Jump to content


Audio Technica AT LP120 USB ili nesto drugo


Kolja

Recommended Posts

Dakle, resio sam da se ponovim jednim gramofonom. Nikad ljudski nisam imao...

Zadnjih desetak godina slusam muziku na NAD/Technics CD playerima, NAD pojacalu 320bee i Monitor Audio Bronze 2. Dakle, fina kucna varijanta, nista fancy.

Pojacalo nema phone ulaz tako da bi idealno uzeo gramofon sa ugradjenim pojacalom. Gramofon bi prvenstveno koristio za slusanje, mada mi interesantno zvuci pomisao da bi moji klinci jednog dana mogli malo da DJ-išu.

Zanima me sta misite o modelu iz naslova. Cena mu je 250 Eura.

Mnogo hvala.

http://eu.audio-tech...=42&prodID=4064

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 2 weeks later...

Aha, ja sam kupio ovaj gramofon marta 2012. godine. Za sad zaista nemam ozbiljnih zamerki. Pod tim mislim da sve radi onako kako sam ocekivao - jako solidno! Lift je kod mene ok sto se spustanja na plocu tice. Meni se jedna druga stvar kod njega ne svidja, a to je da je osecaj u ruci prilikom rukovanja nekako bezveze. Lift mi se generalno cini mali i nedovoljno solidan. S tim u vezi - ja ga i ne koristim.

Gramofon je dakle generalno super, ja ga koristim sa at95e zvucnicom i pro-ject phono box se II pretpojacalom i zaista zvuci odlicno! Nadam se da ce da traje!

Eto, ako jos nekog nesto zanima iz prve ruke-tu sam...

Link to comment
Share on other sites

Preamp je losiji od Phonoboxa, razlika se jasno uoci i u dinamici i posebno u jacini zvuka. Ovaj Phono box SE II je generalno jedna vrlo dobra spravica!

Kako god, built-in preamp je ok i sasvim solidno se cuje, posebno kad se poveze sa manje zahtevnim sistemima. Gramofon ide bez zvucnice. Oko lifta zaista ne mogu nista vise da ti kazem osim onog u ranijem postu - prosto izgleda plasticno, mislim i da jeste plastican, lagan je, a sigurno nije najprecizniji. U svakom slucaju, moj sigurno ne ostecuje ploce ili zvucnicu tokom pustanja.

Gornja ploca je plastika (ali jako dobro i kvalitetno uradjena). Podizac visine rucice mislim da je metal/aluminium (nisam kuci da proverim). Ono sto u svakom slucaju jeste utisak o gramofonu to je da je vrlo solidno napravljen i od vrlo kvalitetnih materijala.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Antiskejting funkcionise, ali sam video mnogo preciznije. Na nuli stoji oko 1/3 tanjira, na trojci je na pocetku tanjira, a od cetvorke pa na dalje vraca rucicu skroz u pocetnu poziciju. Meni je na izmedju 2 i 3 i nemam nikakvih problema sa reprodukcijom. Nadam se da sam pomogao! Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Proveravao sam kako se antiskejting ponasa kad zvucnica lebdi iznad tanjira (teg na nuli), pa sam to i preneo u prethodnom postu, Nemam praznu plocu da proverim, ali izvesno je da antiskejting radi jer na nuli pomera zvucnicu ka centru tanjira i obrnuto. Koliko je precizan - to nisam siguran.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...