Jump to content


Horor filmovi


TERMINATOR

Recommended Posts

A ako već prelaziš u gore i trash tematiku nemoj da zaobiđeš:

http://www.imdb.com/title/tt0078935/

http://www.imdb.com/title/tt0073650/

ja ponekad poželim da sam ih zaobišao...

Ali ovo nisu horor filmovi,i nemaju veze sa našminkanim holivudskim filmovima...

Ima jedan još ekstemniji (nisam hteo da ga navodim u prethodnom postu, da ga neko ne bi odgledao i posle mi prebacivao što ne može da spava ni dva dana posle gledanja):

Welcome to the Jungle (2007)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 215
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nisi nista slagao :) .Jeste glupost.Vise mi dodje kao komedija nego horor,ali mi nemamo nista ozbiljno od horor filmova tako da mu ova baba sera iz TT sindroma dodje kao nesto ozbiljno :P .

TT nisam gledao, ali sam od Savine vodenice na Gradcu godinama zazirao zbog "Leptirice".

A ako već prelaziš u gore i trash tematiku...

Subjektivno mišljenje: gore filmovi su turbo folk filmske umetnosti, kao i chick flick, 3D i ostale gluposti kojima nas zasipaju sa svih stana. Uglavnom se svode se na otvoreno i detaljno prikazivanje scena klanja, ubijanja, sakaćenja i sl., u fazonu "Ako ne možemo da ih uplašimo, možemo da im zgadimo život." Sa druge strane, možda ih ja ne razumem, pa mi sve to deluje kao što opisah. :)

Link to comment
Share on other sites

Nisam ni ja ljubitelj gore filmova,ni P.P.Pasolinia,Ali u sluÄaju:

MV5BMTQyMDQ4NTY2Nl5BMl5BanBnXkFtZTcwMjk2NDQ3MQ@@._V1._SY317_CR5,0,214,317_.jpg

nije u pitanju samo klanje radi klanja,i Å¡okantno nasilje koje ima efekat da vam zgadi ruÄak...Ali,opet,ponavljam ja to ne bi trpao u horor,a kamoli u gore kategoriju.U pitanju su eksplicitne scene seksa i nasilja koje su u funkciji priÄe i onog famoznog Å¡ta je pisac hteo da kaže...

Link to comment
Share on other sites

Kampovao sam pored te vodenice.Milina, reka čista i hladna a Sava fin i zabavan.

Bio je sjajan lik. Osamdesetih i početkom devedesetih svakog vikenda se tamo okupljala odlična ekipa. Pravilo se svašta: pasulj, škembići, razni gulaši... Sve to uz pivo hlađeno u reci. Više nema Save, komšija je preusmerio vodotok, a ni vodenica neće još dugo. A i došli su neki novi klinci...

Nisam ni ja ljubitelj gore filmova,ni P.P.Pasolinia,Ali u slučaju:

MV5BMTQyMDQ4NTY2Nl5BMl5BanBnXkFtZTcwMjk2NDQ3MQ@@._V1._SY317_CR5,0,214,317_.jpg

nije u pitanju samo klanje radi klanja,i šokantno nasilje koje ima efekat da vam zgadi ručak...Ali,opet,ponavljam ja to ne bi trpao u horor,a kamoli u gore kategoriju.U pitanju su eksplicitne scene seksa i nasilja koje su u funkciji priče i onog famoznog šta je pisac hteo da kaže...

Koji je film u pitanju? Ne vidim fotku, a zvuči interesantno. :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt0073650/

Ako nisi gledao,lektira...Ne bi preporuÄio svakom ,ali iz tvojih postova vidim da si filmofil :) a kao takav ovo je nezaobilazno; kao recimo Solaris i Stalker Rubljova,Senke zaboravljenih...,Paradžanova,itd

Za neke umetnost,za neke gubljenje vremena.Ja Pasolinija ne volim ,ali sam ovo odgledao informativno i bio malo zateÄen...

Svejedno nije tema za ovaj topic...Ako možeš pogledaj...

Link to comment
Share on other sites

@ozzy apropo Isijavanja...

Stephen King uopÅ¡te nije bio zadovoljan ekranizacijom knjige (nisam Äitao ,pa ne mogu da komentariÅ¡em),ali ono Å¡to sam Äitao uglavnom su mi ekranizacije bile bolje (možda je to moja krivica ,jer sam ga uvek doživljavao kao pisca tipa Sidney Sheldon,Danielle Steel :) )Ipak dotiÄni gospodin je ukazao na pravog majstora horora:

Stephen King je popularan pisac i njegov stil je lako prepoznatljiv. Za ljubitelje žanra idealno Å¡tivo u momentima kada im treba neÅ¡to pitko, ja sam ga iÅ¡Äitao gotovo u celini, i to dobrih 80% na plaži, kad mozak ne postoji. Clive Barker je imao dobar zamah ali mislim da je najbolje stranice ispisao na samom poÄetku karijere (Books of blood, Damnation game) i izbledeo, za razliku od Kinga koji decenijama drži nivo, uz dramatiÄne oscilacije, ali periodiÄno ubode dobru stvar. King je verovatno imao problem sa Shiningom zato Å¡to je, za razliku od većine drugih ekranizacija njegovih dela, peÄat autora filma bio suviÅ¡e veliki. Za Shining (film) se može reći - 50% King, 50% Kubrick.

