Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

Tako sto cu da pojacam po svojoj volji i ukusu pa cu ili da ti spalim pojacalo ili cete vas dva veseljaka da kukate da utisam jer vam je preglasno a sve to pod uslovom i pre nego sto pocene da se cuje "znate vec sta". :D :D :D

Sto se mene tiche ,nosi ga ,spali ga,evo sad cu ti ga dati na test.

Sta ce da se chuje, :cry:;-) nesto sam mamuran.

Link to comment
Share on other sites

Vidim ja sve, opusteno kod mene za off - no sikiriki . DOBICES 20 po turu :evil: za ono 52 se - kantice, peckas, peckas posle ce ti djavo bude kriv

btw ... kakav je ovaj Benc micro L u odnosu na moj sadasnji Rondo Red - moze i u KAKO STICI DO DOBROG ODNOSNO SOLIDNOG ZVUKA SA GRAM... , nidi mi se nov za 350 eura

Slabo sam ti slusao Ortofone. Taj Ace L je dobra zvucnica, ako mislis na nju, a 350€ je dobra cijena pa cak i za stari model.

Link to comment
Share on other sites

Ta prica nije naduvana.

Pitaj Mladju. GLEDAJ Mladjine prezentacije. Uvek su tu EC ili Moon snagasi i monoblokovi. Cak i kad prezentuje mali bookshelf zvucnik. Integralce pusta samo kad njih direktno prezentuje.

Sta je kome dovoljno subjektivna je stvar. Ako opet budete probali taj Lforce zovite i mene cisto da vam pokazem da nije dovoljno. ;)

Sonice umes ti i bolje. Ovo je udarac ispod pojasa. Prisustvovao ja kod Mladje sasvim suprotnim prezentacijama. BTW, verovao ili ne slusao ja i Lebena 300 sa malim DY Audience 52. Bilo mu vise nego dovoljno snage. Verovatno ce ovo biti shvaceno kao jeres, al to bre radilo u tom prostoru kod mog drugara (cca 16m2) ko avion, ili mislis da Leben nije dobro i dovoljno jako pojacalo ;-) . Salim se. Potrosih ovo djubre od tastature ovde po forumu pokusavajuci da nekima dokazem da nije sve uvek u 2 x 200W ili sta vec. Zoran Zu se uverio prosle nedelje. Moze i on da potvrdi.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

...a i ti si Sonice pisao da Xeo3 korektno radi (ja prevodim B) ,vrlo dobro).

... i radi korektno. U onom prostoru je bilo nedostataka ali to pripisujem prostoru pre svega. Xeo je komentarisan kao interesantan (sa moje strane) i kao lifestyle proizvod i ja sam ga iz te perspektive i "ocenjivao". ;) Nisam uporedjivao ali mislim da bi drukcije tj klasicno konfigurisan sistem (zasebno pojacalo, kablovi, bla bla...) za isti ili slican novac dao bolje rezultate ali opet mislim da to nisu stvari za poredjenje. Xeo ima svoju publiku i targetovan deo trzista ali to nisu "klasicni audiofili". To je pre svega proizvod koji treba da parira Bose i slicnim proizodima a ne klasicnom HiFi. Moje miljenje.

Link to comment
Share on other sites

Sonice umes ti i bolje. Ovo je udarac ispod pojasa. Prisustvovao ja kod Mladje sasvim suprotnim prezentacijama. BTW, verovao ili ne slusao ja i Lebena 300 sa malim DY Audience 52. Bilo mu vise nego dovoljno snage. Verovatno ce ovo biti shvaceno kao jeres, al to bre radilo u tom prostoru kod mog drugara (cca 16m2) ko avion, ili mislis da Leben nije dobro i dovoljno jako pojacalo ;-) . Salim se. Potrosih ovo djubre od tastature ovde po forumu pokusavajuci da nekima dokazem da nije sve uvek u 2 x 200W ili sta vec. Zoran Zu se uverio prosle nedelje. Moze i on da potvrdi.

Pozdrav

Nije Mićo, nije.

Zao mi je ako je neko to tako shvatio.

