Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

Brine me gde je gfx ?

...cuveno lupanje spulne na DY jer je to verovatno za Dy normalno ali ...

Sta kaze Alpha907 u temi Dynaudio za pochetnike ?

Alpha907

Junior member

  • c09cf17c327bcbc1045c98bc78af31f3_1954.jpg?_r=0
  • ÄŒlanovi
  • 88 Poruka:

  • LocationZagreb, Skopje

Poruka napisana 03 март 2010 - 09:43

Imam dosta iskustva s Dynaudiom, i -po ovoj temi - mogu reći slijedeće:

Kako god okrenuli, ne igrajte se s Excite modelima, radje tražite stare Audience po oglasima.

Za sve sobe od kojih 16m i nadalje, idite na modele koji koriste 17cm woofer; uzimanje malih 15-ica ubrzo, kao kod vampira, potiÄe žeÄ‘ za većim kutijama laugh.gif

Od entry levela, daleko najbolje se isplati krenuti od polovnih Audience 52; SE verzija ima tehniÄkih problema jer je kutija premala, pa bass zna lupati o stražnju komoru. S time ste u problemu, s jedne strane kutije "vuku" na glasnije, a kod naglih pikova u bassu korpa poÄinje lupati, imate dojam da će se raspasti. I to bukvalno ledi krv u žilama - ne znate Å¡to je, a skupo ste platili biggrin.gif

Daleko najbolji model oko kojeg se vrti 99% genuinog zvuka Dynaudio je 1.3mk2; medjutim i taj bass driver radi iste problema kao kod 52SE (nije niti Äudo, driveri su isti, a kutija 52-jke malo manje litraže, i tu je problem). Neki znalci tvrde da treba smanjiti malo damping-materijala u samoj kutiji, a zaista je prepuna spužve i sintetske vune, ko Å¡ipak. Nisam probao, kutije sam namjeravao prodati pa nema smisla ÄaÄkati po njima u interesu novog vlasnika.

Amplifikacija mora biti strujno moćna; samograditelji koji rade Borino pojaÄalo, PASS DIY modele itd - nemaju tih problema. Zaboravite "japance", Accuphase i sliÄno, nije to za Dynaudio, osim velikih mrcina, a ko za to ima pare, ne ide u entry level o kojem ovdje priÄamo.

EC - premekano i mutnjikavo; imaju strujnu rezervu, ali može to puno bolje recimo, SImaudio - odliÄno, ali skupo. Ovdje govorim od I-5 pa nadalje, jeftinije modele nisam nikad Äuo.

Valja probati i poneki NAD - aktivne verzije Focusa (110A) te kompjuterske inaÄice manjih modela, rade se uz NAD elektroniku, budući da je Dynaudio distributer za NAD. Meni se osobno ne sviÄ‘a konaÄni zvuk, ali...to je samo pitanje ukusa

Naim: sluÅ¡ali u naÅ¡em klubu S1.4 i 5i.... :mad: Na manjim glasnoćama joÅ¡ je i pristojno (taj Naim je suhonjav), ali se raspada Äim se malo podeblja potenciometar.

Pass tvorniÄki modeli koje sam probao rade sjajno; e sad, koliko je isplativa kupnja, drugo je pitanje.

Ko hoće zaista kvalitetan monitor, C1 je nenadmašiv; radi i s lampama, probali svojevremeno s nekim Coplandom trioda/pentoda modus - sjajno. Ko voli iz prve ruke, nek malo pogleda audiofil.net forum, pretražite stara klupska druženja (ovo je bilo jesen 2006 ili 2007, ne sjećam s više)

E da, Rotel: ma koliko snažno pojaÄalo bilo, s Dynaudiom se svi ampovi ponaÅ¡aju jednako bilo da se radi o malom modelu ili najvećem (izuzetak je RB1090, koji se viÅ¡e ne proizvodi i teže ga je naći; on pak ima problema naći mu dobar preamp).

Uzmite primjerice RA1060, RB970, ili veći 1080 - sva pojaÄala, bez obzira na snagu "kiksiraju" na istom podruÄju, tako da se ne isplati ići na skuplje varijante. Ako vam se ne svidja recimo kako radi s 1060/62 - nema smisla probavati 130W, 200w itd.

Eto, mojih 5 centi smile.gif

Dakle ,ono sto je Avalon izjavio za Avalon kutije,nema blage veze sa gore naznacenim problemom,koji jos nije detaljno objasnjen i priznat u ovom klubu.

Link to comment
Share on other sites

Brine me gde je gfx ?

Sta kaze Alpha907 u temi Dynaudio za pochetnike ?

Alpha907

Junior member

  • c09cf17c327bcbc1045c98bc78af31f3_1954.jpg?_r=0
  • ÄŒlanovi
  • 88 Poruka:

  • LocationZagreb, Skopje

Poruka napisana 03 март 2010 - 09:43

Imam dosta iskustva s Dynaudiom, i -po ovoj temi - mogu reći slijedeće:

Kako god okrenuli, ne igrajte se s Excite modelima, radje tražite stare Audience po oglasima.

