Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

RESIO sam drustvo da probam da kupim Confidence C 4 pojavile su se jedne ebay . Cena im je za kupovinu za odmah 5.500e. Moje kutije su oko 2.000e plus pare od automobila plus pare od nekih hi fi viskova i eto mene. :smile:. Na dohvat mog sna

 

Suco, uz ISKRENE zelje da uspes da se domognes svog sna, ipak moram i jednu kratku opasku (znam da neces zameriti)... Mislim da se PRE kupovine, jos jednom treba dobro zamisliti da li je vredno PO SVAKU CENU ici do nekih finansijski krajnjih granica i limita. Znam da je tesko slusati razum pri ovakvim iskusenjima, ali jednostavno receno rasprodaja iz (i oko ) kuce, pogotovo u ovakvim vremenima, PO MENI, nit' je bas racionalno resenje, nit' je vredno ovakvih prohteva.

 

Sad se odrices automobila, sutra ce za neki novi san mozda biti potrebno odreci se neceg drugog, mnogo veceg... 

Link to comment
Share on other sites

Tu. Je nas drug i brat , nas Pavlakica. RESIO sam drustvo da probam da kupim Confidence C 4 pojavile su se jedne ebay . Cena im je za kupovinu za odmah 5.500e. Moje kutije su oko 2.000e plus pare od automobila plus pare od nekih hi fi viskova i eto mene. :-). Na dohvat mog sna

Ne zaboravi - imas i bubrege na raspolaganju :-)

Poz.,

G.

P.S. Inace mislim da je gfx bas lepo napisao post..

Link to comment
Share on other sites

… и не доведи ме во иÑкушеније!!! :D

Ne znam u kakvom je stanju, ali zaista dobra cena za takav zvuÄnik, ne bih ti bio u koži Å uco… :heat

Filipe na ovoj fotki vecina skalamerije ARC....zanimljiv tekst na fotki:-)

@impuls - nisam siguran da bi nesto ostalo u dzepu ako se uzme u obzir potencijalno placanje haraca drzavi..sto verujem da je "ukljuceno" u tih tisucu mjernih jedinica..

Long live Hi AND,

G.

Link to comment
Share on other sites

Tu. Je nas drug i brat , nas Pavlakica. RESIO sam drustvo da probam da kupim Confidence C 4 pojavile su se jedne ebay . Cena im je za kupovinu za odmah 5.500e. Moje kutije su oko 2.000e plus pare od automobila plus pare od nekih hi fi viskova i eto mene. :smile:. Na dohvat mog sna

 

Ako možeÅ¡ napred,ali ja liÄno se ne bih upuÅ¡tao u tu avanturu,mada sam i ja nudio kola za zvuÄnike ne tako davno+moje kutije.

Mlados'ludos'.

Link to comment
Share on other sites

Filipe na ovoj fotki vecina skalamerije ARC....zanimljiv tekst na fotki:-)

Jeste ARC vecina skalamerije, prepisao mu lekar zbog srca :D ali tu je i moj beloved EC, eno ga crni se tamo u sredini :)

Sad se setih, ako Suca kupi C4, a znam da voli SUB, doda jos dva JL Audio Fathom 112 ili ako voli vise par REL Gibraltar G1... Nije da C4 nema dovoljno basa, ali u velikom prostoru nema dobrog a pogotovo ujednacenog basa bez ozbiljnog sub-a.

post-17167-0-99056700-1390261452_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja bih ovde u klubu ovom prilikom  cestitao nasem kolegi  Magelanu na novim zvucnicima. Prave stvari idu na prava mesta a transfer je napravljen nedavno  tako da je moj Contour 3.3 sada u sistemu kod  njega pa ako prati temu moze ovde sa nama da podeli zvucne utiske i prelazak u sistemu  na veliku podno stojecu  kutiju

 

