Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

28 minutes ago, Delija said:

Nema to veze sa nestankom struje - video bi da si se malo potrudio i procitao cele thread-ove.

BTW, nestanak na par minuta brise greske / radi hard reset.

Nemam vremena a i ne zanima me , a i nije tema ovde ...

Slusao sam ga uzivo  3 sata , mucili smo ga i sve je bilo ok. Sta pise u log-u, koga briga ? Uredjaj je prepametan, meri i pamti sto sta vezano za mrezni napon, pa ko ima vremena neka ga trosi kako hoce.

Koliko vidim imaju i drugi tu poruku i niko ne prijavljuje neke druge ozbiljne simptome a spominje se i upgrade software-a, ko ce ga znati ... zivot treba ziveti a ne brinuti.   

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, Delija said:

Pogresan Dynaudio imas ako mu treba "farbanje" da bi svirao kako treba.

6n6p u Lapuceri svira ko zmaj i ako farba bar neizoblicava... sto se tice zvucnika :) kad obrne desetak hiljada eura opreme i desetine kg. po kuci sve ce mu se samo kasti sto kazu lale ;)

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, cceda said:

6n6p u Lapuceri svira ko zmaj i ako farba bar neizoblicava... sto se tice zvucnika :) kad obrne desetak hiljada eura opreme i desetine kg. po kuci sve ce mu se samo kasti sto kazu lale ;)

Farbanje i jeste izobličenje (izobličenja harmonika), niko ne kaže da je to obavezno loše, ali jeste farbanje.

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, lalelala said:

Jeste , kod mene u stanu u Novom Sadu sa mojim kablovima , monokristalna Neotec zica , Tozin recepat , 2x4mm2 2.3m duzine, terao je moje Django XL kutije 

 

Treba probati kod njega, Devialet je amp specifične konstrukcije a Goertz kabel neobične konstrukcije (praktično bez induktivne komponente, samo visoka kapacitivnost), može lako biti da postoji problem tehničke prirode u toj kombinaciji...

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, Kiza2002 said:

Поздрав свима, 

ево само да вам пренесем моје ново искуство а у вези Динаудиа. Иако сам до пре неки дан се спремао да их бацим на оглас (Evoke 50) и хтео да купим неки  хај-енд (Magico, Marten, Revel, Wilson Audio) , стигао ми је нови дак : Lampizator Amber v 4.0. Обзиром да ми је Девиалет спакован и на огласу, мрзело ме да га распакујем, него сам довукао са викендице појачало Onkyo 8670, да  помогне Lampizatoru да се разради, док ми не стигне Pass Labs. 

Људи, били сте у праву, Динаудио су заиста врх звучници, али им треба права опрема. Шта ми би да купим Девиалет немам појма. Тј. знам, али не могу том типу да избушим гуме, јер је у Тексасу :) 
Елем, Лампизатор је врх !!! Након првих пар песама, сам био одушевљен. А он ће засвирати како треба тек после 3-4 дана, реално 7.  Пре њега сам имао Ауралик Вега, који је исто одличан дак, па сам онда слушао Девиалет, и мислио да је то хај енд. Еххххх ...хвала пуно @lalelala за просветљење, и што ћу задржати Динаудио, чак нећу ни прелазити на јачи модел, док не чујем како ће свирати Евоке када ми стигне Pass Labs. Такођер сам хтео да купим Vega G2 (7.000e) али ми се ризик исплатио. 
Моја искрена препорука за оне који ускоро купују Дак, послушајте ако можете Лампизатор, бићете итекако изненаћени. 
P.S.
Добар је Devialet, ја се мало шалим, поготово за то колико кошта он пружа максимално, али његов дак не може да приђе Лампизатору. 
P.S.S 
Lampizator сам купио без слушања, на препоруку мог другара са хај-фај хаџилука :) и нисам се покајао, и много му хвала на препоруци. Сад купујем Мазду CX-50 :) ...the best value for money

Da ti skratim muke ako mogu, sto ozbiljnije pridjes Dyinaudiju to ce uzvracen rezultat biti mnogo veci, ozbilnja kutija trazi ozbiljnu amplifikaciju (ne mislim na snagu u watima) npr.2x75v,60.000mf,10xTO3 u izlazu

Videces i sam kad turis Pass-a sta ce biti :) ja imam pass-a kad je bio samo cika i radio/konstruisao za druge brendove i to sviri ozbiljno na dynaudiju sa dva basa/serdnjim/visokim. Na mom licnom primeru znam da se Dinaudio igra sa pojacavacima.

enjoy...