Od kad Mladja drzi prezentacije, bio sam na svakoj. Uvek su za amplifikaciju korisceni "monster amps" sem u slucaju kad se brezentuje bas konkretan proizvod tipa integrano pojacalo. Meni se to svidja i to je u redu (kad bi inace mogli da cjemo EC i SimAudio iz vrha ponude?) ali to ima svoje "zasto".

To sto nekome lepo radi neki DY sa pojacalom od 40w ja ne osporavam. Samo hocu da kazem da bi taj isti DY sa pojacalom od cca 100w radio "lepse".

Sto se Lebena cs300 tice.... ako si (a znam da nisi) probao da u kombinaciji sa DY A52 pustis Metallic-u i ako je to gruvalo (a znam da jenemoguce da je gruvalo) onda ok. Medjutim ako si u tom sistemu slusao gudacke kvartete i P. Barber onda tu nemamo mnogo sta da diskutujemo. Leben sa svojih 12w ima jedno veliko ogranicenje a to je bas tih 12w. Trazi pazlivo uparivanje sa zvucnicima da bi diso kako treba, pre svega hornama ili fullrange projektima / tek sa po nekim dinamickim kutijama tipa WLM, Ref 3a, Living Voice... a koliko znam Audience 52 nisu ni horne ni fullrange? ;)

Opet se vracamo na subjektivni utisak i preference.

Moji utisci sa DY su onakvi kakim sam ih gore opisao. Kad me neko na konktretnom primeru/sistemu ubedi u suprotno, promenicu misljenje. :)

Link to comment
Share on other sites

Metalika zaista nije slusana, doduse ni Patrisa. Siguran sam i ja da Leben vise voli 90+ db, ali veruj mi da ta kako ti kazes ogranicenja i nisu bila toliko cujna. Malerova peta bas bila... uh :klanjanje . Mome uhu (uvu), i ponavljam, meni u tom setapu to zvucalo fenomenalno. Kad hocu da slusam przenje (Metaliku ZZ,...), idem na sistem B. Za take stvari opet ponavljam, meni, vise prija malo baloniran ili mozda bolji reci nadrkan zvuk, jer kad god sam ih slusao sa izuzetno dobrim sistemima verovali ili ne, smetala mi je cistoca. ( ovo znam da nema veze sa zdravim mozgom, al tako je). Rokanje mi bolje zvuci sa Akaijem i KLH zvucnicima (sistem mog klinca), nego sa Sedrom, Lebenom, Berd +Grand Ekselens, Mun ... Odrace me sada HI FI CIstunci. Zavrsio sam karijeru posle ovog, a i priznaces da je glupo da ja branim Lebena od tebe.

:cheers

Ajd pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Opet se vracamo na subjektivni utisak i preference.

Moji utisci sa DY su onakvi kakim sam ih gore opisao. Kad me neko na konktretnom primeru/sistemu ubedi u suprotno, promenicu misljenje. :)

Pa sta onda cekas koji Q dovlaci dupe na Karaburmu da ti konkretno istresem bubrege sa 3.3 a zvacemo onda i Pionira da se uveris kako DY RADI SA PRAVISOM OD 55W i da se licno uveris u neke stvari konkretnim primerom

Usput cu da uterram u 3.3 cistih 200 w da vidimo oce li spulna da se otkaci. Mogu da zovem coveka sa instrumentima da izmerimo uteranu snagu u datom ternutku da bude sve cisto i posteno

Link to comment
Share on other sites

Suco ako radi dobro sa 55w sto ce ti onda sub? Ili zasto ce ti uopste sub ako je taj tvoj DY H-A? Ja bi rekao da je onda samo H i da mu fall A ...

Sub je ukljucivan samo za filmove ali sad u novoj postavci odkad je Burmester direktno sa svojim pasivnim preampom u ampu balansirano stigli su takvi basovi da kolko danas aktivni Rel ide u oglas - videces ga na kp.

Koristio sam 50 % mogucnosti Burke - sad je totalno druga prica i 3.3 je sisao jos dole a iskristalisao se gore

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...