Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

4 sati ranije, suca77 said:

Ja ih nisam slusao,  pa ne bih mogao biti od neke koristi za eventualnu preporuku. Moj glas uvek ide za neki provereni model iz stare Contour i Focus serije :) jer za te pare koliko kosta Emit 20 fabrika  mora se napraviti kompromis izmedju cene i kvaliteta da bi se uklopila u cenovni rang. 

Matematika je vrlo prosta stvar ^_^

Hvala Suco , pokušat cu prvo da ih poslušam u salonu u pg-u :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

On 28.10.2016. at 15:17, bokiooo7 said:

Evo i kod mene Fokusa 360 u 17 kvadrata, nema ni woofa a ni zvonjave. Radi kao lud sa ovom kombinacijom Teaca UD 503 i Passova.

 

Forum.jpg

Ej druze, vidim ludilo od hife se odvija u komsiluku, samo tako! Koliko si imao prostora od zida? Ovo je jedan od zvucnika koje sam slusao na sajmu pre dve godine kod Vox-a, u tu sobu sam se vracao cak tri puta, opcinio me zvuk totalno, naravno posto imam sobu slicne kvadrature nisam ni pomisljao o nabavci, mada sad kad ih vidim ovako lepo parkirane, mmmm...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozdrav Dragec, 

Sto se Fokusa tice nema se sta reci, odlicna kutija, dobro radi... Od zida su u ovom slucaju bile odmaknute oko 50 - 60 cm. Radile su dobro, nije bilo nikakvog woofa ili zvonjave, iako su zadnji bass refleks, dobrim delom to je radilo tako zbog solidne kontrole pojacala pa im ona nisu dala da sviraju same za sebe.

Ako se upustas u ovako nesto ( posto znam da ti je soba kao moja )  trebace ti mnogo struje i dosta izlaznih tranzistora po kanalu. Zabluda je da zadnji bass refleks brunda i pravi probleme po sobi, u 80 %  slucajeva pojacalo ne moze da iskontrolise kutiju pa se to desava.

Ima slucajeva kad dolazi do toga zbog konstrukcije kutije ali to je u manjem  broju. Kod mene je u zadnjh godunu dana prodefilovalo dosta kutija za zadnjim BR, i nijedna nije brundala, sto nije bio slucaj dok sam imao slabije pojacalo sa manje kontrole.

Lepo smo se izigrali tih dana dok je Fokus bio ovde, i naslusali dobrog zvuka... Ja sam na kraju ipak zavrsio sa drugom kutijom iz JBL serije, tako da je u mojoj sobi sad nesto trece.. :)

U svakom slucaju, za moj ukus, ako izuzmemo njihovu najvisu seriju, od Dynaudia fokus 360 mi se najvise svidja. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Izgleda da sam trebao bolje da proucim ovu temu pre kupovine . Uzeh fokus 110 nadajuci se da ce raditi u punom sjaju sa pojacalom od 100e  , kablovima sa buvljaka , i bez stalaka u regalu :)

Sto je najgore oseca se kako bi to moglo sjajno da zvuci , ali ako se ulozi jos dosta  kinte  koje naravno vise nema ... Problem je u boomy zvuku koji srecu kvari . Kada se pojaca pre svega . Sa nekim izvorom vise , sa nekim manje ili ni malo .

Sa druge strane prosto sam odusevljen cistocom , prefinjenim i "velikim" zvukom koji izlazi iz malisana .

Posto kao sto rekoh nema kinte za sve sto bi trebalo , pitanje glasi sa cime bih dobio najvise poboljsanja za najmanje ulozenog ?

Negde sam vec cuo da bi to mogao biti strujni kabal jer je to ono sto DY najvise trazi, ali moj Denon ni nema tu mogucnost pa bi morao i dzek da se ugradi ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, sokoll said:

Izgleda da sam trebao bolje da proucim ovu temu pre kupovine . Uzeh fokus 110 nadajuci se da ce raditi u punom sjaju sa pojacalom od 100e  , kablovima sa buvljaka , i bez stalaka u regalu :)

Sto je najgore oseca se kako bi to moglo sjajno da zvuci , ali ako se ulozi jos dosta  kinte  koje naravno vise nema ... Problem je u boomy zvuku koji srecu kvari . Kada se pojaca pre svega . Sa nekim izvorom vise , sa nekim manje ili ni malo .

Sa druge strane prosto sam odusevljen cistocom , prefinjenim i "velikim" zvukom koji izlazi iz malisana .

Posto kao sto rekoh nema kinte za sve sto bi trebalo , pitanje glasi sa cime bih dobio najvise poboljsanja za najmanje ulozenog ?

Negde sam vec cuo da bi to mogao biti strujni kabal jer je to ono sto DY najvise trazi, ali moj Denon ni nema tu mogucnost pa bi morao i dzek da se ugradi ...

 

 

Posedovao isti model zvucnicke mozes napraviti ali stalci obavezno pa se igraj pozicijom,strujni ako je fabricki ostavi ne bacaj pare vec skupljaj za strujno jace pojacalo! U zdravlju da te sluze...

