Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

Ja cekam jos jedan komad namestaja pa da se objavim u moji sistemi al evo u prednajavi:

Tech 1210mk2 full upgrade sa Sumiko BPE3 i Lehman Decade pre-om Chardas,VDH ozicenje I Audience AU24 interkonekt

Bladelius EMBLA - Kimber Select 1136

Nagra PLL - Kimber Select 1136

Bladelus ASK - Audience Powercord

QUAD 2905 sa Kimber Select 3033

REL B2

Isotek Aquarius sa Isotec Syncro i Elite kablovima u napajanju

+ sve i svasta u HT sistemu

A vintage :

Sistem 1

Philips 850 (UP by Siroma) Sansui G701 sa Tannoy T165

Sistem 2

Marantz 63 (up by Siroma) AURA 60 SE i Energy ESM 4

Sistem 3

Marantz 63 Ki - Marantz 2226B - Kef CS5

i zena me jos trpi :facehearts

Respect za ovo gore :thumbsup2

Ne vidim ovde ni jedan Dynaudio :huh: Mozda je to taj komad namestaja koji treba da stigne :wave2

Link to comment
Share on other sites

Da ponovim, to sto ja nisam cuo takve probleme ne znaci da se to ne desava. Razlog ovih "problema" zaista ne znam ali bi to voleo da cujem u toliko pre sto imas ECI 1 i Transparent. Kvalitet izrade standardnih i drajvera koje ugradjuju u njihove kutije je vrhunski i potpuno su isti kriterijumi o cemu sam pisao prosli put. Jedina razlika je to sto se oni u zvucnom smislu razlikuju jer se recimo zvuk D 28mk2 koji ide u neku njihovu kutiju priblizava Esotec D 260 koji su mogli da se nadju u maloprodaji itd sto je i logicno jer da nije tako onda sam DY ne bi imao nikakvu prednost o odnosu na sve one kojima prodaju drajvere.

Kada sam govorio o drugim proizvodjacima drajvera nisam komentarisao njihov kvalitet da li su bolji ili losiji od DY drajvera i to ne bi bilo lepo da pisem bez obzira sta licno o tome mislim, radi se samo o potpuno drugacijem karakteru zvuka koji se jasno razlikuje od DY sto je dobro jer se i ukusi razlikuju pa ce takva siroka ponuda moci da zadovolji sve ukuse.

Sticajem okolnosti otvarao sam TOTEM mani2 koji jefini SEAS visokotonac (koliko se secam) i 2 DY basa pa kada sam uporedio njegove brojeve sa mojom listom shvatio sam da su u pitanju obicni 17W75 koji su se prodavali po radnjama dok je DY podrzavao DIY i slicne stvari sto samo potvrdjuje da daleko kvalitetnije drivere stavlja u svoje kutije. Ovo tvrdim vazi i za TOTEM 1 i mislim da nema potrebe vise ponavljati ovu informaciju. ok

Boga mi poprilicno kontradiktorno?

Link to comment
Share on other sites

Respect za ovo gore :thumbsup2

Hvala :listen

Ne vidim ovde ni jedan Dynaudio :huh: Mozda je to taj komad namestaja koji treba da stigne :wave2

Ma nisam ti ja Shuco za Dyn prokleo me Ljuba Moljac - mozda dolazi jedan Studer mag da zaokruzi vintage deo :cheers

Ko se jednom na statike navuce nema mu leka

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svim ljubiteljima DY,evo i ja da se uclanim u Ligashe.A usput i da probam da vratim temu u pravom pravcu jer se pretvorila u kako ispljuvati DY i pokazati da ga nevolis i da ga nikad u kucu neces uneti.Sonic je napiso da u republici nisu dorodosli ljudi koji pljuju naim i lin.

I u pravu je ,sta ce tu neki kolega koji nevoli te dva brenda,ko ih mrzi ili nepostuje,to je tema za zaljubljenike koji mogu u toj temi da kazu svoje misljenje vezano za temu i kao korisnik trenutni ,da razmene iskustva i mozda pomognu savetima.Sta se dogadja u ovoj temi o DY.Par ljudi pokusava da pise o DY a duplo vise se upljuvalo da objasni da oni nevole DY,Pa ljudi ako nemate sta da radite nemojte to ni u ovoj temi,Ima malo nize OF TOPIC.

Da se vratim ipak temi DY<p>Promenuo sam puno zvucnika i uvek mi je nesto smetalo,neke su bile tamne,neke preotvorene.negde previse basa a negde manjak ,sve u svemu dugogodisnja agonija.Sve dok nisam kupio DY contour 1.1.tu mi je bilo prvi put sve po meri,jednostavno kao da je ih neko napravio po mojimpotrebama,i sva glad i potreba tj. bolest za drugim zvucnicima je utihnula.Sto je izuzetno olaksanje za moj budzet.Pogonio sam ih sa raznim ampovima ali najbolji match sam dobio sa thule i mojim sadasnjim AA puccini SE,lose su mi radili Densen beat 100,MF A3 i td.Sad sam pre nedelju dana kupio iz ciste radoznalosti i Naim naite 5 da vidim cemu tolika fama oko Naima.I sjajni su apovi i jedan i drugi,posto sam tek juce nabavio kabel za naima linn k400 nebih iznosio zakljucke u radu ampova.U svakom slucaju zahvalan sam DY firmi koja mi je omogucila dusevni mir-naravno moram dodati ZASAD

Link to comment
Share on other sites

Evo nam ga Sola , sta si cekao do sad oces da nas zatru da nas nema , sve misle vidi njih nekolicina samo slusa Dynau....dobro je malo smo se pojacali - vidis kakva je navala na nas ali sto rece HI-FI User oko dobrih konja se prasina dize

Gde su ostali Dynaudio - ovci da se prijave u kluB MMMM ?

