Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

6 hours ago, somilenko said:

Šta ti tačno manjka kod trenutne konfiguracije?

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Kiza će se logovati na forum verovatno sledeće godine, pa da ja odgovorim vrlo kratko umesto njega . . . 

Sve mu je super , svrbe ga pare i neizdrž :-) 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Поздрав свима, 

ево само да вам пренесем моје ново искуство а у вези Динаудиа. Иако сам до пре неки дан се спремао да их бацим на оглас (Evoke 50) и хтео да купим неки  хај-енд (Magico, Marten, Revel, Wilson Audio) , стигао ми је нови дак : Lampizator Amber v 4.0. Обзиром да ми је Девиалет спакован и на огласу, мрзело ме да га распакујем, него сам довукао са викендице појачало Onkyo 8670, да  помогне Lampizatoru да се разради, док ми не стигне Pass Labs. 

Људи, били сте у праву, Динаудио су заиста врх звучници, али им треба права опрема. Шта ми би да купим Девиалет немам појма. Тј. знам, али не могу том типу да избушим гуме, јер је у Тексасу :) 
Елем, Лампизатор је врх !!! Након првих пар песама, сам био одушевљен. А он ће засвирати како треба тек после 3-4 дана, реално 7.  Пре њега сам имао Ауралик Вега, који је исто одличан дак, па сам онда слушао Девиалет, и мислио да је то хај енд. Еххххх ...хвала пуно @lalelala за просветљење, и што ћу задржати Динаудио, чак нећу ни прелазити на јачи модел, док не чујем како ће свирати Евоке када ми стигне Pass Labs. Такођер сам хтео да купим Vega G2 (7.000e) али ми се ризик исплатио. 
Моја искрена препорука за оне који ускоро купују Дак, послушајте ако можете Лампизатор, бићете итекако изненаћени. 
P.S.
Добар је Devialet, ја се мало шалим, поготово за то колико кошта он пружа максимално, али његов дак не може да приђе Лампизатору. 
P.S.S 
Lampizator сам купио без слушања, на препоруку мог другара са хај-фај хаџилука :) и нисам се покајао, и много му хвала на препоруци. Сад купујем Мазду CX-50 :) ...the best value for money

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kiza2002 said:

Моја искрена препорука за оне који ускоро купују Дак, послушајте ако можете Лампизатор, бићете итекако изненаћени. 

Jel treba da se proba sa Onkyo 8670 ili može nešto skuplje?

Link to comment
Share on other sites

@Kiza2002 

U našim godinama je dobro ono vino od kojeg se i sopstvena žena zavoli ponovo , tako da ne slušaj nikog , osim samog sebe i uživaj !

Nek ti je srećna nova veza sa Lampijem i novoprobudjena ljubav prema Dynaudio zvujama.

I najlepše žene se farbaju i šminkaju , tako da nema tu ničeg lošeg 😃, važna je suština a ne forma.

 

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, Bendtner said:

Jel treba da se proba sa Onkyo 8670 ili može nešto skuplje?

Стиже "Pass Labs" ускоро, а иначе "Devialet Expert Pro 220 CI" ми је на 4 корака од полице са Хај-Фај али ме мрзи да га распакујем. Моје мишљење такођер је да Динаудио више прија А класа. 

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, Delija said:

Pogresan Dynaudio imas ako mu treba "farbanje" da bi svirao kako treba.

хахаха .. .жив ти нама био друже. Узми од Млађе (или од кога год хоћеш) неки Moon 600-ka ili 700-ka, и накачи Лампизатор, па ћеш тек онда видети како ти свирају твоји Динаудио.. без неких тешких емоција, али " open mind for a different view" (Metallica :) и више ћеш уживати у музици. 

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, lalelala said:

@Kiza2002 

U našim godinama je dobro ono vino od kojeg se i sopstvena žena zavoli ponovo , tako da ne slušaj nikog , osim samog sebe i uživaj !

Nek ti je srećna nova veza sa Lampijem i novoprobudjena ljubav prema Dynaudio zvujama.

I najlepše žene se farbaju i šminkaju , tako da nema tu ničeg lošeg 😃, važna je suština a ne forma.

 

Хвала Лале! и што сам могао да послушам код тебе Лампизатора, и што ме заустави да не купујем Вегу Г2 :)
а што се тиче шминкања, ја сам свирао бас гитару 10 година, снимио 2 плоче, много пута био у студију, па поприлично добро знам какав је природан звук инструмената. 
Можда је и Делија био професионални музичар, не знам, или је имао Лампизатора, али ја причам на основу онога што имам и што слушам .

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Thecoki said:

Malo smara taj "LAMPIZATOR"!

 

Свако од нас има другачије уво, и другачији укус. Ја не кажем да је Лампизатор најбољи дак на свету, али мени је много бољи од Девиалет-овог. 
Иначе, ево тек се усвирава, слушам га од јутрос, и све боље ради. Толико више детаља, гласови лепши, много више мелодије у музици. А тек за пар дана ће се показати у правом светлу. 
Иначе, који си модел Лампизатора слушао, па ти се није свидео ? 
поздрав 

 

Link to comment
Share on other sites

44 minuta ranije, Kiza2002 said:

хахаха .. .жив ти нама био друже. Узми од Млађе (или од кога год хоћеш) неки Moon 600-ka ili 700-ka, и накачи Лампизатор, па ћеш тек онда видети како ти свирају твоји Динаудио.. без неких тешких емоција, али " open mind for a different view" (Metallica :) и више ћеш уживати у музици. 

