Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

Ovo za uvažene Älanove je Å¡ala, a ovo u vezi odreÄ‘ivanja ko je poželjan a ko nije na temi Dynaudio klub je već sve napisano i pobrisano a vi sektaÅ¡i i dalje terate po starom! Zato tema i jeste mrtva i zato ima "Äak"(Noris)pet Älanova!

I zato je najtrolovanija tema na forumu. :D Moze tema da umre sto se mene tice, nasi DY zvucnici ostaju tamo gde su. A vec dobro znamo ko u ovoj temi prica iz iskustva i kome mozemo da se obratimo oko DY u globalu i cije se misljenje uvazava. :)

Link to comment
Share on other sites

Samo iz razloga sto ne dozvoljavam da me neko takav pravi lazovom, i izvrcuci elemntarne cinjenice predstavlja sebe "zrtvom konkurencije" odgovoricu...

Ja zaista nemam nameru da se svadjam sa bilo kojim clanom kluba pa ni sa tobom ali je vrlo interesantno da za ovih 9-10 meseci koliko klub postoji nisi rekao bas ni jednu lepu rec o firmi DY

Apsolutno netacno, u svom PRVOM POSTU (i ti to jako dobro znas) u ovoj temi sam napisao i ovo...

da ne bude zabune... svaki Dynaudio koji sam ja napravio (ili cuo, gde god, koji god) jeste svirao fenomenalno, karakteristicno i jedinstveno...

..........

Koliko se secam svojevremeno si radio (a mozda si i dalje u toj prici) za jednu konkurentsku firmu pa je i to moguci razlog tvojih negativnih komentara o DY

NE, nikada nisam radio u firmi koja je na bilo koji nacin mogla biti konkurentska tvojoj u bilo kom domenu.

..........

Da te podsetim o XEO programu si mogao (da te je interesovalo) da saznas gotovo sve na:

1) fabrickom sajtu www.dynaudio.com

2) nasem sajtu www.vox-audio.com

3) u poslednjem broji revije Hi-files (test XEO 3)

4) u poslednjem broju naseg i GB izdanja What hi-fi (test XEO 3) ali i u mnogim drugim revijama

5) na upravo proteklom hi-fi sajmu si mogao da vidis, cujes i naucis o XEO programu sve sto te interesuje

6) na bezbrojnim portalima i forumima kao sto je ovaj i na kraju

Pitanja koja sam postavio ovde, postovanim kolegama Suci i HiFi Useru, su pitanja na koje JA nisam mogao da nadjem odgovor ni na jednom od navedenih mesta (osim sajma, tako da se izvinjavam ako su tamo BAS TE informacije deljene), ako ne verujes evo da ih ponovim, pa mi ti, ili bilo ko od clanova DY kluba pokazi na kom od ovih 5 (od 6) nabrojanih mesta mogu da nadjem trazene odgovore. Pitanja su bila...

Izvini, na kakav je DAC "osudjen" kupac jednog ovakvog "kompleta"? 16bit/48kHz, ili...?

Ako je tako, sta cemo sa hi-res fajlovima?

I zna li se, uopste, kakva su pojacala implementirana (obzirom da je aktivan sistem) u XEO? Pri tome ne mislim na snagu, vise me zanima koncepcijski, jesu li FET (kao sto recimo stavljaju u neke svoje profesionalne studijske aktivne monitore), tranzistori, PWM...

Kakvi su (kog reda) filteri, gde je pravljen rez... pise li sve to negde, uopste?

Dakle, evo da ponovim jos jednom, pise li to negde?

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Za kraj...

Sa tobom mogu da nastavim razgovor samo direktno pa se u buduce drzi toga. Unapred hvala

Ne vidim nikakvu potrebu da se drzim necega sto ti zahtevas dokle god ovo mesto ne postane ili licno tvoj forum, ili u najmanju ruku bar tvoja tema.

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Uhh ... gfx bas se navrzmao i napikirao na Mladju - samo ti znas razlog ?????. Sto bre lepo ne nazoves coveka ( imas ostavljen telefon ) i pitas licno sta te zanima u vezi Xeo. Zar to nije najjednostavnije :roll:

Ðе читаш пажљиво. :crno-na-belo

:wave2

Link to comment
Share on other sites

71 strana vecinom prepirke. Ako sam ja dobro razumeo postojanje ove teme je dynaudio club, valjda?