Zar nas samo ovoliko slusa Dyn... :roll:

BTW ovde su dobrodosli i oni koji pljuju Dyna...ali pre nego sto pljunu neka se sete u kojoj sobi na HI - FI Shou u Hol... In - u je ubedljivo najveca guzva + mora da cuju kod Usera manji Dyna... setap pa kod mene tesku artiljeriju pa nek slobodno onda pljunu

Mi sve docekujemo na nogama, ne plasimo se ni jednih zvucnika, uvek smo za crtu... :order

Link to comment
Share on other sites

...

Stvarno hajde navedite to "pljuvanje", citiranjem i svojim odgovorom na taj citat. Mnogo je bezveze kriti se iza floskula i davati pauÅ¡alne izjave tipa jedni pljuju drugi brane. Ovo malo podseća na ameriÄku demokratiju: good guys an bad guys. Mislim da mi imamo veći demokratski kapacitet. Ovakvom generalizacijom i banalizovanjem automatski svrstavaÅ¡ ljude koji imaju svoj stav i volju da ga iznesu a ne ide u prilog Dy-u u "pljuvaÄe". Poznajem pokretaÄa teme i on apsolutno ne zastupa takve stavove, ugledajte se malo na njega. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Evo nam ga Sola , sta si cekao do sad oces da nas zatru da nas nema , sve misle vidi njih nekolicina samo slusa Dynau....dobro je malo smo se pojacali - vidis kakva je navala na nas ali sto rece HI-FI User oko dobrih konja se prasina dize

Gde su ostali Dynaudio - ovci da se prijave u kluB MMMM ?

Zar nas samo ovoliko slusa Dyn... :roll:

Radim intenzivno na uclanjenju jos dvojice. :blah

Jedan je vec vidjen (ocekuje prinovu iza vikenda), a drugi jos nije svestan da je pecen. :ruganje

Link to comment
Share on other sites

Radim intenzivno na uclanjenju jos dvojice. :blah

Jedan je vec vidjen (ocekuje prinovu iza vikenda), a drugi jos nije svestan da je pecen. :ruganje

Verujem da sam jedan od dvojice. :D Evo da se uclanim u klub i ja, nego imamo li neke clanske kartice i to? Da mogu da se hvalim kad me neko pita koje zvucnike imam. :1038:

Link to comment
Share on other sites

Evo i ja da podrzim ljubitelje Dynaudia.

Prosle godine, kada sam kupovao zvucne kutije za manji prostor, od 5-6 pari bookshelf zvucnika, u mom prostoru 2 para su bila „ispred“ ostalih. Oba iz prijateljske nam Danske: Dynaudio Contour 1.3 mk II i GamuT Phi3.

Dynaudio nije ostao samo iz razloga sto je, cini mi se tezi za pozicioniranje, i sto je vise odgovarao rockerskom pristupu zvuka, koji meni licno ne lezi.

Ali odlicne kutije. :thumbsup2:listen

Verujem da ih ljudi tesko menjaju.

Link to comment
Share on other sites

Stvarno hajde navedite to "pljuvanje", citiranjem i svojim odgovorom na taj citat. Mnogo je bezveze kriti se iza floskula i davati pauÅ¡alne izjave tipa jedni pljuju drugi brane. Ovo malo podseća na ameriÄku demokratiju: good guys an bad guys. Mislim da mi imamo veći demokratski kapacitet. Ovakvom generalizacijom i banalizovanjem automatski svrstavaÅ¡ ljude koji imaju svoj stav i volju da ga iznesu a ne ide u prilog Dy-u u "pljuvaÄe". Poznajem pokretaÄa teme i on apsolutno ne zastupa takve stavove, ugledajte se malo na njega. :wave2

Podrzavam 100%.

Link to comment
Share on other sites

Mora malo i da se mesi. :D

Ha ha evo zdravog humora u sred nase male srbije.

Ja nisam pljuvac.evo uzmem naima i krecu problemi-trebaju odredjeni kablovi 2x3,5 met.interconekt din-rca.E pa znaci samo sto gonoreju nisam dobio od naima,mislite da nisam pozeleo da ga bacim sa 5 sprata(bez lifta).ali nisam otisau u republiku da davim ostale korisnike.nema tu demokratije,svako slusa sto zeli i pokusava da nebude nametljiv i pusti i druge da uzivaju

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...