Link to comment
Share on other sites

@lalelala

Po specifikacijama su Evoke 50 teži za "teranje" nego recimo Marten Django XL, imaju nižu nominalnu i minimalnu impedansu i manju osetljivost.

Marten je 6 oma nominalno, 4 min, Dynaudio je 4 nom, 3 min (ovo je realno 3 nominalno)

Osetljivost Martena je 89 dB na 2.83 V a to je okvirno na 1.5 W, dok je osetljivost Dynaudija 87 dB na 2.83 V a pošto su oni 4 ohm nominalno, to je zapravo 84 dB na 1 W, tako da nisu lagani za guranje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, somilenko said:

@lalelala

Po specifikacijama su Evoke 50 teži za "teranje" nego recimo Marten Django XL, imaju nižu nominalnu i minimalnu impedansu i manju osetljivost.

Marten je 6 oma nominalno, 4 min, Dynaudio je 4 nom, 3 min (ovo je realno 3 nominalno)

Osetljivost Martena je 89 dB na 2.83 V a to je okvirno na 1.5 W, dok je osetljivost Dynaudija 87 dB na 2.83 V a pošto su oni 4 ohm nominalno, to je zapravo 84 dB na 1 W, tako da nisu lagani za guranje.

nije ni Pass lagan uopste !

Link to comment
Share on other sites

On 9.2.2022. at 16:26, lalelala said:

Nemam vremena a i ne zanima me , a i nije tema ovde ...

Slusao sam ga uzivo  3 sata , mucili smo ga i sve je bilo ok. Sta pise u log-u, koga briga ? Uredjaj je prepametan, meri i pamti sto sta vezano za mrezni napon, pa ko ima vremena neka ga trosi kako hoce.

Koliko vidim imaju i drugi tu poruku i niko ne prijavljuje neke druge ozbiljne simptome a spominje se i upgrade software-a, ko ce ga znati ... zivot treba ziveti a ne brinuti.   

 

Ako nemas vremena i ne zanima te - zasto komentarises? Ne videh da je Kiza trazio advokata :P

Jos samo dvoje-troje ljudi od 5000+ clanova Devialet foruma je to prijavilo - od kojih je jednom Devialet zavrsio u servisu u Francuskoj. Nije normalno ni pod razno.

Bar ti kao IT-jevac treba da znas da jeste bitno sta pise u log-u ;)

 

Ja nisam cuo njegov Devialet, ni sistem - ne znam kako zvuci.

Znam kako zvuci moj sistem sa malo jacim Devialet-om. A znas i ti.

Nije normalno nikako da Onkyo pojacalo nize klase staro 30+ godina moze u bilo kom smislu da parira, pa sve i da zakacis najbolji DAC na svetu na njega.

Dodatno - za Goertz sam mu odavno rekao da nije dobro resenje. Zato i @somilenko-u rekoh da se ne trudi dzabe, Ti si njime resavao probllema sa Karanom i Martenom ako se dobro secam. To su vrlo specificni kablovi koji nikako ne leze svim sistemima - kombinacijama komponenti.

Link to comment
Share on other sites

Dobro sad, čoveku nije legao Devialet... Nije to razlog da počneš i ti da se baviš banalnostima. Ko će nam onda ostati kao glas razuma?

Tuzno ali istinito.
Umesto da glavna tema na hi-fi forumu budu muzika, sprave i akustika - ubedljivo najvise se prica o zicama, monokristalu, podloskama i slicnim banalnostima.

Link to comment
Share on other sites

32 minuta ranije, Aibo said:

Dobro sad, čoveku nije legao Devialet... Nije to razlog da počneš i ti da se baviš banalnostima. Ko će nam onda ostati kao glas razuma? emoji12.png
 

Ako aludiras na kablove - ovo je vrlo specificno, cak i merljivo kada je Goertz u pitanju. Ne znam koliko pratis "fabulu radnje".

 

A sto se tice "lezanja" - ne znas istoriju. Nije tu mnogo toga "leglo"... Pitanje je da li ce ikada :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...