Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

Pravo mesto za ovakva pitanja  ;-)

 

Realna cena za Audience 72 u ovom trenutku kao polovne  ali da su u mint stanju iznosi maksimalno 700e

 

72 - ka je dobar i pogodjen Dy zvucnik, voli vece sobe kao i svaki podno stojeci zvucnik minimum 15 - 20 m2  pa +

 

Trazi strujno potentna pojacala   kao i svaki Dy ali hoce odlicno da zasvira i sa dobrih 50 - 100 wati  tipa Naim , Linn, EC , Primare, Hegel, Exposure, Sugden, Syrus audio , Moon, Densen, Audio Lab, Musical Fidelity , itd..,  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Pravo mesto za ovakva pitanja ;-)

Realna cena za Audience 72 u ovom trenutku kao polovne ali da su u mint stanju iznosi maksimalno 700e

72 - ka je dobar i pogodjen Dy zvucnik, voli vece sobe kao i svaki podno stojeci zvucnik minimum 15 - 20 m2 pa +

Trazi strujno potentna pojacala kao i svaki Dy ali hoce odlicno da zasvira i sa dobrih 50 - 100 wati tipa Naim , Linn, EC , Primare, Hegel, Exposure, Sugden, Syrus audio , Moon, Densen, Audio Lab, Musical Fidelity , itd.., :wave2

Hvala Suca . Tvoj komentar mi je i vise nego dovoljan. Kod nas u cg kad naleti nesto kvalitetnije odma je i cijena takva. Tako je to kad imas u okruzenju pet audiofila, jednog servisera i jednog preprodavca :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Размишљао Ñам у којој теми да пренеÑем утиÑке, одлучио Ñам овде јер Ñу у питању звучници Динаудио Ð…3.4.

Синоћ Ñам био на ÑвојеврÑном теÑту урећаја код МилошаВ, Ñа ЖељкомЂ и г. Динићем.

РаÑположиви Ñу били цд плејер Мекинтош 201, инт Крел 400хи, Ñнагаш Ротел 993 и поменути звучници. Каблови Ñу комплетно били Динић руку дело.

Ðе знам конкретно који Ñу модели у питању, баш Ñвеже Ñтворени али огромни Ñтрујни, звучнички као и баланÑирани и небеланÑирани интерконекти.

Пробали Ñмо Ñве могуће комбинације (201 као извор и преамп, 400хи као интегралац, разне комбинације Ñтарих и нових каблова)

али оно што је Ñве оÑтавило без текÑта, такорећи одушевило је комбинација 201 као извор, 400хи као претпојачало, 993 као Ñнагаш и Ð…3.4 на крају ланца.

Са Ñвеже приÑтиглим кабловима између, иÑпред Ð½Ð°Ñ Ð¾Ñ‚Ð²Ð¾Ñ€Ð¸Ð»Ð° Ñе проÑторна капија, која је прогутала зидове и цео ÑиÑтем.

Звучна Ñлика поÑтала је огромна, ширећи Ñе по пар метара Ñа Ñтране, идући у виÑину и више метара у дубину.

УтиÑак је био да је огроман дворана иÑпред наÑ, утицај зидова, плафона није Ñе примећивао, звучници као да ниÑу поÑтојали.

То је дало тако реалиÑтичан ефекат, толико детаља, природноÑти, тако моћан баÑ, толико динамике и проÑторноÑти... још увек Ñам под утиÑком од Ñиноћ.

Промена каблова на Ñтарије, опет квалитетне однела је онај моћни оÑећај магије иÑпред наÑ. Било је Ñупер али не тако Ñавршено.

Када Ñам чуо шта могу Ð…3.4 да пруже, када им Ñе омогући приÑтојно друштво, запањујући Ñу. 10 за звучни доживљај.

Link to comment
Share on other sites

Размишљао Ñам у којој теми да пренеÑем утиÑке, одлучио Ñам овде јер Ñу у питању звучници Динаудио Ð…3.4.

Синоћ Ñам био на ÑвојеврÑном теÑту урећаја код МилошаВ, Ñа ЖељкомЂ и г. Динићем.

РаÑположиви Ñу били цд плејер Мекинтош 201, инт Крел 400хи, Ñнагаш Ротел 993 и поменути звучници. Каблови Ñу комплетно били Динић руку дело.

Ðе знам конкретно који Ñу модели у питању, баш Ñвеже Ñтворени али огромни Ñтрујни, звучнички као и баланÑирани и небеланÑирани интерконекти.

Пробали Ñмо Ñве могуће комбинације (201 као извор и преамп, 400хи као интегралац, разне комбинације Ñтарих и нових каблова)

али оно што је Ñве оÑтавило без текÑта, такорећи одушевило је комбинација 201 као извор, 400хи као претпојачало, 993 као Ñнагаш и Ð…3.4 на крају ланца.

Са Ñвеже приÑтиглим кабловима између, иÑпред Ð½Ð°Ñ Ð¾Ñ‚Ð²Ð¾Ñ€Ð¸Ð»Ð° Ñе проÑторна капија, која је прогутала зидове и цео ÑиÑтем.