Za sve sobe od kojih 16m i nadalje, idite na modele koji koriste 17cm woofer; uzimanje malih 15-ica ubrzo, kao kod vampira, potiÄe žeÄ‘ za većim kutijama laugh.gif

Od entry levela, daleko najbolje se isplati krenuti od polovnih Audience 52; SE verzija ima tehniÄkih problema jer je kutija premala, pa bass zna lupati o stražnju komoru. S time ste u problemu, s jedne strane kutije "vuku" na glasnije, a kod naglih pikova u bassu korpa poÄinje lupati, imate dojam da će se raspasti. I to bukvalno ledi krv u žilama - ne znate Å¡to je, a skupo ste platili biggrin.gif

Daleko najbolji model oko kojeg se vrti 99% genuinog zvuka Dynaudio je 1.3mk2; medjutim i taj bass driver radi iste problema kao kod 52SE (nije niti Äudo, driveri su isti, a kutija 52-jke malo manje litraže, i tu je problem). Neki znalci tvrde da treba smanjiti malo damping-materijala u samoj kutiji, a zaista je prepuna spužve i sintetske vune, ko Å¡ipak. Nisam probao, kutije sam namjeravao prodati pa nema smisla ÄaÄkati po njima u interesu novog vlasnika.

Amplifikacija mora biti strujno moćna; samograditelji koji rade Borino pojaÄalo, PASS DIY modele itd - nemaju tih problema. Zaboravite "japance", Accuphase i sliÄno, nije to za Dynaudio, osim velikih mrcina, a ko za to ima pare, ne ide u entry level o kojem ovdje priÄamo.

EC - premekano i mutnjikavo; imaju strujnu rezervu, ali može to puno bolje recimo, SImaudio - odliÄno, ali skupo. Ovdje govorim od I-5 pa nadalje, jeftinije modele nisam nikad Äuo.

Valja probati i poneki NAD - aktivne verzije Focusa (110A) te kompjuterske inaÄice manjih modela, rade se uz NAD elektroniku, budući da je Dynaudio distributer za NAD. Meni se osobno ne sviÄ‘a konaÄni zvuk, ali...to je samo pitanje ukusa

Naim: sluÅ¡ali u naÅ¡em klubu S1.4 i 5i.... :mad: Na manjim glasnoćama joÅ¡ je i pristojno (taj Naim je suhonjav), ali se raspada Äim se malo podeblja potenciometar.

Pass tvorniÄki modeli koje sam probao rade sjajno; e sad, koliko je isplativa kupnja, drugo je pitanje.

Ko hoće zaista kvalitetan monitor, C1 je nenadmašiv; radi i s lampama, probali svojevremeno s nekim Coplandom trioda/pentoda modus - sjajno. Ko voli iz prve ruke, nek malo pogleda audiofil.net forum, pretražite stara klupska druženja (ovo je bilo jesen 2006 ili 2007, ne sjećam s više)

E da, Rotel: ma koliko snažno pojaÄalo bilo, s Dynaudiom se svi ampovi ponaÅ¡aju jednako bilo da se radi o malom modelu ili najvećem (izuzetak je RB1090, koji se viÅ¡e ne proizvodi i teže ga je naći; on pak ima problema naći mu dobar preamp).

Uzmite primjerice RA1060, RB970, ili veći 1080 - sva pojaÄala, bez obzira na snagu "kiksiraju" na istom podruÄju, tako da se ne isplati ići na skuplje varijante. Ako vam se ne svidja recimo kako radi s 1060/62 - nema smisla probavati 130W, 200w itd.

Eto, mojih 5 centi smile.gif

Dakle ,ono sto je Avalon izjavio za Avalon kutije,nema blage veze sa gore naznacenim problemom,koji jos nije detaljno objasnjen i priznat u ovom klubu.

Potpuno se slazem za 1.3 mk2.Nijedan DY model koji sam slusao posle ovog malise ga nije nadsvirao.Mozda je bilo nekih glasnijih, dinamicnijih, naravno skupljih.....ali ni jedan nije izbacio muziku kao 1.3 mk2.Ili je to Mladja namestio kako niko ne zna.Nisam cuo lupanje iako je bilo i jako glasnih momenata.

Link to comment
Share on other sites

Potpuno se slazem za 1.3 mk2.Nijedan DY model koji sam slusao posle ovog malise ga nije nadsvirao.Mozda je bilo nekih glasnijih, dinamicnijih, naravno skupljih.....ali ni jedan nije izbacio muziku kao 1.3 mk2.Ili je to Mladja namestio kako niko ne zna.Nisam cuo lupanje iako je bilo i jako glasnih momenata.

Ne ochekujem da se ovde ljudi prijavljuju da li su chuli lupanje ili ne ,NEGO DISTRIBUTER.

O famoznom lupanju se nasiroko pisalo i van Srbije tako da je nemoguce da Distributer to ne zna.

Treba reci, gospodine Mladjo nije vam dobar stav prema clanovima foruma.

