Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Cene u EU / UK:

Evoke 10 (€1400 / £1250) is a compact two-way standmounter with a 14cm long-throw woofer. Like all new Evoke models, it features Dynaudio’s new 28mm Cerotar tweeter with the new Hexis inner dome.

Evoke 20 (€2000 / £1800) is the larger of the two Evoke standmounters. This two-way design pairs the 28mm Cerotar tweeter and Hexis with an 18cm long-throw woofer.

Evoke 30 (€3200 / £2900) is a compact 2.5-way floorstander. Under one metre tall, it has two 14cm long-throw woofers and the 28mm Cerotar tweeter (complete with the ingenious Hexis inner dome) to make for some serious presence.

Evoke 50 (€4400 / £3900) is a large three-way floor-standing loudspeaker. The biggest loudspeaker of the Evoke line, it combines a single 15cm midrange driver with a pair of 18cm long-throw woofers and the Cerotar tweeter, fitted with the Hexis.

Evoke 25C (€1200 / £1100) is a 2.5-way centre channel speaker comprising two 14cm long-throw woofers, as well as the range’s Cerotar tweeter (and Hexis), ensuring sonic parity in Evoke multi-channel systems.
 

https://www.hifi.nl/artikel//27331/Dynaudio-Evoke-officieel-gelanceerd.html

https://hifipig.com/dynaudio-launches-brand-new-evoke-series/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozdrav, ako moze mali savet.Imam problem s malom prostorijom i dug niz godina se borim sa tim. Najbolje mi rade kutije tipa sf cocnertino home, dyno focus 110 ili proac tablete. Ako udaljim zvucnike od zida-dobijem preotvorenu zvucnu sliku i sredina mi se uvuce, ako udaljim od sebe i priblizim zidu na 20 cm dobijem vokal i sredini izbacen napred ali sve ostalo okolo postane tamnije usled bas frekvencija koje mi jednostavno prekriju neki deo zvucne slike. Zvucnici su focus 140 sa zatvorenim bas refleksom sa cepovima. Sad sam stavio iza akusticke sundjere koji su 70 sirine i 1 metar visine. Imam utisak da su preveliki, pa bih vas zamolio ako neko ima iskustva kolike bi dimenzije trebali biti. Zvucnici su na rastojanju 160 cm a sedi se na 210 cm od osnovice trougla. 

IMG_20190126_162157-600x800.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pogledao sam vec ranije. Vidi imao sam sigurno jedno 50-60 pari kutija sto podnostojecih sto malih- sf, dyno, meadowlark, jamo concert ser, kef, proac, opere, monitor audio, viene, tannoy, vandersteen itd. ma sve sto je bilo na oglasima da se kupi ja sam kupio i probao. Bilo podnostojece bilo manje uvek imam isti problem sa prostorijom. Focus 220, ma gr6 i slicne podnostojece   su neslusljive a kef ls 50 mi je bio ok ali i njima sam morao da stavljam cep u refleks. Trenutno isprobavam pa mi treba savet ako moze znam da ima iskusnih

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Delija said:

Koje su ti tacno dimenzije sobe?

330x320 cm do shanka pa jos 250.ali do shanka racunam slusnu prostoriju. Pa video si a i cuo jos dok sam imao opere grand mezza a ni sa  operom callas nije bilo bolje.doveo sam ja to malo u red sa kablovima, pa mi sad pali na pamet ti sundjeri. 

 

Link to comment
Share on other sites

47 minuta ranije, KorteZ said:

ATC SCM 7 ili ATC SCM 11. Kompresione kutije. Da li si i njih slusao? 

Nisam,neznam zasto ali davno sam imao par kompresija i nisu mi se nesto svidele. Promenuo mi se i muzicki ukus sto neznaci da mi sad nebi legle.ali jednostavno nisu mi natrcale sto bi rekli.

Link to comment
Share on other sites

Da rezimiramo...

Dimenzije pravougaonika su:

1. 330 x 570 (320 + 250) x 254 ili

2. 320 x 580 (330 + 250) x 254?

I onda se to jos otvara na hodnik / ulaz? Ne secam se bas detaljno kako izgleda soba.

 

Verovao ili ne, razlika izmedju prve i druge varijante je znatna - iako je samo 10 cm u pitanju. Druga je daleko bolja "na papiru".

