Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

MagiÄne reÄi za tebe - da odliÄno svira, da odliÄno svira, da odliÄno svira, da odliÄno svira... :lol:

ne znam sta si hteo da kazes a i ne zanima me s obzirom da si prvi besmisleno pomenuo SET potpuno van konteksta ove teme. pitanje zvucnika za SET je jednako kao i pitanje amplifikacije za dynaudio, posto sam imao i jedno i drugo u svom vlasnistvu. promenio sam 10 pojacala da bih ukrotio S1.4 i nisam uspeo. to je moj pocetak i kraj bilo kakvog suzivota sa dyna firmom.

Recimo da idolopoklonstvo prema bilo kojoj firmi, tipu uredjaja, topologiji rada ne treba da postoji ako to nije zvuk koji mi zelimo bez obzira koliko nase poimanje istog se mozda razlikuje od apsolutne reference - Prirodnog zvuka instrumenata, glasa. Spomenuto je samo kao ilustracija koliko se ovde brane ili napaduju neki stavovi, kao da nam zivot od toga zavisi.

Umalo zaboravih, u svakom slucaju ti zelim da sto pre pronadjes pravu kombinaciju i da malo na miru uzivas u muzici.

Link to comment
Share on other sites

Multiroom sistem sa samo po parom zvucnika u svakoj sobi i mogucnoscu da slusas razlicite izvore u sobama svog velikog stana ili kuce kad sam prvi put sreo pre 22-23godine kod firme Linn delovao mi je tada kao naucna fantastika.Danas kad vidim kako se sve to obavlja bezicno deluje mi sa onim silnim kopanjem po zidovima kao srednji vek.Super stvar taj XEO s prakticne strane gledajuci,jos ako dobro zvuci. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Super stvar taj XEO s prakticne strane gledajuci,jos ako dobro zvuci. :thumbsup2

Sony тако нешто Ñлично производи поодавно : http://www.crutchfie...y-WAHT-SD1.html

ÐажалоÑÑ‚ поÑедујем Ñамо појачавач.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Zgodna je to varijanta i kao dodatak postojecem sistemu,umesto tzv. B sistema imas samo par zvucnika U drugoj sobi treba samo jos po jedan par izlaza na komponentama.kod ovih mojih linnovih vec imaju duplirani izlazi u startu i na tuneru i na cd i na dac,daljinac radi U celom stanu ako su vrata po sobama otvorena.

Edit:.jbt ,delujem ko musterija.sad kad napadnu iz zasede...

Link to comment
Share on other sites

Edit:.jbt ,delujem ko musterija.sad kad napadnu iz zasede...

Мене ваљда неће :blush: , ма набуџићу ово моје Ñокоћало да ради и онда ће бити СЦ Едишн!

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Sony тако нешто Ñлично производи поодавно : http://www.crutchfie...y-WAHT-SD1.html

ÐажалоÑÑ‚ поÑедујем Ñамо појачавач.

:wave2

Infra red Digital Infrared Audio Transmission (DIAT) system, ne znam kako. Možda sa mobilnog ili lap topa. Šta je unutra S-Master ili klasika sa tranzistorima?

Link to comment
Share on other sites

Možda se nisi dovoljno otvorio?

Verujem i ja da je tako, malkice da se potrudio i dodao koji evro na pravo mesto bio bi bogato nagradjen od strane DY . Surokvi je imao Contour s 1.4 sa integralcem Audio Resh.. vt 50 od samo 50w po kanalu pa nek kaze on sam kako je to teralo 1.4. Meni je bilo dobro, nazalost kasnije je stigao amp vt 110 pa ih nismo uspeli cuti sa jos snaznijim AR - m - STETA,

Link to comment
Share on other sites

Sta se Äudis,kako sme da se kaže bilo Å¡ta protiv neke firme ili ne daj boze da ne radi kako treba,

kakva nam je drzava tako i sve ostalo,pozeljni,podobni,korisni...itd i ovi drugi nepotrebni u licnom a obavezni da se popuni praznina

da sve izgleda poslovno i profesionalno,a to sto "obican"narod u ovom slucaju ljubitelji dobrog zvuka pisu po svom misljenju,to manjinu ne zanima,vazno da su zadovoljni oni koji treba.

Link to comment
Share on other sites

Nestade 3 strane postova (50-60 komada, 11-12. novembar), kao da ih nikada nije ni bilo....