Ili nas lazete ili ste nezainteresovani za probleme u vasoj kompaniji.

Link to comment
Share on other sites

Ne ochekujem da se ovde ljudi prijavljuju da li su chuli lupanje ili ne ,NEGO DISTRIBUTER.

O famoznom lupanju se nasiroko pisalo i van Srbije tako da je nemoguce da Distributer to ne zna.

Treba reci, gospodine Mladjo nije vam dobar stav prema clanovima foruma.

Ili nas lazete ili ste nezainteresovani za probleme u vasoj kompaniji.

Ja sam rekao za nelupanje onako u prolazu, naglasak je na 1.3mk2.Dopalo mi se sta je covek gore napisao, jer niko se do sad nije slagao sa mnom oko 1.3mk2 sem njega.Slazem se i sa tobom Pionir da bi distributeri trebalo da se bave ovom problematikom najvise.
Link to comment
Share on other sites

Ne vidim razlog da kritikujete distributera. Njegov je glavni zadatak u interesu proizvodjaca i svom licnom da prikaze proizvod u najboljem svetlu a ne da iznosi lose stvari. To je i odlika dobrog prodavca da kupac izadje zadovoljan kupovinom. Razlog za kritiku bi bio ako bi prodavac izneo lazi zbog licnog interesa a koliko vidim to nije nigde izneseno. Jedina primedba Mladji je sto se upusta u polemike. Mislim da bi trebao da ostane na nivou disttributera gde bi trebao da iznese tehnicke karakteristike, eventualno slusne testove u poredjenju sa nekim drugim Dynaudio modelom (ne drugim proizvodjacima) i da predloge za amplifikacij i ozicenje. To je sasvim dovoljno za dobrog distributera. A to da li spulna lupa u korpu je problem do proizvodjaca ali kao sto je SuperFi naveo, njemu nikad nije lupao, pa pretpostavljam da se ipak radi o zahtevnijem slusanju kada se to desava

I naravno pohvaljujem angazovanje na sajmovima

Link to comment
Share on other sites

Impulse,

ne znam sta ti znaci 'zahtevnije slusanje' ;-)

Slusali smo 1.3II sa Primare A32 na zaglusujucim nivoima i nismo culi nista sem fenomenalnog zvuka...Verovatno da poslednji modeli (koji je moj bio) nemaju te probleme...Ili amp treba biti zivotinja, kakva A32 i jeste :facehearts pa da iskontrolise spulnu od 75mm...

I da,smesno je koliko dampa je ugurano u te male kutijice...kad se odvrne bas izgura ga damp napolje...Opet prilicno diskutabilno, jel?

Fenomenalna kutija...Contour 1.3II. Mogu samo misliti kako tek svira C1...No, ja sam moju srecu trazio i nasao na drugom mestu, postao sam kolega GFX-u :banana

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim razlog da kritikujete distributera. Njegov je glavni zadatak u interesu proizvodjaca i svom licnom da prikaze proizvod u najboljem svetlu a ne da iznosi lose stvari. To je i odlika dobrog prodavca da kupac izadje zadovoljan kupovinom.

Ili zajeban kupovinom. :lol:

Moj interes je da kritikujem prodavca da bi on bio bolji.Da ja kao kupac dobijem robu u koju cu biti siguran,bolju cenu,duzu garanciju,bolje uslove placanja,bolji servis,lepse prodavachice...

Mene a verovatno i vecinu clanova zanima prava istina o famoznom lupanju.

Ako je skoro svaki ljubitelj Dynaudio kutija chuo za taj problem,chudno mi je da distributer nije ispitao sve cinjenice i obavestio clanove foruma,posto na njemu uchestvuje. Njegovi postovi nisu placena reklama. :roll: Ili gresim.

A tebi Impulse ,lako je da cutis i tapses distributera.

Sam zidas,nista ne kupujes. B)

Link to comment
Share on other sites

Ili zajeban kupovinom. :lol:

Moj interes je da kritikujem prodavca da bi on bio bolji.Da ja kao kupac dobijem robu u koju cu biti siguran,bolju cenu,duzu garanciju,bolje uslove placanja,bolji servis,lepse prodavachice...

Mene a verovatno i vecinu clanova zanima prava istina o famoznom lupanju.

Ako je skoro svaki ljubitelj Dynaudio kutija chuo za taj problem,chudno mi je da distributer nije ispitao sve cinjenice i obavestio clanove foruma,posto na njemu uchestvuje. Njegovi postovi nisu placena reklama. :roll: Ili gresim.

A tebi Impulse ,lako je da cutis i tapses distributera.

Sam zidas,nista ne kupujes. B)

Da mogu da shvatim zelju i interes nas kupaca, da dileri budu bolji.

Ajmo onda da pricamo koji diler nije izasao kupcu u susret, recimo uredjaj je pod garancijom a diler ga zavlaci i nece da otkloni kvar.

Da li dileri saopste kupcu sta kupuju, zvucnik, pojacalo koje je primereno za koriscenje u kucnim uslovima a ne za klubsko ozvucenje, i da ne ocekuju ako predju limite toga, kada im i zvucnik i pojacalo strada.

