Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

Ne nisam mislio bas "vredjanje". Prejaka rec. Racunica je strava, pomaze mnogo. Vise sam mislio na P.S. Pomesao sam subjektivni osecaj duplo jaceg zvuka (3db ako se ne varam) sa log skalom. My mistake. I nisam uzeo u obzir 2 zvucnika. My mistake again. Sve u svemu hvala na pomoci. Zapravo se svodi da 1.8 trazi min 100/200 rms i dynamic power x2 od navedenog. Otprilike.

Link to comment
Share on other sites

auuuu, pocinjem da kontam da je ovaj DY thread koristan. svi su ovde....

 

Sta da ti kazem  :cry:  osim budi ovde sa nama iz koristi ako ti je ovaj DY thread koristan

 

Ovo je mali klub na kraju grada sa malom zajednicom,  zivimo u losim uslovima i  divimo se  onima koji imaju sta da jedu ali  uvek  nadjemo vremena da saslusamo i pomogemo svakome ko to od nas zatrazi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

U zdravlje da se sluzis! Isqliraj malo sa odusevljenjem pa onda razmisli o potpunoj prodaji surround sistema. Slusao sam ja Confidence zvucnike i za stereo zvuk je extra ali nijedan stereo ne moze zameniti surround zvuk.

U poslednje vreme neÅ¡to razmiÅ¡ljam da nisu morali ni stereo da uvode. Bitna je suÅ¡tina, angažovanje uma, ne puki nadražaji receptora. Prisetite se svog doživljaja  nekog književnog dela, gledanja filma u crno-beloj tehnici, sluÅ¡anje radija u mono tehnici...

 

Dakle, aktivno uzeti uÄešće...

Link to comment
Share on other sites

ЈеÑте, али то није кутија за близу. Колико треба Ñедети? Мин 4-5м и онда Ñ‚Ð°Ð»Ð°Ñ Ð´Ð¾Ñ’Ðµ на Ñвоје. Contour такође има окренут положај виÑоко- и ниÑкотонца.

Link to comment
Share on other sites

Da ili je iko od vas zaljubljenika u Dynaudio ikada Äuo i video po meni jedan od najlepÅ¡ih zvuÄnika

Dynaudio Consequence Ultimate Edition,ja ga nigde nisam ni Äuo a ni video,voleo bih da Äujem iskustva onih koji jesu i njihove impresije:

attachicon.gifpost-2-1249732569.jpg

 

Malo je njih koji su culi tako skup zvucnik, ja nisam ali nam je pricao Mladja da ga je slusao na jednom sajmu u inostranstvu pa mogu samo da prepricam  ako te zanima njegove impresije koje otpr... znas kakve mogu da budu. Ja da sam cuo iskreno bi napisao .

 

Radio je taj DY cena oko 40.000 eura, neki Magico  najaci model Q ?  130.000 e  i Focal grande utopija  -  1000.000e 

 

@ Vlado oba zvucnika su fantasticna u svom rangu cene  i oba sam slusao pa ako mi je za verovati mogu da iznesem - nije problem  :wave2

Link to comment
Share on other sites

O Contour - u s 1.4  manje - vise se vec pisalo. Imaju  ( imali ) ga  3- 4 moja drugara i ne planiraju za sad da menjaju.  Jedan  i drugi su  sa foruma. Durd I Surovi  a ostali  nisu  clanovi.   JAKO neutralan zvucnik  sa malo tamnije strane ali ispravno tamnije   , veoma  dobar bas, , detaljna sredina i visoki , voli sobe od 13 15 m kv  i plus ali ne preko 40, prilocno ravan  da moze nekog i  zaboleti ako ocekuje neku magiju i kolor. Oni koji nisu sa DY STRANE RECI CE MOZDA  - DOSADAN ZVUCNIK ali daleko je to od dosadnog jer istina zna nekad i da zaboli.  Slican karakter ima  i 3.4 cak je jos ravniji i tamniji a svira za klasu boljeko bi rekao tako  dok je 5.4 neka druga prica i licno bi voleo da veliki 5.4 ima isti tonalni karakter kao 3.4 koji je po meni savrseno izbalansiran i ravan

 

B&W 805s sam slusao kod jednog drugara gde je on  bio u okruzenju  sa velikim AVR receiverom  kao frontalni zvucnik a na drugom mestu u BM Acousticu na Bladelius - u Tor mk2  od 2 x 150 wati na 8 oma  i Krell cd neka velika mrga  model ? ali cena mu je bila 5 6  hiljada eura,  znaci veoma  korektno ispracen .

 

Baziracu se na taj sistem u prostorijama BM  - a  gde je dobio dovoljno dobre uslove. Jako detaljan zvuk, lepa pozornica ,  brz , raskosan ali presvetao za moj ukus  i tu se za mene sve zavrsilo . Da li je bilo do zvucnika ili do okruzenja ne znam ali nekako mi je sve bilo  prenaglaseno, kao da sam odvrnuo ton kontrole i to mi se nije dopalo, valjda sto u startu ocekujem taj tamniji , neutralniji i suvlji zvucni karakter koji i inace volim kod DY i tu sam gde sam . Znam gde sam posao i kud sam dosao  ;-)

 

Tako mi je sa DY I Ortofonom bar kad je taj deo hi - fi - ja u pitanju . Lepo je kad ne lutas mracnim tunelima gde se svetlost na kraju ne nazire

Link to comment
Share on other sites

S1.4 sam cuo ali 805 nisam. Na netu ljudi se uglavnom zale kao i ti, da je presvetao tj da mu fali bass ili da lepo legne uz sw. 805 je def skuplji od S1.4 na novo ali polovno su tu negde.

