Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

Jel se mi to vredjamo  - cisto da znam sta da radim . Ogromna je razlika kad neko kaze da je neki zvucnik naduvanog zvuka  a neko kao ti kaze za necije kutije da su kanta. Kolega Durd napr . .  poseduje Contoure  S 1.4  i to mogu samo da shvatim kao provokaciju kad mu tako izvredjas zvucnike  - nikako drugacije. Smirio si se jedno vreme i sad opet poceo da vredjas i zagadjujes okolinu 

 

Pitanje  , jel tebi to neko radio do sad   - vredjao  one  tvoje no name kofetine  od zvucnika .  Cisto da se zna

 

Surovom su Dynaudio C 1.4  bile odlicne - najbolje na celom Svetu  dok ih ;-)  nije preprodao i  zavalio dalje I NE SECAM SE DA MI JE TAD  KOD NJEGA REKAO DA NADUVANO SVIRAJU  - pamtim dobro. Ne radi se to tako nego kad ti je nesto u kuci  -    eeee  onda budi faca pa napisi nesto iskreno sta mislis o nekoj svojoj komponenti  pa se onda  javi . Naravno ti to nikad neces uraditi   nego ces nastaviti da pljuckas po Dynaudio klubu kao sto si i radio od samog pocetka osnivanja DY kluba zajedno sa istom ekipom koju svi znaju

Link to comment
Share on other sites

Dynaudio Contour S1.4 svakako nije kanta od zvuÄnika, kako god da se gleda.

 

Za te novce sigurno se mogu naći i bolje kutije, ali mislim da je ovo u najmanju ruku preterana kvalifikacija.

 

Ove zvuÄnike sam imao dve godine i mogu da kažem da im se kao jedina ozbiljna mana (u klasi cene) može pripisati boomie bas (na to je Surokvl valjda mislio kada je rekao naduvanog zvuka - neka me ispravi ako sam ga pogreÅ¡no protumaÄio). Ovaj problem se donekle može reÅ¡iti većim odmicanjem od zidova - Å¡to je jeftiniji naÄin pod uslovom da imate dovoljno prostora, ili pak ne tako malom investicijom u kvalitetno i Å¡to snažnije pojaÄalo koje bi Å¡to bolje iskontrolisalo bas (neki to zovu overkill - i u tom smislu ja ovo smatram za manu samih kutija jer traže parnjaka van svoje cenovne klase da bi zasijale u punom sjaju).

Mislim da Dynaudio kutijama generalno leže SS pojaÄala toplijeg zvuka (makar po mom ukusu), takoÄ‘e se i VTL pokazao kao dobar match jer ima dovoljno snage ih da pogura. 

JoÅ¡ neÅ¡to - ovde je viÅ¡e puta pominjan problem lupanja Å¡pulne pa da budem iskren do kraja reći ću da mi se za sve vreme korišćenja ovih kutija ovo desilo SAMO JEDNOM (i to viÅ¡e nisam ponavljao), i to na potenciometru preko 90% (u pitanju je bio poludigitalni Lyngdorf SDAI 2175, 200W/375W na 8/4 oma) sluÅ¡ajuÄi neku stvar od Metalike. Valjda zbog veće ekskurzije same mid/bas jedinice...

Link to comment
Share on other sites

Jel se mi to vredjamo  - cisto da znam sta da radim . Ogromna je razlika kad neko kaze da je neki zvucnik naduvanog zvuka  a neko kao ti kaze za necije kutije da su kanta. Kolega Durd napr . .  poseduje Contoure  S 1.4  i to mogu samo da shvatim kao provokaciju kad mu tako izvredjas zvucnike  - nikako drugacije. Smirio si se jedno vreme i sad opet poceo da vredjas i zagadjujes okolinu 

 

Pitanje  , jel tebi to neko radio do sad   - vredjao  one  tvoje no name kofetine  od zvucnika .  Cisto da se zna

 