Link to comment
Share on other sites

Denon 980r pojacalo, za cijih 2x90w/8 , torusni trafo i dual mono sam se nadao da ce biti dovoljni za pocetak . Mislim, i radi to lepo kada se kao sto rece kolega dzeger zapuse sundjerima (dy original :) ) ali u tom "modu" rade nekako .. kao i svaki dobar mali zvucnik . Sto ce reci po malo dosadno :) Kada se otvori dobije se stvarno mnogo , toliko da vam se vise ne stavljaju sundjeri , ali se dobije i bonus boomy i cesto zamuljan bas . Pomeranje od zida ne donosi bog zna kakva poboljsanja ...

Link to comment
Share on other sites

Sokole imas zvucnikod 700e a stavio si na njega pojacalo od 100e i 9.5 kg  . Mislim da to nije bas srecno resenje. Generalno boomy bas dolazi od  slabih pojacala i akusticki ne tretiranih prostora. Mozes i za malo para kupiti potentno pojacalo sa kojim ce ti malisani dosta bolje raditi neko vreme . Naprimer :

Tecnics su v 8 , trafo koji vuce iz mreze neverovatnih 1.000w , ima ga na kp , 190e

Onkyo 8870 , eno Zile iz Loznice ga prodaje , 180e

Yamaha a 1000 , kp, 140e Gazmend - Bujanovac

Onkyo 980r je dosta losije pojacalo od ova tri navedena. Ova tri sam se setio, ima jos toga zanimljivog  na kp za ne preterano puno para. Ovo sam ti naveo u skladu sa tvojin budzetom , nisam ti predlozio pojacala od 500 - 1000 e jer si naveo da si trenutno slab sa kintom, iako bi to realno pre islo , zbog cenovne klase tvojih zvucnika .

Koliko ti je m2 soba i kako  110 ke drzis pozicionirano u sobi. Moras ih bar 50 cm  odaljiti od zadnjeg i zakositi 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, sokoll said:

 Ipak , pre promene pojacala nosim malce prvo kod drugara da ih prikacim na HK990 . Bas me zanima kako ce ono cudo da ih pokrene ...

Покренуће их сигурно добро, опасан је то појачавач осим предње плоче која је од пластике, штета.

Расни дуал моно интегралац.

Ово је само један канал, комплет са трансформатором.

 

nxwggj.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tako je  ^_^ Pougraj se sa njima i vidi sta malci mogu. To igranje i ispitivanje  jedna je od najlepsih stvari u hi fi ju. Taj HK bi trebo da ih istrese iz gaca :D. Caskanje i druzenje uz tone komentara zalivenih nekim alkoholom su najbolji lek i terapija protiv savremenog i stresnog nacina  zivota

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, sokoll said:

To su vec konkretni saveti .  Ipak , pre promene pojacala nosim malce prvo kod drugara da ih prikacim na HK990 . Bas me zanima kako ce ono cudo da ih pokrene ...

 

Bolje donesi HK990 kod tebe pa probaj. Taj boomy zvuk sto ti smeta je 90 posto proizvod akustike tvoje sobe a ne pojacala. Kod drugara ce biti drugaciji bas jer prostorija sigurno nije ista kao tvoja i moze da te dovede u zabludu, kupis potentnije pojacalo, puknes lovu, a boomy ostao isti.

Link to comment
Share on other sites

Nije of posto je na fotkama verovatno bas taj HK od drugara :(
Nema sanse to kod mene na 4. sprat bez lifta ..
Inace vrlo moguce da je problem i u akustici stana ( cele zgrade) koja je kao zvono .
U tom slucaju ne gine zamena za dobre slusalice , hebiga .

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, sokoll said:

Izgleda da sam trebao bolje da proucim ovu temu pre kupovine . Uzeh fokus 110 nadajuci se da ce raditi u punom sjaju sa pojacalom od 100e  , kablovima sa buvljaka , i bez stalaka u regalu :)

Sto je najgore oseca se kako bi to moglo sjajno da zvuci , ali ako se ulozi jos dosta  kinte  koje naravno vise nema ... Problem je u boomy zvuku koji srecu kvari . Kada se pojaca pre svega . Sa nekim izvorom vise , sa nekim manje ili ni malo .

Sa druge strane prosto sam odusevljen cistocom , prefinjenim i "velikim" zvukom koji izlazi iz malisana .

Posto kao sto rekoh nema kinte za sve sto bi trebalo , pitanje glasi sa cime bih dobio najvise poboljsanja za najmanje ulozenog ?

Negde sam vec cuo da bi to mogao biti strujni kabal jer je to ono sto DY najvise trazi, ali moj Denon ni nema tu mogucnost pa bi morao i dzek da se ugradi ...

 

 

Kad riješiš stalke, možda ih i denon "poćera"...

Link to comment
Share on other sites

Skini to sa ormana i probaj zvucnike staviti na stalke.Probas valjda prvo ono gde je najveća verovatnoća problemu,a to je svakako polozaj,prostorija i naravno rezonovanje ormana.Oduvek me je nervirao naziv bookshelf za male zvučnike,to teba da se zove i zove se standmount speaker.Samo bez veze zbunjuju ljude,a posle kad stave na stalak zvučnike dozive preobrazaj.Narocito u delu koji je tebi problematičan.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...