Ja posedujem jedan par, nije bitno koji, od iste firme pa mogu biti clan kluba i mogu dodati nesto za i protiv istih.

Neko je pomenuo problem udarac spulne sa jasnim zvukom pri glasnom slusanju. Moram da priznam imao sam tu cast da to cujem. Nije bas bilo toliko glasno da se tresla zgrada recimo popricno glasno, da neko ne kaze da je u pitanju izvor zvuka rezanac neki pa ovo ono, ne bio je originalni cd, mada se radilo doduse o el. bas gitari na nekom Nad pojacalu.Taj model nisam kupio vec jedan drugi malo skuplji od iste firme kod koga nisam cuo isti zvuk.

Dakle mislim da i ovde vazi koliko para toliko muzike. Ko ocekuje da recimo kupi nesto za recimo 600-700 eura i da ocekuje da ce da svira (i ne pravi probleme ) kao nesto skuplje vara se.

Imao sam prilike da cujem poprilicno sistema ali za moje pare i mogucnosti( citaj dostupnost kupovine) kupio sam Dynaudio, jer su najblizi mom poimanju muzike kao i dozivljaju iste.

Da li ima boljeg zvuka naravno da ima.

Da li ce neko uspeti da slozi kockice i da kada pusti neku numeru ( namerno ne kazem disk, vinil da se na povede prazna prica sta bolje svira) uziva u njoj na svoj nacin i da ne zeli da taj sistem menja kao carape, to zelim i clanovima ovog kluba kao i drugih klubova i protivnicima istih.

Poceo sam ovu temu da citam cisto zabave radi, i moje pisanije nije neki hipi poziv ajde da se svi druzimo (svi koji me znaju privatno nikada za mene ne bi rekli da sam dete cveca vec suprotno).

Kome se ne svidja ili zeli nesto svoje da proda neka ponudi to na slusanje uvek ce se neko neci kome to odgovara.

Ovaj klub bi trebao da bude za ljubitelje Dynaudio zvuka.

Meni prija, mada bi se za vise para i kod Dynaudio ili kod nekog drugog proizvodjaca sigurno naslo nesto jos bolje, ali opet koliko para toliko muzike.

Vidim da se vecina druzi po skupovima ili privatno, slusaju tudje sisteme.

A sto ste onda kupovali svoj, da ga slusate ili ste u stalnom trazenju svetog grala.

NIKADA TO KUCI NECE ZVUCATI KAO ZIVO IZVODJENJE (KO SVIRA NEKI INSTRUMENT TO DOBRO ZNA)

JA SAM MOJ MIR NASAO SA DYNAUDIO-M

KOME SE MOJE MISLJENJE NE SVIDJA, NJEGOV PROBLEM.

POZDRAV SVIMA KOJI SU NASLI SVOJ MIR.

Link to comment
Share on other sites

@Avalon,

Od mene pre svega iskrene cestitke na ovako ispisanom postu. Posle nasrtaja (na) i anatemisanja svih onih koji su to vec pominjali ovde, svakako je trebalo imati hrabrosti napisati ovo...

Neko je pomenuo problem udarac spulne sa jasnim zvukom pri glasnom slusanju. Moram da priznam imao sam tu cast da to cujem.

Imao sam prilike da cujem poprilicno sistema ali za moje pare i mogucnosti( citaj dostupnost kupovine) kupio sam Dynaudio, jer su najblizi mom poimanju muzike kao i dozivljaju iste.

Da li ima boljeg zvuka naravno da ima.

Meni prija, mada bi se za vise para i kod Dynaudio ili kod nekog drugog proizvodjaca sigurno naslo nesto jos bolje, ali opet koliko para toliko muzike.

Licno mislim, da si ti prvi koji je ovako nesto napisao o svojim DY zvucnicima, i iskreno svaka ti cast na tome.

Pozz

p.s. postoji samo jedan deo izlaganja sa kojim se ne bih slozio...

Dakle mislim da i ovde vazi koliko para toliko muzike. Ko ocekuje da recimo kupi nesto za recimo 600-700 eura i da ocekuje da ce da svira (i ne pravi probleme ) kao nesto skuplje vara se.

