Jump to content


Jungson JA-88D (09 Luxury Edition) - neko slusao?


anubisgrau

Recommended Posts

I kakva su iskustva? Ne zanimaju me komentari o zemlji proizvodnje, o tome znam dovoljno:) nego iskljucivo zvucni utisci uz info o tome u kom je sistemu slusan i sa cime je poredjen. Cini mi se da postoji blagi kult oko ovog pojacala i kod nas, i mislim da sam ga jednom slusao sa nekim Merlin zvucnicima kada je to bilo nedovoljno za bilo kakav ozbiljniji utisak zbog dominantnog karaktera tih zvucnika.

Hvala unapred.

PS. Ako nekoga zanima zasto pitam, zato sto se opet nosim mislju na imam rezervno solid state pojacalo za neke posebne prilike kad mi dune. Manje vise sve sto sam slusao u slicnom cenovnom rangu od te fele mi dosadi dosta brzo.

Link to comment
Share on other sites

I kakva su iskustva? Ne zanimaju me komentari o zemlji proizvodnje, o tome znam dovoljno:) nego iskljucivo zvucni utisci uz info o tome u kom je sistemu slusan i sa cime je poredjen. Cini mi se da postoji blagi kult oko ovog pojacala i kod nas, i mislim da sam ga jednom slusao sa nekim Merlin zvucnicima kada je to bilo nedovoljno za bilo kakav ozbiljniji utisak zbog dominantnog karaktera tih zvucnika.

Hvala unapred.

PS. Ako nekoga zanima zasto pitam, zato sto se opet nosim mislju na imam rezervno solid state pojacalo za neke posebne prilike kad mi dune. Manje vise sve sto sam slusao u slicnom cenovnom rangu od te fele mi dosadi dosta brzo.

negde sam svojevremeno piskarao po forumu za JA88D,bese u gluvoj sobi ako se ne varam,,luxury koliko je meni poznato se razlikuje od te standardne opcije samo po spoljnjem finisu...imao kuci na kratko JA88D,drugar ziveo par godina sa njime,imas dosta dobar komentar na audiogonu,JA88D vs Korsun B8..emotivno je dobar,nema pravog kicka u sebi za tesku rokacinu ili tvrdju elektronsku muziku,prema nekim misljenjima,sklon za da prihvatim i ja,ima jedan "lift u basu" te treba graditi sistem "oko njega"..u ono vreme,jos ovde prisutna brigada DIYovaca,se fino ispljuvala na to kad je videlo unutrasnjost pojacala sa fotki...

:wave2

Link to comment
Share on other sites

na sta su se DIY-ovci ispljuvali, na sanken trandze, black gates kondove ili bakarni hladnjak od 2m2?

koliko se secam primedba je bila da to nema/ne moze da bude 2x80W u A klasi :1038: ..znas kako je,domaca radinost oko "F" opcija je u jedno vreme bila izuzetno zahuktala na ovim podnebljima... :D ....cena toga je u zadnje vreme skocila koliko vidim,ovde ima par prodatih tih "obicnih" primeraka,nisam cuo da se iko zalio na pouzdanost ili kvalitativne probleme,taj prvi primerak sa kojm sam se ja sreo ima sad vec sigurno 7-8 godina,svirao jedno vreme sa Thiel 2.3,pa sa 2.4 tako da problema sa ganjanjem zahtevnijih kutija nemaju,izbegavati kablove koji su "soft" u zvuku i vozi...

Link to comment
Share on other sites

mnogo je tih 1700 ojra u madzarskoj. na oglas je upola ili jos malo manje....

to je bilo dugo ovde oko 1000-ke novo,to su dignute cene sad skoro..i ovde je cena varirana par puta,cas 220,cas 280kHUF-a :D

http://www.avx.hu/forum/index.php?/topic/33064-jungson-ja88d-elado/page__hl__jungson

pa je bilo toga i za 125kHUF-a:

http://www.avx.hu/forum/index.php?/topic/18363-jungson-ja-88d/page__hl__jungson__st__60

tako da samo polako sa time :xmas

Link to comment
Share on other sites

Taj Jungson je pristojan uredjaj. Slusao sam ga na najvecim Gradientima, Quadovima 22L, a verovatno i na Magneplanarima 1.6 i jos nekim zvucnicima. Ne secam se detalja, ali velike mane nije imao. Medjutim, ima jeftinih kombinacija pretpojacalo-pojacalo snage ciji je zvuk bolji, a dimenzije su im mnogo manje.

Link to comment
Share on other sites

pa to, da. nazalost mislio sam da je 09 verzija koja ima i neki bazicni op-amp phono, sto bi bilo dojajno za letnji setup. jes da greje ali jednim prekidacem palis sve sto ti treba od pre i RIAA i izlazne amplifikacije, i ne razmisljas mnogo o zvuku. ovo je ipak starija verzija koja navodno ne zvuci tako razorno dobro kao 09 a luxury edition se odnosi na tu hromiranu masku sto me ich ne zanima.

hvala svima na sugestijama utiscima i predlozima, mislim da cu nastaviti da vrebam solid state alternativu.

Link to comment
Share on other sites

pa to, da. nazalost mislio sam da je 09 verzija koja ima i neki bazicni op-amp phono, sto bi bilo dojajno za letnji setup. jes da greje ali jednim prekidacem palis sve sto ti treba od pre i RIAA i izlazne amplifikacije, i ne razmisljas mnogo o zvuku. ovo je ipak starija verzija koja navodno ne zvuci tako razorno dobro kao 09 a luxury edition se odnosi na tu hromiranu masku sto me ich ne zanima.

hvala svima na sugestijama utiscima i predlozima, mislim da cu nastaviti da vrebam solid state alternativu.

Kakav amp ti u stvari treba? Budi malo preciznji. Tebi je po mojoj proceni i 6W sa SS-a dovoljno.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Pozdrav svima

posjedujem predpojacalo jungson JA-1 i pojacalo JA99C koje je slicno kao 88D.

Radi u cistoj A klasi sa balansiranim xlr izlazima.

pokrecu zvucnike klipsch RF7 preko kablova sindak silver.

po meni sve to zvuci super solidno. Pojacalo je toplo, priblizava se lampasima,svira ritmicki super i mogao bih ga usporediti sa puno skupljim pojacalima.

Sto se tice cijene, vrlo je pristupacna za ono sto dobijemo,

Cd izlaz Cairn meije i MHZS 88E (lampas) spojen simetricno.

Tuner Sansui TU- 717

Pozdrav,

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...
  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...