Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

Javljaj kad zakacish tog Moona trebalo bi da bude pun pogodak. Filipe slazem se da bi taj EC bio mozda bolji match za 52 - ku , pogotovu ako ima bar 100 w po kanalu. Koliko se to cenilo i koja je razlika u odnosu na Moona ( koji je model Moon - a u pitanju i koja snaga )

Gledam na kp Fokus 220 mk2 za 1300 eura i jos nije prodat - prosto neverovatno jer DY obicno brzo ide kod novih vlasnika. :wave2

Moon ima 100w a eci3 120w. A razlika u ceni je bila taman da ne mogu da je dobacim jos neko vreme..

Link to comment
Share on other sites

Javljaj kad zakacish tog Moona trebalo bi da bude pun pogodak. Filipe slazem se da bi taj EC bio mozda bolji match za 52 - ku , pogotovu ako ima bar 100 w po kanalu. Koliko se to cenilo i koja je razlika u odnosu na Moona ( koji je model Moon - a u pitanju i koja snaga )

Gledam na kp Fokus 220 mk2 za 1300 eura i jos nije prodat - prosto neverovatno jer DY obicno brzo ide kod novih vlasnika. :wave2

ECI3 ima 70w, ali muskih! Pogotovo kad ide preko balansirane veze, zvuci daleko jace. Pitaj Mladju, bio je skoro kod mene na slusanjcu.

Link to comment
Share on other sites

Naimovih 30w im je bilo vise nego i previse.skakali su od srece po sobi.starno mi nikako nije jasno sta ce tim malim zvucnicima 100w .bas je bio savrseno kontrolisan,zvuk U svakom delu spektra dobar za tu klasu,a sto se glasnosti tice nikad ih nebi pustio ni na trecini snage.konkretan predlog bi bio 72/140 kombo cuven po muzikalnosti,a mislim U u budzetu.strpati pravih 100w sa tim zvucnicima U toliku sobu kolika je Jimijeva za mene je cista glupost.da ih nisam slusao pa da mi jos neko prica bajke...

Link to comment
Share on other sites

Naimovih 30w im je bilo vise nego i previse.skakali su od srece po sobi.starno mi nikako nije jasno sta ce tim malim zvucnicima 100w .bas je bio savrseno kontrolisan,zvuk U svakom delu spektra dobar za tu klasu,a sto se glasnosti tice nikad ih nebi pustio ni na trecini snage.konkretan predlog bi bio 72/140 kombo cuven po muzikalnosti,a mislim U u budzetu.strpati pravih 100w sa tim zvucnicima U toliku sobu kolika je Jimijeva za mene je cista glupost.da ih nisam slusao pa da mi jos neko prica bajke...

?? :roll: Svirali su sa 150w do pre neki dan... Hvala na savetu, ali i ako imam daleko manje iskustva od tebe mislim da nikako nisi u pravu (poslednja recenica). :wave2

Link to comment
Share on other sites

@Sondek: To sa vatima je cudna stvar, moji zvucnici su osetljivosti 91db i sto se glasnoce tice sasvim im je dovoljno 70w na 8 oma koliko daje "mali" Electrocompaniet u prostoru u kome slusam muziku (3.4 x 5.2 m + 14m2 trpezarije sa desne strane, u totalu oko 32 m2). Retko kad potenciometar okrecem preko 12 sati, tu i tamo kad su tisi pasazi u kompoziciji, a samo ponekad do "3 sata" i cak i onda nema znacajne distorzije zvuka (pod uslovom da se ne radi o nabildovanom snimku gde je ceo spektar sateran "pod plafon", sto bi covek prosto rekao "dere se").

Ko voli da cuje dobro snimljene bubnjeve, bas i elektricnu gitaru, vokale, mislim da bi bio vise nego zadovoljan zvukom kakav imam trenutno. Klasiku isto svira odlicno, ali pojacalu nedostaje snage, udarac i dinamike na velikim glasnocama npr. velikih orkestarskih dela tipa simfonija.

Pre dve godine se tacno secam osecaja kada je svirala Dvorzakova 9. simfonija "Iz novog sveta" na Voxovoj prezentaciji na HF Showu. Bili su napola usvirani Dynaudio Safiri, mislim da je bila Moon prateca elektronika (ako ne, onda EC). E taj udarac, dinamiku i kontrolu koju sam tada cuo...... toga nema kod mene, barem ne u meri koliko bih zeleo. Jbg, sve ima svoje, ko sto neko rece u ovom sportu je uglavnom (cast izuzecima) mnogo toga vezano za pricu "koliko para...".

Probao sam razna pojacala snage 150w do cak 500w na 8 oma (jeff rowland continuum 500) i naravno da je velika snaga uticala da bas bude utegnutiji i visoki tonovi cistiji, tu nema zbora. Muzikalnost i ono sto lezi B&W 802-kama je vec nesto drugo, jer ovo su zvucnici monitorskog tipa i vole malo toplije tranzistore.

Sto bi rekao pokojni Bata Stojkovic "iskopace tebe Bili" tako cu i ja do'akati pravom pojacalu za moj sistem.

U prostoj dokolici koja ne iste pare, a u zelji da nesto promenim, pre par dana sam sa prijateljem probao biwiring kablovima (transparent super + pravljeni kabl od debelog bakra) malo da zauzdam i utegnem bas, ali slaba vajda a ja se bas ponadao...

Link to comment
Share on other sites

ECI3 ima 70w, ali muskih!...