Surovom su Dynaudio C 1.4  bile odlicne - najbolje na celom Svetu  dok ih ;-)  nije preprodao i  zavalio dalje I NE SECAM SE DA MI JE TAD  KOD NJEGA REKAO DA NADUVANO SVIRAJU  - pamtim dobro. Ne radi se to tako nego kad ti je nesto u kuci  -    eeee  onda budi faca pa napisi nesto iskreno sta mislis o nekoj svojoj komponenti  pa se onda  javi . Naravno ti to nikad neces uraditi   nego ces nastaviti da pljuckas po Dynaudio klubu kao sto si i radio od samog pocetka osnivanja DY kluba zajedno sa istom ekipom koju svi znaju

REKAO SAM TI I TADA DA NADUVANO SVIRAJU, POÅ TO TI NEMAÅ  DOVOLJNO SLUHA I OBJEKTIVNOSTI DA TO SAM ÄŒUJEÅ , ZATO SAM IH I PRODAO, NISAM IH NARUÄŒIO IZ INOSTRANSTVA DA IH PREPRODAM KAO TI TVOJE 1.3! i napisao sam to isto sto puta do sada, takoÄ‘e sam napisao da rade odliÄno sa ARC vsi 55, i neću viÅ¡e da se ponavljam i da ulazim u diskusiju sa diletantima koji nemaju dovoljno znanja objektivnosti da bi mogli da realno prikažu neki ureÄ‘aj a da ne hvale svoje i seru po ostalom.Uostalom tebi se nisam ni obraćao, već sam sam dao prikaz onoga Å¡to sam Äuo i imao a Å¡to je kolega Gvlada pitao, nisam to nigde proÄitao ni naÄuo!TakoÄ‘e nisam rekao da je 1.4 loÅ¡ zvuÄnik već sam pravio paralelu sa 805 Å¡to je takoÄ‘e bilo pitanje.Ii joÅ¡ na kraju da nemam neÅ¡to drugo mogao bih da živim i sa jednim i sa drugim, ali imam bolji  ili sliÄan zvuk za skoro duplo manje para!

 

  JoÅ¡ jednom da potsetim, tema je javna nije vlasniÅ¡tvo pokretaÄa,tako da nemoj da sebi  dajeÅ¡ ulogu nekog samozvanog moderatora teme.Å to se tiÄe mene nemoj samnom viÅ¡e da polemiÅ¡eÅ¡ sem ako te direktno ne prozovem, a to ni sada nisam radio, a na temi ću pisati po sopstvenoj želji i iznosiću i dalje svoje miÅ¡ljenje bez obzira da li se tebi ili bilo kome sviÄ‘a ili ne, sve dokle je to miÅ¡ljenje objektivno i argumentovano i potkrepljeno praksom a ne Äuo sam, naÄuo sam, rek'o mi Pera i proÄitao sam u Stereoplay-u!

Link to comment
Share on other sites

Dynaudio Contour S1.4 svakako nije kanta od zvuÄnika, kako god da se gleda.

 

Za te novce sigurno se mogu naći i bolje kutije, ali mislim da je ovo u najmanju ruku preterana kvalifikacija.

 

Ove zvuÄnike sam imao dve godine i mogu da kažem da im se kao jedina ozbiljna mana (u klasi cene) može pripisati boomie bas (na to je Surokvl valjda mislio kada je rekao naduvanog zvuka - neka me ispravi ako sam ga pogreÅ¡no protumaÄio). Ovaj problem se donekle može reÅ¡iti većim odmicanjem od zidova - Å¡to je jeftiniji naÄin pod uslovom da imate dovoljno prostora, ili pak ne tako malom investicijom u kvalitetno i Å¡to snažnije pojaÄalo koje bi Å¡to bolje iskontrolisalo bas (neki to zovu overkill - i u tom smislu ja ovo smatram za manu samih kutija jer traže parnjaka van svoje cenovne klase da bi zasijale u punom sjaju).

Mislim da Dynaudio kutijama generalno leže SS pojaÄala toplijeg zvuka (makar po mom ukusu), takoÄ‘e se i VTL pokazao kao dobar match jer ima dovoljno snage ih da pogura. 

