Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

Koji si JBL uzeo Suco? Ma bilo koji, fala bogu da udjes u pravu firmu.Ajde javljaj brzooooooooooooooooooo

Sad tek dodjoh kuci. Ajde da obavestim kad ste me isprozivali . Uzeo sam u nekoj zameni moju bivsu JBL - L 90 kutiju i Thorensa td 320 za one moje T + A TB 160 i neku sitnu doplatu.

Ovaj par L 90 koje sam uzeo su bile nekad moje - tacno pre 5 godina. Danas se hi - fi uredjaji tesko prodaju zbog pridosle krize ali JBL , B & W i DY NEKAKO nadju kupca i u ova teska vremena . Bice lepih testova uskoro kod mene, cuveni JBL L90 vs DY 3.3 i Rega vs Thorens . Malo igranja i testiranja unece zabave uova tmurna vremena. Ja sam uvek hvalio L 90 kao dobar zvucnik, to svi znaju tako da mi je on u ovoj celoj prici mozda i najdrazi.

:wave2 Treci otvoreni klub pored Ortofona i DY bi bilo previse tako da to ostavljam Surokviju ili Aleksandru ponosnim vlasnicima i ljubiteljima JBL -a

Link to comment
Share on other sites

Sad tek dodjoh kuci. Ajde da obavestim kad ste me isprozivali . Uzeo sam u nekoj zameni moju bivsu JBL - L 90 kutiju i Thorensa td 320 za one moje T + A TB 160 i neku sitnu doplatu.

Ovaj par L 90 koje sam uzeo su bile nekad moje - tacno pre 5 godina. Danas se hi - fi uredjaji tesko prodaju zbog pridosle krize ali JBL , B & W i DY NEKAKO nadju kupca i u ova teska vremena . Bice lepih testova uskoro kod mene, cuveni JBL L90 vs DY 3.3 i Rega vs Thorens . Malo igranja i testiranja unece zabave uova tmurna vremena. Ja sam uvek hvalio L 90 kao dobar zvucnik, to svi znaju tako da mi je on u ovoj celoj prici mozda i najdrazi.

:wave2 Treci otvoreni klub pored Ortofona i DY bi bilo previse tako da to ostavljam Surokviju ili Aleksandru ponosnim vlasnicima i ljubiteljima JBL -a

Bice zanimljiv test izmedju Thorensa i Rege.Koju rucku ima Thorens, tp-16?
Link to comment
Share on other sites

Sad tek dodjoh kuci. Ajde da obavestim kad ste me isprozivali . Uzeo sam u nekoj zameni moju bivsu JBL - L 90 kutiju i Thorensa td 320 za one moje T + A TB 160 i neku sitnu doplatu.

Ovaj par L 90 koje sam uzeo su bile nekad moje - tacno pre 5 godina. Danas se hi - fi uredjaji tesko prodaju zbog pridosle krize ali JBL , B & W i DY NEKAKO nadju kupca i u ova teska vremena . Bice lepih testova uskoro kod mene, cuveni JBL L90 vs DY 3.3 i Rega vs Thorens . Malo igranja i testiranja unece zabave uova tmurna vremena. Ja sam uvek hvalio L 90 kao dobar zvucnik, to svi znaju tako da mi je on u ovoj celoj prici mozda i najdrazi.

:wave2 Treci otvoreni klub pored Ortofona i DY bi bilo previse tako da to ostavljam Surokviju ili Aleksandru ponosnim vlasnicima i ljubiteljima JBL -a

Taman posla, ja sam veÄita opozicija u svim klubovima i kako HI FI (L)User reÄe "prvoborac za demokratiju i ljudska prava"
Link to comment
Share on other sites

Mozda za podrum .Nesto ga je cistio ovih dana ?

Ne verujem da bi Schuca pao na tako niske grane. :nono

Teško, "mnogo će se iznenadiš" zvukom!

Slabo sam kuntao nocas,sigurno su me JBL fanovi prozivali.

Ipak,moja izjava je zapravo sala,upucena prijatelju Goxu,stamenom JBL-isti. :D Kaze on,hebes forum bez zezanja,pa eto... :wave2

Naravno,vrlo postujem JBL ,imao sam ih.

A posto smo na DY strani,reci cu da Schucine DY kutije i dalje ostaju prve na mojoj top listi zelja(posto sam u laganoj,opustenoj potrazi).Isao sam da chujem Harbetha(na osnovu silnih preporuka),medjutim ,ne lezi mi,zato, desio se Proac.Videcemo sta ce biti kod Sonica i ostalih.Imam problem sto volim novije i novo.