Ova dva su Japanska,ali nije ni bitno...Ja sam ih gledao sa engleskim prevodom...Ali nije dijalog ono Å¡to uvlaÄi u svet Japanskog horora ,već posebna atmosfera....

Da, ima neÅ¡to dijaboliÄno u japanskom hororu. Verovatno nam je percepcija otupela na holivudske horor kliÅ¡ee pa na njih viÅ¡e i ne reagujemo, japanci drugaÄije postavljaju stvari. U stvari, to se može reći i za druge, poenta je samo da bude drugaÄije od ameriÄke frazeologije. OdliÄne horore poslednjih godina snimali su i Å¡panci, francuzi, englezi... Niko nije pomenuo Descent?

Moj jedini problem sa japanskim hororom je Å¡to žena u belom sa crnom kosom preko lica može da me uplaÅ¡i samo ograniÄen broj puta a njima se 70% horor produkcije svodi na nju. ;-)

A ako već prelaziš u gore i trash tematiku nemoj da zaobiđeš:

http://www.imdb.com/title/tt0078935/

http://www.imdb.com/title/tt0073650/

ja ponekad poželim da sam ih zaobišao...

Ali ovo nisu horor filmovi,i nemaju veze sa našminkanim holivudskim filmovima...

Nisam ni ja ljubitelj gore filmova,ni P.P.Pasolinia,Ali u sluÄaju:

MV5BMTQyMDQ4NTY2Nl5BMl5BanBnXkFtZTcwMjk2NDQ3MQ@@._V1._SY317_CR5,0,214,317_.jpg

nije u pitanju samo klanje radi klanja,i Å¡okantno nasilje koje ima efekat da vam zgadi ruÄak...Ali,opet,ponavljam ja to ne bi trpao u horor,a kamoli u gore kategoriju.U pitanju su eksplicitne scene seksa i nasilja koje su u funkciji priÄe i onog famoznog Å¡ta je pisac hteo da kaže...

Gledao sam oba. Holocaust je jedinstveno iskustvo ali me Salo nije oduÅ¡evilo, naroÄito zato Å¡to sam veliki fan knjige pa sam oÄekivao Äudo.

Link to comment
Share on other sites

Da, ima neÅ¡to dijaboliÄno u japanskom hororu. Verovatno nam je percepcija otupela na holivudske horor kliÅ¡ee pa na njih viÅ¡e i ne reagujemo, japanci drugaÄije postavljaju stvari. U stvari, to se može reći i za druge, poenta je samo da bude drugaÄije od ameriÄke frazeologije. OdliÄne horore poslednjih godina snimali su i Å¡panci, francuzi, englezi... Niko nije pomenuo Descent?

Ne pratiÅ¡ na Äasu :nono

Link to comment
Share on other sites

Sorry, promaklo. Neko je pomenuo i Cronenberga, Äovek nikad nije eksplicitno pripadao žanru (OK, možda na poÄetku) ali njegov mozak odaÅ¡ilje neke signale veoma bliske ljubiteljima horora. Ta njegova opsednutost dekompozicijom, mutacijom, paralelnim svetovima etc. prati ga kroz ogroman deo karijere (ne raÄunajući par zadnjih filmova). Vizionar i genijalac.

Link to comment
Share on other sites

Clive Barker je imao dobar zamah ali mislim da je najbolje stranice ispisao na samom poÄetku karijere

Tu se apsolutno slažemo,ali to je uobiÄajeno..Books of blood mi ulazi u favorite nevezano za žanr...

Moj jedini problem sa japanskim hororom je Å¡to žena u belom sa crnom kosom preko lica može da me uplaÅ¡i samo ograniÄen broj puta a njima se 70% horor produkcije svodi na nju. ;-)

Efekat Å¡oka je zato Å¡to je u pitanju devojÄica,a ne žena :)

ali me Salo nije oduÅ¡evilo, naroÄito zato Å¡to sam veliki fan knjige pa sam oÄekivao Äudo

i pretpostavljam da nisi baš fan P.P.Pasolinia

Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt0073650/

Ako nisi gledao,lektira...Ne bi preporuÄio svakom ,ali iz tvojih postova vidim da si filmofil :) a kao takav ovo je nezaobilazno; kao recimo Solaris i Stalker Rubljova,Senke zaboravljenih...,Paradžanova,itd

Za neke umetnost,za neke gubljenje vremena.Ja Pasolinija ne volim ,ali sam ovo odgledao informativno i bio malo zateÄen...

Svejedno nije tema za ovaj topic...Ako možeš pogledaj...