Sta je sa nazovi dilerima, mislim da vecina zna o cemu pricam, koji nabavljaju robu nekim svojim kanalima. Ko se seca vremena pre '90 seca se i uvoznih dozvola i kako se tada muvalo da bi se nesto malo skuplje uvezlo.

Pa ja sam jedva tada i zx spectrum uvezao.

Mislim ako se vec vodi debata o dilerima da su to prava pitanja za njih ili neke od njih koji ne rade u interesu kupca, a ne koji diler koju marku zastupa i zasto.

Mislim da bi svi nasi dileri bili veoma zadovoljni da mi imamo mnogo vecu kupovnu moc i da smo u stanju da iskesiramo veoma skupe uredjaje, pa bi i vuk bio sit a ovce na broju.

Na kraju zasto bi neko ko slusa samo neku rokacinu (molim da se isti ne naljute) kupovao bilo koji drugi zvucnik osim recimo JBL, Bosse (slobodni ste da dodate i svoje favorite i nemojte sada da polemisemo zasto sam nabrojao ove dve firme - prve su mi pale na pamet. Naravno da imaju i one posebno, JBL, modele koji nisu samo za rokacinu. Ili ako slusa klasicnu muziku moraju obavezno lampe.

Ovaj forum citaju i mladji, neiskusniji kojima bi svako dobro doslo neko dodatno obrazovanje oko izbora uredjaja u skladu sa muzikom koju slusaju, a ne samo po markama i tehnickim detaljima I NAZALOST CENI.

Ako neko vec komentarise pozitivno ili negativno zvuk, mozda ne bi bilo lose da osim vec izvakanih termina (svih ih dobro znamo) ubaci i komentar vise mu prija klasika, glas ili da bi se rokacina dobro cula treba mu velika snaga pojacala.

Cemu loziti ljude da SET odlicno svira, da ali sa kojim zvucnicima( ne mislim na marku vec koje osetljivosti minimalo da bi to sve imalo smisla.

Mislim da forum tome treba da sluzi da edukuje one koji nemaju dovoljno iskustva oko uparivanja komponenti i muzike koju slusaju.

Link to comment
Share on other sites

Istina. Cilj mi je da imam sve sem transporta moje i nadam se da cu u tome uspeti.

Jedno vreme sam imao prodavnicu i propao jer sam svima govorio najcrnju istinu o svakom proizvodu. Onda sam posle toga radio tudjoj prodavnici gde nisam smeo da kudim proizvode. To me je navelo da prodajem samo proverene stvari pa mi je prodajni program bio Siemens, Bosch, Electrolux, AEG, Panasonic... Tako sam izgradio poverenje prema kupcu i uvek su mi se vracali. Istina moze da se kaze na razlicite nacine. Neki delovi da se naglase a neki da se kazu obicnim tonom. Tako je svaki kupac koji je dosao da kupi famozni secko za 1399 dinara otisao sa Siemensovim seckom za 1999 dinara jer sam naglasio prednosti Siemensa a nisam kudio jeftiniji. Na isti nacin i distributeri hvale svoje proizvode. Reci ce prednosti svakog ali ce i naglasiti koji je bolji od kog.

Sto se tice lupanja drajvera dosta clanova je vec objasnilo tehnicki u cemu je problem. Veci je problem mala osetljivost samih kutija pa vlasnik uvek zeli jos vat vise i uz malo prljaviji signal, tipa pomerena glava sa deka, modifikovani cd sa prevelikim kondovima ili muzika koja testira membrane, pa su zahtevi za ekskurzijom basa mnogo veci. Meni licno ne bi smetao jer 1.3mk2 nikad ne bih doterao do te granice ali znam nekoliko ljudi koji bi primetili to isti dan. Kod jednog su uvek tonske kontrole na maksimumu...

Ja bih vise kritikovao proizvodjaca jer to nije navedeno u specifikaciama drajvera jer ih j edosta bilo u samogradnji. Trebalo bi navesti da visokotoncima ne prija d aidu nisko sa 6db skretnicom pa pogledajte drajvere koji se prodaju po oglasima koliko i je sa deformisanom membranom. Onda bih kritikovao proizvodjaca jer u prospekt za audience napise da su stavljeni kvalitetni polipropileni a unutra bipolarci. Pa bih kritikovao sto iz proizvodnje izadje kutija sa zamenjenim zicama na bas i srednjetonskom drajveru. Pa u prospekt stave sliku ogromne skretnice sa gomilom elemenata a kad se udubite u sliku vidite da dve trecine nije nigde povezano. E to su problemi. A sto Mladja ne zna mane pojedinih modela.. i ne mora. Zar prodavacica u marketu zna koja kultura bakterija je stavljena u danasnji jogurt pa on ima kiseliji ukus? Ili prodavac automobila zna sve mane na vozilima koje prodaje?... Primera je mnogo, samo se osvrnite.