Obzirom da si to napisao u DY temi... 600-700 EUR nije bas mala svota za zvucnike, i ko god je odvoji, svakako (makar minimalno) ocekuje od njih da bar ne pate od nekih nekontrolisanih pojava, poput navedenog lupanja kalema, na koje si i sam slucajno "naleteo". To pogotovo vazi BAS za Dynaudio, jer prateci njihov agresivan marketinski nastup po pitanju beskompromisnosti kvaliteta, a sudeci i po imidzu i statusu koji medju audiofilima imaju, od njih se najmanje ocekuje da ne sviraju kako treba, ili prave bilo kakve probleme u radu, ma koliko kostali.

Link to comment
Share on other sites

Eto, gfx, ni ja se ne bih složio sa tim poslednjim delom posta, dakle slažem se potpuno sa tobom...

Eto, iskreno mi je drago sto smo vremenom dosli makar do necega u cemu se mozemo sloziti (i to javno napisati), iako nas svrstavaju u dva "smrtno podeljena" tabora.

Nadam se da ce i Suca (a i ostatak ekipe iz "prvih redova", osim "onog" cije me misljenje zaista ne zanima) vremenom shvatiti da ni jedna moja rec, ni jedan post, upuceno pitanje, nista ispisano ovde, nije bilo napisano da bi se minirala ili hejtovala tema, ili neko provocirao, vec samo kao iznosenje nekog sopstvenog razmisljanja, zasnovanog na dugogodisnjem vlastitom iskustvu (kako pozitivnom, tako i negativnom) sa Dynaudio drajverima, DIY projektima, ali i fabrickim zvucnicima. Famozno lupanje kalema sam citirao iz Avalonovog posta samo iz razloga sto se, eto vremenom, sporadicno, pojavljuju neki novi ljudi koji su imali prilike da se sretnu sa tim problemom, nista drugo. Bez ikakve zelje za nekim tendecioznim ponavljanjem, zaista.

Teramo dalje, naravno... ;)

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Posto vidim da se nekima izuzetno svidelo moje pisanije, moram vas obavestiti da mi nije bio cilj da podrzim bilo koga u vasoj raspravi u trajanju od nekoliko meseci, vec da kazem svoje iskustvo i ukazem na moj izbor. Ako niste dobro procitali ili shvatili, ja podjednako osudjujem one protiv i one za, ako to ima za cilj beskrajno prepucavanje.

Nisam hteo nikome da dam argument za nastavak daljeg prepucavanja, ali je to izgleda nemoguce.

600-700 eura je mnogo?

Za nasa primanja sigurno jeste.

Da li je mnogo sto neki od nas sprze na duvan dnevno 150-300 din, jeste.

Voleo bi da mi neko navede neki bajni zvicnik u tom rangu cene koji svira priblizno tom "problematicnom primerku".

Naravno da se ukusi razlikuju pa ce neko reci nije to agresivno vec detaljno, leprsavo, mada ni sam nije u stanju da iste slusa duze od pola sata.

Sve mi to lici na pricu nekih vinara, nije vino kiselo vec se osecaju citrusne note.

Ili mozda srednji i gornji opseg i lice na nesto sto se moze slusati ali basa( recimo makar oko 50 Hz, nema ili je doveden do neprepoznatljivosti).

Moja prica o iznosu i koliko para toliko muzike je stvar kompromisa: Prvo proizvodjaca, a onda i kupca, koji treba da odluci da li sa tim kompromisima moze da zivi.

Ja doticni primerak nisam uzeo iz dva razloga;

Prvo nije radio po mom ukusu u sobi i sa pojacalom koje sam tada imao.

Drugo vec spomenuti zvuk razdora.

Drugi skuplji primerak koji sam posle kupio u istim slovima je radio po mom ukusu i bez spomenutog zvuka razdora.

Da ne duzim dalje koliko para toliko muzike.

Da to nije tako zasto onda jedan nas cuveni serviser i proizvodjac zvucnih kutija, svaku jeftinu jedinicu prepravlja da bi radila onako kako on smatra da treba a mozda i da joj malo popravi pouzdanost?

Nagledao sam se kod njega otvorenih kutija, drivera skupih jeftinih, za neke sam imao osecaj da kostaju pa 2-3 eura made in prc, a sama par je kostao pa recimo oko 300-400 eura.

Dakle materijal jedno 50 eura, a sta je onda ostatak zarada fabrike, dilera.

Ako vec neko misli da zna dovoljno o svemu neka proba da pronadje podatak iz servisa koliki je procenat pokvarenih zvucnika po nekom proizvodjacu, pa ce stvari mozda biti malo jasnije.

