Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

Da ima snage ima, ali ne i uvek dovoljno bassa. Imam utisak da bi trebali biti blize zidu i da sobu treba akusticki obraditi azmafonom. I dalje najbolji zvuk za S1.4 koji sam cuo ide uz Marantz.

Ako mozes da pronaÄ‘es polovan Tact/Lyngdorf Room correction, mogao bi da izbegneÅ¡ nepotrebno mazanje i igranku sa akustiÄkim MALtretiranjem.

Naravno, isplati se samo ako imaÅ¡ problematiÄan prostor - najviÅ¡e poboljÅ¡anja se kažu oseti na basu, ali bi takoÄ‘e i stage i fokus trebalo da profitiraju dobrom kalibracijom RC-a. 

Još jedna prednost ulaganja u ovakav uređaj je da kad se sledeći put budeš selio ili sistem prebacuješ u drugu prostoriju, samo ga uzmeš pod mišku i ponoviš proces kalibrisanja prema novom prostoru.

AkustiÄko unapreÄ‘enje može da viÅ¡e doprinese boljem zvuku nego ulaganje u nove komponente... e sad najbolje ako može i jedno i drugo  :listen

Link to comment
Share on other sites

Da ima snage ima, ali ne i uvek dovoljno bassa. Imam utisak da bi trebali biti blize zidu i da sobu treba akusticki obraditi azmafonom. I dalje najbolji zvuk za S1.4 koji sam cuo ide uz Marantz.

Vidi, mozda je i stvar do laminata. Imam utisak da je bass tu, ali zbog laminata istrci po koji visoki ton. Inace, i dalje stojim iza toga da su to najmuzikalnije male kutije koje sam cuo. Vrede svake pare. Meni iskreno bassa nije falilo, samo je po nekad umeo neki visoki ton da istrci. Tako da, mozda treba blize zadnjem zidu, a mozda je i do laminata od kog se odbija zvuk. Etison bi to resio, ali dobro. U svakom slucaju, suma sumaru, jako lepo uparen sistem, odlicno to zvuci, S1.4 odlicne kutije. 

Link to comment
Share on other sites

Da ima snage ima, ali ne i uvek dovoljno bassa. Imam utisak da bi trebali biti blize zidu i da sobu treba akusticki obraditi azmafonom. I dalje najbolji zvuk za S1.4 koji sam cuo ide uz Marantz.

Pozdrav,dugo se nisam javljao na temu posto mi ide na nerve ovo blacenje jednog odlicnog brenda a i promenuo sam zvucnike,presao sam na podnostojece druge firme,ali se nadam da sam i dalje clan.

 na sta si mislio kad si spomenuo marantza u kombinaciji sa DY c 1.4,na neki odredjen amp ili.....interesuje me posto sam sad sav u marantz fazonu.naravno nista nije dozivotno.

inace DY contour 1.1 su otisle kod naseg kolege sa foruma   koji je prezadovoljan a i svi koji su culi kazu da naim i DY sviraju extra a imao je i sonuse i gamute,naravno DY ih je zgazio kod njega na njegovom sistemu

Link to comment
Share on other sites

Konkretno sam slusao sa Marantz PM8200 pojacalom koje nije neki rang, ali je to zvucalo stvarno odlicno. Izvor je takodje bio Marantz cd player. Licno imam PM7001 KI, te planiram nekad da cujem S1.4 i u svom sistemu, sobi pa da kazem kako se to ponasa kod mene. Zeljko DJ (iako nema ukusa, hehe) moze potvrditi jer je sa mnom slusao taj sistem, takodje se odusevivsi zvukom.

 

Inace, ukus ZeljkaDJ sto se tice niskih frekvencija je kada na AVR izaberete cross-over na 80Hz na svim kanalima pa iskljucite subwoofer iz struje. Plitko, plitko da se ne udavi... :D

Link to comment
Share on other sites

... a i svi koji su culi kazu da naim i DY sviraju extra ...

 

"...On all the recordings, the system got out of the way of the music, allowing voices and instruments to be projected with a purity of pitch and tonal colors, coupled with authority, that I had not been expecting. One of my three best-sounding rooms at the Show."

http://www.stereophile.com/content/pro-musica-dynaudio-naim

post-16091-0-95565500-1381516381_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Konkretno sam slusao sa Marantz PM8200 pojacalom koje nije neki rang, ali je to zvucalo stvarno odlicno. Izvor je takodje bio Marantz cd player. Licno imam PM7001 KI, te planiram nekad da cujem S1.4 i u svom sistemu, sobi pa da kazem kako se to ponasa kod mene. Zeljko DJ (iako nema ukusa, hehe) moze potvrditi jer je sa mnom slusao taj sistem, takodje se odusevivsi zvukom.

 

Inace, ukus ZeljkaDJ sto se tice niskih frekvencija je kada na AVR izaberete cross-over na 80Hz na svim kanalima pa iskljucite subwoofer iz struje. Plitko, plitko da se ne udavi... :D

A ne ne,nema sta ja da potvrdjujem, ja nemam ukusa. :)

 

P.S. Izbaci sw iz stereo sistema, mulja be bate :)

Link to comment
Share on other sites

Поновно Ñлушање, звучници мало мрднути... ближе зиду иза, мало даље један од другог и друга прича. Већа дубина, дубљи баÑ, бољи звук... колико раÑпоред значи...