Jeste... a Naim ima 30w ali "Naimovih". Eeeeeeej.... :1038:

Gde "skupljate" te gluposti bre? :D

... i ti si bre Filipe smesan covek, nudis EC za Dynaudio a covek "citao" a i "svi kazu" da je za Dynaudio najbolji match SimAudio Moon. :D Jos Suca potvrdio! :crno-na-belo Pa valjda Suca zna! Najbolje! :roll:

Link to comment
Share on other sites

Kod mene se glasno slusanje sa ampom od 70w obavlja na 9h,vise od toga pot ide Samo sa gramofonom i to do 10h.ko je blizu nek svrati.naim za prvih 30-tak godina nije ni pravio nista preko 70w.da budem iskren slusao sam danasnji naim integralac od 50w,tisi je od tog snagasa od 30w kojeg sam imao.i dalje ne vidim sta ce tim malim zvucnicima vise od 30-40w kvalitetnog pojacala,U tolikoj sobi narocito.10w je vise nego glasno u tolikom prostoru.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, ja u životu nisam pojaÄao preko 11h. Uglavnom sluÅ¡am 1-10w i to je to. Ipak treba imati rezervu snage, ali pojaÄavaÄ mora biti u mogućnosti da je adekvatno isporuÄi. Dakle ne drži vodu ona priÄa da je dovoljna samo snaga. Recimo Forte isporuÄuje 50 A u max peak-u na 0,1 Ohm . Svi zvuÄnici, a pogotovo ovi tipa Dynaudio, B&W... traže dosta struje. Ako se zadovolji taj uslov, onda će zvuÄnici lepo raditi i na malim nivoima glasnoće. Iliti u prevodu, džaba ti 1000W kad onaj prvi wat nije dobar.

Link to comment
Share on other sites

Auuu sto je ovaj sonic pogan, ajde kazi sada lepo ljudima da mi nisi ti predlozio simaudio? :)

Nemam pojma, moguce.... to je dobar match i ako sam ti i predlozio - predlozio sam ti da probas a ne da kupis na slepo jer je "provereno najbolja kombinacija". Nema najboje u hifi... nema najbolje generalno, sve je individualno i subjektivno. Ponavljam, treba probati bez predrasude, bilo negativne bilo pozitivne.

Link to comment
Share on other sites

Nemam pojma, moguce.... to je dobar match i ako sam ti i predlozio - predlozio sam ti da probas a ne da kupis na slepo jer je "provereno najbolja kombinacija". Nema najboje u hifi... nema najbolje generalno, sve je individualno i subjektivno. Ponavljam, treba probati bez predrasude, bilo negativne bilo pozitivne.

Zezam se, nisi mi ti nista predlagao. :D Naravno da nisam u obavezi da kupim, covek je sam rekao probaj a ako ti se ne svidja nikom nista. Ali imam osecaj da ce super da radi, videcemo. :) Nemam predrasude ali iskreno prizeljkujem da mi se zvuk zasvidja. :)

Link to comment
Share on other sites

Simaaudio radi odlicno sa dy.uverio sam se U to kod hifi usera,odlican mu je sistem.pravi posveceni cistokrvno-gramofondzijski bez ijednog digitalnog izvora.doduse najvise dobar sound pripisujem izvoru i sjajnoj Lira glavi,dobrom moon phono stepenu sa dodatnim napajanjem...mislim da je Moon mnogo bolji match od Accuphase,prirodnost instrumenata je osetno veca nego kod Suce iako je dosta jeftiniji sistem.nisam se zacudio kad je Suca uvideo da je bolji zvuk bez preampa direktno iz burmester cd plejera,verovatno je do njega.preamp inace mnogo vise utice na sound od snagasa,barem U kombinacijama koje sam licno isprobao kod sebe.

Link to comment
Share on other sites

Jeste... a Naim ima 30w ali "Naimovih". Eeeeeeej.... :1038:

Gde "skupljate" te gluposti bre? :D

... i ti si bre Filipe smesan covek, nudis EC za Dynaudio a covek "citao" a i "svi kazu" da je za Dynaudio najbolji match SimAudio Moon. :D Jos Suca potvrdio! :crno-na-belo Pa valjda Suca zna! Najbolje! :roll:

Simo, nemoj da mi kvaris posao!

Neka, neka, sacekacu ja tebe u nekoj lakat krivini.

Jimmy, izvini, to se ja malo sa Sonicom...

E tako sam i ja jednom mnoooogo pozeleo da mi se nesto svidi, glava hoce al srce kaze jok!

Slusaj ti sto rece Prophet, nek ti prenoci pojacalo da ga cujes i nocu i sledece jutro pa se sam saberi i oduzmi, nema ti druge.

Link to comment
Share on other sites

Simo, nemoj da mi kvaris posao!

Neka, neka, sacekacu ja tebe u nekoj lakat krivini.

Jimmy, izvini, to se ja malo sa Sonicom...

Nista ti ja ne kvarim. Taj EC koji si nudio je daleko bolje pojacalo od tog Moon-a. Ako je cena za EC ona za koju ja mislim da jeste to je prilika koja se ne propusta.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene se glasno slusanje sa ampom od 70w obavlja na 9h,vise od toga pot ide Samo sa gramofonom i to do 10h.ko je blizu nek svrati.naim za prvih 30-tak godina nije ni pravio nista preko 70w.da budem iskren slusao sam danasnji naim integralac od 50w,tisi je od tog snagasa od 30w kojeg sam imao.i dalje ne vidim sta ce tim malim zvucnicima vise od 30-40w kvalitetnog pojacala,U tolikoj sobi narocito.10w je vise nego glasno u tolikom prostoru.

To sto se naim dere vec na 9 sati nije zbog njegove neverovatne snage nego zbog neuskladjenosti ulaznog stepena i izvora ili ulaznog i izlaznog stepena.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...