Jump to content


Horor filmovi


TERMINATOR

Recommended Posts

  • Replies 215
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kad smo već kod filmova koji nisu horori u pravom smislu reÄi izdvojio bi i preporuÄio ovu triologiju: The Vengeance Trilogy (svaki je priÄa za sebe, ali zajedno prestavljaju jedan omnibus ovog sjajnog južno-korejskog reditelja: Park Chan - wook), a Äiji je jedini zajedniÄki sadržalac - osveta.

Sympathy for Mr. Vengeance (2002)

Oldboy (2003)

Sympathy for Lady Vengeance (2005)

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, ovo i nije tako loše :lol:

A evo neÅ¡to sliÄno novijeg datuma:

Piranha 3D (2010)

http://youtu.be/rRM9hncN6rU

i nastavak koji nestrplijvo iÅ¡Äekujem:

Piranha 3DD (2012)

http://youtu.be/L4AfKh-u08o

ps: u filmovima igraju i MiÄ Bjukenon (aka David Hasselhoff) i ludi nauÄnik iz serijala Povratak u budućnost (otkaÄeni Christopfer Liyod).

Link to comment
Share on other sites

A propos "Altered states".

Ja ga ne bih strpao u horor zanr, ali OK. Kod nas je izasla i knjiga Paddy-ja Chayefsky-og (imam!).

Zanimljiv je zbog tih eksperimenata sa "deprivation tank"-om. Mene odusevljavaju i rezultati naucnih istrazivanja, film na stranu. Interesantna studija ljudske psihe.

Link to comment
Share on other sites

Ih zaboravio sam da dodam jedan noviji koji me je svakako prijatno iznenadio.Radi se o filmu koji ima 7 delova pod istim nazivom i koliko sam procitao snima se 8 deo. Dobri i nikad zaboravljeni testeras :D .

Saw : 1,2,3,4,5,6,7 .Vredi sve pogledati i tek onda doneti zakljucak jer su filmovi povezani.

Link to comment
Share on other sites

Ih zaboravio sam da dodam jedan noviji koji me je svakako prijatno iznenadio.Radi se o filmu koji ima 7 delova pod istim nazivom i koliko sam procitao snima se 8 deo. Dobri i nikad zaboravljeni testeras :D .

Saw : 1,2,3,4,5,6,7 .Vredi sve pogledati i tek onda doneti zakljucak jer su filmovi povezani.

Testera iliti Saw (2004) iliti Slagalica strave kako su je naÅ¡i preveli. Prvi deo je odliÄan, kao i par nastavaka nakon njega. Ostalo je sve silovanje i mlaćenje prazne slame. Ruku na srce, u svakom delu nevezano za radnju istog, bar naÄini na koji protagonisti bivaju ubijani/muÄeni su originalni (respect bar za to).

Zanimljivost vezana za prvi deo ovog filma je ta da je snimljen za nepunih 48 sati i da se većina radnje odigrava u starom kupatilu u podrumu zbog ograniÄenog budžeta.

Još jedan dokaz da za dobar film je važno imati dobar scenario tj. nepredvidljiv zaplet sa eventualnim (ne)obaveznim twistom kao šlagom na torti.

Link to comment
Share on other sites

Testera iliti Saw (2004) iliti Slagalica strave kako su je naÅ¡i preveli. Prvi deo je odliÄan, kao i par nastavaka nakon njega. Ostalo je sve silovanje i mlaćenje prazne slame. Ruku na srce, u svakom delu nevezano za radnju istog, bar naÄini na koji protagonisti bivaju ubijani/muÄeni su originalni (respect bar za to).

Vecina filmova koji su radjeni u nastavcima su kako je vreme odmicalo postajali sve gori i gori....

Link to comment
Share on other sites

A propos "Altered states".

Ja ga ne bih strpao u horor zanr, ali OK.

Ne bih ni ja, ali smo pominjali Ken Russella pa sam se nadovezao. Anyway, film je dobar i svideće se ljubiteljima horora.

A Altered States me uvek iz nekog razloga podseti na

Link to comment
Share on other sites

Shining, The Thing, Nightmare On Elm Str (1), Exorcist, Hellraiser, Event Horizon, The Omen (1), Halloween (1), Alien (1), Suspiria, From Beyond, Scanners (1), Evil Deadovi, In The Mouth of Madness..

savrsen spisak

ajd` chisto da dopishem Lynch-ov Lost Highway- zbog atmosfere i muzike :cheers

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...