Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

Dosta muzike sam se naslusao s tim demon-om :) ,nije on los toliko , ima snage dosta ali kontrola mu je slaba strana . Naglasava mid bas pa otud i razlog vise za takvu vrstu bas-a . Kao sto rekose kolege prvo dobar stalak koji ce da utegne bas u nekoj mjeri i onda potraga za malo potentnijim pojacalom koje je bolje tonski izbalansirano od denona . Za strujni kabel predlazem za pocetak lapp sa rodijumskim konektorima koji ce takoodje za nijansu da utegnu bas i malo posvjetle sredinu . Za jos bolji efekat ukoliko budes u mogucnosti bi trebao da probas i posrebreni kaiser iec konektor na strani pojacala .

Link to comment
Share on other sites

 

Against 
Bass can be a touch heavy-handed if care isn’t taken with positioning and system-matching


Read more at http://www.whathifi.com/dynaudio/focus-110/review#ZdbfBdmDoW5dhJXv.99

 

Treba takođe i procitati specifikacije:  85db , 4ohm ...sto će reci solidan amp. 

Ali ni sa najboljim pojacalom na svetu se zvucnik na ormanu namenjen za slusanje na stalcima neće resiti boomi problema.

Link to comment
Share on other sites

Sokole, tico, samo pazi da ne budeš golub prevrtač. :)

Ne ide to tako. Ako si uzeo fokuse od 700€ za zajebavanciju, a potenciraš besparicu za amp, šta da ti kažem?

Ili se šegačiš sa nama, što je bolja varijanta, ili se sprdaš sa sobom, svojim živcima i novcima, malo bolja varijanta za nas, a gora za tebe.

Komponentama treba ugoditi što je moguće više. Naročito zvučnicima. Dok ih ne postaviš na odgovarajuće stalke, istražiš poziciju od zadnjeg i bočnih zidova, zakretanje prema slušaocu, izgubićeš pare, vrijeme, živce, izgubićeš volju za hifom, a da ne pričam o pogrešnim zaključcima vezanim za razna pojačala, kablove i naročito za fokuse. 

Shvatam da se najbolje uči na svojim greškama, ali mi smo tu da te manje boli i kraće traje agonija. Poslušaj savjete i skrati muke. ;)

Link to comment
Share on other sites

Eeee, sve zajebavanti na vorumu :).

A kako ti to misliš? Kupiš neku muziku, ubaciš u neki sanduk i ima da svira breee, tehnika je tu da ugodi meni. Ja sam to kupio, nije taj fokus kupio mene. 

Pa što onda tražite savjete?

Uživajte u takvoj tehnici.

A i ja lud što se javljam...B)

Link to comment
Share on other sites

On 3.4.2017. at 18:02, sondek said:

 

On 3.4.2017. at 18:02, sondek said:

 

 

Ali ni sa najboljim pojacalom na svetu se zvucnik na ormanu namenjen za slusanje na stalcima neće resiti boomi problema.

 

 

Kako kolega  Nenad Apple drzi malog kompresionog Harbeta na komodi i nema boomy ^_^

Ja bio kod coveka , on nema uslove  da postavi zvucnik na stalak . 

Link to comment
Share on other sites

lepo si rekao kompresiona kutija,pa se sokirate kako i sa komode radi.Stav'te to na stalke pa ćes tek onda da vidis sta je kompresija... pipnes ove male basrefleksase a on ko epilepsiju da ima,nije cudo da daju sunđere ko pojas za spasavanje... :lol:

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, sondek said:

lepo si rekao kompresiona kutija,pa se sokirate kako i sa komode radi.Stav'te to na stalke pa ćes tek onda da vidis sta je kompresija... pipnes ove male basrefleksase a on ko epilepsiju da ima,nije cudo da daju sunđere ko pojas za spasavanje..:lol:

:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

po 1001 put.wati su manje bitni,suco pa i sam si već pisao kako si iznenađen kako DY radi sa naimčićem od 50w.Bilo koji solidno napravljen tj.konstruisan amp radi bez problema.Problem je sto dosta proizvođača pravi ampove sa puno W i rahitičnim trafoom i napajanjem pa kad vidi zvučnik od 4 ohm i osetljivost od 85-86 db padnu u nesves'.Ali je nepotrebno stavljati u prvi plan W-ate.Jedan solidan amp je sve sto im treba.Imao sam priliku slusati male A52 sa najmanjim ampom od 30w i to puca od sreće,naravno ne odvrćes do daske,ali sve pokrenuto i fercera i na maloj snazi.Slično si i ti potvrdio Suco,mislim da je bio još i naim multipraktik.Nebitan je tu naim,ima sogurno jos proizvođača koliko hoćeš koji prave dobre ampove,onih sto ne ugrađuju trafo od 200va u pojacala od 150-200w,kakvim je ampovima sve problem.Uvek ostaje kao opcija i dobar diy projekt i domaći proizvođači sa povoljnijim cenama za nase trziste.