Dynaudio pratim odavno ali najvise o problemima sam saznao uz Nikomija. On se bori sa njima vec godinama. Samo je sa 30w54 pravio 3 razlicite kutije da dobije maksimum a sa 17w75 5 razlicitih varijanti i kutija i jos vise skretnica. Tek kad se toliko udubite samo u jedan model saznate sve njegove mane dok o ostalima i dalje malo znate

Link to comment
Share on other sites

Amplifikacija mora biti strujno moćna; samograditelji koji rade Borino pojaÄalo, PASS DIY modele itd - nemaju tih problema. Zaboravite "japance", Accuphase i sliÄno, nije to za Dynaudio, osim velikih mrcina, a ko za to ima pare, ne ide u entry level o kojem ovdje priÄamo.

Eto, mojih 5 centi smile.gif

Dakle ,ono sto je Avalon izjavio za Avalon kutije,nema blage veze sa gore naznacenim problemom,koji jos nije detaljno objasnjen i priznat u ovom klubu.

Opet famozno lupanje Å¡pulni. :roll:

Dakle, gore Äovek lepo kaže, sa kvalitetnom amplifikacijom, tih problema nema. Da li zaista treba joÅ¡ neÅ¡to dodati na tu temu?

Naravno da problem nije priznat sa moje strane iz prostog razloga Å¡to na njega nisam naiÅ¡ao. Ne bi mi palo na pamet da kupujem feleriÄne kutije i da se problem javio kutije bi istog momenta bile vraćene nazad. LiÄno sam posedovao dva razliÄita modela Dynaudio kutija, kod mojih prijatelja redovno sluÅ¡am joÅ¡ 4 razliÄita modela DY kutija, a sluÅ¡ao sam gotovo sve aktuelne modele (izuzev par najskupljih i par najjevtinijih) i ni u jednom sluÄaju se nisam sreo sa tim problemom. Kakva je verovatnoća da se baÅ¡ ni jednom ne sretnem sa time ako je to opÅ¡te prisutan problem sa DY drajverima? Rekao bih nikakva. Istini za volju, u svim pomenutim sluÄajevima DY pogoni vrlo kvalitetna amplifikacija, kako to i dolikuje. Dakle, za mene, to je ili zlonamerno podmetanje (pogotovo Å¡to ponovo vrtimo istu priÄu kao od pre 30ak strana), ili pojedinaÄni sluÄaj sa fleriÄnim drajverom koji podleže reklamaciji i garanciji, ili je jednostavno upotrebljena neadekvatna amplifikacija, zvuÄnici oterani u kliping i dobio se specifiÄan efekat koji bi kod nekih drugih kutija rezultovao spaljivanjem drajvera.

Dakle, sve je ovo već reÄeno pre 30ak strana, svako je rekao na tu temu Å¡ta je imao i ne vidim nikakav razlog da se sve to ponavlja.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih vise kritikovao proizvodjaca jer to nije navedeno u specifikaciama drajvera jer ih j edosta bilo u samogradnji. Trebalo bi navesti da visokotoncima ne prija d aidu nisko sa 6db skretnicom pa pogledajte drajvere koji se prodaju po oglasima koliko i je sa deformisanom membranom. Onda bih kritikovao proizvodjaca jer u prospekt za audience napise da su stavljeni kvalitetni polipropileni a unutra bipolarci. Pa bih kritikovao sto iz proizvodnje izadje kutija sa zamenjenim zicama na bas i srednjetonskom drajveru. Pa u prospekt stave sliku ogromne skretnice sa gomilom elemenata a kad se udubite u sliku vidite da dve trecine nije nigde povezano. E to su problemi. A sto Mladja ne zna mane pojedinih modela.. i ne mora. Zar prodavacica u marketu zna koja kultura bakterija je stavljena u danasnji jogurt pa on ima kiseliji ukus? Ili prodavac automobila zna sve mane na vozilima koje prodaje?... Primera je mnogo, samo se osvrnite.

Dynaudio pratim odavno ali najvise o problemima sam saznao uz Nikomija. On se bori sa njima vec godinama. Samo je sa 30w54 pravio 3 razlicite kutije da dobije maksimum a sa 17w75 5 razlicitih varijanti i kutija i jos vise skretnica. Tek kad se toliko udubite samo u jedan model saznate sve njegove mane dok o ostalima i dalje malo znate