Ima na netu i drugih foruma gde se moze procitati gomila informacija da i najveci prizvodjaci imaju pod kvaliteta, kontrole. Setite se nase dike mercedesa pre par godina i problema sa kocnicama, volkswagen i ostalih fabrika iz koncerna koji su imali svi do jednog istu boljku ili bolje receno boljke. ALI MI SRBI SE I DALJE KUNEMO U ISTE FABRIKE KAO NO 1.

Link to comment
Share on other sites

Evo meni nije jasno kako je prijatelj sa takvom opremom "popreko pogledao" taj visokotonac... Da li je bilo mnogo glasno, ili je visokotonac bio sa fabriÄkom greÅ¡kom?

Posto se to dogodilo pre vise godina, a ja ga nisam pitao sta je radio i kako se to desilo, secam se samo da je prokomentarisao da su osetljivi. Ali posto se trazi neko objasnjenje ja sam sada malo guglao pa nasao:

www.troelsgravesen.dk/Jenzen-Accu.htm

The problem is that when we buy a loudspeaker - or build one - we'd rather not hear about its shortcomings. But every speaker has its shortcomings, let's face it. I had a mail from a guy badly wanting the PRELUDE and considering the cost I asked him if he was aware of its shortcomings, like how loud a 5" middriver goes? I never heard from him again. We look at gorgeous drivers and fantasize it may be aural nirvana and forget thinking of how much air they can move. I rush to say that the Jenzen Accus were played at levels where most people will leave the room.

You may argue I didn't get the crossover right - or my front gear wasn't up to its task. Maybe so, but so far I have to conclude that the Accutons have their strengths, actually a lot of them - and they have their weaknesses like all other drivers. They can deliver an amazing level of transparency, but they may fall for the "insufficient linear volume displacement capability" like all other drivers. I could take the point of crossover between bass and mid up to 400 Hz and relieve the middriver from some of its duties in upper bass/lower mid, but this takes away the magic of the midrange.

i jos malo

http://www.theabsolu...tas-208/?page=1

The transducers are sourced from Germany’s Accuton and they will likely be familiar to Kharma and Lumen White devotees. They employ ceramic membranes formed from aluminum oxides. (Note that they bear absolutely no relation to fine china, porcelain, or anything else one might find on the dining room table!) These diaphragms are as thin as a human hair, featherlight and unencumbered by dust caps or phase plugs. They are known for extremely high rigidity and are as fragile as eggshells. Unlike typical cone diaphragms, they will not deform when subjected to an errant finger touch; they will shatter. Hence the wire-mesh covers protecting them,

Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa Avalononom da bi ovo trebala biti iskustva sadasnjih ili bivsih vlasnika Dynaudia. Vecina kupaca Dynaudio zvucnika su obicni korisnici koji zele samo da uzivaju u slusanju muzike i neinteresuju ih problemi jer ako se i pojave odnece u servis i opet slusati ponovo. Meni se recimo uvek pokida unutrasnja postava na Skechers patikama pa ih vise ne kupujem dok supruzi traju vec toliko da mi je muka da ih gledam. Na isti nacin treba posmatrati i zvucnik kao korisnicki proizvod. Na isti nacin treba uzeti u obzir da kao sto meni zbog nestegnute patike sklampa peta u njoj tako nekom zbog lose kombinacije kablova-komponenti i oscilovanja dodje do pregrevanja visokotonske kalote i onog poznatog deformisanog oblika koji je cesto vidi na oglasima. Pa i normalno kad je na nekim proizvodima rez 6 db a neko bas pozeli da pravi zurku pa suvise energije proleti u zvucnik sa malim hodom.

Pitam se samo u kakvim uslovima fabrike testiraju svoje proizvode? Hi-res snimci sa osattkom od par hiljada evra ili na najgoroj muzici sa najdrljavijim ostatkom sistema? Ja radim u firmi u kojoj sami razvijamo i proizvodimo uredjaje. Prijatelj mi uvek napominje: moras uzeti u obzir da ce ti uredjaji raditi u jos gorim uslovima od najgorih koje mi mozemo da ovde napravimo. Pa recimo neki rade na silosima ispod limenog krova na 70 stepeni leti sa gomilom prasine bez mogucnosti hladjenja. Neki rade u agresivnim sredinama gde kad dodje na servis i plasticne vezice postanu krtije od grisina. A neki i rade u izuzetno cistim uslovima i vlasnici ih drze kao ukras.

