Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

Tolika pamet steta da trune po forumima.otvor'te firmu pa prodajte pojacala sto se "deru" uspesno 40godina,pa nek Vas provaljuje neka pametna ekipa sa uzbekistanskog foruma...40db overload margines on all audio inputs, tako kaze owners manual.praviti tolke godine pre/power komplete U istoj fabrici a da nesto medjusobno nije uskladjeno..get real.Ovim jeftinim trikovima ne da ne ispadate strucni vec ...

Link to comment
Share on other sites

Tolika pamet steta da trune po forumima.otvor'te firmu pa prodajte pojacala sto se "deru" uspesno 40godina,pa nek Vas provaljuje neka pametna ekipa sa uzbekistanskog foruma...40db overload margines on all audio inputs, tako kaze owners manual.praviti tolke godine pre/power komplete U istoj fabrici a da nesto medjusobno nije uskladjeno..get real.Ovim jeftinim trikovima ne da ne ispadate strucni vec ...

Ja ne prodajem nista niti mi pada na pamet. To uspjesne firme mogu da rade uspjesno i narednih 40 godina, nemam ja nikakvih problema sa tim.

Moje usi su meni najvaznija firma, posebno sa onim filterom izmedju njih. :wave2

Edita. Tu malu DY kanticu (52 SE) sam slusao i ne skodi joj musko pojacalo.

Link to comment
Share on other sites

Cestitke za sistem, zvucnici mi se svidjaju posebno. Upravo pronadjoh po netu, opisuju kao kao tubelike tranzistor, neki tip ga cak poredi za zvukom VTL 450...

Znaci, moglo bi da dobro legne 802-kama...

Kupi polovno iz USA, vrlo povoljno,, imas switch nazad sa 110 na 220. Mogu se prebaciti na mono tako da imas 500W na 8 ohma ako ti zafali ...

Zvunici nisu vise isti, malo su porasli i umnozili se :wave2

Link to comment
Share on other sites

Tolika pamet steta da trune po forumima.otvor'te firmu pa prodajte pojacala sto se "deru" uspesno 40godina,pa nek Vas provaljuje neka pametna ekipa sa uzbekistanskog foruma...40db overload margines on all audio inputs, tako kaze owners manual.praviti tolke godine pre/power komplete U istoj fabrici a da nesto medjusobno nije uskladjeno..get real.Ovim jeftinim trikovima ne da ne ispadate strucni vec ...

Cccc, bre Sondek, stvarno si k'o neko dete kad ti neko dirne u Naim, da bar imaÅ¡ neke finansijske koristi od toga... ;-) ÄŒinjenica je da Naim ima veći gain od uobiÄajenog, Supernait, recimo, ima 49.5dB, Å¡to je viÅ¡e nego dovoljno da se već na 9 sati "dere" k'o magare kad ga vuk nagna na plot...

Link to comment
Share on other sites

Ma naim je totalno ne bitan u celoj prici.covek lepo pitao za amp,krenuli da ga savetuju u smeru velike snage U sta se uverih licno da im ne treba.poenta da skratim i zavrsim 30-40w kvalitetnog ampa sasvim dosta,naimovog ili nekog drugog.ispasce stvarno da su dy neki zvucnici ne moguci za pogon bez neke zveri od ampa U smislu velike snage za svaki moguci dy.ima da rasteraju musterije za klub.

Link to comment
Share on other sites

Ma naim je totalno ne bitan u celoj prici.covek lepo pitao za amp,krenuli da ga savetuju u smeru velike snage U sta se uverih licno da im ne treba.poenta da skratim i zavrsim 30-40w kvalitetnog ampa sasvim dosta,naimovog ili nekog drugog.ispasce stvarno da su dy neki zvucnici ne moguci za pogon bez neke zveri od ampa U smislu velike snage za svaki moguci dy.ima da rasteraju musterije za klub.

Mozda i jeste sasvim dosta ali sta je lose ako ima vise nego sto treba? :) Ozbiljno pitam, ne razumem se..

Link to comment
Share on other sites

Mozda i jeste sasvim dosta ali sta je lose ako ima vise nego sto treba? :) Ozbiljno pitam, ne razumem se..

Verovatno zato sto je skuplji,a ta razlika se moze upotrebiti za nesto drugo u sistemu.

