Jump to content


Novi mali oglasi


Ljuba

Recommended Posts

Ma odlicni su mali oglasi. Ne mesaju se sa ostalim temama i pregledniji su.

Mozda da se stavi ona tackica kao i na forumu kada imate neprocitan topic

tako da se oznace novi oglasi ili kad je neko nesto prokomentarisao da

se to jasno uoci.

Npr. ja pratim sondekov oglas i skupljam pare i sikiram se da ne proda

gramofon i cim neko nesto prokomentarise zeleo bi to da vidim, ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa delovi HTPC racunara su i maticne ploce, procesori, hladnjaci, graficke karte, diskovi, napajanja...

HTPC racunar sadrzi sve sto i drugi, samo sa ostrijim zahtevima po pitanju buke.

Kako onda povuci granicu? Zasto kuciste da, a maticna ploca sa pasivnim hladjenjem ne?

Link to comment
Share on other sites

Pera je u pravu... problem je i u zloupotrebama. Imali smo oglas za laptop, a prodavac je rekao da ga koristi kao izvor zvuka... ovo je hifi forum, a bez obzira sto bi ja kao admin voleo da imamo milion oglasa, negde se crta mora povuci. Inace postajemo svastara

Link to comment
Share on other sites

Iskreno ja bih voleo da pored oglasa o zvuÄnim kartama, budu dozvoljeni i oglasi za gorepomenuta HTPC kućiÅ¡ta (za koje i ne postoji baÅ¡ neki izbor na domaćem tržiÅ¡tu), ali i za besÄujna pasivna napajanja i matiÄne ploÄe. Naravno da to Å¡to neko ko smatra da bilo koji raÄunar ili laptop ulazi u ovu kategoriju ne smeta moderatorima da isti takav oglas obriÅ¡u, a Älana upozore.

Link to comment
Share on other sites

Pa delovi HTPC racunara su i maticne ploce, procesori, hladnjaci, graficke karte, diskovi, napajanja...

HTPC racunar sadrzi sve sto i drugi, samo sa ostrijim zahtevima po pitanju buke.

Kako onda povuci granicu? Zasto kuciste da, a maticna ploca sa pasivnim hladjenjem ne?

Najveci pomak bi bio da se uopste granica ne postavlja.

Zasto ne dozvoliti prodaju celog rachunara.To je deo HiFi sistema,za nekoga mozda i najvazniji.

.

Link to comment
Share on other sites

Pera je u pravu... problem je i u zloupotrebama. Imali smo oglas za laptop, a prodavac je rekao da ga koristi kao izvor zvuka... ovo je hifi forum, a bez obzira sto bi ja kao admin voleo da imamo milion oglasa, negde se crta mora povuci. Inace postajemo svastara

U chemu je zloupotreba ?

Dajte mogucnost da chlanovi glasaju.

Link to comment
Share on other sites

Odlicna ideja.

Na forumu ima nekoliko hiljada clanova od cega u radu foruma povremeno ucestvuje mozda 100-tinjak, a aktivno par desetina.

Koliko clanova treba da glasa da bi glasanje imalo bilo kakav (makar moralni) legitimitet?

Polovina od par desetina, tj. 1% ukupnog broja clanova?

Blize se izbori, eto prilike da vezbamo "gerrymandering":

http://en.wikipedia.org/wiki/Gerrymandering

Link to comment
Share on other sites

Potpuno razumem i slazem se da je tesko odrediti granicu i povuci crtu, moderacija je donela odluku i to je skroz korektno, ne treba sad da pravimo neki puc, oglasi bi se pretvorili u cirkus kad bi sve moglo da se prodaje, a zasto da pravimo cirkus od ovog naseg lepog foruma

:)

Nisam zato pokrenuo pricu sa kucistima, vez zato sto su htpc kucista dosta retka pa ih je tesko naci na oglasima

Link to comment
Share on other sites

Potpuno razumem i slazem se da je tesko odrediti granicu i povuci crtu, moderacija je donela odluku i to je skroz korektno, ne treba sad da pravimo neki cirkus oko toga, nisam zato pokrenuo pricu sa kucistima :)

Prvobitno su, ako se dobro secam, bile zabranjene i zv. kartice, ali je posle JAVNE RASPRAVE na forumu, promenjeno... :)

Link to comment
Share on other sites

Koliko clanova treba da glasa da bi glasanje imalo bilo kakav (makar moralni) legitimitet?

Polovina od par desetina, tj. 1% ukupnog broja clanova?

Blize se izbori, eto prilike da vezbamo "gerrymandering":

http://en.wikipedia..../Gerrymandering

Nije bitna izlaznost.

Kad tad ce pustiti i prodaju celog rachunara.Bolje je sto pre.

Ja lichno bih uvek kupio rachunar ili neki njegov deo preko ovog foruma.Sama pomisao na KP i Limundo me uvlachi u brigu oko kupovine.Ovde sam nekako sigurniji.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih licno takodje voleo mnogo vise oglasa, ukljucujuci i oglase za racunare.

S druge strane, to sto bih ja to zeleo ne znaci da je to i prakticno ostvarljivo - predstavljalo bi ogromno opterecenje za mod-ove i admin-e.

A potencijalno bi imalo i druge posledice.

Zamisli da se zbog oglasa na forumu odjednom pojavi ogroman broj clanova koji (misle da) poznaju racunare (mada na racunaru pretezno igraju igrice), a nikada nisu ozbiljno slusali muziku. Al' kad su vec tu, da i oni prozbore koju.

Pa krenu beskrajne diskusije na teme "sve su to samo nule i jedinice", "svi digitalni izvori moraju da zvuce isto", "muzicki CD-ovi rezani na racunaru nisu audio CD-ovi" i slicno.

Mozda je ipak bolje da postoje i ovaj forum i Benchmark, a da svako radi ono sto radi najbolje.

Link to comment
Share on other sites

Trebalo bi napraviti neke smernice/kriterijume Å¡ta taÄno od kompjuterskog hardvera potpada pod audiofilsku kategoriju da bi Älanovi mogli da se rukovode istima i da bi se izbeglo oglaÅ¡avanje svega i svaÄega (na internetu postoji dosta domaćih foruma koji u sebi sadrže oglase ovog tipa npr. Benhmark forum).

Kriterijumi bi mogli biti sledeći:

U podforumu Mali Oglasi u kategoriji HTPC (ili neÅ¡to sliÄno) dozvoljeno je oglaÅ¡avanje:

1. HTPC kućiÅ¡ta (tj. raÄunarskih kućiÅ¡ta specijalno dizajniranih i napravljenih da se svojim izgledom i funkcijama koje poseduju mogu smatrati delom Hi-Fi sistema ili Home-Theater sistema).

2. MatiÄne ploÄe sa pasivnim hlaÄ‘enjem (besÄujne)

3. Pasivno hlaÄ‘ena napajanja (besÄujna)

3. PSI, PSI-E zvuÄne karte ili sliÄni ureÄ‘aji Äija je prevashodna funkcija poboljÅ¡anje reprodukcije/snimanja zvuka sa/na raÄunar/a (u ovo ne spadaju grafiÄke karte).

4. Kompletne desktop konfiguracije mogu se oglaÅ¡avati u sluÄajevima da zadovoljavaju sva tri gorenavedena uslova.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...