 

p.s. Ovo si trebao da pokrenes u drugoj temi...

 

Link to comment
Share on other sites

na 25cm od zida ćes tesko moci da slusas zvucnike tog tipa.Imao sam prilike cuti ih dosta udaljene od zida.To su zvucnici napravljeni da zvuce moćnije nego sto fizicki mogu.Sa peakom u mid bassu,da fasciniraju malim dimenzijama i "velikim" zvukom.Koliko god ti se kompresija ne sviđa to je ono sto ti verovatno treba.Naravno kompresiji uglvnom treba i dobar amp.Jedna od alternativa ti je i mali kvalitetan zvucnik sa dodatkom kvalitetnog subwoofera u kompresiji ili dsp...ali sa sobom tih dimenzija i tim tipom zvucnika tesko da ćes postići zvuk koji nije boomi na 25cm.Probaj da premeris sobu,ali kvadratna je...ima neki bass peak,a polozaj zvucnika dodatno pomaze.Ja sam inace proteklih 30g proveo sa kompresionim zvucnicima na 5-20cm od zida i volim "bolesno" čist bass.Skoro pa da sve lakse "oprostim" nego kilav-muljav bass..ne zbog bassa već sto to upropasti sve ostalo.Btw taj pomenuti ATC je odlican predlog.Mozda i neki od LS 3/5a monitora da probas,soba jeste za monitorski tip malih zvucnika koji ne idu ispod 50hz.

Da ostanemo u temi malo ja sam svojevremeno imao najmanji SAM kit DIY sbi5 sa varioventom koji je imao korektan bass ali ipak na pola metra od zida.DY klub bi trebao da ima i neku kompresiju kao predlog...pitanje realno jeste za drugu temu

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sola said:

Tacnije cela prostorija je 530x320.podeljena sankom na 330x320 i visina 254.zona slusanja je na 242*320 sto znaci koristim smo deo prostorije. 

Mislis 530 x 330 (tako pise na crtezu)? :)

Nisi inicijalno dao dobre podatke (deo kod sanka - 250 umesto 200), a krucijalno je da budu tacni da bi moglo da se racuna. Bolje je 530 (i 540), nego da je 570 ili 580.

Aksijalni mod sigurno imas na 52-54 Hz - potice od sirine sobe (320-330). Nije prejak, ali je to vrlo zeznuto mesto za mod. Onaj na 32.5 Hz koji potice od duzine sobe ti sigurno ne pravi problem sa malim zvucnicima.

Ali sank, iako nije do plafona ti pojacava mod na tom istom opsegu (54 Hz), a takodje i dodaje na 85-86 Hz.

Nije sjajno... :rolleyes:

Sank komplikuje racunanje tacnih modova (svih) u toj sobi - moralo bi da se premeri. Ali i ovo iznad ti je mozda dovoljan info - taj na 52-54 Hz imas 100%. Ako se zvucnici spustaju do 50-ak Hz - imace poprilican "breg" na 52-54 Hz. Najgore sto ti mali zvucnici imaju i tjuniranan BR bash u okolini tih 52-54 Hz, pa imaju i dodatni "breg".

Zvucnici koji imaju BR port tjuniran na 60+ Hz bi trebalo da rade posao (to su bash mali zvucnici :() - posto ispod rezonantne frekvencije BR porta naglo padaju.

I sa kompresionim je zeznuto - i oni moraju dosta iznad 50 Hz da pocnu da "propadaju", jer je njima nagib krive manji. Ali svakako bi bilo bolje.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sondek said:

na 25cm od zida ćes tesko moci da slusas zvucnike tog tipa.Imao sam prilike cuti ih dosta udaljene od zida.To su zvucnici napravljeni da zvuce moćnije nego sto fizicki mogu.Sa peakom u mid bassu,da fasciniraju malim dimenzijama i "velikim" zvukom.Koliko god ti se kompresija ne sviđa to je ono sto ti verovatno treba.Naravno kompresiji uglvnom treba i dobar amp.Jedna od alternativa ti je i mali kvalitetan zvucnik sa dodatkom kvalitetnog subwoofera u kompresiji ili dsp...ali sa sobom tih dimenzija i tim tipom zvucnika tesko da ćes postići zvuk koji nije boomi na 25cm.Probaj da premeris sobu,ali kvadratna je...ima neki bass peak,a polozaj zvucnika dodatno pomaze.Ja sam inace proteklih 30g proveo sa kompresionim zvucnicima na 5-20cm od zida i volim "bolesno" čist bass.Skoro pa da sve lakse "oprostim" nego kilav-muljav bass..ne zbog bassa već sto to upropasti sve ostalo.Btw taj pomenuti ATC je odlican predlog.Mozda i neki od LS 3/5a monitora da probas,soba jeste za monitorski tip malih zvucnika koji ne idu ispod 50hz.