Звучна Ñлика поÑтала је огромна, ширећи Ñе по пар метара Ñа Ñтране, идући у виÑину и више метара у дубину.

УтиÑак је био да је огроман дворана иÑпред наÑ, утицај зидова, плафона није Ñе примећивао, звучници као да ниÑу поÑтојали.

То је дало тако реалиÑтичан ефекат, толико детаља, природноÑти, тако моћан баÑ, толико динамике и проÑторноÑти... још увек Ñам под утиÑком од Ñиноћ.

Промена каблова на Ñтарије, опет квалитетне однела је онај моћни оÑећај магије иÑпред наÑ. Било је Ñупер али не тако Ñавршено.

Када Ñам чуо шта могу Ð…3.4 да пруже, када им Ñе омогући приÑтојно друштво, запањујући Ñу. 10 за звучни доживљај.

 

Размишљао Ñам у којој теми да пренеÑем утиÑке, одлучио Ñам овде јер Ñу у питању звучници Динаудио Ð…3.4.

Синоћ Ñам био на ÑвојеврÑном теÑту урећаја код МилошаВ, Ñа ЖељкомЂ и г. Динићем.

РаÑположиви Ñу били цд плејер Мекинтош 201, инт Крел 400хи, Ñнагаш Ротел 993 и поменути звучници. Каблови Ñу комплетно били Динић руку дело.

Ðе знам конкретно који Ñу модели у питању, баш Ñвеже Ñтворени али огромни Ñтрујни, звучнички као и баланÑирани и небеланÑирани интерконекти.

Пробали Ñмо Ñве могуће комбинације (201 као извор и преамп, 400хи као интегралац, разне комбинације Ñтарих и нових каблова)

али оно што је Ñве оÑтавило без текÑта, такорећи одушевило је комбинација 201 као извор, 400хи као претпојачало, 993 као Ñнагаш и Ð…3.4 на крају ланца.

Са Ñвеже приÑтиглим кабловима између, иÑпред Ð½Ð°Ñ Ð¾Ñ‚Ð²Ð¾Ñ€Ð¸Ð»Ð° Ñе проÑторна капија, која је прогутала зидове и цео ÑиÑтем.

Звучна Ñлика поÑтала је огромна, ширећи Ñе по пар метара Ñа Ñтране, идући у виÑину и више метара у дубину.

УтиÑак је био да је огроман дворана иÑпред наÑ, утицај зидова, плафона није Ñе примећивао, звучници као да ниÑу поÑтојали.

То је дало тако реалиÑтичан ефекат, толико детаља, природноÑти, тако моћан баÑ, толико динамике и проÑторноÑти... још увек Ñам под утиÑком од Ñиноћ.

Промена каблова на Ñтарије, опет квалитетне однела је онај моћни оÑећај магије иÑпред наÑ. Било је Ñупер али не тако Ñавршено.

Када Ñам чуо шта могу Ð…3.4 да пруже, када им Ñе омогући приÑтојно друштво, запањујући Ñу. 10 за звучни доживљај.

interesantno da je bas taj Rotel 993 danas na KP...I to bas u Nisu

Link to comment
Share on other sites

Миловане, Ñлабо пратиш хехе... тај Ротел је на оглаÑима већ неколико дана и да... једини разлог зашто Ñам јуче ишао код Милоша је да бих Ð´Ð°Ð½Ð°Ñ Ð½Ð°Ñ…Ð²Ð°Ð»Ð¸Ð¾ Ñнагаш који продајем. :)

Очекујеш можда и Мекинтош, Крел или Динаудио у оглаÑима? Можда каблове? :)

Link to comment
Share on other sites

Било је теÑтирања уз дружење. Хтели Ñмо пробати како звучи преамп из плејера директно на Ñнагаш у поређењу Ñа интегралцем и када је пре/Ñнагаш комбо.

Ð…3.4 најбоље звуче када је комбо. Таман Ñмо теÑтирали и нову генерацију каблова. Каблови Ñу унели приметну разлику на боље.

Снагаш је већ био у оглаÑима па Милош питао да га  донеÑем пре него оде. Разлике у звуку када је Крел интегралац и када је преамп има, а на то вероватно

има утицаја и подела поÑла на два а не један уређај. Са Ротелом је било ''више меÑа''.

Link to comment
Share on other sites

interesantno da je bas taj Rotel 993 danas na KP...I to bas u Nisu

 

@gvlada...Миловане, Ñлабо пратиш хехе... тај Ротел је на оглаÑима већ неколико дана и да... једини разлог зашто Ñам јуче ишао код Милоша је да бих Ð´Ð°Ð½Ð°Ñ Ð½Ð°Ñ…Ð²Ð°Ð»Ð¸Ð¾ Ñнагаш који продајем.  :)

Очекујеш можда и Мекинтош, Крел или Динаудио у оглаÑима? Можда каблове?  :)

 

 

 

Prati on vrlo dobro ali ti ne pratis da je nekome to mozda interesantno

 

Било је теÑтирања уз дружење. Хтели Ñмо пробати како звучи преамп из плејера директно на Ñнагаш у поређењу Ñа интегралцем и када је пре/Ñнагаш комбо.