Ali mi koji se ovde deklariÅ¡emo kao poÅ¡tovaoci firme i koji smo pokrenuli temu ovde govorimo o fabriÄkim DY zvuÄnicima. Dynaudio ionako odavno viÅ¡e ne prodaje drajvere za samogradnju. Dakle, izvinjavam se unapred Bokiju, GFXu, tebi i ostalima, svaka vam Äast na trudu, ali samogradnja mene liÄno ali baÅ¡ ni najmanje ne zanima niti kakvi se rezultati tu dobijaju (ili promaÅ¡aji). Zanima me iskljuÄivo fabriÄka kutija u poreÄ‘enju sa takoÄ‘e fabriÄkim kutijama drugih proizvoÄ‘aÄa sliÄne cene. Tako posle nekoliko godina poreÄ‘enja i sluÅ¡anja doÄ‘oh do Dynaudia i zakljuÄih da je to ono Å¡to mom ukusu i poimanju zvuka najviÅ¡e godi u cenovnom razredu do kojeg mogu da dobacim. Na probleme nikakve ne naiÄ‘oh kao Å¡to rekoh gore inaÄe ih ne bih ni uzimao u obzir. Dakle, na tu temu, o kakvim zamenjenim žicama je reÄ? Dalje, Audience je bila najniža serija zvuÄnika i naravno da su neka reÅ¡enja dobijena osiromaÅ¡ivanjem skupljih modela Å¡to kroz sam kabinet, Å¡to kroz jeftinije elemente na skretnici, itd. Da budem iskren, te kutije meni sviraju odliÄno za pare koje koÅ¡taju, a da li je unutra samo ustajao vazduh, baÅ¡ me zabole "ona stvar". Tako gledam i na sve ostalo, uÅ¡i su mi jedini merni instrument koji imam na raspolaganju pa u skladu sa cenom koÅ¡tanja cenim da li je korektno ili ne. A ono Å¡to izlazi iz DY kutija je viÅ¡e nego korektno pa kakve god žice i kondenzatori bili unutra. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Sta kaze Alpha907 u temi Dynaudio za pochetnike ?

Alpha907

Junior member

  • c09cf17c327bcbc1045c98bc78af31f3_1954.jpg?_r=0
  • ÄŒlanovi
  • 88 Poruka:

  • LocationZagreb, Skopje

Poruka napisana 03 март 2010 - 09:43

Imam dosta iskustva s Dynaudiom, i -po ovoj temi - mogu reći slijedeće:

Kako god okrenuli, ne igrajte se s Excite modelima, radje tražite stare Audience po oglasima.

Fantastično obrazloženo :cheers

Link to comment
Share on other sites

Da stvarno cemu loziti ljude da dynaudio odlicno svira, da ali sa kojim pojacalom (ne mislim na marku vec kojih strujnih karakteristika minimalno da bi sve to imalo smisla)

Koliko se god covek trudi da iskaze svoj stav i da ne naljuti nikoga, jednostavno ne vredi.

Uvek ce se izvuci neki deo i zapoceti nova debata.

Ajmo ovako cemu se loziti na bilo koju marku bilo koje vrste uredjaja, ako to ne radi sa ostatkom sistema u vasoj prostoriji po vasem ukusu i sa muzikom koju slusate. Opet ponavljam da treba biti malo konstruktivniji da pocetnici ne bi pravili greske raznih vrsta (od izbora tj. uparivanja uredjaja, prostorije i muzike koju slusa).

Recimo da ja volim orgulje, jedini nacin da to cujem na priblizan nacin u svojoj sobi bi bio:

1. Da imam sobu odgovarajuce duzine

2. Da ozidam hornu.

Nekada davno je bilo price o tome (ako se secam neka picerija Pinokijo u Subotici).

Da li ja imam uslove za to - nemam, zato sam morao naci kompromis i prihvatiti sve nedostatke (recimo pre svega novcane prirode). To prihvatanje i shvatanje nedostataka i izvlacenja maximuma iz postojeceg sistema bi po meni trebalo da bude svrha ovog i svih drugih foruma.

Link to comment
Share on other sites

Simice,ba slepo sto si dao ovaj komentar ali se nesto ne secam da si ovako komentarisao cuveno lupanje spulne na DY jer je to verovatno za Dy normalno ali se to nikako ne moze desiti kod nekih drugih prozvodjaca.

Mladjo sta ti je ovo trebalo?

Pogledaj, opet picvajz na temi. :D

Sto se tice lupanja spulne na DY, nemoj da mi u usta stavljas reci koje nisam izgovorio. Ja to lupanje cuo nisam / i da jesam ne bih ga ovde javno izrekao ali ponavljam, nisam. Sa druge strane znam ljude koji kazu da jesu i ja im verujem da je u konkretnom slucaju tako bilo. Nisam sklon da generalizujem stvari a jos manje da se ovde sa tobom javno verbalno sukobljavam. Od toga nikakve koristi za forum biti nece sem sto ce pojedincima biti zanimljivo a ja bih im to zadovoljstvo rado uskratio.

Poz!

Link to comment
Share on other sites

Sto niko ne kaze mala soba male kutije, velika soba vece kutije (citaj zvucnici koji idu nize u basu zahtevaju vecu sobu da bi se iste frekvencije mogle cuti sa sto manje izoblicenja, stojeci talasi itd).

Nije retka zabluda kod nasih ljudi da se kutije kupuju zbog velicine (koji ono bese kompleks vezan za to) bez obzira sto nemaju sobu za njih, ali kako objasniti drustvu neku malu kutiju u sobi a svi oni imaju neke od makar metar visine.

Kablovi ako nisu debeli kao Anakonda da impresiraju vise od ostatka uredjaja, sto bi ih neko uopste kupovao.