Cuti dobro je dok brisu B) samo da ne pocnu da banuju - to vec ne bi valjalo . Dokle god je tako znaci da je manje - vise sve ok

Nego ima jedna lepa novost slusao sam Confidence C2 Signature II i PAO NA BULJU KAKO SVIRAJU. Majko mila kakav ugladjen ton izlazi iz te kutije - strasno sta ljudi napravise. Okruzenje je sve Moon + Transparent = zvuk kao posut uljem i jedna nova zv.. dimenzija a to je osecaj prisutnosti eha dvorane i onoga sto se unutra dogandja od kasljanja, mrmljanja, stucanja i jos cega sve nema tamo . I jos jedna stvar a to je dok sistem radi na veoma tihom imate osecaj kao da stojite na kraju nekog hodnika i slusate kako tiho svirucka muzika u nekoj 10 ak metara udaljenoj sobi - neverovatno prvi put sam to cuo :wave2

Link to comment
Share on other sites

Sta se čudis,kako sme da se kaže bilo šta protiv neke firme ili ne daj boze da ne radi kako treba,

kakva nam je drzava tako i sve ostalo,pozeljni,podobni,korisni...itd i ovi drugi nepotrebni u licnom a obavezni da se popuni praznina

da sve izgleda poslovno i profesionalno,a to sto "obican"narod u ovom slucaju ljubitelji dobrog zvuka pisu po svom misljenju,to manjinu ne zanima,vazno da su zadovoljni oni koji treba.

Majstore, ne lupaj, majke ti, i ne truj. Pogledaj malo šta je obrisano, a reč je o off-u, pa onda mudrijaj.

Link to comment
Share on other sites

Moji tako da kazem prvi driveri

su bili dyne

17WLQ i ESO330T

ALI

u klasicnoj Voigt horni, 180cm visina zvucnik na 1/3 visine, gore potpuno otvorena

a dole mala komora da se spakuje skretnica i malo podignu driveri na visinu slusanja

nacrti su bili objavljeni u elektoru ali sa seas driverima koji su imali priblizno slicne karakteristike i promer...

To je radilo sa svega 6db/oct skretnicom i na HF i na LF jedinici, koju mi je bog da mu dusu prosti, uradio moj drug Fica,

u to vreme student na ETFu

Secam se da su Fica i njegov kolega Goran vrsili neka merenja tih kutijica na ETFu...

Ja sam samo prevezao i bio radna snaga mozda pre 20G?

Primetio sam Da kada sam ja kao merio TS parametre Dyna drivera

Da je svaki element TSa bio toliko slican malte ne isti kao sto ga je naveo i Dyn

da prosto nismo mogli da poverujemo?

A tako je bilo i sa ostalim modelima koje sam imao prilike da premerim...

To se retko srece kod proizvodjaca.

.

Necete verovati sledece:

Te sam kabinete slusao sa svega 2.5W SE pojacalom 6SN7-807-5V5GT cevi (807 triodni spoj)

Jako me je to dobro posluzilo. Meni je za kucno slusanje, a nije bas bilo tiho da se nista ne cuje;

tada to bilo OK.

.

Odavno

vise nemam te Voigt horne ali sam cini mi se ostao nekako vezan za Dyne?

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj malo Å¡ta je obrisano, a reÄ je o off-u.

Obrisao si Wili bitne stvari. Pavlaka je potpuno u pravu.

Avalon je naveo model Dyne kod koga je chuo lupanje. OBRISANO

Avalon zatim navodi tkzv.problem sa visokotoncem kod Avalon zvuchnika ,negde kod nekog,dakle neproverivo.OBRISANO

Duhovita rasprava ali civilizovana,u pokusaju da se shvati i objasni sluchaj sa Avalon visokotoncem.OBRISANO

Dakle obrisan je kompletan uvod u ono sto dolazi...

MladjaVox pokusava da iskoristi situaciju ,tj.da izjednachi neki pojedinachni sluchaj ako se uopste i desio, sa famoznim lupanjem kod Dynaudio kutija ,koji je sve, samo nije pojedinachni sluchaj .

I tako... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Cuti dobro je dok brisu B) samo da ne pocnu da banuju - to vec ne bi valjalo . Dokle god je tako znaci da je manje - vise sve ok

Nego ima jedna lepa novost slusao sam Confidence C2 Signature II i PAO NA BULJU KAKO SVIRAJU. Majko mila kakav ugladjen ton izlazi iz te kutije - strasno sta ljudi napravise. Okruzenje je sve Moon + Transparent = zvuk kao posut uljem i jedna nova zv.. dimenzija a to je osecaj prisutnosti eha dvorane i onoga sto se unutra dogandja od kasljanja, mrmljanja, stucanja i jos cega sve nema tamo . I jos jedna stvar a to je dok sistem radi na veoma tihom imate osecaj kao da stojite na kraju nekog hodnika i slusate kako tiho svirucka muzika u nekoj 10 ak metara udaljenoj sobi - neverovatno prvi put sam to cuo :wave2

Koji Moon-ovi su terali C2? Lep opis, kada se, kao sto kazes, cuje toliki prostor znaci da se radi o nekom ultimate HE setup-u? :)

Transparent, my favourite!

