Jump to content


wharfedale dimond


dante

Recommended Posts

Do koje cifre bi isao, sto se tice zvucnika?

Ja sam kupio NAD c320 BEE pre mesec i nesto dana i mogu ti reci da sam prezadovoljan :lol: . Jednostavno odlican amp. za te pare. Slusao sam i veci broj zvucnika, tako da bih te mozda mogao posavetovati.

Inace, Wharfedale Diamond 8.2 nisu losi zvucnici, ali za te pare ima i bolje. Po mom misljenju, najslabija tacka im je upravo bas...

Link to comment
Share on other sites

Pa evo moram i ja da se slozim sa Ljubom, ali i da dodam da sam malo

subjektivan sto se tice B&W zvucnika,

ali za te pare definitivno to je to,i neces se razocarati ako uzmes 601

- ali ti ipak poslusaj i warfedale i jos neke kutije mislim da imas KEF Q1 za nesto malo manje para pa poslusaj i njih, ali mislim da ovde Warfadale odmah otpada a Q1 nisam cuo ali KEF je KEF... pa ti vidi...

Inace za NADc320 - da pojasnim nekima ne zelim da dizem ovaj amp u nebo jer to ne zasluzuje ali u toj klasi uredjaja i cena je nedostizan...

Probao sam ga na vise zvucnika i moram reci da je snage uvek bilo na pretek iako je "samo 50W" ipak to je NADov Wat....

A tu je i NADov Soft clipping - ako se potera izvan granica...

U svakom slucaju kazu ljudi da vredi samo kao pretpojacalo za te pare

:lol:

Evo sta kaze knjiga ako ne laze:

Continuous power : 50W

IHF Dynamic Power at 8 Ohm : 110W

IHF Dynamic Power at 4 Ohm : 160W

THD 20-20Khz - 0.03

S-N : 106 dB

Link to comment
Share on other sites

...Inace za NADc320 - da pojasnim nekima ne zelim da dizem ovaj amp u nebo jer to ne zasluzuje ali u toj klasi uredjaja i cena je nedostizan... Probao sam ga na vise zvucnika i moram reci da je snage uvek bilo na pretek iako je "samo 50W" ipak to je NADov Wat... A tu je i NADov Soft clipping - ako se potera izvan granica...
Link to comment
Share on other sites

u DIY ne bih da se upustam , kef Q1 sam slusao i odlicni su samo im je bas osetno manjeg volumena od onoga sto zelim , svakako cu poslusati B&W. Na sajtu wharfedale-ja sam video novi diamond 9 pa cu scekati da cujem i njih.

pitanje za DENISA gde kod nas mogu da cujem taj model?

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav, svima

denise - pa slazem se da je bolje pojacalo C350 a tek C370

je dooosta bolje ali i mnoogo skuplje... :)

Koliko znam koncepcijski tj konstrukcijski ovo su vrlo slicna pojacala

samo su ovi jaci modeli jaci po snazi imaju jace trafoe itd itd pa su dinamika i zvuk mnogo blji...

Takodje se ni ja ne odusevljavam snagom ali mogu ti reci da slusam raznovrsnu muziku od post punka, alternative, teskog roka do ambijentalne i jazz muzike :) pa ti mogu reci da je dinamika na zavidnom nivou za ovu klasu uredjaja, soft clipping nisam nikada do sada ni ukljucio, samo kazem ko hoce nek izvoli a sem toga kad te put navede

poslusaj NAD pa ces videti sta pricam

P.S. malo je veliko da se salje postom :D:lol:

Link to comment
Share on other sites

PosluÅ¡aj Visaton ALTO II, možeÅ¡ i da ih napraviÅ¡. Jednostavne i odliÄne kutije. Od pojaÄala pogledaj uvek solidnu Yamahu, a posluÅ¡aj i Panasonic risiver sx-20, sa digitalnim pojaÄalom, taj će da pojede sve nabrojane pojaÄavaÄe za doruÄak.

Link to comment
Share on other sites

hvala svima na savetima , suzio sam izbor na par modela od kojih me je najozbiljnije zainteresovao 601S3 , sledeci korak je slusanje istih.

Sto se tice nada c320bee i zvucnika koje moze da gura u 4audiu su me razuverili svih sumji kada sam ga cuo u paru sa kef Q5 , nijednog trenutka nisam osetio deficit snage.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
hvala svima na savetima , suzio sam izbor na par modela od kojih me je najozbiljnije zainteresovao 601S3 , sledeci korak je slusanje istih.

Sto se tice nada c320bee i zvucnika koje moze da gura u 4audiu su me razuverili svih sumji kada sam ga cuo u paru sa kef Q5 , nijednog trenutka nisam osetio deficit snage.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...