Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

6 sati ranije, Delija said:

 

>> Zoki, zvucnici koje pominjes u poslednjih nekoliko post-ova toliko razlicito zvuce da ih je tesko i uporediti.

Poenta (po meni) i jeste da se porede različite škole zvuka: američka, engleska, skandinavska. Koja je poenta napraviti uporedni test Dynaudio, Dali, Raidho, itd? Zato sam i mislio da se napravi test zvučnika relativno prihvatljivih srpskom tržištu, npr Evoke 50, Spendor D7.2, ATC SCM40 (hvala lale na ispravci, 50-ka je već jača liga). I kad neko ko sluša klasiku, ili jazz, ili heavy-metal :) hoće da kupi zvučnike, da zna šta prvo da pogleda.

>>Divergiranje na sto strana nije previse pametna ideja. I Dynaudio i Devialet si vec vise puta hteo da
>> promenis, pa se predomisljao.

nije to divergiranje na 100 strana, vec, sada sam sam na D klasi i Dynaudio, i hoću da pređem na čistu A klasu i neki drugi zvučnik. Pogledaj Audiogon, AudioShark itd videćeš gomile oglasa gde ljudi prodaju jako skupu opremu i kupuju nešto drugo.

>>Ne moraju da ostanu ni Dynaudio, ni Devialet, ali moras dobro da znas zasto si ih promenio. Za pocetak je >> bitno da iz sistema koji vec imas izvuces sto vise.

Da nisam otisao u Chicago na Axpona show, verovatno bih mislio da ne postoji bolje od Dynaudio :) a za drugi deo rečenice se slažem i to i radim :) Hvala i tebi na savetima u vezi Devialet podešavanja. 

>>Treba i slusati sto vise dobrih i "razvijenih" sistema i uciti. Nece svaki sistem leci svakome ni pod razno - i >> to vazi i za vrhunske sisteme, ali treba poslusati i sisteme i vlasnike sistema. Moze mnogo da se nauci.

haha .. e da si ti druze ziv i zdrav, ja sam prvi sistem sklopio jos pocetkom 90-ih ..i tada sam mislio da je to to, i cudio se nekim drugarima koji su menjali svoje komponente, uzimali druge itd. Ali sam posle shvatio da uvek moze bolje, i da treba probati malo kako i neki drugi sistemi zvuce. 
Što se tiče slušanja vlasnika sistema, koliko vidim, kod nas ima jako malo realnih ljudi koji će reći da im se njihov sistem, ili neka komponenta ne sviđaju. Već kad kupe nešto, spremni su da to brane, po cenu žestokih svađa (što na žalost vidim ponekad na ovom forumu).

A što se tiče slušanja, pre nego si kupio zvučnike, da li si odneo tvoj Devialet i priključio na njega tvoje sadašnje zvučnike da čuješ kako to zvuči? Jel si imao možda nedoumicu da li će to zvučati kako ti hoćeš?

btw, hi-fi posmatram kao jedan lep hobi, jedno putovanje koje stalno traje, i tokom koga se i mi menjamo, pa nam se tako i muzički ukus menja :)

živ bio 
 

Link to comment
Share on other sites

Pre nego promenis zvucnike obavezno probaj sa drugim ampom.Devialet ima jednu karakteristiku koju sam primetio sa par zvucnika.To sam onda rekao drugaru koji je profesionalno mnogo vise u zvuku, ima dakle mnogo vise iskustva i cuo ga je na vise mesta od mene.Potvrdio mi je to. Ne mislim nista negativno time, vec ti mozda manje pase. Tako da probaj recimo taj DY sa tom A klasom. 

Link to comment
Share on other sites

Ima neki svoj prepoznatljiv, kao i vecina ampova. Kad su zvucnici dobri te se razlike izrazeno cuju pa i zvucnici dosta drugacije zvuce. Imam i kuci tu situaciju. U jednom momentu mi se jedno vise svidja, u drugom drugo. Svaki ima svojih prednosti hocu da kazem i pitanje sta se kom vise svidi. Dakle proba,ne kazem i kupi drugaciji amp pa mozda zadrzi zvucnike. Amp se barem lako stavi pod misku. Od preampa takodje mnogo zavisi. Zavisi od svake bozje sitnice, kod mene recimo i toe in od 3cm potpuno promeni scenu. 

Nemojte samo dramaticno shvatiti... igramo se, slusamo probamo svasta, ćaskamo o tome i ugadjamo svojim usima.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Thecoki said:

Kod odabira zvucnika mozes samo dva puta da  se pogresi.

Prvi put da kupis nesto a da nije Dynaudio.

Drugi put da ih prodas i mislis da postoji bolje.

Moja iskustva sa starijim Contour i Compound serijama je da se za ulozen novac (naročito ako pricamo o polovnom trzistu) dobija vrhunski zvuk,dok je vec evidence serija bila overpriced za ono sto je davala....cuo sam i nove contour u mom sistemu I nisam imao nikakve zamerke osim basa ,ali za datu prostoriju....