Link to comment
Share on other sites

Slabo sam kuntao nocas,sigurno su me JBL fanovi prozivali.

Ipak,moja izjava je zapravo sala,upucena prijatelju Goxu,stamenom JBL-isti. :D Kaze on,hebes forum bez zezanja,pa eto... :wave2

Naravno,vrlo postujem JBL ,imao sam ih.

A posto smo na DY strani,reci cu da Schucine DY kutije i dalje ostaju prve na mojoj top listi zelja(posto sam u laganoj,opustenoj potrazi).Isao sam da chujem Harbetha(na osnovu silnih preporuka),medjutim ,ne lezi mi,zato, desio se Proac.Videcemo sta ce biti kod Sonica i ostalih.Imam problem sto volim novije i novo.

Ako nije tajna šta si slušao od Proaca, to je već sfera moga interesovanja?
Link to comment
Share on other sites

Evo prilike posle zavrsenog HI - FILES Show - a da malo ovde u klubu prokomentarisemo kakvi su vam utisci sa nagradjenim DY Xeo zvucnicima.

Licno mislim da je ovo prica koja ce imati svoju publiku pogotovo u tom cenovnom razredu . Mislim da je veci Xeo kosta oko 2800 - 3000 eura i imajuci u vidu da nam ne trebaju kablovi, pojacalo i dac ovo celu pricu cini veoma primamljivom. Sta kupiti novo za te pare a da onako svira ? pun pogodak

Meni se zvuk dopao, detaljan , pun vazduha, precizan , isklesan, neutralan, ogromna pozornica - malecka primedba za nize bas deonice ali uzimajuci u obzir velicinu prostorije i velicinu kutije u odnosu na isto nazire se kako bi to izgledalo i radilo u nekoj normalnj sobi do nekih 30 ak m2

Iznenadila me je krupnoca i velicina zvuka iz onako relativno malih kutija u onolikoj sobi. Cestitam Mladji na odlicnom vodjenju i prezentovanju novog modela DY :thumbsup2

PS Ona mala zivotinjica u sredini izmedju zvucnika je teleport Magelana iz Rijada . Sve nas je posmatrao ;-)

post-11928-0-20648500-1352221771_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Evo prilike posle zavrsenog HI - FILES Show - a da malo ovde u klubu prokomentarisemo kakvi su vam utisci sa nagradjenim DY Xeo zvucnicima.

Licno mislim da je ovo prica koja ce imati svoju publiku pogotovo u tom cenovnom razredu . Mislim da je veci Xeo kosta oko 2800 - 3000 eura i imajuci u vidu da nam ne trebaju kablovi, pojacalo i dac ovo celu pricu cini veoma primamljivom. Sta kupiti novo za te pare a da onako svira ? pun pogodak

Meni se zvuk dopao, detaljan , pun vazduha, precizan , isklesan, neutralan, ogromna pozornica - malecka primedba za nize bas deonice ali uzimajuci u obzir velicinu prostorije i velicinu kutije u odnosu na isto nazire se kako bi to izgledalo i radilo u nekoj normalnj sobi do nekih 30 ak m2

Iznenadila me je krupnoca i velicina zvuka iz onako relativno malih kutija u onolikoj sobi. Cestitam Mladji na odlicnom vodjenju i prezentovanju novog modela DY :thumbsup2

PS Ona mala zivotinjica u sredini izmedju zvucnika je teleport Magelana iz Rijada . Sve nas je posmatrao ;-)

Interesuje me vase misljenje o velicini sweet spota kod vecih Xeo zvucnika

Link to comment
Share on other sites

Licno mislim da je ovo prica koja ce imati svoju publiku pogotovo u tom cenovnom razredu . Mislim da je veci Xeo kosta oko 2800 - 3000 eura i imajuci u vidu da nam ne trebaju kablovi, pojacalo i dac ovo celu pricu cini veoma primamljivom. Sta kupiti novo za te pare a da onako svira ?

Imao bih ja par ideja. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Evo prilike posle zavrsenog HI - FILES Show - a da malo ovde u klubu prokomentarisemo kakvi su vam utisci sa nagradjenim DY Xeo zvucnicima.

OÄigledno je da je Dynaudio ciljao lifestyle segment tržiÅ¡ta ovim proizvodom. Pri tome su uspeli da održe kvalitet bez mnogo kompromisa i da naprave zbilja konkurentan proizvod u toj klasi cena. Dakle, napraviti sa klasiÄnim komponentama konkurentan zvuk u tom rangu cena, neće baÅ¡ moći, a pri tome ostaje gomila kablova, poseban prostor za komponente (polica ili Å¡ta god), itd... Ovako svako može staviti transmiter pored kućnog raÄunara i prikaÄiti ga na usb ulaz. Obzirom da svaka kuća ima raÄunar, praktiÄno ne mora biti nikakvih daljih troÅ¡kova i neko može u "jednom cugu" kompletirati ceo sistem i pri tome dobiti pravi audiofilski ugoÄ‘aj. Vrlo praktiÄno.

