Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

6 sati ranije, Zexx said:

Neko je hakovao Fatherov nalog...:rolleyes:

Počeli ljudi da čuju, pa se nadahnuli. Uskoro će, bogu hvala, moj "novojezik" da se raširi među članstvom, kako redom počnu da svedoče iskustva koja sam iznosio godinama unazad.

Drago mi je da napokon podižete nivoe sopstvenih sistema i počinjete da razumete šta sam opisivao.

Simpatični ste mi, ljubi vas tatko!

:):cheers:D

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, sondek said:

Hebes sistem,sprave,usi i coveka kome drugi treba da dodje i nesto mu podesi ...pa makar bio to i Goldenear Toza. ...iz svih poseta poslednjih 30g sistemima sam samo mogao da zakljucim da svako ima par svojih usiju,a to sam mogao i bez odlaska...i jako je dobro da je to tako.Delijine su cak 20cm vise nadmorske visine.

Ne mesa se mornar @Toza ni u kakvo podesavanje sistema, osim sto bi da ubaci u riblju corbu svoj "zacin" u vidu gambora, ovaj zica - i obecao sam da cemo obavezno probati taj famozni monokristal u njegovoj izvedbi, samo nam treba odgovarajuca duzina (2x 3m), ali prvo moram da resim policu(e) na malo prakticniji nacin jer ovako bilo kakva zamena kablova traje 30+ minuta (sto je manji problem) uz prlicno veliku sansu da polomim sebe (malo veci problem) ili nesto od sprava (ozbiljniji problem) - posto je pristup zadnjoj strani i kablovima katastrofalan. Uz to i pored svog redovnog penzionerskog basketa dobijem svaki put ozbiljnu upalu misica od levitiranja na pola noge :)

Ne smem ni da pomislim sta ce se desiti ako se eveeeeeentualno ispostavi da Transparent Ultra i nije bas toliko los kabl... :rolleyes: :D

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Delija said:

i obecao sam da cemo obavezno probati taj famozni monokristal u njegovoj izvedbi

Bice uskoro u mojoj izvedbi, mislim da ce biti 2x3,2m. Ista konstrukcija i oplet, malo jaca geomterija, pamuk, dvostruki sirm, samo sto se jos premisljam da li ce drugi sloj biti sapa crevo ili bakarna folija (ispod) i bakarna pletenica (preko).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
3 sati ranije, zoranius said:

To mi je čudno da firma koja ima razvijen biznis već godinama, ne plati domen i ostane bez sajta, a da nije u međuvremenu napravila novi.

Resice se brzo. Da je Mladji bitan sajt - vodio bi vise racuna oko toga.

Sta si uopste ocekivao da ces naci na sajtu?

Link to comment
Share on other sites

Ma ništa posebno, jesenas sam kupio Evoke 30 a nešto razmišljam da ih prodam i kupim Evoke 50. Za Contour 30 (30i) balavim kako izgleda (a pretpostavljam još bolje svira) ali mi je preskup.

Iz kontakta koje sam imao sa Mlađom oko te kupovine deluje da je fenomenalan čovek pa mi je ovo oko sajta čudno.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da ima :), posto je na drugom domenu (https://vox-trade.com) koji je funkcionalan - [email protected].

Pored toga, zvanican mail koji stoji na Dynaudio sajtu je [email protected].

Vox.thumb.jpg.d3e7ce8c8513c08c7e9d7a32c5f5dea2.jpg

 

U sred je selidbe iz Sava Centra, pa mu je prica oko domena izmakla - kaze da nije dobio nikakvu notifikaciju oko isteka hosting-a. Mozda je i samo propustio. Nebitno. Resice se brzo.

Link to comment
Share on other sites

38 minuta ranije, zoranius said:

Ma ništa posebno, jesenas sam kupio Evoke 30 a nešto razmišljam da ih prodam i kupim Evoke 50. Za Contour 30 (30i) balavim kako izgleda (a pretpostavljam još bolje svira) ali mi je preskup.

Iz kontakta koje sam imao sa Mlađom oko te kupovine deluje da je fenomenalan čovek pa mi je ovo oko sajta čudno.

Ne znam sta bih ti rekao. Prilicno je velika razlika izmedju Contour i Evoke. Pre bih uzeo i Contour 20(i), nego Evoke 50.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Delija said:

Ne znam sta bih ti rekao. Prilicno je velika razlika izmedju Contour i Evoke. Pre bih uzeo i Contour 20(i), nego Evoke 50.

Prostorija (dnevna soba, trpezarija i u nastavku kuhinja) je oko 40m2. Trenutno svira Hegel H120. Deluje mi da je ipak Contour za neko bolje pojačalo? Dobro je i sa Evoke 30, ali crv radi :):):)

Link to comment
Share on other sites

Prostorija (dnevna soba, trpezarija i u nastavku kuhinja) je oko 40m2. Trenutno svira Hegel H120. Deluje mi da je ipak Contour za neko bolje pojačalo? Dobro je i sa Evoke 30, ali crv radi :):):)
Uvek će bolji zvučnici više pokazati ostatak sistem od lošijih, tj manje će sakriti a sve pod uslovom da nisu strujno previše zahtevni za amp, mada Hegel nije poznat po tunjavim pojačalima...
Sada ako je ostatak sistema dobar, to je dobra stvar ali ako je loš...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

43 minuta ranije, Delija said:

40 m2 je fin prostor. Treba to napuniti. Slatke muke :)

Koliki je deo u kom su zvucnici iliti dnevna soba?

Kolika su rastojanja:

- izmedju zvucnika,

- od zvucnika do slusaoca,

- od zvucnika do zida iza njih,

- od slusaoca do zida iza njega?

Otprilike ovako izgleda prostor. Dnevna soba je 5x4.3, trpezarija 4.3X2.4 i kuhinja u produžetku 2.4x3,5 (otprilike su sve mere). Mesto zvučnika su mali kvadratići na slici sa razmakom nešto manje od 2m i od zadnjeg zida oko 0.5m. Okolo je ugano garnitura. Iza dela za sedenje prema vratima ima oko 1.2m. Uglavnom sviraju flac fajlovi sa Cambridge Audio CXN V2. Tu je još i Marantz SR5009 za filmove, centralni B&W HTM61 i zadnji Focal 806v za filmove (levo i desno od vrata)i subwoofer B&W AS2. Sa Marantza je izlaz za frontove povezan na Hegela. 

soba.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...