JoÅ¡ neÅ¡to - ovde je viÅ¡e puta pominjan problem lupanja Å¡pulne pa da budem iskren do kraja reći ću da mi se za sve vreme korišćenja ovih kutija ovo desilo SAMO JEDNOM (i to viÅ¡e nisam ponavljao), i to na potenciometru preko 90% (u pitanju je bio poludigitalni Lyngdorf SDAI 2175, 200W/375W na 8/4 oma) sluÅ¡ajuÄi neku stvar od Metalike. Valjda zbog veće ekskurzije same mid/bas jedinice...

I ja ne mislim da je kanta. Ta naduvanost se reÅ¡ava kao Å¡to si naveo, odmicanjem od zidova, pravilnim uparivanjem i dobrim stalcima.TaÄno je i ovo u vezi tvoje konstatacije o izboru pojaÄala, a moje iskustvo sa ARC to dodatno potkrepljuje.

  Glupo je da se viÅ¡e puta piÅ¡e jedno isto, zato Å¡to neko neće da Äita(ne mislim na tebe) i da se žvaću već prežvakani sadržaji zato Å¡to nema niÅ¡ta novo i interesantno da se napiÅ¡e, samo zato da se oživi zamrla tema.Ali hajde joÅ¡ jednom, najveća mana1.4,ali budimo realni i Bowersa 805 je isuviÅ¡e velika cena i u polovnoj varijanti, jednostavno, moje miÅ¡ljenje je da se sa manje para može dobiti taj zvuk, pogotovo ako uzmemo u obzr Å¡ta oni sve zahtevaju da bi prosvirali!

Link to comment
Share on other sites

@ Surovi . . Niti hvalim svoje niti serem po drugom samo pricam sta mislim a to nije nijedno od ova dva   i istina je da nikad nisi rekao da sviraju naduvano kod tebe. Ono sto je tebi kod DY  naduvano ja to zovem autoritetom  a  taj mali DY C  1..4  ga ima . Ne razmisljamo isto i  to nije nista  novo

 

Niko ti nije rekao da je tema moje vlasnistvo , to si sam rekao  u svom diletantnom nastupu. Ovde su svi dobro dosli  ali ne treba zaboraviti da je ovo klub obozavatelja DY  kao i da je moderacija vec pisala na tu temu vezanu za provokacije u klubovima i rekla sta je rekla da ja sad ne ponavljam. Ako neko nema sta pametno  i konstruktivno  da napise vezano za naslov ne reba ni da posecuje a jos gore  i da zagadjuje temu. Nikad nikome to nisam radio  i to svako na forumu zna pa zato mozda to i ja ocekujem   od drugih 

 

 

Ne branim ja tebi , pisi ti sta ti je volja. Tu smo da razmenimo komentare i iskustva ali one tvoje  fore od  PROVOKACIJA  tipa sto si rekao  DY  je krs   a neki ih nazvali kantama  e  to vec nije u redu da se nekome vredja nesto sto slusa u kuci.  Znas ti dobro o cemu ja pricam ali se pravis Tosa . Never mind   :heat ,  navikao sam na to 

Link to comment
Share on other sites

Dynaudio Contour S1.4 svakako nije kanta od zvuÄnika, kako god da se gleda.

 

JoÅ¡ neÅ¡to - ovde je viÅ¡e puta pominjan problem lupanja Å¡pulne pa da budem iskren do kraja reći ću da mi se za sve vreme korišćenja ovih kutija ovo desilo SAMO JEDNOM (i to viÅ¡e nisam ponavljao), i to na potenciometru preko 90% (u pitanju je bio poludigitalni Lyngdorf SDAI 2175, 200W/375W na 8/4 oma) sluÅ¡ajuÄi neku stvar od Metalike. Valjda zbog veće ekskurzije same mid/bas jedinice...

 

Kako vreme prolazi, sve vise i vise se pojavljuje PRAVIH i ISKRENIH ljubitelja dobrog zvuka, koji pomenu da im se ovo desilo sa Dynaudiom ;)

 

Izgleda da je jos jedino Mladja ostao sa "one strane" nepristrasnih koji za ovo nikada nisu culi, niti im se ikada desilo...

 

I, tako...