 

Nisam gledao po netu sta drugi kazu ali eto izgleda  ispalo je slucajno da dobro zapazam stvari    kad je zvuk u pitanju , znaci mozes mi valjda verovati kad nesto opisujem . To je dobar znak  ;-)

Link to comment
Share on other sites

Taj komad(805nautilus) sa KP sam imao prilike da Äujem pre godinu ipo dana.TadaÅ¡nji vlasnika mi ga je nudio u zamenu za moj tadaÅ¡nji C1.4.Nisam stekao utisak da je svetao ni naduvan, to je vrlo neutralan i izbalansiran zvuÄnik i zvuk mu zavisi od setapa na koji je prikljuÄen.Da mnogo ne dužim već sam u par navrata pisao o ovome, svirao je sa Primare kombinacijom CD i pojaÄalo.Meni je to zvuÄalo dosta tamno i netransparentno u toj kombinaciji.Basa nije falilo, ako i fali ne treba odmah kriviti zvuÄnik, pogotovo u toj klasi.Mislim da je C1.4 zvuÄnik naduvanog zvuka i zato mora jako pažljivo da se upari da bi svirao kako treba

Link to comment
Share on other sites

Ebem mu misa moje se poklopilo sa gvladom i njegovim zapazanjima sa neta u vezi 805 - ica , Surovi ima drugacije isklustvo - ko zna kakvo je okruzenje bilo u tom sistemu. Ja sam lepo opisao sistem i ogradio se  u kom okruzenju je Bowers svirao presvetlo. Surovom je iskustvo drugacije  a i verovatno sistem u kom ih je cuo . Njemu 1.4 svira naduvano , meni ne , meni drugi sviraju tanko i bez autoriteta. JBGA -  ukusi su razliciti  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Meni je S1.4 svirao izuzetno dobro. Zvuk prostran, pun, iz one kutije bass neverovatan ali dozivljaj izuzetan. I to sa Marantzom. :)

Za sobu od 20 i kusur kvm verovatno je taj zvucnik odlicno resenje. Zvuk Nautilus zvucnika takodj emi izuzetno prija ali 805 cuo nikad nisam. Video sam da primetno skuplji zvucnik kao polovan kosta slicno kao S1.4 pa da pitam za misljenje drugih ljudi. Koliko sam cuo jos jedan Nislija, Milos sa foruma, ima te zvucnike pa nekad ih mozda cujem i u njegovom sistemu.

Link to comment
Share on other sites

Nisam ja rekao da 1.4 svira loÅ¡e nego da treba da se dobro upari da bi se prevaziÅ¡le neke od karakteristika zvuka koje ja nazivam naduvanost.To je kod mene radilo sa ARC VSI 55 izvanredno.Ali nije neutralan zvuÄnik.Ja sam takoÄ‘e opisao sa Äime sam sluÅ¡ao 805, Äitati malo pažljivije.Bowers je neutralniji zvuÄnik i stoga neiskusnom uvetu manje atraktivan na prvu loptu, ali stvar ukusa, Å¡ta ko voli.Bowersi, serije 7 i 8 pa i CDM i stari matriksi Å¡toimaju srednje,to se retko nalazi, a i ostalo u skladu.Nisamzagriženi ljubitelj B&W(niti bilo koje firme), ali Å¡to jest' jes't!

Link to comment
Share on other sites

Ebem mu misa moje se poklopilo sa gvladom i njegovim zapazanjima sa neta u vezi 805 - ica , Surovi ima drugacije isklustvo - ko zna kakvo je okruzenje bilo u tom sistemu. Ja sam lepo opisao sistem i ogradio se  u kom okruzenju je Bowers svirao presvetlo. Surovom je iskustvo drugacije  a i verovatno sistem u kom ih je cuo . Njemu 1.4 svira naduvano , meni ne , meni drugi sviraju tanko i bez autoriteta. JBGA -  ukusi su razliciti  :wave2

 zezam se bre Suco,ali 1.4 meni ni slucajni nije taman,naprotiv.

i moj utisak je da voli od svega da napravi stokfish zvuk,pretpostavljam da je Surokvl na to mislio kad je rekao "naduvan".

a mozda je 1.4 na vutri,ko ga zna sta je mislio!dynaudio je definitivno bolest zavisti :ruganje:beer

Link to comment
Share on other sites

Nisam ja rekao da 1.4 svira loÅ¡e nego da treba da se dobro upari da bi se prevaziÅ¡le neke od karakteristika zvuka koje ja nazivam naduvanost.To je kod mene radilo sa ARC VSI 55 izvanredno.Ali nije neutralan zvuÄnik.Ja sam takoÄ‘e opisao sa Äime sam sluÅ¡ao 805, Äitati malo pažljivije.Bowers je neutralniji zvuÄnik i stoga neiskusnom uvetu manje atraktivan na prvu loptu, ali stvar ukusa, Å¡ta ko voli.Bowersi, serije 7 i 8 pa i CDM i stari matriksi Å¡toimaju srednje,to se retko nalazi, a i ostalo u skladu.Nisamzagriženi ljubitelj B&W(niti bilo koje firme), ali Å¡to jest' jes't!

 

+1   :thumbsup2 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...