 

 

Edit: uklonjen off.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

E sad, Exposure 2010S sa Dynaudio Contour 1.3. Da ili ne. Prostor je veoma neprikladan. trenutan postavka je ovakva kao na skici.

Verovatno ce ostati tako do neke bolje situacije to jest do posebne sobe.

 

 

Prostor je neodgovarajući za C1.3, a i to pojaÄalo nije baÅ¡ izdaÅ¡no sa strujom, tako da mi ne deluje baÅ¡ kao match. Probati, svakako.

E sad, Äesto zavisi i od neÄijih oÄekivanja i iskustva. Možda ti se i dopadne.......ako si joÅ¡ uvek "zelen" u ovome.  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Contour  1.3 moze da radi i u maloj sobi pre nego Contour S 1.4 ili  Fokus 140 \ 160 provereno vec vise puta  a sto se tice pojacala mislim da nece biti problem sa 2010S . Kod mene su mnogi culi moje 1.3 na Sansui au 555a od 2 x 30  pravih wati i rade odlicno ali naravno do tih 30 wati. Contour 1.3 nije preterano zahtevna kutija kao s 1.4.

 

Soba nije idealna  ali po onome sto vidim taj deo prostora  ima oko 8m2 , jeste malo ali nije premalo . Bice to okey 

 

1.3 je  izuzetno ravna i neutralna kutija bez ostrine  koja ne pravi onaj ruzni  BOOOUMI  efekat u sobi i vodi se kao jedan od najuspesnijih i najprodavanijih malih  DY zvucnika   :wave2

Link to comment
Share on other sites

Kako vam se zvucno cini Mladjina postavka na HI - FI Show u Holiday Inn - u . Dynaudio Confidence C1 mk2  + VTL lampaski integralac + CD Moon Supernova. Mnogima je to bilo medju prva 2 - 3 sistema

 

Mnogima bas i nije, naprotiv bio je razocarenje.

 

Ja sam napisao da mi je to bio najbolji Dynaudio zvuk koju sam cuo bas zato sto je najmanje zvucao kao Dynaudio. Inace mislim da je sistem lose sklopljen u odnosu na prostoriju. Pojacalu je nedostajalio snage, Mladja je previse cesto morao da smanjuje glasnocu jer je iako je za pustanje biran relativno nezahtevan materijal, bas podrucije cesto gubilo definiciju, dollazilo je do muljanja i mumlanja. Srednji i visoki za razliku od donjeg registra po mom sudu zasluzuju visoku ocenu. Stavio sam primedbu i na kablove koji su  (sakrivene krpama netvork kutije) izgleda po ko zna koji put bili skuplji od samih zvucnika. Neko je napisao, u realnom zivotu ovakav sistem niko nikad ne bi sklopio. Slazem se.

 

Evo imas ovde komentare i utiske sa sajma http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/26100-hi-files-deseti-hi-files-show/page-5

Link to comment
Share on other sites

Nedostajalo mu je mesa u donjem spektru, zvuk nije bio homogen već nekako više u srednjim i visokim.
Rezolutno i brzo - DA, ali je zvuku nedostajalo punoće i plemenitosti s obzirom da je zvuÄnike C1 MkII terao lampaÅ¡ki VTL.

 

Dobro poznajući Moon Supernovu koji je izuzetan plejer, oÄekivao sam joÅ¡ bolji zvuk.
Stvarno ne znam u Äemu je bio problem, moguće da je malenom VTL-u na momente nedostajalo snage.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Zdravo ljudi, malo me nije bilo ali se vratih jer me hvata kriza.  :roll:  Posto se dugo nisam citao forum, nisam gledao oglase po KP i slicno, koliko mogu da vrede sada moje kutije (dynaudio audience 52) i da li je sa ovim dole kutijama iz linka sve ok jer stoje 100god na KP a dobra je cena ja msm. I nahvalise iste te kutije ovde na forumu ranije ove godine :) Nekako mi je logican korak da ostanem uz dynaudio, audience 52 je kod mene skoro pa 2god i mislim da je vreme da menjam :)

 

 

http://www.kupujemprodajem.com/Dynaudio-Contour-1-3-8842671-oglas.htm

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da si video na sta lici kalota jednog od visokotonaca, i da ti to mnogo ne smeta cim si se zaleteo BAS na ovaj par kutija?   ;)

 

Ipak, mozda bi, kada je ovaj modelu pitanju, ponovo trebalo procitati @SuperFi-jev post s pocetka ove teme, i problem koji je tu samo ovlas pomenut, kao deo diskusije sa drugog foruma ... sada to vise nije nikakva DY tabu tema, i iskristalisalo se da je bilo podosta vlasnika DY kutija koji se JESU suocili sa problemom pomenutim tada, i to javno i napisali ovde.

 

Pozz   

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...