Link to comment
Share on other sites

Cuti dobro je dok brisu B) samo da ne pocnu da banuju - to vec ne bi valjalo . Dokle god je tako znaci da je manje - vise sve ok

Ja tebe ili ponekad ne razumem ili te ne poznajem dobro.

Kakva ti je ovo recenica,keve ti,sta je tu dobro a sta lose,jel to kao ona prica o cigi koji da ne dobije batine sam maze "miveu"po bulji.

Link to comment
Share on other sites

Koji Moon-ovi su terali C2? Lep opis, kada se, kao sto kazes, cuje toliki prostor znaci da se radi o nekom ultimate HE setup-u? :)

Transparent, my favourite!

Nemoj da se ljutis ali sam zamoljen od strane vlasnika sistema da javno ne pominjem modele uredjaja kao i njegovo ime . Mislim da me razumes. Jedno je sigurno - to je zvucno najbolji sistem koji sam ja cuo do sad u svom zivotu a cuo sam ih mnogo i znam tacno sta i kako treba da cujem i to opisem. Veruj mi na rec u vezi opisa :wave2

Link to comment
Share on other sites

Za sve devojčice koje se bune zbog brisanja postova: obrisan je offtopic, Sonichammerovo ponovno jahanje po temi, Avalonova začeta diskusija o nekim sasvim drugim zvučnicima, uobičajeno sveznanje Bokitokivokija sa kojim je do sada već trebalo da bude dr Amar Bose Mlađi ali se negde zaglavio na tom putu, i slične stvari koje, namerno ili ne, nemaju nikakve sa temom.

O lupanju kalemova i drugim problemima zvučnika Dynaudio pišite i gadite do mile volje.

Hvala na saradnji.

Link to comment
Share on other sites

Obrisao si Wili bitne stvari. Pavlaka je potpuno u pravu.

Avalon je naveo model Dyne kod koga je chuo lupanje. OBRISANO

Avalon zatim navodi tkzv.problem sa visokotoncem kod Avalon zvuchnika ,negde kod nekog,dakle neproverivo.OBRISANO

Duhovita rasprava ali civilizovana,u pokusaju da se shvati i objasni sluchaj sa Avalon visokotoncem.OBRISANO

Dakle obrisan je kompletan uvod u ono sto dolazi...

MladjaVox pokusava da iskoristi situaciju ,tj.da izjednachi neki pojedinachni sluchaj ako se uopste i desio, sa famoznim lupanjem kod Dynaudio kutija ,koji je sve, samo nije pojedinachni sluchaj .

I tako... :roll:

A ti učiš napamet teme i postove pa znaš bolje od moderacije koja i dalje može da vidi svaki obrisani post? Bolje daj neki konstruktivan post sa nekakvim sadržajem, ionako imamo ograničen saobraćaj na forumu u gigabajtima. Misli o tome.

Link to comment
Share on other sites

Verujem i ja da je tako, malkice da se potrudio i dodao koji evro na pravo mesto bio bi bogato nagradjen od strane DY . Surokvi je imao Contour s 1.4 sa integralcem Audio Resh.. vt 50 od samo 50w po kanalu pa nek kaze on sam kako je to teralo 1.4. Meni je bilo dobro, nazalost kasnije je stigao amp vt 110 pa ih nismo uspeli cuti sa jos snaznijim AR - m - STETA,

Ja sam to na ovoj temi viÅ¡e puta opisao, ako nije obrisano, tako da nemam Å¡ta da dodam a da se ne ponavljam.Na 1.4s nisam primetio nikakav problem sa udaranjem Å¡pulne, ali taj problem postoji i ne može se olako ignorisati, od strane idolopoklonika Dynaudia.Imao sam nedavno prilike da se uverim u to, u svom sistemu.Radi se o fabriÄkom zvuÄniku, koji ima Dynaudio bas drajver, ne bih da pominjem o Äemu se radi, da ne napravim medveÄ‘u uslugu Äoveku koji je bio ljubazan da taj zvuÄnik donese kod mene.ZnaÄi argumenti koje su DY drveni advokati izneli ne postoje, nije pravljeni zvuÄnik, nije loÅ¡a amplifikacija, nije loÅ¡ izvor ili izobliÄen signal.Jednostavno konstrukcioni problem, kao Å¡to sam napisao ranije, ne može 200KS iz 1000ccm i taÄka.TehniÄku stranu ovog problema su opisali ljudi struÄniji od mene da ne ponavljamo isto, koliko sam razumeo "slab je protok"!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...