definitivno ima u sebi neki primordijalni, iskonski užas.

Ako ste nekad, u nekim mraÄnim momentima, pomislili da je možda ljudski rod (ili bar njegova velika većina) - nasilju sklono krdo stoke bez mozga - u toj pomisli/premisi leži gotovo sav (umetniÄki) potencijal ovih filmova. I malo, i mnogo.

Moje ocene:

Night of the Living Dead (1968) - 4/5

Dawn of the Dead (1978) - 5/5

Day of the Dead (1985) - 4.5/5

Land of the Dead (2005) - 2/5

Diary of the Dead (2007) - 3/5

Survival of the Dead (2009) - 2.5/5

Link to comment
Share on other sites

Nisi nista slagao :) .Jeste glupost.Vise mi dodje kao komedija nego horor,ali mi nemamo nista ozbiljno od horor filmova tako da mu ova baba sera iz TT sindroma dodje kao nesto ozbiljno :P .

sto ljudi sto cudi... :)

meni je TT sindrom brutalan film....domaci zadatak za 90% horor filmova koje sam gledao

ne znam da li ste pominjali vestica iz Blera

Link to comment
Share on other sites

Ako već toliko volite te "dokumentarne" (snimane kamerom iz ruke) horor filmove mnogo bolji (bar meni) je:

Cloverfield (2008),

a o već pomenutim [Rec] (2007) i [Rec] ² (2009) ne treba ni troÅ¡iti reÄi. VeÅ¡tica iz Blera je film za malu decu u odnosu na ova dva.

Ja mrzim takve filmove.Tacnije nemam strpljenja ni sekunde da ih gledam....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...