Poznaniku je radilo pojacalo godinama odlicno a onda je napravio sestri rodjendan. Petnaesti minut je bio koban po trafo i tranzistore, sve otislo. A radi se o izuzetno poznatom imenu.

Prema tome ne vidim zasto bi i ostali proizvodjaci bili postedjeni problema pa cak i kad je Dynaudio u pitanju. Moje misljenje o njihovim drajverima je jako dobro i mogu da ih pohvalim. Cak mi i bas ima brz i dobar zvuk mada mi sveta velik precnik spulne zbog opterecenja pojacala. I dalje tvrdim da je 21W54 njihov najbolji zvucnika a ni 30W54 nije daleko. Mislim da je nekadasnja prodaja kitova bila odlicna jer su samograditelji izvlacili najbolje iz njih.

O novim porizvodima ne mogu da pricam na osnovu licnog iskustva jer 20 godina nisam kupio nov proizvod a i nisam imao prilike da ih slusam u poznatom sistemu u paralelnom testu ali mislim da su mnogo bolji proizvodjaci komponenti nego gotovih proizvoda. Ali zar nisu i Kef, RCF takve sudbine.

I zato ako neko zvace patiku ili slusa glasnu muziku ne treba okarakterisati da je proizvod los vec da je namenjen iskljucivo za normalnu upotrebu. I BMW ce ako ga terate na maksimumnu jednom popustiti kao i Dynaudioo sa lose projektovanom skretnicom izgoreti.

Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa Avalononom da bi ovo trebala biti iskustva sadasnjih ili bivsih vlasnika Dynaudia. Vecina kupaca Dynaudio zvucnika su obicni korisnici koji zele samo da uzivaju u slusanju muzike i neinteresuju ih problemi jer ako se i pojave odnece u servis i opet slusati ponovo. Meni se recimo uvek pokida unutrasnja postava na Skechers patikama pa ih vise ne kupujem dok supruzi traju vec toliko da mi je muka da ih gledam. Na isti nacin treba posmatrati i zvucnik kao korisnicki proizvod. Na isti nacin treba uzeti u obzir da kao sto meni zbog nestegnute patike sklampa peta u njoj tako nekom zbog lose kombinacije kablova-komponenti i oscilovanja dodje do pregrevanja visokotonske kalote i onog poznatog deformisanog oblika koji je cesto vidi na oglasima. Pa i normalno kad je na nekim proizvodima rez 6 db a neko bas pozeli da pravi zurku pa suvise energije proleti u zvucnik sa malim hodom.

Pitam se samo u kakvim uslovima fabrike testiraju svoje proizvode? Hi-res snimci sa osattkom od par hiljada evra ili na najgoroj muzici sa najdrljavijim ostatkom sistema? Ja radim u firmi u kojoj sami razvijamo i proizvodimo uredjaje. Prijatelj mi uvek napominje: moras uzeti u obzir da ce ti uredjaji raditi u jos gorim uslovima od najgorih koje mi mozemo da ovde napravimo. Pa recimo neki rade na silosima ispod limenog krova na 70 stepeni leti sa gomilom prasine bez mogucnosti hladjenja. Neki rade u agresivnim sredinama gde kad dodje na servis i plasticne vezice postanu krtije od grisina. A neki i rade u izuzetno cistim uslovima i vlasnici ih drze kao ukras.

Poznaniku je radilo pojacalo godinama odlicno a onda je napravio sestri rodjendan. Petnaesti minut je bio koban po trafo i tranzistore, sve otislo. A radi se o izuzetno poznatom imenu.

Prema tome ne vidim zasto bi i ostali proizvodjaci bili postedjeni problema pa cak i kad je Dynaudio u pitanju. Moje misljenje o njihovim drajverima je jako dobro i mogu da ih pohvalim. Cak mi i bas ima brz i dobar zvuk mada mi sveta velik precnik spulne zbog opterecenja pojacala. I dalje tvrdim da je 21W54 njihov najbolji zvucnika a ni 30W54 nije daleko. Mislim da je nekadasnja prodaja kitova bila odlicna jer su samograditelji izvlacili najbolje iz njih.

