Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

24 minuta ranije, sondek said:

linn izobarik,linn sara,harbeth, kef,AR...kod Karana imaju neki opasni sifonjeri :D

Istina da polako nestaju kompresioni zvucnici.Komplikovanije ih je napraviti,veći su zahtevi prema ostatku sistema.Closse to wall nije idealan niti najbolji ,nikad to nisam tvrdio,već samo praktican jer ne oduzima prostor od dnevne sobe i generalno je cistiji i precizniji u basu,slabo osetljiv na smestaj,vrlo retko boomi i lako se tjuniraju prema sobi odmicanjem od zida.

sa basrefleksnim sam se sretao vise kod drugih,bilo je mnogo problema sa basem kod mnogih DY,Viena,Spendor,PmC,Rega...Na kraju su se nekako resavali ali iz dosta problema oko pozicioniranja i puno prostora oko njih,Sto kod mene nije moguće pa odatle closse to wall kao nuzno zlo,razmisljam da se toga resim ali tesko u sadasnjem stanu.Neke BR zvucnike prosto nisam mogao da prepoznam kad su presli u veći prostor.

Ima naravno i dobrih BR,Sonus faberi su mi se uglavnom svideli,Neat takođe...

Ja kompresiju slusam 30g,DY,Ar,linn izobarik(sara) naim i naravno da navika cini svoje...basreflex vrlo lako uocavam kao manu,a uspeh je kad neprimetim nista od toga.Bokijev zvucnik recimo radi vrlo čisto i kad je bas čist onda je i sve drugo bolje.

Idealni zvucnici za mene nisu ni kompresioni ni basrefleks već ESL

obrni okreni, ovo je nuzno zlo,za ono nemamo uslove,esl je keva...(tek za njih nemas uslove,retko ko ima)izobarik nije kompresija....itd..

Cevasti otvor na kutijama nije kriv sto je nekom mala soba,ljuta zena,divlja deca,mala plata i sef drkadzija,

na kraju se slazemo da dobrog ima u svakom principu kao i ocajnog.

i ne slazemo se u svemu ostalom....i tom esl po meni fali svasta,generalno trazim da svi parametri zvuka budu vrlo dobri i odlicni....ne pase mi magicna sredina a kompromis gore ili dole,ne pase mi zemljottres bas a nema finoce,teksture,scene (kao kod beat-a).

Ti si ocigledno spreman na takav kompromis,sto je u redu.

Nije u redu podrugljiv ton prema necemu sto je objektivno bolje od toga ali nije tvoja "riba iz srednje skole".

 

 

Javi kumu da idemo u Zar Mance neki vikend pa ko ljudi da se poubijamo :order

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Toza said:

Ups, zaboravih...

Aktivan linn sistem, akurejt, trista u tri (ono, tri u jedan) a košta, pa košta...

Za nas sklone demenciji izgleda da nije dovoljno puta ponovio :lol:. Alchajmer je keva.

ma to on mora 5 puta dnevno sebi da ponovi,da ne zaboravi na sta se zakleo pre 30 godina.

uvek na liniji____________!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Secam se da ih je pazario tamo negde 2014., ali nisam pratio pricu.

Mislio sam da je pazario nove, a u oglasu pise da su iz 2011., pa se nisam ni trudio da povezem :)

 

Krenuo crv da radi posle par godina spavanja :), pa sam polako krenuo sa renoviranjem sistema i to od nazad - prvo subwoofer i AVR, ali gledam svasta nesto. Ponuda kod nas je ocajna...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Dobro vece

Dali neko moze da mi razjasni nesto oko konektora na focus 140.

Uvek sam koristio same zice ili bananice prilikom spajanja na dyno ali sad bih hteo da kupim malo bolje kablove, koji su prilicno debeli i sa fabrickim viljuskicama koje su masivne. I kako cu to da uglavim u ove plasticne wbt sa malenim otvorima. Da li ima neki sistem ili da dignem ruke od debelih   kablova sa masivnim viljuskicama.

Link to comment
Share on other sites

Nisam bas razumeo sta mislis da je problem sa viljuskama? Ima tu sasvim dovoljno prostora. Odvrnes, ubacis viljusku i zavrnes.

BTW, preferiram (dobre) bananice, pogotovo na strani pojacala jer viljuske moraju redovno da se proveravaju i dotezu - ne bih voleo da se otkace u sred slusanja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...