Sve u svemu sve lepo smisljeno da se maksimalizuje profit danasnje hifi industrije; basrefleksne kutije veće efikasnosti,lakse i jeftinije za napraviti i pokrenuti i losim pojacalima-zvuk osrednji, who cares, bas duva.

DY se tu neuklapa pa im treba solidan amp,a dok dobijes danas nešto novo tek solidno lipši magarče(financijski).Ne moze covek kriviti DY sto prave zvucnike kojima treba normalan amp.Trebali bi samo da naprave svoj amp kao ATC ili prosire sto vise broj aktivnih kutija kojima je dovoljan dobar streamer ili dac sa VC.Takvi sistemi imaju odličnu sansu da zvuče odlično i ne zavise od pojacala.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, sondek said:

lepo si rekao kompresiona kutija,pa se sokirate kako i sa komode radi.Stav'te to na stalke pa ćes tek onda da vidis sta je kompresija... pipnes ove male basrefleksase a on ko epilepsiju da ima,nije cudo da daju sunđere ko pojas za spasavanje... :lol:

 

1 sat ranije, sondek said:

po 1001 put.wati su manje bitni,suco pa i sam si već pisao kako si iznenađen kako DY radi sa naimčićem od 50w.Bilo koji solidno napravljen tj.konstruisan amp radi bez problema.Problem je sto dosta proizvođača pravi ampove sa puno W i rahitičnim trafoom i napajanjem pa kad vidi zvučnik od 4 ohm i osetljivost od 85-86 db padnu u nesves'.Ali je nepotrebno stavljati u prvi plan W-ate.Jedan solidan amp je sve sto im treba.Imao sam priliku slusati male A52 sa najmanjim ampom od 30w i to puca od sreće,naravno ne odvrćes do daske,ali sve pokrenuto i fercera i na maloj snazi.Slično si i ti potvrdio Suco,mislim da je bio još i naim multipraktik.Nebitan je tu naim,ima sogurno jos proizvođača koliko hoćeš koji prave dobre ampove,onih sto ne ugrađuju trafo od 200va u pojacala od 150-200w,kakvim je ampovima sve problem.Uvek ostaje kao opcija i dobar diy projekt i domaći proizvođači sa povoljnijim cenama za nase trziste.

Sve u svemu sve lepo smisljeno da se maksimalizuje profit danasnje hifi industrije; basrefleksne kutije veće efikasnosti,lakse i jeftinije za napraviti i pokrenuti i losim pojacalima-zvuk osrednji, who cares, bas duva.

DY se tu neuklapa pa im treba solidan amp,a dok dobijes danas nešto novo tek solidno lipši magarče(financijski).Ne moze covek kriviti DY sto prave zvucnike kojima treba normalan amp.Trebali bi samo da naprave svoj amp kao ATC ili prosire sto vise broj aktivnih kutija kojima je dovoljan dobar streamer ili dac sa VC.Takvi sistemi imaju odličnu sansu da zvuče odlično i ne zavise od pojacala.

Nije mi jasno koje to bas reflex kutije,s kojom elektronikom i gde ti slusas kad ovako o tome pises milioniti put.

Ili jos bolje pitanje koje to kompresione kutije uzimas za referencu kad kudis vented zvucnike.

 

Odvedi me gde ta "tvoja " koncepcija super radi,na 2-3 mesta,ja cu tebe na deset gde bas reflex radi odlicno.Sistemi ce biti od vrlo skromnih (1000-2000) cenovno do srednje skupih (5000-10000).

Ja vozim,placam ice i pice!

Imam jedan uslov,ako ti kompresioni sistemi u slicnom cenovnom rangu budu drasticno losiji (povescemo i drustvo radi objektivnosti) ovde na forumu gde god si napisao  da je kopresija,close to wall nesto najbolje na svetu a bas reflex bulja (i podsmevao se tom principu rada),citiras sebe i napises demanti i izvinjenje clanovima sto si ih iz neznanja obmanjivao.