Mi bre kao da smo Ameri kod kojih sve mora da je vece, jace. Kola im imaju po 5 litara zapremine a snaga pa bednih 200KS, pa toliko japanac ili svaba izvuce iz 1.6 litara, ali zapremina nema zamenu, a tek taj brundavi zvuk V8 motora, kada vozim bulevarom 20 milja a cice padaju na haubu da osete snagu tih 5 litara.

Malo sam editovao post gore zarad lakseg snalazenja.

Sa prvim pasusom si pogodio centar mete.

Sa drugim si promasio celu metu.

Pomesao si babe i zabe. Da svedemo na teren HiFi, ispada da su pojacala u D klasi, mala, ne greju se, pucaju od snage.... prava stvar dok su monster Krell-ovi npr totalni bullshit. Po tebi mozda i jesu. Po meni ne. Dve potpuno razlicite koncepcije pojacivaca, razliciti principi rada, razlicito gotovo sve. Samo je sustina ista - slusanje muzike pa ko sta voli i moze da plati...

Sto se tice americkih 5ccm automobila, hauba od 10m2 i gomile cupi na njima, to je bas cool! :)

p.s.

ameri imaju puteve za takve automobile i to treba izmedju ostalog gledati iz te perspektive.

Link to comment
Share on other sites

@Avalon, ne pratiÅ¡ forum dovoljno, tih i takvih saveta ima na sve strane, ne moraju da se spominju u svakoj temi. Postoji i podforum PoÄetniÄka pitanja.

Å to se dežurnih pljuvaÄa tiÄe, takvih ima svuda, u svakom aspektu života, besmisleno je boriti se protiv svih. Prosto, treba ih ignorisati. Uz malo mozga, lako je razgraniÄiti konstruktivnu od pljuvaÄke kritike.

Link to comment
Share on other sites

Dynaudio ionako odavno više ne prodaje drajvere za samogradnju.

http://www.shop.audiokit.it/OsWay/index.php?cPath=26694_26695

Ovaj link je postavio Rade ovde: http://www.diyaudio.rs/topic/5649-dynaudio-ponovo-petnaesti-put/

Ne postoji zvaniÄna i kontinuirana prodaja. Povremeno se pusti neÅ¡to u slobodnu prodaju, ali se uglavnom drže politike da se jedinice mogu kupiti kao zamena za istu takvu staru koja se poÅ¡alje.

Sve u svemu, ko hoće i uporan je, može doći do novih.

Link to comment
Share on other sites

(citaj zvucnici koji idu nize u basu zahtevaju vecu sobu da bi se iste frekvencije mogle cuti sa sto manje izoblicenja, stojeci talasi itd).

Ovo je taÄno...

Sto niko ne kaze mala soba male kutije, velika soba vece kutije

...Å¡to ne znaÄi da je i ovo taÄno. Može iz male kutije da se izvuÄe dubok bas (zavisi od mid-bass jedinice i konstrukcije), a možemo da imamo podni trosistemac sa 25 cm basom, koji ne ide tako duboko.

InaÄe, pisalo se o tim stvarima, u viÅ¡e navrata i viÅ¡e tema, samo treba pronaći.

Link to comment
Share on other sites

Sa drugim si promasio celu metu.

Pomesao si babe i zabe. Da svedemo na teren HiFi, ispada da su pojacala u D klasi, mala, ne greju se, pucaju od snage.... prava stvar dok su monster Krell-ovi npr totalni bullshit. Po tebi mozda i jesu. Po meni ne. Dve potpuno razlicite koncepcije pojacivaca, razliciti principi rada, razlicito gotovo sve. Samo je sustina ista - slusanje muzike pa ko sta voli i moze da plati...

Sto se tice americkih 5ccm automobila, hauba od 10m2 i gomile cupi na njima, to je bas cool! :)

p.s.

ameri imaju puteve za takve automobile i to treba izmedju ostalog gledati iz te perspektive.

Da ali mi smo sa druge strane bare, pa valjda pricamo o nasim sobama, materijalima od kojih su nam napravljeni stanovi, kuce. Lako je Ameru da smesti pr. Wilsona kada ima drvene zidove kroz koje ce "visak" basa da "iscuri" i mnogo manje da utice na ukupan zvuk.Zato neki Americki proizvodjaci razlicito stimuju zvucnike za Ameriku i ostatak sveta.I ti Krell-ovi imaju svoju svrhu u tim istim sobama da pokrecu isto tako kolosalne zvucnike, a takodje ima i manjih Krell-ova manje snage (nisam rekao manje tezine) za nase sobice i nase bebice. Ja bi radije BMW M5 od isto 5 litara ali sa 508KS. Lepo receno ko sta voli i moze da plati.
Link to comment
Share on other sites

@Avalon, ne pratiÅ¡ forum dovoljno, tih i takvih saveta ima na sve strane, ne moraju da se spominju u svakoj temi. Postoji i podforum PoÄetniÄka pitanja.