Å to se tiÄe sweet spota, on je u adekvatnom prostoru priliÄno veliki. Kao i svaki DY, zahteva malo pažnje prilikom pozicioniranja (kao i svaka bas reflex kutija uostalom) ali ukoliko se to ispoÅ¡tuje nagraÄ‘uje zvukom koji lepo ispunjava ceo prostor. Naravno, prostorije za sastanke u hotelu nisu baÅ¡ adekvatan prostor za prezentacije zvuka i svi distributeri su imali manjih ili većih problema, ali u zadatom prostoru postignut je sasvim korektan rezultat.

Link to comment
Share on other sites

...imajuci u vidu da nam ne trebaju kablovi, pojacalo i dac ovo celu pricu cini veoma primamljivom. Sta kupiti novo za te pare a da onako svira ?

Izvini, na kakav je DAC "osudjen" kupac jednog ovakvog "kompleta"? 16bit/48kHz, ili...?

Ako je tako, sta cemo sa hi-res fajlovima?

I zna li se, uopste, kakva su pojacala implementirana (obzirom da je aktivan sistem) u XEO? Pri tome ne mislim na snagu, vise me zanima koncepcijski, jesu li FET (kao sto recimo stavljaju u neke svoje profesionalne studijske aktivne monitore), tranzistori, PWM...

Kakvi su (kog reda) filteri, gde je pravljen rez... pise li sve to negde, uopste?

Sta oni po svim ovim pitanjima nude kupcu, sem lepo umotanih oblandi?

Ah da, nude kablove, ali opet... ako strujni i USB kabl koji dobijas uz ovaj komplet nije ljubljeni OCOS (pise li to negde?), onda nije bas tacna ni tvrdnja da ne trebaju kablovi da bi ovo sviralo kako to jednom ozbiljnom DY fan boyu treba. Eto...

Pozz

p.s.

Obzirom da svaka kuća ima raÄunar, praktiÄno ne mora biti nikakvih daljih troÅ¡kova i neko može u "jednom cugu" kompletirati ceo sistem i pri tome dobiti pravi audiofilski ugoÄ‘aj. .

Ne bih se slozio sa tobom... da, "svaka" kuca ima racunar, ali IMA LI svaka kuca racunar za PRAVO AUDIOFILSKO slusanje muzike uz jedan ovako kvalitetan sistem?

Treba li da pominjem koliko je samo tema (i kakvih sve resenja) na ovom forumu bilo po pitanju optimizacije racunara za slusanje muzike, kako ga napraviti besumnim, koje kuciste, kakvo napajnje, pasivno ili neko drugo hladjenje, SSD, kvalitetan USB kabl...

Pretpostavljam da su ovi troskovi po tebi zanemarivi, ili sada naprasno to nije toliko bitno, obzirom da kazes da ih i ne mora biti?

Link to comment
Share on other sites

Da si bio na sajmu mogao si da cujes bas sve o XEO programu koji te sad kao interesuje.

Gresis u jednom... mene XEO program ne interesuje, ali zamisljeni koncept je vec nesto sasvim drugo.

Zato me i zanimalo na osnovu cega su postovani drugari Suca i HiFi User dosli do zakljucka da sada sem racunara koji ima "svaka" kuca, NE TREBA nista drugo da bi se dobio kompletan audiofilski ugodjaj uz XEO seriju zvucnika, i shodno tome STA JE TO (koncepcijski) sto XEO nudi... kakav DAC, kakvi AMP-ovi, kakvi kablovi, itd, itd...

Ne znam gde si se ti nasao p®ozvanim da odgovaras umesto njih na postavljena pitanja (i to na ovakav nacin, bez ikakvog konkretnog odgovora, ali salvom insinuacija radi diskreditacije sagovornika), ali ako si vec "uleteo", a kao DYNAUDIO DISTRIBUTER, mogao si konkretno da odgovoris na ono sto sam pitao, a ne da se bavis potpuno nebitnim stvarima za ovu temu.