Lampi pravi odlicne sprave - od mene si mogao cuti samo hvale, ali dobri zvucnici iz te klase (znaci ne previse zahtevni) moraju savrseno dobro da sviraju sa Devialet-om koji imas - ako je ispravan. Prijavljivao si razne probleme na Devialet forumu, tako da ne mogu da znam tacno kako tvoj konkretan primerak svira i da li je sve onako kako treba da bude. Bilo bi fer prema buducem vlasniku sve to proveriti pre prodaje ili ga bar informisati - da zna na cemu je i sta kupuje.

Taj Onkyo koji pominjes je solidno pojacalo staro preko 30 godina. Radi posao sa zvucnicima iz neke osrednje klase. Nikakav DAC ne moze da podigne klasu tog pojacala.

 

Sto se mog sistema tice - ma to je djubre neopevano. Ne pomazu tu ni Mesec, a ni Sunce ;)

Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, Kiza2002 said:

Хвала Лале! и што сам могао да послушам код тебе Лампизатора, и што ме заустави да не купујем Вегу Г2 :)
а што се тиче шминкања, ја сам свирао бас гитару 10 година, снимио 2 плоче, много пута био у студију, па поприлично добро знам какав је природан звук инструмената. 
Можда је и Делија био професионални музичар, не знам, или је имао Лампизатора, али ја причам на основу онога што имам и што слушам .

Deliji ne moraju drugi da dolaze i da pomeraju zvucnike da bi sistem uopste nekako prosvirao, da ga savetuju koje sprave da pazari, koje kablove, da dolaze da mu pokazuju kako da iskoristi glupi merni mikrofon i da ne nabrajam sta jos.

Nije Delija tebe smarao na Viber-u i telefonon gomilu puta - nego si ti Deliju ;)

Takodje, Delija ne mora da bude muzicar da bi znao da li sistem svira kako treba ili ne - ima nekih 20 godina iskustva sa Hi-Fi tematikom, na koncerte ide od malih nogu i slucajno ima i nekih 10+ godina iskustva pevanja u horu i obisao je na taj nacin pola Evrope - ali je to nebitno jer nije snimio kompakt CeDe.

Link to comment
Share on other sites

37 minuta ranije, Kiza2002 said:

Odlično pojačalo ali zbog "skromnih" 30W u  A-klasi traši veoma pažljivo uparivanje sa zvučnicima i preampom. Vizuelno , za moj ukus , jedan od najlepših  komada hi-fija ,a u hladne dane i odlično grejno telo , jedino se pripremi za povećanje računa za struju . Amber kao preamp može za prvu ruku da posluži ali čeka te ozbiljna potraga za dobrim balansiranim preampom.

I ,da sam na tvom mestu , ne bih žurio s prodajom Devialet-a .Koliko sam čuo od drugih vlasnika Devialeta  treba se malo potruditi oko periferije i podešavanja samog uređaja kako bi se dobili max zvučni rezultati.Onda napraviš AB test Devialet vs Pass/Amber.   

Edited by Green
Dopuna.
Link to comment
Share on other sites

Bez pravog aktivnog preampa nema tu srece.Iz licnog iskustva...sa 70 , a ne 30w A klase. Taj preamp sto Lale ima radi sjajan posao na tom mestu,ima i balansiranu vezu. Bez njega sa 30w bice zvuk lep ali sve kao pod gripom, sa visokom temperaturom i kilavo...ako uporedis sa pravim preampom. Sa nekim drugim visokoefikasnim zvucnicima moz da bude drugacije.

Inace u potpunosti se slazem da komponenta toplijeg tonskog balansa narocito lampa vise vuce prirodnom zvuku instrumenta.Uz sve ostale (mnogobrojne) prednosti Devialet taj topliji zvuk instrumenta mu fali na mnogo mesta hde sam ga cuo. Nije sa svakim zvucnikom isto, oni koji nisu i sami na hladnijoj strani zvuce bez te hladnoce i sterilnosti. Valjda se zato komponente i kombinuju do pravog balansa. Nista tu nije lose od tih firmi, samo je do kombinovanja.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Delija said:

Lampi pravi odlicne sprave - od mene si mogao cuti samo hvale, ali dobri zvucnici iz te klase (znaci ne previse zahtevni) moraju savrseno dobro da sviraju sa Devialet-om koji imas - ako je ispravan. Prijavljivao si razne probleme na Devialet forumu, tako da ne mogu da znam tacno kako tvoj konkretan primerak svira i da li je sve onako kako treba da bude. Bilo bi fer prema buducem vlasniku sve to proveriti pre prodaje ili ga bar informisati - da zna na cemu je i sta kupuje.

Taj Onkyo koji pominjes je solidno pojacalo staro preko 30 godina. Radi posao sa zvucnicima iz neke osrednje klase. Nikakav DAC ne moze da podigne klasu tog pojacala.

Sto se mog sistema tice - ma to je djubre neopevano. Ne pomazu tu ni Mesec, a ni Sunce ;)

Sve je tu ispravno i svira lepo, nema tu ama bas nikakvih problema.

 Ja sam izvrsio elementarna merenja pomocu REW-a, podesio sam DSP na Roon-u skidanjem nekoliko dB na samo jednom piku i Evoke 50 svira posteno dobro za sve pare koliko je placen.

Ja nisam ljubitelj Dynaudio zvuka , ali se tu nema sta zameriti.

Vidim da je vlasnik odusevljen novopristiglom igrackom , pa da mu ne kvarimo srecu , nek se igra i nek uziva do nove prinove. 

Kad sve sastavi nek se pohvali u temi predvidjenoj za to pa da ga iskreno "ispljujemo" kao sto vec znamo :-) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...