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, sondek said:

Pre nego promenis zvucnike obavezno probaj sa drugim ampom.Devialet ima jednu karakteristiku koju sam primetio sa par zvucnika.To sam onda rekao drugaru koji je profesionalno mnogo vise u zvuku, ima dakle mnogo vise iskustva i cuo ga je na vise mesta od mene.Potvrdio mi je to. Ne mislim nista negativno time, vec ti mozda manje pase. Tako da probaj recimo taj DY sa tom A klasom. 

Da, to je odlican savet. Ja sam proletos poceo za moju vikendicu da kupujem one uredjaje (bolje reci lešine, stare 30+ godina) za koje nisam imao para kad sam bio klinac. Pa sam tako uzeo Onkyo 8670 u ekstra stanju, i prikljucio na njega Auralic Vega + Auralic Mini + Goertz intekonekti i zvučnički.
i kad sam pustio muziku ....hmmm ...očekivao sam da Devialet baš mnogo bolje zvuči od toga. Tako da ću pre nego promenim zvučnike, da probam neki Pass Labs ili Mark Levinson da vidim kako će to zvučati. 
Ok drugari, isključujem se sada sa diskusije (počinje novi projekat, pa je na početku uvek frka :) hvala na razmeni mišljenja, i uživajte u dobrom zvuku 🍻

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, nesone said:

Da. Basa ima C60 taman. Ja cak nemam ni potrebe subove da ukljucujem za stereo slusanje. Jedino kod " tanjih" snimaka.

 Objasnice nam pollux.

Kao što sam napisao, ne verujem da je problem u Contouru, ali u mojoj prostoriji koja je 60ak kvadrata i koja nema nijedan paralelni zid i veliku staklenu površinu, bilo je manjka bas. Čak i sa sadašnjim zvučnicima čim ih pomerim 1.5m u prostor počinje da mi nedostaje bas.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, pollux said:

Kao što sam napisao, ne verujem da je problem u Contouru, ali u mojoj prostoriji koja je 60ak kvadrata i koja nema nijedan paralelni zid i veliku staklenu površinu, bilo je manjka bas. Čak i sa sadašnjim zvučnicima čim ih pomerim 1.5m u prostor počinje da mi nedostaje bas.

Koje pojacalo ih tera ?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, lalelala said:

Koje pojacalo ih tera ?

Misliš teralo, nisam uzeo C60, ostao mi je moj Contour. Ima tome tri godine i tada su mi bili na probi neki silni, integralci  Bladelius Thor mk2, Audulio Research dsi 200, Pass int 150,neki McIntosh iz 5000 serije, AI 1200 u kombinaciji sa nekim korejskim lampaskim preampom, i Mir Audio I222.....mozda jos nesto ali ne sećam se sad

Meni se taj C60, bas, bas svideo... 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, pollux said:

Misliš teralo, nisam uzeo C60, ostao mi je moj Contour. Ima tome tri godine i tada su mi bili na probi neki silni, integralci  Bladelius Thor mk2, Audulio Research dsi 200, Pass int 150,neki McIntosh iz 5000 serije, AI 1200 u kombinaciji sa nekim korejskim lampaskim preampom, i Mir Audio I222.....mozda jos nesto ali ne sećam se sad

Meni se taj C60, bas, bas svideo... 

malo sam se izgubio , sta ti je ostalo a sta je bilo na probi , molim te napisi pun naziv zvucnika jer C60 meni neukom moze biti i Countour i Confidence :-( 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, lalelala said:

malo sam se izgubio , sta ti je ostalo a sta je bilo na probi , molim te napisi pun naziv zvucnika jer C60 meni neukom moze biti i Countour i Confidence :-( 

 

Contour c60 mi je bio na probi, u to vreme sam imao pravljeni Contour 3.3 koji je imao raal 70-10 kao supertweeter. C60 je bio bolji,ali se nisam za njega odlucio. U medjuvremenu sam nasao zvucnik potpunog drugog koncepta,ali da ne smaramo ljude ovde, ako te interesuje imas sve na mojoj temi.

Link to comment
Share on other sites

Da, to je odlican savet. Ja sam proletos poceo za moju vikendicu da kupujem one uredjaje (bolje reci lešine, stare 30+ godina) za koje nisam imao para kad sam bio klinac. Pa sam tako uzeo Onkyo 8670 u ekstra stanju, i prikljucio na njega Auralic Vega + Auralic Mini + Goertz intekonekti i zvučnički.
i kad sam pustio muziku ....hmmm ...očekivao sam da Devialet baš mnogo bolje zvuči od toga. Tako da ću pre nego promenim zvučnike, da probam neki Pass Labs ili Mark Levinson da vidim kako će to zvučati. 
Ok drugari, isključujem se sada sa diskusije (počinje novi projekat, pa je na početku uvek frka  hvala na razmeni mišljenja, i uživajte u dobrom zvuku 
Šta ti tačno manjka kod trenutne konfiguracije?

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...