Veruj mi da postoji mnogo vise onih koje zanimaju odgovori na postavljena pitanja, nego na to da li ja volim DY ili ne, da li sam neuki stolar ili dipl.ing, sifrovan, pozitivan, negativan, sta god... Na jedan ruzan nacin se bavis potpuno nebitnim stvarima, umesto pitanjima na koje se odgovori NE MOGU naci ni na sajtu proizvodjaca, ni u user manualu, obzirom da nisu bas svi potencijalni kupci (niti interesenti) bili u mogucnosti da u ta dva dana posete BGD i HiFiles SHOW.

Misli pozitivno, batali se vise teorija zavere ;)

Pozz

p.s. NHF, za ono sto mene od DY interesuje, VT nije prava adresa.

Link to comment
Share on other sites

Izvini, na kakav je DAC "osudjen" kupac jednog ovakvog "kompleta"? 16bit/48kHz, ili...?

Ako je tako, sta cemo sa hi-res fajlovima?

I zna li se, uopste, kakva su pojacala implementirana (obzirom da je aktivan sistem) u XEO? Pri tome ne mislim na snagu, vise me zanima koncepcijski, jesu li FET (kao sto recimo stavljaju u neke svoje profesionalne studijske aktivne monitore), tranzistori, PWM...

Kakvi su (kog reda) filteri, gde je pravljen rez... pise li sve to negde, uopste?

Sta oni po svim ovim pitanjima nude kupcu, sem lepo umotanih oblandi?

Ah da, nude kablove, ali opet... ako strujni i USB kabl koji dobijas uz ovaj komplet nije ljubljeni OCOS (pise li to negde?), onda nije bas tacna ni tvrdnja da ne trebaju kablovi da bi ovo sviralo kako to jednom ozbiljnom DY fan boyu treba. Eto...

Pozz

p.s.

Ne bih se slozio sa tobom... da, "svaka" kuca ima racunar, ali IMA LI svaka kuca racunar za PRAVO AUDIOFILSKO slusanje muzike uz jedan ovako kvalitetan sistem?

Treba li da pominjem koliko je samo tema (i kakvih sve resenja) na ovom forumu bilo po pitanju optimizacije racunara za slusanje muzike, kako ga napraviti besumnim, koje kuciste, kakvo napajnje, pasivno ili neko drugo hladjenje, SSD, kvalitetan USB kabl...

Pretpostavljam da su ovi troskovi po tebi zanemarivi, ili sada naprasno to nije toliko bitno, obzirom da kazes da ih i ne mora biti?

Ne vidim Äemu tolika filozofija ni oko Äega, ja gledam na ove modele kao vrlo elegantno reÅ¡enje za ljude koji hoće neÅ¡to bolje od Bose lifestyle i sliÄnih praćki, i ne žele da se puno bakću i palamude oko kablova, bitova, kiloherca, oversamplinga, optimizacije raÄunara za puÅ¡tanje muzike i sliÄnih sr@nja. Ako je bila samo ideja da se opljune po DY, onda niÅ¡ta... :heat

Link to comment
Share on other sites

...vec mesecima samo trujes temu tebi necu ni da odgovorim vec ti opet savetujem da predjes u neki drugi klub koji vise uvazavas od ovog naseg. Samo to, nema teorija zavere jer je svima tvoja prica tako ocigledna.

Mladjo,

Da, kako ti to insinuiras, ja samo trujem temu, i da moji postovi u samoj temi nemaju smisla, ja bih do sada itekako bio sankcionisan od strane administracije foruma, moderatora ili sl, zar ne?

Meni je jako zao sto ti, kao DISTRIBUTER jednog brenda, dozvoljavas sebi luksuz da se ponasas i ophodis prema BILO KOM sagovorniku na ovakav nacin, Medjutim, to mnogo vise govori o tebi, nego o meni. Moje je da pitam sve ono sto me u okvirima same teme zanima, a da odgovori bi trebao onaj kome je pitanje upuceno, i to je to.

To sto ti neces meni da odgovoris, je meni skroz OK, tebe nisam ni pitao, ali kada vec neke stvari govoris u mnozini, i u ime neke vecine, molio bih te da JAVNO izneses u cije ime se ti meni obracas ovako...

Druze nas sifrovani, jos uvek mi (ali ni drugima) nije jasno sto si bre tako negativan.

Shvatili smo da ne volis DY

... jer je svima tvoja prica tako ocigledna.

