Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

То: Зораниус

Имењаче, ако ће ти нешто значити,ево мог искуства са Evoke. Кренуо сам код Млађе да купим 30-ку, а изашао са 50-ком :) Пре тога сам имао Excite 16. Моја дневна соба са кухињом у продужетку је 30+ квадрата. колико видим код тебе још веће, 40 квм. За тако нешто, требају ти ипак floorstanderi ili bookshelf + vuferi. Иначе, Evoke ти је потпуно нова серија звучника, у коју су уградили доста технологије из Contura, тако да не треба очекивати неку енормну разлику у звуку. Мени није био финанс проблем када сам куповао да купим и Contour 60i, али нисам хтео, јер ем разлика није толико велика да оправдава дупло већу цену, ем не планирам да држим Динаудио дуго :) Одлични су Динаудио звучници али вреди пробати и друге звучнике (Magico, Martens, Legacy Audio). 
Иначе о Млађи могу све најбоље да кажем. Право је задовољство пословати са њим. 
Ако ти још значи, слушам их на Devialet 220 pro CI + Alpha Core Goertz кабловима. 50-ка ти је 260 вати/4 oma, и треба ти мала хидроцентрала да их покренеш :)
Поздрав 

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Delija said:

Razlika izmedju Evoke i Contour je vrlo znacajna. Po meni - vredi razlike u ceni samo tako.

Најбоље да човек оде и послуша. Све је то ипак ствар укуса, како ко чује, и коју музику слуша. Ако му се разлика учини вредном пара, онда нека и купи. А што се тиче Контура 20и које си му саветовао, то јесу одличне кутије, али за простор од 40 квм јасно је да ту требају и 2 суб-а. А онда тај комплет већ иде на 7-8.000 еура. Ако му та цифра није велика, уживаће у звуку.

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, Kiza2002 said:

То: Зораниус

Имењаче, ако ће ти нешто значити,ево мог искуства са Evoke. Кренуо сам код Млађе да купим 30-ку, а изашао са 50-ком :) Пре тога сам имао Excite 16. Моја дневна соба са кухињом у продужетку је 30+ квадрата. колико видим код тебе још веће, 40 квм. За тако нешто, требају ти ипак floorstanderi ili bookshelf + vuferi. Иначе, Evoke ти је потпуно нова серија звучника, у коју су уградили доста технологије из Contura, тако да не треба очекивати неку енормну разлику у звуку. Мени није био финанс проблем када сам куповао да купим и Contour 60i, али нисам хтео, јер ем разлика није толико велика да оправдава дупло већу цену, ем не планирам да држим Динаудио дуго :) Одлични су Динаудио звучници али вреди пробати и друге звучнике (Magico, Martens, Legacy Audio). 
Иначе о Млађи могу све најбоље да кажем. Право је задовољство пословати са њим. 
Ако ти још значи, слушам их на Devialet 220 pro CI + Alpha Core Goertz кабловима. 50-ка ти је 260 вати/4 oma, и треба ти мала хидроцентрала да их покренеш :)
Поздрав 

Hvala ime na odgovoru.

Ja sam Evok 30 kupio i oni sviraju kod mene već nekih 7-8 meseci i dobro to svira, ali crv radi pa mi svašta pada na pamet. Nisam ja baš neki audiofil ali mi se čini da kada se uđe malo u skuplje uređaje, mala promena zvuka puno košta. Da li to sad vredi toliko koliko košta to je pitanje. Sad neko je to spreman da plati, neko nije. Da imam neograničen budžet, bez razmišljanja bih kupio Contour 30, jer sem što pretpostavljam da dosta bolje svira od Evoka 30 toliko dobro izgleda (naročito u boji sivog hrasta). Kao što bih kupio i jače pojačalo. Ali je pitanje da li mi to treba jer i ovo što imam, meni  sasvim pristojno svira.

 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, zoranius said:

Hvala ime na odgovoru.

Ja sam Evok 30 kupio i oni sviraju kod mene već nekih 7-8 meseci i dobro to svira, ali crv radi pa mi svašta pada na pamet. Nisam ja baš neki audiofil ali mi se čini da kada se uđe malo u skuplje uređaje, mala promena zvuka puno košta. Da li to sad vredi toliko koliko košta to je pitanje. Sad neko je to spreman da plati, neko nije. Da imam neograničen budžet, bez razmišljanja bih kupio Contour 30, jer sem što pretpostavljam da dosta bolje svira od Evoka 30 toliko dobro izgleda (naročito u boji sivog hrasta). Kao što bih kupio i jače pojačalo. Ali je pitanje da li mi to treba jer i ovo što imam, meni  sasvim pristojno svira.

 

Уживај ти брале у музици. Колико видим тај твој Хегел + Динаудио су око 6.000€. То нису мале паре за 2 компоненте. Да би сад направио баш добар искорак у квалитету треба ти још толико (а можда и више).

Ако баш хоћеш да идеш напред, на Евоке 50 или тај мали Контур, закажи код Млађе слушање оба звучника, понеси твој Хегел па види исплати ли се ралика у парама? На тај мали Контур обавезно додај још једно 2-3.000€ за квалитетне вуфере.