Å to se dežurnih pljuvaÄa tiÄe, takvih ima svuda, u svakom aspektu života, besmisleno je boriti se protiv svih. Prosto, treba ih ignorisati. Uz malo mozga, lako je razgraniÄiti konstruktivnu od pljuvaÄke kritike.

Da ali je ovo sve zapocelo sa pitanjem zasto je neko izabrao DY zvucnik, e pa tu bi moglo da se kaze i nesto od nabrojanog.
Link to comment
Share on other sites

Ovo je taÄno...

...Å¡to ne znaÄi da je i ovo taÄno. Može iz male kutije da se izvuÄe dubok bas (zavisi od mid-bass jedinice i konstrukcije), a možemo da imamo podni trosistemac sa 25 cm basom, koji ne ide tako duboko.

InaÄe, pisalo se o tim stvarima, u viÅ¡e navrata i viÅ¡e tema, samo treba pronaći.

Mozda se pisalo ali omladina stalno raste i mislim ako postoji neki topic o nekoj firmi bilo kojoj i ako se raspravlja o nekom doticnom modelu nikada nije lose ponoviti pricu, ko zna one ce preskociti taj deo, ali ko ne zna ako krene da lista gomilu postova izgubice brzo zelju za trazenjem ako zakljuci da tu nema nista pametno da procita osim prepirke. Upravo je mene smorilo citanje ovog topica do 20 i neke strane i isprovociralo da pocnem da kuckam nesto od svojih misljenja iako me izuzetno mrzi da kucakam. Recimo kada je suca77 pokrenuo pitanje oko novih kutija za sebe, ocekivao sam da ce dobiti mnogo vise korisnih informacija i da ce se neko javiti sa slicnim pitanjem ili preneti neka svoja iskustva, jos kada bi tu dodao i nesto sto ce manje iskusnim olaksati izbor.

Zaboravih da slazem se sa " ...Å¡to ne znaÄi da je i ovo taÄno. Može iz male kutije da se izvuÄe dubok bas (zavisi od mid-bass jedinice i konstrukcije), a možemo da imamo podni trosistemac sa 25 cm basom, koji ne ide tako duboko." Moja zelja da ne smaram mnogo je dovela do ocigledne greske koja je na vreme uocena i ispravljena.E to bi po meni bila konstruktivna kritika i razmena misljenja koja ce kod manje upucenih dovesti do boljeg razumevanja problematike i da nase lepse polovine, ako ovo citaju, shvate da sve to nije bas tako lako i jednostavno, kupis, prikljucis i bacis negde gde ne smeta i zasto mi na to trosimo toliko vremena i novca.

Link to comment
Share on other sites

Da li je Dynaudio jedini zvucnik koji kad se optereti a pojacalu se to ne svidi, pocne da "lupa kalem"???

Verovatno se to moze desiti i drugima ali verujem da bi imali priliku samo jednom to da urade... Ne branim DY, cak ga i ne volim iako mi se, moram da priznam, svideo XEO na sajmu. Ne branim ga iz razloga sto je, verovatno zbog velicine kalema, veliki zalogaj za pojacalo pa me i ne cudi sto mu se to desava..

Link to comment
Share on other sites

MagiÄne reÄi za tebe - Xeo3, Xeo5, Xeo3, Xeo5... :lol:

MagiÄne reÄi za tebe - da odliÄno svira, da odliÄno svira, da odliÄno svira, da odliÄno svira... :lol:

Koliko se god covek trudi da iskaze svoj stav i da ne naljuti nikoga, jednostavno ne vredi.

Uvek ce se izvuci neki deo i zapoceti nova debata.

Ajmo ovako cemu se loziti na bilo koju marku bilo koje vrste uredjaja, ako to ne radi sa ostatkom sistema u vasoj prostoriji po vasem ukusu i sa muzikom koju slusate. Opet ponavljam da treba biti malo konstruktivniji da pocetnici ne bi pravili greske raznih vrsta (od izbora tj. uparivanja uredjaja, prostorije i muzike koju slusa).

Recimo da ja volim orgulje, jedini nacin da to cujem na priblizan nacin u svojoj sobi bi bio:

1. Da imam sobu odgovarajuce duzine

2. Da ozidam hornu.

Nekada davno je bilo price o tome (ako se secam neka picerija Pinokijo u Subotici).

Da li ja imam uslove za to - nemam, zato sam morao naci kompromis i prihvatiti sve nedostatke (recimo pre svega novcane prirode). To prihvatanje i shvatanje nedostataka i izvlacenja maximuma iz postojeceg sistema bi po meni trebalo da bude svrha ovog i svih drugih foruma.

ne znam sta si hteo da kazes a i ne zanima me s obzirom da si prvi besmisleno pomenuo SET potpuno van konteksta ove teme. pitanje zvucnika za SET je jednako kao i pitanje amplifikacije za dynaudio, posto sam imao i jedno i drugo u svom vlasnistvu. promenio sam 10 pojacala da bih ukrotio S1.4 i nisam uspeo. to je moj pocetak i kraj bilo kakvog suzivota sa dyna firmom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...