Pozz

EDIT:

@Zexx

Ne vidim Äemu tolika filozofija ni oko Äega, ja gledam na ove modele kao vrlo elegantno reÅ¡enje za ljude koji hoće neÅ¡to bolje od Bose lifestyle i sliÄnih praćki, i ne žele da se puno bakću i palamude oko kablova, bitova, kiloherca, oversamplinga, optimizacije raÄunara za puÅ¡tanje muzike i sliÄnih sr@nja. Ako je bila samo ideja da se opljune po DY, onda niÅ¡ta... :heat

Ne, nije bila nikakva ideja da se samo "opljune" tema, naravno. Rekoh vec, mene ovo zanima koncepcijski, jer je moj ceo sadasnji sistem zasnovan na PC "pogonu" (ali sa brdom kablova, zica) i pitao sam ono sto me zanimalo a na sta nisam uspeo da nadjem odgovore ni u user manualu, ni na sajtu proizvodjaca. Tebi i sa ovim resenjem ostaje, kako sam kazes, "palamudjenje" oko (makar USB) kabl(ov)a, nedoumica oko "bitova i kiloherca", a POGOTOVO optimizacije ("zvuka", da ne kazem tisine) racunara.

Link to comment
Share on other sites

I zna li se, uopste, kakva su pojacala implementirana (obzirom da je aktivan sistem) u XEO? Pri tome ne mislim na snagu, vise me zanima koncepcijski, jesu li FET (kao sto recimo stavljaju u neke svoje profesionalne studijske aktivne monitore), tranzistori, PWM...

Kakvi su (kog reda) filteri, gde je pravljen rez... pise li sve to negde, uopste?

Ðа ово питање бих и Ја волео да прочитам-чујем одговор. Каблови и размештање по проÑторији ме превише и не занима, индивидуална Ñтвар.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

I dalje mislim da tema treba da bude dostupna samo cistim dusama DY fanova. :) A ruku na srce, 3 najuvazenija clana DY kluba su najbolji likovi na forumu za koje sam ubedjen da ne zele svadju vec zele da objasne i prenesu znanje na ostale (ostali koji troluju temu). :wave2 Kada citam vase prepirke pogledam mog caleta i zamislim kako se on svadja tako po forumima sa 40 i kusur godina, smesno je stvarno.

P.S. Mene interesuje sta bolje svira, focus 110a ili xeo 3? :)

Link to comment
Share on other sites

. :) A ruku na srce, 3 najuvazenija clana DY kluba su najbolji likovi na forumu za koje sam ubedjen da ne zele svadju vec zele da objasne i prenesu znanje na ostale (ostali koji troluju temu). :wave2 Kada citam vase prepirke pogledam mog caleta i zamislim kako se on svadja tako po forumima sa 40 i kusur godina, smesno je stvarno.

P.S. Mene interesuje sta bolje svira, focus 110a ili xeo 3? :)

Od ukupno pet Älanova tri su najuvaženija!Svaka Äast znaÄi 60% su najuvaženiji, to ni jedan klub nema, plus Junior members!

A da vi ipak uvedete password za klub!Samo ko proÄ‘e proces inicijalizacije i proÄišćenja može da pristupi klubu, tako da mi jeretici nećemo da ometamo rad!

Link to comment
Share on other sites

Od ukupno pet Älanova tri su najuvaženija!Svaka Äast znaÄi 60% su najuvaženiji, to ni jedan klub nema, plus Junior members!

A da vi ipak uvedete password za klub!Samo ko proÄ‘e proces inicijalizacije i proÄišćenja može da pristupi klubu, tako da mi jeretici nećemo da ometamo rad!

Ne, izvrcete reci bez potrebe, rekao sam da su 3 najbolja lika (coveka) na forumu uopste iz DY kluba i da ne zele svadju... (Subjektivno misljenje, naravno ima jos mnogo dobrih forumasa koji i ne zalaze u ove rasprave iz ociglednih razloga) P.S. Slazem se sa predlogom, mozemo da oformimo nesto na foru sionskog priorata, da radimo u tajnosti i da stitimo nas DY (sveti gral).

Link to comment
Share on other sites

Ne, izvrcete reci bez potrebe, rekao sam da su 3 najbolja lika (coveka) na forumu uopste iz DY kluba i da ne zele svadju... (Subjektivno misljenje, naravno ima jos mnogo dobrih forumasa koji i ne zalaze u ove rasprave iz ociglednih razloga) P.S. Slazem se sa predlogom, mozemo da oformimo nesto na foru sionskog priorata, da radimo u tajnosti i da stitimo nas DY (sveti gral).

Ovo za uvažene Älanove je Å¡ala, a ovo u vezi odreÄ‘ivanja ko je poželjan a ko nije na temi Dynaudio klub je već sve napisano i pobrisano a vi sektaÅ¡i i dalje terate po starom! Zato tema i jeste mrtva i zato ima "Äak"(Noris)pet Älanova!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...