The Devils (1971)

Evo i za tebe jedne lektire ako uspeÅ¡ da ga pronaÄ‘eÅ¡ uncut verziju istog. Ja nisam, ali sam gledao cenzurisanu verziju + dokumentarac Hell on Earth (2002) u kome su nakon dosta godina zabranjivanja prvi i jedini put prikazani cenzurisani i izbaÄeni delovi. Nisam neki ljubitelj niti poznavalac rada Ken Russell -a, ali ovaj film poznavaoci svstavaju u lektiru. Ja sam ga pogledao na preporuku i kao omaž proÅ¡le godine preminulom reditelju koji nikad nije doÄekao da pogleda svoje remek delo, prikazano u bioskopu, ili izdato na DVD-u "netaknuto".

Sorry, promaklo.

OpuÅ¡teno :D . InaÄe izaÅ¡ao je i nastavak, ali nije mi nije ostavio dobar utisak kao prvi deo.

Link to comment
Share on other sites

Neko je pomenuo i Cronenberga

Ja u istom postu gde Barkera,Kinga,Argenta...Njegovi rani radovi (Scanners,Videodrome,Rabid,Äak i Fly) su bliski horor tematici.Do Crash-a(ne ukljuÄujući isti) remek-delo za remek-delom.Ostalo,otkud znam možda je hteo da pokaže da zna da snimi straight film(History of violencei ovaj poslednji sa Jungom i Frojdom...)

Link to comment
Share on other sites

Efekat Å¡oka je zato Å¡to je u pitanju devojÄica,a ne žena :)

Apsolutno si u pravu, ne znam Å¡ta mi bi. Izvini i ti, mrtva-utopljena-devojÄice, nije bilo namerno, nemoj me proganjati.

i pretpostavljam da nisi baš fan P.P.Pasolinia

Ne, nisam.

Link to comment
Share on other sites

Ja u istom postu gde Barkera,Kinga,Argenta...Njegovi rani radovi (Scanners,Videodrome,Rabid,Äak i Fly) su bliski horor tematici.Do Crash-a(ne ukljuÄujući isti) remek-delo za remek-delom.Ostalo,otkud znam možda je hteo da pokaže da zna da snimi straight film(History of violencei ovaj poslednji sa Jungom i Frojdom...)

Specijalni efekti u Fly (iliti Muvi) i dan danas izgledaju odliÄno. Mislim da mi je to bio jedan od straÅ¡nijih (ako i ne najstraÅ¡niji film) koji sam odgledao u detinjstvu.

ps: da se pohvalim: posedujem isti u HD-u - neprocenjivo

Link to comment
Share on other sites

The Devils (1971)

Evo i za tebe jedne lektire ako uspeÅ¡ da ga pronaÄ‘eÅ¡ uncut verziju istog. Ja nisam, ali sam gledao cenzurisanu verziju + dokumentarac Hell on Earth (2002) u kome su nakon dosta godina zabranjivanja prvi i jedini put prikazani cenzurisani i izbaÄeni delovi. Nisam neki ljubitelj niti poznavalac rada Ken Russell -a, ali ovaj film poznavaoci svstavaju u lektiru. Ja sam ga pogledao na preporuku i kao omaž proÅ¡le godine preminulom reditelju koji nikad nije doÄekao da pogleda svoje remek delo, prikazano u bioskopu, ili izdato na DVD-u "netaknuto".

OpuÅ¡teno :D . InaÄe izaÅ¡ao je i nastavak, ali nije mi dobar ostavio utisak kao prvi deo.

Gledao,naravno.Ken Russell zaslužuje joÅ¡ jednu Å¡ansu,ne odbacuj ga,opasan je...InaÄe u teen danima ovaj mi je bio omiljen:

http://www.imdb.com/title/tt0091142/

I famozna Lakme koju je Tonny bar još dva puta upotrebio u svojim filmovima,mislim i Brian de Palma

ipak je ovo forum koji se bavi i muzikom ;)

Link to comment
Share on other sites

Svim ljubiteljima naduhovitijeg negativca iz horor filmova Freddy-ja preporuka da podgledaju i dokumentarac o istom koji je izaÅ¡ao pre malo viÅ¡e od godinu dana: Never Sleep Again: The Elm Street Legacy, koji sadrži dosta izbaÄenih scena, intervijua sa protagonistima (Wes Craven) i zaleÄ‘e na osnovu koga su snimani filmovi.

Link to comment
Share on other sites

Čini mi se da niko nije pomenuo Friday the 13th? Džejson mi je svojevremno bio jedan od omiljenih negativaca, uz Fredija.

http://www.imdb.com/title/tt0073650/

Ako nisi gledao,lektira...Ne bi preporučio svakom ,ali iz tvojih postova vidim da si filmofil :) a kao takav ovo je nezaobilazno; kao recimo Solaris i Stalker Rubljova,Senke zaboravljenih...,Paradžanova,itd

Za neke umetnost,za neke gubljenje vremena.Ja Pasolinija ne volim ,ali sam ovo odgledao informativno i bio malo zatečen...

Svejedno nije tema za ovaj topic...Ako možeš pogledaj...

Hvala. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...