Navodio sam primer na ovoj temi da moj amp Lifeforce LF55 je Schucine kutije vozio bez problema i cak lakse i naravno lepse nego moje kutije Infinity Delta 40 a pogotovo Genesis Genre1.

Link to comment
Share on other sites

Ja ga ni ne primjecujem, mora da je nevidljiv :1038:

Vidim ja sve, opusteno kod mene za off - no sikiriki . DOBICES 20 po turu :evil: za ono 52 se - kantice, peckas, peckas posle ce ti djavo bude kriv

btw ... kakav je ovaj Benc micro L u odnosu na moj sadasnji Rondo Red - moze i u KAKO STICI DO DOBROG ODNOSNO SOLIDNOG ZVUKA SA GRAM... , nidi mi se nov za 350 eura

Link to comment
Share on other sites

Verovatno zato sto je skuplji,a ta razlika se moze upotrebiti za nesto drugo u sistemu.

Navodio sam primer na ovoj temi da moj amp Lifeforce LF55 je Schucine kutije vozio bez problema i cak lakse i naravno lepse nego moje kutije Infinity Delta 40 a pogotovo Genesis Genre1.

Toliko o naduvanoj zlo namernoj prici da je DY tezak za pogon i da trazi preskupa pojacala, nema ko da te laze - licno si se uverio i to sa kablovima od 1.000 dinarana na DY kutiji od 300 wati sinusa . Iskustvo je cudo koje dolazi slusanjem i slusanjem i posle ne moze niko da ti prica bajke i pripovetke <_< .

Link to comment
Share on other sites

Verovatno zato sto je skuplji,a ta razlika se moze upotrebiti za nesto drugo u sistemu.

Navodio sam primer na ovoj temi da moj amp Lifeforce LF55 je Schucine kutije vozio bez problema i cak lakse i naravno lepse nego moje kutije Infinity Delta 40 a pogotovo Genesis Genre1.

Ok, kapiram. Ali mislim da 300e za prelazak sa sony n55es i lampaskog preampa na simaudio moon i1 nije mnogo. :) Hvala sto brinete umesto mene ali sam resio da to potrosim na pojacalo, da kupim sto bolju stvar za kintu koju imam. A kada dodju neke druge pare razmisljacu o novim stvarima za sistem. :)

Link to comment
Share on other sites

Mozda i jeste sasvim dosta ali sta je lose ako ima vise nego sto treba? :) Ozbiljno pitam, ne razumem se..

Nije lose ako ima vise nego sto treba ali nije ni potrebno jer NE treba. Ovo generalno. Sto se 52 tice - TREBA vise od 30-40w bilo naimovskih, electrocompanietovskih, moonovskih ili exposureovskih.... bez 100w nema "ljuljanja".

Link to comment
Share on other sites

Toliko o naduvanoj zlo namernoj prici da je DY tezak za pogon i da trazi preskupa pojacala, nema ko da te laze - licno si se uverio i to sa kablovima od 1.000 dinarana na DY kutiji od 300 wati sinusa . Iskustvo je cudo koje dolazi slusanjem i slusanjem i posle ne moze niko da ti prica bajke i pripovetke <_< .

Ta prica nije naduvana.

Pitaj Mladju. GLEDAJ Mladjine prezentacije. Uvek su tu EC ili Moon snagasi i monoblokovi. Cak i kad prezentuje mali bookshelf zvucnik. Integralce pusta samo kad njih direktno prezentuje.

Sta je kome dovoljno subjektivna je stvar. Ako opet budete probali taj Lforce zovite i mene cisto da vam pokazem da nije dovoljno. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ok, kapiram. Ali mislim da 300e za prelazak sa sony n55es i lampaskog preampa na simaudio moon i1 nije mnogo. :)Hvala sto brinete umesto mene ali sam resio da to potrosim na pojacalo, da kupim sto bolju stvar za kintu koju imam. A kada dodju neke druge pare razmisljacu o novim stvarima za sistem. :)

Bravo! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Kako ces da dokazes ako je iskljuchivo subjektivna stvar ?

Tako sto cu da pojacam po svojoj volji i ukusu pa cu ili da ti spalim pojacalo ili cete vas dva veseljaka da kukate da utisam jer vam je preglasno a sve to pod uslovom i pre nego sto pocene da se cuje "znate vec sta". :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...