Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

Pa sta onda cekas koji Q dovlaci dupe na Karaburmu da ti konkretno istresem bubrege sa 3.3 a zvacemo onda i Pionira da se uveris kako DY RADI SA PRAVISOM OD 55W i da se licno uveris u neke stvari konkretnim primerom

Usput cu da uterram u 3.3 cistih 200 w da vidimo oce li spulna da se otkaci. Mogu da zovem coveka sa instrumentima da izmerimo uteranu snagu u datom ternutku da bude sve cisto i posteno

Sa tim pojacalcima samo i mozes da spalis zvucnike ili da lupas spulnu o korpu kad pocne da klipuje :D

Link to comment
Share on other sites

Exposure 2010S2 ne moze sjajno da radi sa DY audience 52 ???

Chudi me,malopre sam gledao specs. :unsure:

Da, moze da radi sjajno ali to su Exposureovskih 75w... :D :D :D

Nisam probao. U manjoj sobi mozda i moze u vecoj bi moglo da bude cupavo.... "Exposurovske" watt-e sam stavio u raniji post kako me neki ne bi isprozivali da kudim tudj distributerski program. Zato sam suzdrzan i u hvaljenju "svojih" brendova jer se odma' nadju dusebriznici da se bune protiv nazovi forumskog marketinga.

Suco, doci cu. ;)

Link to comment
Share on other sites

Evo posle kraćeg odsustva, samo da pozdravim klubaše i ostale goste na temi. :wave2

Bilo je interesantno odsustvo, nije se besposliÄilo, sluÅ¡ali se C2, Temtation-i, Sapphire-i, pa i neki, B&W 801, JM Lab Utopie... svega je bilo... :thumbsup2

Evo i mene posle kraceg odsustvovanja,sto ce se i nastaviti izgleda jos neko vreme.

Pa kako ti je sve to zvucalo svi ti sistemi,pretpostavljam da ti se najvise svideo Temtation,ali kakvi su ti utisci sa ostalim spravama posebno me zanima

kako ti je radio B&W i sa cime.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Evo i mene posle kraceg odsustvovanja,sto ce se i nastaviti izgleda jos neko vreme.

Pa kako ti je sve to zvucalo svi ti sistemi,pretpostavljam da ti se najvise svideo Temtation,ali kakvi su ti utisci sa ostalim spravama posebno me zanima

kako ti je radio B&W i sa cime.

Pozdrav

Moram teška srca da priznam da mi je teško da se izrazim šta mi se više svidelo, C2 ili Temptation. C2 naravno izgleda daleko skromnije, ali upravo zato iznenađuje kvalitetom. To je kompaktna i elegantna kutija gde je sve baš baš potaman i kad pogledam odnose cene i zvuka koji pruža moram da priznam da mi je to možda i najomiljenija Dynaudio kutija. Temptation je van poređenja, ali je meni, kao i mnogima jednostavno nedostižan. To je kutiija koja se smešta u neku posebnu klasu, kao što gledamo na neke ekskluzivne automobile poput Bentley-ja ili RR-a, koje verovatno nikad nećemo imati prilike da vozimo ali divimo im se iz daljine. :thumbsup2

"Debeljko" 801 je naravno sjajan i veliki, i po zvuku i po dimenzijama, radio je na Rotelovom snagaÅ¡u, mislim 1090, ako se ne varam. Sasvim je to pristojno radilo, ali da ne odemo u offtopic, ima odliÄan opis Å ucin u Miljkovoj temi, u mojim sistemima. :wave2

Link to comment
Share on other sites

U poslednjem broju besplatnog web magazina Tone Audio je objavljen test Dynaudio Confidence C1 II.

http://www.tonepubli...GPDF/TA_050.pdf

Kako je proÅ¡ao na testu dovoljan je pokazatelj to Å¡to je autor odluÄio da kupi testirani par i zadrži ih kao referentne kutije. Ono Å¡to je meni bilo interesantno je da su kutije testirane sluÅ¡ajući David Bowie-a, Iggy Pop-y, Patti Smith, Thin Lizzy, Slayer, Mastodon, Van Halen, Zeppeline...

Link to comment
Share on other sites

U poslednjem broju besplatnog web magazina Tone Audio je objavljen test Dynaudio Confidence C1 II.

http://www.tonepubli...GPDF/TA_050.pdf

Kako je proÅ¡ao na testu dovoljan je pokazatelj to Å¡to je autor odluÄio da kupi testirani par i zadrži ih kao referentne kutije. Ono Å¡to je meni bilo interesantno je da su kutije testirane sluÅ¡ajući David Bowie-a, Iggy Pop-y, Patti Smith, Thin Lizzy, Slayer, Mastodon, Van Halen, Zeppeline...

Ima jos ponesto interesantno. . Kolega sa foruma Profesor koji je veliki fan deck - va i audio kaseta inace je privatno veliki ljubitelj i poznavalac disco muzike 80 - ih usput i vlasnik preko 1.000 vynil - a istoimene muzike cesto dolazi kod mene sa svojim omiljenim discovima i plocama da ih cuje na DY . Kaze da je zacudjujuce da DY tako dobro radi na toj vrsti muzike .