 

Usput koliko znam fab Dyna..je taj problem resila jos na samom pocetku 90 ih god i na tom osetljivom mestu odnos pletenice - hod membrane koje su bile kratke zamenile i stavile bakarnu spiralu specijalno premazanu sa xxx materijalom i duzom dovoljno od hoda membrane .

 

... izgleda da nisu oni to BAS NAJBOLJE resili, zar ne? 

 

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Dynaudio Contour S1.4 svakako nije kanta od zvuÄnika, kako god da se gleda.

Za te novce sigurno se mogu naći i bolje kutije, ali mislim da je ovo u najmanju ruku preterana kvalifikacija.

Ove zvuÄnike sam imao dve godine i mogu da kažem da im se kao jedina ozbiljna mana (u klasi cene) može pripisati boomie bas (na to je Surokvl valjda mislio kada je rekao naduvanog zvuka - neka me ispravi ako sam ga pogreÅ¡no protumaÄio). Ovaj problem se donekle može reÅ¡iti većim odmicanjem od zidova - Å¡to je jeftiniji naÄin pod uslovom da imate dovoljno prostora, ili pak ne tako malom investicijom u kvalitetno i Å¡to snažnije pojaÄalo koje bi Å¡to bolje iskontrolisalo bas (neki to zovu overkill - i u tom smislu ja ovo smatram za manu samih kutija jer traže parnjaka van svoje cenovne klase da bi zasijale u punom sjaju).

Mislim da Dynaudio kutijama generalno leže SS pojaÄala toplijeg zvuka (makar po mom ukusu), takoÄ‘e se i VTL pokazao kao dobar match jer ima dovoljno snage ih da pogura.

JoÅ¡ neÅ¡to - ovde je viÅ¡e puta pominjan problem lupanja Å¡pulne pa da budem iskren do kraja reći ću da mi se za sve vreme korišćenja ovih kutija ovo desilo SAMO JEDNOM (i to viÅ¡e nisam ponavljao), i to na potenciometru preko 90% (u pitanju je bio poludigitalni Lyngdorf SDAI 2175, 200W/375W na 8/4 oma) sluÅ¡ajuÄi neku stvar od Metalike. Valjda zbog veće ekskurzije same mid/bas jedinice...

Moram da kazem da Sam i ja cuo lupanje Å¡pulne na C1 Ali to je bio debeo znak da je drajver dostigao svoj maximum.

Ko je cuo lupanje Å¡pulne to je znak da je svima dyn. poklono po novi drajver.

ovo gore sto je napomenuo Filip sa lungdorfom mislim da je dobro prosao.....

Link to comment
Share on other sites

Meni je S1.4 svirao izuzetno dobro. Zvuk prostran, pun, iz one kutije bass neverovatan ali dozivljaj izuzetan. I to sa Marantzom. :)

 

He, he.. mislim da su to baš moji Contouri S1.4, nadam se da ne grešim.

Zamisli tek kako bi radili sa ECI-5 ili EC AW250R/EC4.8.

Fakat je, Dynadio dobro svira samo ako ima ozbiljan setup iza sebe.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Jel se mi to vredjamo  - cisto da znam sta da radim . Ogromna je razlika kad neko kaze da je neki zvucnik naduvanog zvuka  a neko kao ti kaze za necije kutije da su kanta. Kolega Durd napr . .  poseduje Contoure  S 1.4  i to mogu samo da shvatim kao provokaciju kad mu tako izvredjas zvucnike  - nikako drugacije. Smirio si se jedno vreme i sad opet poceo da vredjas i zagadjujes okolinu 

 

Pitanje  , jel tebi to neko radio do sad   - vredjao  one  tvoje no name kofetine  od zvucnika .  Cisto da se zna

 

Surovom su Dynaudio C 1.4  bile odlicne - najbolje na celom Svetu  dok ih ;-)  nije preprodao i  zavalio dalje I NE SECAM SE DA MI JE TAD  KOD NJEGA REKAO DA NADUVANO SVIRAJU  - pamtim dobro. Ne radi se to tako nego kad ti je nesto u kuci  -    eeee  onda budi faca pa napisi nesto iskreno sta mislis o nekoj svojoj komponenti  pa se onda  javi . Naravno ti to nikad neces uraditi   nego ces nastaviti da pljuckas po Dynaudio klubu kao sto si i radio od samog pocetka osnivanja DY kluba zajedno sa istom ekipom koju svi znaju

Å uco, kada se neko pozitivno ili negativno izrazi o nekom ureÄ‘aju to nikako ne znaÄi da je uvredio vlasnike tih ureÄ‘aja ili da sa druge strane vlasnik ima razloga da mu se Äestita.

