Jump to content


Horor filmovi


TERMINATOR

Recommended Posts

Voleo bi da ljubitelji horor filmova istaknu u ovoj temi filmove koji su ostavili najvise utiska na njih kako bi mogao da obogatim svoju kolekciju i pogledam nesto sto jos nisam.

Edit Chowek 06.11.2012.: izbaÄen deo naslova ( original: "Najbolji horor filmovi") jer se već neko vreme piÅ¡e o horor filmovima u globalu, ko je Å¡ta gledao u poslednje vreme, i sl.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 215
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ako bi naveo koje filmove već imaÅ¡ u kolekciji, te koji su tvoji najomiljeniji horor filmovi, to bi znaÄajno smanjilo dupliranje preporuka.

U mom sluÄaju "The Shining" drži prvo mesto na listi.

Uh ovaj film je posebno odusevio.Radi se o piscu koji je u hotelu sa zenom i detetom.Mesto je totalno ludo,a lik postaje sve veci agresivac dok ga na kraju ne zarobe u lavirint koji je odradjen od zive ograde.Da li se varam.Traje dugo...

Link to comment
Share on other sites

Uh ovaj film je posebno odusevio.Radi se o piscu koji je u hotelu sa zenom i detetom.Mesto je totalno ludo,a lik postaje sve veci agresivac dok ga na kraju ne zarobe u lavirint koji je odradjen od zive ograde.Da li se varam.Traje dugo...

Baš taj.

Link to comment
Share on other sites

@Ozzy

Bio sam u dilemi šta da napišem. Gledao sam skoro sve što si pomenuo i to su zaista klasici horor žanra, ali sam naveo samo "Isijavanje" jer je to jedini horor koji sam gledao a koji ima i umetničku vrednost, i koji mogu uvek ponovo da pustim. Sve ostalo se svodi na plašenje dece - kao klinac noćima nisam mogao da spavam zbog svakog od ovih (i još mnogo drugih) filmova, ali kada prevališ odeđeni broj godina te stvari jednostavno nisu više interesantne jer nemaju efekta. Nisam hteo da idem u off, ali recimo "Srpski film" mi je u ovim godinama veći horor nego svi ovi zajedno u paketu, no to je tema za neki drugi topic. :)

Link to comment
Share on other sites

Izbor iz liÄne kolekcije (izuzimajući većini poznate i već gorepomenute kultne naslove):

Antichist (2009)

Haute Tension (2003)

Rec 1 i 2 (2007 i 2009)

The Others (2001)

Cold Fish (2010)

Confessions (2010)

A Tale of Two Sisters (2013)

Mother's Day (2010)

Eden Lake (2008)

The Loved Ones (2009)

We Need to Talk About Kevin (2011)

Martyrs (2008)

Audition (1999)

Vinyan (2008)

28 Days Later (2002)

Let the Right One In (2008)

The Devil's Backbone (2001)

The Descent (2005)

Orphan (2009)

The Mist (2007)

Caché (Hidden) (2005)

Los ojos de Julia (2010)

El orfanato (2007)

I Saw the Devil (2010)

Link to comment
Share on other sites

@Ozzy

Bio sam u dilemi Å¡ta da napiÅ¡em. Gledao sam skoro sve Å¡to si pomenuo i to su zaista klasici horor žanra, ali sam naveo samo "Isijavanje" jer je to jedini horor koji sam gledao a koji ima i umetniÄku vrednost, i koji mogu uvek ponovo da pustim. Sve ostalo se svodi na plaÅ¡enje dece - kao klinac noćima nisam mogao da spavam zbog svakog od ovih (i joÅ¡ mnogo drugih) filmova, ali kada prevaliÅ¡ odeÄ‘eni broj godina te stvari jednostavno nisu viÅ¡e interesantne jer nemaju efekta. Nisam hteo da idem u off, ali recimo "Srpski film" mi je u ovim godinama veći horor nego svi ovi zajedno u paketu, no to je tema za neki drugi topic. :)

Razumem o Äemu govoriÅ¡, nisam ni ja džabe stavio Shining na prvo mesto (ostale nisam reÄ‘ao vrednosno). MeÄ‘utim, za mene svaki od pomenutih filmova ipak ima neku aj' nazovi umetniÄku vrednost, Äak i iz danaÅ¡nje perspektive. Da li je to muzika, atmosfera, svetlo itd, nebitno, i ne bih razlagao taksativno ali mislim da svaki od njih nosi neku pouku za filmske stvaraoce sa jedne, i užitak za filmofile (u neelitistiÄkom smislu) sa druge strane. Kunem ti se, možeÅ¡ da mi pustiÅ¡ i Policijsku akademiju uz glavnu temu iz Suspiria i meni se automatski mrzne govance.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...