O novim porizvodima ne mogu da pricam na osnovu licnog iskustva jer 20 godina nisam kupio nov proizvod a i nisam imao prilike da ih slusam u poznatom sistemu u paralelnom testu ali mislim da su mnogo bolji proizvodjaci komponenti nego gotovih proizvoda. Ali zar nisu i Kef, RCF takve sudbine.

I zato ako neko zvace patiku ili slusa glasnu muziku ne treba okarakterisati da je proizvod los vec da je namenjen iskljucivo za normalnu upotrebu. I BMW ce ako ga terate na maksimumnu jednom popustiti kao i Dynaudioo sa lose projektovanom skretnicom izgoreti.

Hvala.

Vidim da nisam usamljen i sa slicnim misljenjem, i da jos ima ljudi kojima je slusanje muzike hobi, zabava i odmor posle raznih dnevnih obaveza. Nekima tehnicke karakteristike i detalji (znas ovo je malo bolje u srednjim, mada malo losiji udarac basa) i beskrajno menjanje uredjaja zbog par sitnica napretka ne znace toliko. I sam sam prosao kroz slicnu golgotu i mogu priznati da se od svih sistema koje sam imao prilike slusati, secam pa recimo 3-4.Namerno nikada ne spominjem imena niti te sisteme, jer ce neki odmah da skoce ili da podrzavaju ili kude. Mogu spomenuti jedan ili dva koji nisu bili kod nekog dilera:

Klub audiofila negde 90' Bozidar Adzija neki cevni amp(pravljeni) i MGIII

Hotel Hayat kombinacija pre/amp domaca prizvodnja i Heco neki model.

Ko je bio i seca se, moze zakljuciti kakav zvuk volim i sta sam tada cuo.

Ima ih jos ali bi to vec uslo u domen reklame nekih firmi ili nekih osoba i njihovih kompromisa pri sastavljanju sistema ( a o tome mislim da treba sami da pisu, ako hoce).

Link to comment
Share on other sites

Stop trolovanju foruma i trovanju tuđih tema otvorenih u dobroj nameri.

Moj veliki respect MlaÄ‘i, Simi, Kikiju, SaÅ¡i, Borku (...) - svim distributerima i prodavcima hi-fi ureÄ‘aja, ploÄa i CD-ova. Svaka im Äast na hrabrosti da se bave fantastiÄno nesigurnim poslom u gadnim vremenima, moj respect njihovom znanju, upornosti i dobroj poslovnoj praksi zbog Äega su opstali svo ovo vreme. Nadam se da će joÅ¡ Äešće i daleko obimnije postovati na forumu - njihova iskustva i saveti iz prve ruke meni su dragoceni.

Pozdrav DY klubu, vidimo se u Atomu :cheers

Link to comment
Share on other sites

Stop trolovanju foruma i trovanju tuđih tema otvorenih u dobroj nameri.

Moj veliki respect MlaÄ‘i, Simi, Kikiju, SaÅ¡i, Borku (...) - svim distributerima i prodavcima hi-fi ureÄ‘aja, ploÄa i CD-ova. Svaka im Äast na hrabrosti da se bave fantastiÄno nesigurnim poslom u gadnim vremenima, moj respect njihovom znanju, upornosti i dobroj poslovnoj praksi zbog Äega su opstali svo ovo vreme. Nadam se da će joÅ¡ Äešće i daleko obimnije postovati na forumu - njihova iskustva i saveti iz prve ruke meni su dragoceni.

Pozdrav DY klubu, vidimo se u Atomu :cheers

:klanjanje :klanjanje :klanjanje Moj poklon za ovakav post. No comment

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam. Ja kojim pojacalom je slusao, na kom nivo glasnoce, muzicki format, tip muzike, izdanje iz Loudness war-a ili ne...? Svaki zvucnik moze da se "produva" ako se neadekvatno koristi. Cena nije merilo izdrzljivosti. Trebalo bi da bude merilo zvucnog kvaliteta ali ni to cesto nije tako.

Simice,ba slepo sto si dao ovaj komentar ali se nesto ne secam da si ovako komentarisao cuveno lupanje spulne na DY jer je to verovatno za Dy normalno ali se to nikako ne moze desiti kod nekih drugih prozvodjaca. Avalon je u pravu kada kaze da nema idealnog proizvoda i da se SBVE moze pokvariti a narocito ako se "malo" preteruje i izivljava snagom i losim izvorima. O Kvarovima i problemima drugih firmi mogu dosta da pricam ali one nisu tema. poz m

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...