 

Ovaj izraz koji si upotrebio - zavalio, sam Äuo samo od najgorih preprodavaca.

 

Kolegu sa foruma koji je vlasnik tih kutija a kojeg si ti pomenuo poznajem. Jako fin momak i zadovoljan je zvuÄnicima. :wave2

Link to comment
Share on other sites

He, he.. mislim da su to baš moji Contouri S1.4, nadam se da ne grešim.

Zamisli tek kako bi radili sa ECI-5 ili EC AW250R/EC4.8.

Fakat je, Dynadio dobro svira samo ako ima ozbiljan setup iza sebe.

:wave2

 

Ovaj covek ih ima(o) od 2009. u sistemu B, dok je A imao Confidence C2. Nisam par god cuo da li je nesto menjao ali do "skoro" bilo je tako.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice svadje oko clanova i tvrdnje da je S1.4 kanta, toliko negativno izrazavanje prema tom zvucniku tj uopste prema nekom modelu nisam procitao ni na jednom stranom forumu. Moze neko reci da mu se svidja ili ne, da je stekao ovakav ili onakav utisak ali skroz nesto ocrniti, uporediti sa kantom ni pod razno. Ocigledno da je tamo kultura na visem nivou, gde ako nema sta pametno da kaze ni ne javlja se dok ovde verovatno lece frustracije stecene na licnom planu.

Link to comment
Share on other sites

Kao i svaki zvucnik svira manje ili vise dobro u zavisnosti sta mu se zakaci i kako se ispostuje  . Ja sam takodje ovde na temi jednom naveo da sam naleteo na jedan  DY zvucnik  1.8 MK2 koji je stigao sa ebay.de sa tom otkacenom spulnom . Verujem de se to desava kad vlasnici preteraju sa dzibrenjem i uteranom snagom sa koje kakvim iizoblicenjima i onda ona neminovnost sa  ekskurzijom  membrane koju je opisao Filip

 

Po meni mozda bolje i to da se desi nego da  pregori  drajver sto mislim da malo teze ide kod DY . Popravku za to namestanje spulne sam majstoru platio bednih hiljadu dinara dok su nekim drugarima na JBL - ima goreli basovi kada su se malo vise opustili i uterali drajvere  u  put bez povratka . NIKO NIJE REKAO DA SE TO NE DESAVA ALI SLAZEM SE SA FILIPOM OKO TOGA I ZASTO SE DESAVA 

 

Филип, on 01 Oct 2013 - 14:32, said:snapback.png

Dynaudio Contour S1.4 svakako nije kanta od zvuÄnika, kako god da se gleda.

 

JoÅ¡ neÅ¡to - ovde je viÅ¡e puta pominjan problem lupanja Å¡pulne pa da budem iskren do kraja reći ću da mi se za sve vreme korišćenja ovih kutija ovo desilo SAMO JEDNOM (i to viÅ¡e nisam ponavljao), i to na potenciometru preko 90% (u pitanju je bio poludigitalni Lyngdorf SDAI 2175, 200W/375W na 8/4 oma) sluÅ¡ajuÄi neku stvar od Metalike. Valjda zbog veće ekskurzije same mid/bas jedinice...

 

Mislim da ce tesko koji zvucnik da prezivi bez gorenja ovakve akcije. Lupanje spulne je mnogo  manja investicija ( 1.000 din.. ) od premotavanja kad se nesto zapali i kad bas vise ne moze da se dovede u libelu kad je u pitanju omaza. Licno merio JBL - ov bas drajver pre i posle motanja kod jednog drugara kad je preterao sa odvrtanjem jacine. Eee kako bi on tada bio srecan da mu se samo otkacila spulna

 

Mozda je taj majstor bio neki dundjer ne znam ali bio je u regularnom servisu koji se bavio premotavanjem zvucnika

Link to comment
Share on other sites

Ovaj covek ih ima(o) od 2009. u sistemu B, dok je A imao Confidence C2. Nisam par god cuo da li je nesto menjao ali do "skoro" bilo je tako.