Ð…3.4 најбоље звуче када је комбо. Таман Ñмо теÑтирали и нову генерацију каблова. Каблови Ñу унели приметну разлику на боље.

Снагаш је већ био у оглаÑима па Милош питао да га  донеÑем пре него оде. Разлике у звуку када је Крел интегралац и када је преамп има, а на то вероватно

има утицаја и подела поÑла на два а не један уређај. Са Ротелом је било ''више меÑа''.

 

Zato je i napisao to sto je napisao.  

 

Ima mesa  a mozda bude i slanine , a za cvarke ce vidimo  :D  

Link to comment
Share on other sites

Има у Ðишу Ñвега, поред Ñнагаша и меÑа и Ñланине и пива и вина и, најбитније, предивних Ðишлијки! :order

 

Милован је алудирао да Ñам поÑтаио Ð¾Ð³Ð»Ð°Ñ Ñа Ротелом поÑле хваљења на форуму, али није тако... ;)

Link to comment
Share on other sites

Pre jedno mesec dana pukoh pa rasprodah Linn sistem, predpojacalo, dva snagasa i zvucnike, jednu Regu Brio R, Hegel Hd11 DAC. Nakupilo se poprilicno para pa rekoh da se ponovim. I naleteh na Dynaudio... Jesu teski da se pokrenu ali sada imam Hegel 160 koji može da potera Å¡ta god hoćeÅ¡, u životu nisam Äuo bolji zvuk a već 40-tak godina lutam u Hi-Fi sumraku.

DeÅ¡ava se nesto sto nisam oÄekivao, presluÅ¡avam svu svoju biblioteku i kao da je sve novo. Hegel nema RIAA pa sam nabavio Heed-ov. Zvuk je iznenadjujuce dobar pa su sada i LP na redu za preslusavanje... Toliko...

Link to comment
Share on other sites

Audience 42. Prema onome sto se piÅ¡e po forumima izgleda da je bas Audience 42 jedan od Hegelovih referentnih zvuÄnih kutija tako da su kao ruka i rukavica. Slusao sam taj model u razlicitim kombinacijama ali nikada nije bilo tako dobro kao sa H160 kući. Sve se namestilo....

Link to comment
Share on other sites

Pre jedno mesec dana pukoh pa rasprodah Linn sistem, predpojacalo, dva snagasa i zvucnike, jednu Regu Brio R, Hegel Hd11 DAC. Nakupilo se poprilicno para pa rekoh da se ponovim. I naleteh na Dynaudio... Jesu teski da se pokrenu ali sada imam Hegel 160 koji može da potera Å¡ta god hoćeÅ¡, u životu nisam Äuo bolji zvuk a već 40-tak godina lutam u Hi-Fi sumraku.

DeÅ¡ava se nesto sto nisam oÄekivao, presluÅ¡avam svu svoju biblioteku i kao da je sve novo. Hegel nema RIAA pa sam nabavio Heed-ov. Zvuk je iznenadjujuce dobar pa su sada i LP na redu za preslusavanje... Toliko...

 

Daj neke slike da vidimo kako to izgleda :)

Link to comment
Share on other sites

Pre jedno mesec dana pukoh pa rasprodah Linn sistem, predpojacalo, dva snagasa i zvucnike, jednu Regu Brio R, Hegel Hd11 DAC. Nakupilo se poprilicno para pa rekoh da se ponovim. I naleteh na Dynaudio... Jesu teski da se pokrenu ali sada imam Hegel 160 koji može da potera Å¡ta god hoćeÅ¡, u životu nisam Äuo bolji zvuk a već 40-tak godina lutam u Hi-Fi sumraku.

 

 

Audience 42. Prema onome sto se piÅ¡e po forumima izgleda da je bas Audience 42 jedan od Hegelovih referentnih zvuÄnih kutija tako da su kao ruka i rukavica. Slusao sam taj model u razlicitim kombinacijama ali nikada nije bilo tako dobro kao sa H160 kući. Sve se namestilo....

 

 

Po meni, to je malo ''Äudna'' kombinacija...

 

Kupiti pojaÄalo od 3.500 evra da bi se slagalo sa zvuÄnicima do 500 evra tržiÅ¡ne vrednosti, najblaže reÄeno nema mnogo logike...

 

Ako je do Dynaudio-Hegel ''sinergije'' ima Dyna Äitavu paletu boljih zvuÄnika...

 

E sad, jedino ako ti neko nije poklonio Hegela H160 ili ako ga nisi kupio negde za 20% cene, Å¡to ti doÄ‘e isto  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Aleksandre, H160 koÅ¡ta 24.990 sek u Svedskoj, oko 2500 €. Ali nije to bitno. Bitno je da meni zvuci bolje od Linn Wakonde, Lk 85 i Linn Katan zvuÄnika koji su kostali skoro tri puta vise.

Sto se tice boljih modela o tom potom, kad mi ovo dosadi... A imam i dve male unuke koje su jako radoznale. Deciji prstici i membrane nisu bas dobra kombinacija.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...