Kod mene  se sad situacija malo zakomlikovala na relaciji zelja - mogucnost ..  Trenutno sam u potrazi za nekim kvalitetnim  i velikim Dy u rasponu cene uzmedju 3.000 - 4.000e. Mozda ce neko prelazno resenje dok se ne prikupi dovoljno para  biti Fokus 360 ali videcemo. Razmisljao sam cak i o Bowersu 802 Nautilus koji mi je jako zanimljiv ali posle opseznih raspitivanja   zakljucio sam da je to izuzetno zahtevan zvucnik sto se tice amplifikacije i sve preporuke su isle skljucivo ka modelu 801 N koji mi trenutno  izlazi iz budzeta    :wave2

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav za klub,

Jel' može pomoć,savet za jedan problem mog drugara? OtiÅ¡la su mu veÅ¡anja na 24w75,nisam se nikoga drugog setio za kvalitetan rad i nabavku osim SiniÅ¡e Rankova Sinevoice ali ih on nema i nebi stavljao neka druga pa sad to treba nekako nabaviti.Ima li ih kojim sluÄajem neko ili ima li neka preporuka za nabavku.Unapred hvala.

Cheers!

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav za klub,

Jel' može pomoć,savet za jedan problem mog drugara? OtiÅ¡la su mu veÅ¡anja na 24w75,nisam se nikoga drugog setio za kvalitetan rad i nabavku osim SiniÅ¡e Rankova Sinevoice ali ih on nema i nebi stavljao neka druga pa sad to treba nekako nabaviti.Ima li ih kojim sluÄajem neko ili ima li neka preporuka za nabavku.Unapred hvala.

Cheers!

 

Imam preporuku za Nenada Napijala - NN Acoustics. Mozda moze i vesanja da nabavi.

Link to comment
Share on other sites

Iz mog iskustva, Napijalo traži da mu se nabave veÅ¡anja, pa da ih on ugradi.Ja liÄno imam izuzetno pozitivno iskustvo sa Nenadom ÄorÄ‘evićem.Plus iskustvo par mojih prijatelja kojima je takoÄ‘e reparirao vrlo skupe i ozbiljne drivere.Ne znam kako stoji sa materijalom za Dynaudio, za JBL ima bukvalno sve, takoÄ‘e za Scan Speak drajvere u Proacima jedini mi je uspeo da reÅ¡i problem adekvatnih zamenskih veÅ¡anja.Treba pitati za Dynaudio i ostale firme, znam da je za gumena veÅ¡anja(ako je to ovde sluÄaj) malo veći problem

 

http://www.kupujemprodajem.com/servis-zvucnika-Djordjevic-466212-oglas.htm?filter_id=157

Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujem na informacijama,i u sinevoice mogu uraditi posao ako se nabave vesanja.Pronadjen je u medjuvrmnu i serviser u ns.Bilo bi ocigledno najbolje naci originalna vešanja.Velik ljubitelj muzike je u pitanju,a manje tehnike.Malo je falilo da se uzme i neko poluresenje samo da muzika prosvira ponovo.Steta bi bilo za takve drivere ne odraditi sve najbolje sto se moze.hvala unapred ako jos ima neka korisna informacija.

Link to comment
Share on other sites

Ovo sam narucio    http://www.audio.de/testbericht/lautsprecher-dynaudio-focus-360-312263.html   ,   stize za mesec dana a u medjuvremenu skupljam pare za C 4 , taman ce malo i da mu padne cena i tu je onda za mene kraj kad je DY u pitanju   :wave2

 

ps

 

Sta mislite o skretnici , deluje mi da je okk..Mislim da je ovo malo bolja kutija  od mog 3.3 , ako nista bar za taj Esotar2 

Link to comment
Share on other sites

Focus od Contoura? Ako je jos tvoj bio neki SE tesko...

 

Napredovalo se malo ;-)  sad Focus 360 ima esotar , tezina isto 36 kg kao i moj 3.3 a  inace serija Focus je u nekoj prici zamenila staru liniju Contour - a. Novi  najaci Contour 5.4  izlazi po kvalitetu i gabaritima ( oko 50 kg, 1.5 m visine ) od starog najaceg modela 3.3 koji po dimenzijama mnogo vise lici na 360. Mladja se isto slaze sa ovim

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...