Link to comment
Share on other sites

Ima jos ponesto interesantno. . Kolega sa foruma Profesor koji je veliki fan deck - va i audio kaseta inace je privatno veliki ljubitelj i poznavalac disco muzike 80 - ih usput i vlasnik preko 1.000 vynil - a istoimene muzike cesto dolazi kod mene sa svojim omiljenim discovima i plocama da ih cuje na DY . Kaze da je zacudjujuce da DY tako dobro radi na toj vrsti muzike .

Ma zaÄuÄ‘ujuće je da rade sa ostalim vrstama muzike! :D Moram da Äujem taj pomak nabolje otkad si eliminisao pola KrÅ¡ifejsa!
Link to comment
Share on other sites

Schuco,da li se slazes oko ogromne razlike u zvuku izmedju onih T+A koje sam chuo kod tebe i tvojih DY,u korist DY.(pomenuo sam to u nekom kontekstu na drugoj temi,pa se sad setih)

Koliko su kostale nove tvoje ,koliko T+A...neka analiza da li je izvrsena sa tvoje strane...drajveri,skretnice ,...

Link to comment
Share on other sites

Schuco,da li se slazes oko ogromne razlike u zvuku izmedju onih T+A koje sam chuo kod tebe i tvojih DY,u korist DY.(pomenuo sam to u nekom kontekstu na drugoj temi,pa se sad setih)

Koliko su kostale nove tvoje ,koliko T+A...neka analiza da li je izvrsena sa tvoje strane...drajveri,skretnice ,...

Dynaudio radi mnogo bolje od T+A to je evidentno.

Link to comment
Share on other sites

У звуку огромна разлика. ТиРканта.

:wave2

Imaju i oni valjda svoje fanove.(T+A)

Sad bas da generalizujem sve kao kante,ne bih smeo.Mozda klasno nisu ni blizu ,pomenuti modeli.

Schuco,koji je model bio,da isceprkam podatke ?

Link to comment
Share on other sites

Imaju i oni valjda svoje fanove.(T+A)

Sad bas da generalizujem sve kao kante,ne bih smeo.Mozda klasno nisu ni blizu ,pomenuti modeli.

Schuco,koji je model bio,da isceprkam podatke ?

Mnogo kolega je kod mene culo DY 3.3 ( 11.000DM ) vs T+A TB 160 ( 7.000DM ) i culi su sta su culi a to je lepa razlika u korist DY. Sama cena govori da DY pripada visoj klasi zvucnika u sta smo se svi zajedno uverili vise puta A B TESTOVIMA unazad godinu dana koliko je T+A kod mene.

Sve to sto pise na papiru je jedno a kad sudarimo kutije u AB testu dobijamo neke stvari koje koje izlaze iz okvira onog sto neke firme objavljuju u svojim specifikacijama. Za T+A pise da su 90 db, skoro 60 kg , transmision line - 2 x 25 cm basovi unutar kutije i da idu do 20 hz nasuprot DY 3.3 , 88 db, 37 kg , idu do 32 hz . Obe kutije su imale iste uslove i po meni specifikacije idu u korist T+A ALI u AB testu se pokazalo obrnuto. DY isao dublje , cvrsce, preciznije, definisanije, o srednjem i visokotonskom podrucju i da ne govorimo, tu je takodje lepa razlika bila u korist DY . Na slici DY izgleda kao igracka u odnosu na T+A ali je zato u ringu pokazala zasto je bila toliko skuplja i sa boljim ocenama. Isto vazi za svaki dobar DY kad stane na crtu bilo kojoj kutiji. Napr.. po meni maleni Fokusi 110 , 140, 160, Contour - i 1.3 , 1.4 , Confidence C1 itd IMAJU MOZDA NE DUBLJE BASOVE ali zato verovatno cvrsce , definisanije i preciznije od mnogih podno stojecih kutija nekih drugih firmi. DY je jedan od najgorih i najotrovnijih protivnika u AB testovima u svim kategorijama i klasama , to sam sam se uverio vise puta

T+A je posteno uradjena kutija i vredi te pare i u casopisu Audio iz 98 god.. se dobro kotira u Spitzenklasse negde u sredini liste sa 85 bodova , ( napr.. 5 bodova iznad B&W Matrix 801 ser 3 ) dok je 3.3 u istom casopisu na vrhu liste i to na prvom mestu sa 90 bodova. Ocigledno je po svemu sudeci DY bio preveliki zalogaj za T+A i na kraju se kao i dosta puta do sad pokazalo da je ono skuplje i bolje sto u nekim slucajevim i ne mora da bude od presudnog znacaja . Kad je DY u pitanju tu su stvari poredjane na cisto Danski nacin . U ceni i kategoriji modela kutije koju kupite dobijate tacno ono sto ste platili i nikad se nece dogoditi da kutija iz nize klase moze da zasvira bolje od one iz vise klase

post-11928-0-36107600-1354933467_thumb.j

post-11928-0-85820900-1354933486_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...