Jos bolje stavis u svoj potpis :crno-na-belo

Ako bude obrnuto ja cu to isto uraditi,a prvenstveno cu se tebi izviniti sto nisam znao sta ti znas i sumnjao.

 

Posto mislim da ces izbeci ovaj challenge odgovori bar na prve dve recenice iz mog posta.

Cheers

Link to comment
Share on other sites

32 minuta ranije, patason said:

 

Nije mi jasno koje to bas reflex kutije,s kojom elektronikom i gde ti slusas kad ovako o tome pises milioniti put.

Ili jos bolje pitanje koje to kompresione kutije uzimas za referencu kad kudis vented zvucnike.

 

Odvedi me gde ta "tvoja " koncepcija super radi,na 2-3 mesta,ja cu tebe na deset gde bas reflex radi odlicno.Sistemi ce biti od vrlo skromnih (1000-2000) cenovno do srednje skupih (5000-10000).

Ja vozim,placam ice i pice!

Imam jedan uslov,ako ti kompresioni sistemi u slicnom cenovnom rangu budu drasticno losiji (povescemo i drustvo radi objektivnosti) ovde na forumu gde god si napisao  da je kopresija,close to wall nesto najbolje na svetu a bas reflex bulja (i podsmevao se tom principu rada),citiras sebe i napises demanti i izvinjenje clanovima sto si ih iz neznanja obmanjivao.

Jos bolje stavis u svoj potpis :crno-na-belo

Ako bude obrnuto ja cu to isto uraditi,a prvenstveno cu se tebi izviniti sto nisam znao sta ti znas i sumnjao.

 

Posto mislim da ces izbeci ovaj challenge odgovori bar na prve dve recenice iz mog posta.

Cheers

Ja ne bi smeo da se kladim na kompresione zvucnike , vidim sve ih je manje u ponudama . Bowers recimo nema nijedan kompresioni zvucnik u sadasnjoj ponudi , Dynaudio ima samo jedan jedini  Consequence . Itd..

Skupa bre klopa danas , a Bogme mozes dosta da pojedes , nije za saliti se i kladiti se :P

ps

Mozda misli na Linn Isobarik

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, suca77 said:

Ja ne bi smeo da se kladim na kompresione zvucnike , vidim sve ih je manje u ponudama . Bowers recimo nema nijedan kompresioni zvucnik u sadasnjoj ponudi , Dynaudio ima samo jedan jedini  Consequence . Itd..

Skupa bre klopa danas , a Bogme mozes dosta da pojedes , nije za saliti se i kladiti se :P

ps

Mozda misli na Linn Isobarik

JA placam klopu bez obzira na ishod.

Isobarik postujem kao i druge dobro implementirane principe (pa i kompresiju),ali ne velicam jednu bezuslovno a podsmevam se i rugam drugima.

Link to comment
Share on other sites

linn izobarik,linn sara,harbeth, kef,AR...kod Karana imaju neki opasni sifonjeri :D

Istina da polako nestaju kompresioni zvucnici.Komplikovanije ih je napraviti,veći su zahtevi prema ostatku sistema.Closse to wall nije idealan niti najbolji ,nikad to nisam tvrdio,već samo praktican jer ne oduzima prostor od dnevne sobe i generalno je cistiji i precizniji u basu,slabo osetljiv na smestaj,vrlo retko boomi i lako se tjuniraju prema sobi odmicanjem od zida.

sa basrefleksnim sam se sretao vise kod drugih,bilo je mnogo problema sa basem kod mnogih DY,Viena,Spendor,PmC,Rega...Na kraju su se nekako resavali ali iz dosta problema oko pozicioniranja i puno prostora oko njih,Sto kod mene nije moguće pa odatle closse to wall kao nuzno zlo,razmisljam da se toga resim ali tesko u sadasnjem stanu.Neke BR zvucnike prosto nisam mogao da prepoznam kad su presli u veći prostor.

Ima naravno i dobrih BR,Sonus faberi su mi se uglavnom svideli,Neat takođe...

Ja kompresiju slusam 30g,DY,Ar,linn izobarik(sara) naim i naravno da navika cini svoje...basreflex vrlo lako uocavam kao manu,a uspeh je kad neprimetim nista od toga.Bokijev zvucnik recimo radi vrlo čisto i kad je bas čist onda je i sve drugo bolje.

Idealni zvucnici za mene nisu ni kompresioni ni basrefleks već ESL

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...