Da ostanemo u temi malo ja sam svojevremeno imao najmanji SAM kit DIY sbi5 sa varioventom koji je imao korektan bass ali ipak na pola metra od zida.DY klub bi trebao da ima i neku kompresiju kao predlog...pitanje realno jeste za drugu temu

 

 

Sta da radim ondak, da urolam sundjere i u podrum da se legu mishovi u njima?Koliko shvatam promasen materijal, soba, zvucnici,pojacalo, promasena tema..............nemogu tek tako uzeti kompresiju.morao bih odredjen model da cujem kod sebe pa onda promena ostatka sistema opet mucenje dok neuskladim sve. Probao sam spendore s5/3 ili slicno nesto, otanko mi  zvuce nije to za mene,. A imao sam expo 3010. ma retko ko nema problema hife. Pa i ja nisam spasen toga

Link to comment
Share on other sites

Naravno da ne mozes olako da uzmes,narocito sto je sve teze naći kompresioni zvucnik.Atc mi se svideo,pa sam se nadovezao...Eto delija ti je odprilike rekao,potvrdio sto i ja ..gađas neke zvucnike preko 50hz...soba će da tu doda koliko treba...a i dsp mozes potraziti.Izbegavaj te zvucnike sa izrazenim midbasem ...naprave to da fascinira po sajmovima i kod dilera.Nije cudo da pola rewiewa o malim zvucnicima bude posvećeno "odličnom bass-u".Ima i basreflex kutija sa basem napred koje rade fino...ja sam najbolji zvuk u maloj sobi imao sa zvucnicima koji su isli do 70hz.To sto su radili bilo je odlicno,a gde ne mogu nisu se ni trudili.Soba im je samo bila saveznik...probaj recimo da cujes novi mali harbeth... Recimo AV impuls je imao super zvuk uopsteno sa Rel wooferom i Spendorom,ali woofer nije isao previse nisko..ako se dobro secam Vlada mi je rekao 50-60hz...cist i precizan bass,a kutije radile rasterećeno i lepo

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, KorteZ said:

(....)  ATC SCM 11.(....)

Ma, to ne može da valja. To sluša ona Kate Bush a ona, em je žena em pišti u mikrofone. Te ATC zvučnike nikad ne bih slušao.

Danas.

Sutra odmah  :D  

20 sati ranije, sola said:

Pogledao sam vec ranije. Vidi imao sam sigurno jedno 50-60 pari kutija sto podnostojecih sto malih- sf, dyno, meadowlark, jamo concert ser, kef, proac, opere, monitor audio, viene, tannoy, vandersteen itd. ma sve sto je bilo na oglasima da se kupi ja sam kupio i probao. Bilo podnostojece bilo manje uvek imam isti problem sa prostorijom. Focus 220, ma gr6 i slicne podnostojece   su neslusljive a kef ls 50 mi je bio ok ali i njima sam morao da stavljam cep u refleks. Trenutno isprobavam pa mi treba savet ako moze znam da ima iskusnih

Pa, kad si već toliko zvučnika izmenjao, nadji nekog profesionalca da ti uradi akustički tretman sobe. Pre dvadeset godina sam prvi put prisustvovao sredjivanju jednog studija u Zemunu. Lik je pravio zvučne tunele u gluvoj sobi i mesta koja su bila pogodna za snimanje vokala ali i prostor koji je bio bolji za postavku mikrofona za bubnjeve.

Ima i ovde na forumu ljudi koji valjda znaju za takve profesionalce (mi smo sve naše prostorije prostački denfovali čisto da možemo glasno da vežbamo u njima, to nije dovoljno za audiofiliju)

Tebi se zaista isplati da platiš akustički tretman sobe. Onda će i jeftiniji zvučnici zvučati dovoljno dobro.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...