ZnaÄi ipak greÅ¡ka... Izvinjavam se, ali je sasvim sluÄajno kupac tadaÅ¡njih mojih zvuÄnika NiÅ¡lija i tada ih je sluÅ¡ao na Marantzu, ne znam da li je u meÄ‘uvremenu promenio amp, znam da je EC bio u igri.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice svadje oko clanova i tvrdnje da je S1.4 kanta, toliko negativno izrazavanje prema tom zvucniku tj uopste prema nekom modelu nisam procitao ni na jednom stranom forumu. Moze neko reci da mu se svidja ili ne, da je stekao ovakav ili onakav utisak ali skroz nesto ocrniti, uporediti sa kantom ni pod razno. Ocigledno da je tamo kultura na visem nivou, gde ako nema sta pametno da kaze ni ne javlja se dok ovde verovatno lece frustracije stecene na licnom planu.

 

 

a sto su nas bombardovali osiromasenim uranijumom, to nikom nista?

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice svadje oko clanova i tvrdnje da je S1.4 kanta, toliko negativno izrazavanje prema tom zvucniku tj uopste prema nekom modelu nisam procitao ni na jednom stranom forumu. Moze neko reci da mu se svidja ili ne, da je stekao ovakav ili onakav utisak ali skroz nesto ocrniti, uporediti sa kantom ni pod razno. Ocigledno da je tamo kultura na visem nivou, gde ako nema sta pametno da kaze ni ne javlja se dok ovde verovatno lece frustracije stecene na licnom planu.

 

Ja  upravo sve vreme pokusavam da kazem isto to sto si i napisao ali ne vredi. Anubis  izvredja a posle se pravi Tosa pa kao napise ,, a sto su nas bobardovali osiromasenim uranijom, to nikom nista ? ,,  Scary

Link to comment
Share on other sites

 

S1.4 su odlicne kutije, odusevio sam se na prvim notama. Tako da, definitivno stvar ukusa, nekome su to "kante", nekome "serpe", za mene je to jedna od najmuzikalnijih zvucnih kutija koje sam cuo. Takodje, lik je u drugoj sobi imao drugi sistem, gde su bile sve same zveri od uredjaja, tako da mislim da se radi o istom coveku. 

Link to comment
Share on other sites

S1.4 su odlicne kutije, odusevio sam se na prvim notama. Tako da, definitivno stvar ukusa, nekome su to "kante", nekome "serpe", za mene je to jedna od najmuzikalnijih zvucnih kutija koje sam cuo. Takodje, lik je u drugoj sobi imao drugi sistem, gde su bile sve same zveri od uredjaja, tako da mislim da se radi o istom coveku. 

Pardon, sad vidim da si napisao "jedna od".  Å to se ukusa tiÄe, po mom miiÅ¡ljenju je to zgodna  poÅ¡tapalica za izgovor. ZvuÄnik/sistem ili svira dobro ili ne svira.

Link to comment
Share on other sites

apropos osiromasenog uranijima,  covek se poziva na to da su tamo kulturniji, ja se ne bih skroz slozio, naveo sam jedan primer koji negira stav o kulturi kao dominantnoj osobini drugih.

a losih utisaka o S1.4 ima, nisam ja izmislio vrucu vodu. za razliku od par ljudi ovde, ja sam sa tim zvucnikom proveo neko vreme u svojoj sobi pre nego sto sam dosao do zakljucka da je po mom misljenju baziranm na realnom iskustvu polufabrikat, te ga ekspresno pedalirao. uostalom ko hoce moze da nadje sta sam pisao o njegovom prethodniku, 1.3SE (ili vec ne znam vise kojoj iteraciji) koji je super zvucnik u poredjenju sa S1.4

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...