На твом месту пре бих пробао да добијем додатни квалитет са бољим кабловима или оне изолаторске ножице за уређаје итд. 

п.с да имаш неограничен буџет узео би неког Грифона ili Д’агостино и на то закачио Von Schweirkert Ultra 11 (слушао сам их у Чикагу 2019 на Axpona Hi Fi Show (jel neko pomenuo laleta ? 😊или неке Мартен звучнике (Coltrane) и не би ни знао шта је Динаудио, Спендор, B&W 

 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Thecoki said:

Dzaba i ti zvucnici od 300k necega ne sviraju kao DY ni blizu!

Шалу на страну, пре неки дан сам прешао на Roon, и пријатно се изненадио побољшањем у звуку. Тако да, остајем на Евоке 50 још годину- две сигурно, сад баш уживам у звуку. Још када би оне ленштине у Девиалет избациле SAM Profil за Евоке, верујем да би звук био још малчице бољи. 
Све у свему, у класи подно-стојећих звучника до 5.000 еура, Евоке 50 је моја препорука. Верујем да Спендор Д7.2 има више живости, али он прелази ову цифру. Жао ми је када сам куповао звучнике, што у Србији није било дистрибутера АТЦ СЦМ50. И он је негде у овој класи цене, било би занимљиво упоредити га са Евоке 50. 
А сада једно питање за све вас: да ли код нас у часописима или нету, има упоредних тестова звучника?
Рецимо, поређење Евоке 50 са Спендор Д7.2 и АТЦ 50. Може и Фокал, или Дали, итд. 
Пре теста, новинар да се закуне на Библији да ће бити објективан :)
 

 

Link to comment
Share on other sites

@Kiza2002

Zoki, zvucnici koje pominjes u poslednjih nekoliko post-ova toliko razlicito zvuce da ih je tesko i uporediti.

Divergiranje na sto strana nije previse pametna ideja. I Dynaudio i Devialet si vec vise puta hteo da promenis, pa se predomisljao.

Bitno je da formiras neki svoj ukus i definises preferirani zvuk i onda da tezis da svoj sistem za pocetak zadovolji taj osnovni kriterijum, a onda da ga postepeno razvijas u pravom smeru.

Ne moraju da ostanu ni Dynaudio, ni Devialet, ali moras dobro da znas zasto si ih promenio. Za pocetak je bitno da iz sistema koji vec imas izvuces sto vise.

Treba i slusati sto vise dobrih i "razvijenih" sistema i uciti. Nece svaki sistem leci svakome ni pod razno - i to vazi i za vrhunske sisteme, ali treba poslusati i sisteme i vlasnike sistema. Moze mnogo da se nauci.

 

Link to comment
Share on other sites

@Kiza2002je verovatno mislio na model ATC SCM40 a ne 50 koji je neka sasvim druga liga . . . 

@DelijaIstina je samo jedna  i svi njoj težimo , samo što svaki zvučnik ima neku svoju verziju istine koju mi kao slušaoci manje ili više preferiramo.

Duboko verujem da je @Kiza2002 u stvari hteo da kaže da u nekoj definisanoj klasi cene (+/- par tisuća) treba što više i šire probati ako je to moguće , a skoro svi znamo da nije  i skoro smo svi barem jednom kupili zvuje bez neke ozbiljne probe ili čak i slušanja u salonu, ako se to uopšte može nazvati probom .

Činjenica je da je naše tržište malo i da su potrebne godine i mnogi pokušaji sa manje ili više uspešnim ishodima, da se pre svega stvori afinitet prema nekom zvuku i da se kasnije taj afinitet potvrdi i razvije.

Znači, ne priznajem nijednog velikog poklonika npr Dynaudio zvuka (ili bilo kog drugog proizvodjča ali kako je ovo Dynaudio tema držimo se teme ) koji barem jednom nije  ostao bez voljenje igračke na neko vreme i kod koga nije proradila čežnja da mu se ta ista ili neka druga igračka vrati u kuću ali naravno da je iz iste radionice.

Moj A sistem skuplja prašinu dok ja svoju glad za muzikom hranim B sistemom u kojem sviraju Ascend Sierre 2EX  koji zvuče super (SEAS+RAAL) ali kad se vratim u svoj slatki dom i kad zapalim Martene i dobro natopim čežnju muzikom i stvari legnu na svoje mesto, mogu racionalnije da poređam zvezde na nebu . 

Verujem da se nešto slično događa i kod vas zvukoljuba Dynuadio verzije istine, ali za sve to je potrebno vreme da se poželi / isproba / uporedi i da se ljubav potvrdi . . . 

@Kiza2002 je još uvek jako mlad, on je još u fazi isprobavanja :-) i traženja sopstvene istine. A i putuje čovek dosta po svetu pa svašta vidi i čuje kojekuda.

Iako je trenutno član ove sekte , nemojte mu zameriti na (pre)širokim shvatanjima, omaklo mu se i neće se više ponoviti :-) 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...