Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

nedonosce serija linn uredjaja skupo prodavana zahvaljujuci slavi uredjaja vise klase Tipa linn klout ili lk280.Imao sam priliku u okviru istog ostatka cuti lk100 na mestu mog starog naim ampa sa boljim preampom i to je dosta losije sviralo uz  linn Kan.Ako si hteo nesto od te serije trebao si negde naci babarogu od ampa kao sto je lk280 sa 2x650va trafoima na 70w snage.ovako vozao si ficka sa znakom Ferarija...Istine radi podatak o ceni je netacan,ceo linn komplet je kostao daleko manje od navedenog-oko 2500 preracunato u eure zajedno sa zvucnicima 

Link to comment
Share on other sites

E pa ovako, istine radi, zvao sam da proverim, moj "Gorenje" komplet kostao je ovako: Wakonda RIAA 1400€, 2xLk85 1400€, Katan 1200€, aktivne skretnice 500€, signalni kablovi 400€, kablovi za zvucnike 140€, plus neki gramofon i tako...

Izvor podataka Hifh Fidelity Stokholm, generalni zastupnik, tel. +46 8 6676706

Link to comment
Share on other sites

Prevideo sam da se radi o dva snagasa i da u cenu sistema ulaze i aktivne kartice koje nisi naveo,pa delom odatle razlika-sorry,a delom od verovatno vecih cena u skandinaviji-bogato trziste pa takve i cene,mozda se malo i stiti svoje trziste i proizvodi.Inece su to radili pocetkom 90-tih pa posle odustali(naim je na pr. bio duplo skuplji od UK).Ja sam  i konsultovao nemacki cenovnik koji imam,cena za Katan je bila ista koju si naveo ali u dm i bila je potpuno ujednacena sa UK cenom.Sto se klase uredjaja tice  najjeftiniji snagas bio lk100,a tek su posle izbacili i taj jos manji entry level lk85 i to su sve u svemu 300% jeftiniji snagasi od onih koje sam pomenuo da vredi imati iz te serije sa vrlo ozbiljno resenom konstrukcijom i narocito najvaznijim delom- napajanjem.Kolega sa foruma ima Kairn preamp sa lk280 uz Kaber zvucnike i to su vec vrlo ozbiljne sprave koje vredi cuvati i reparirati jer su to danas "ultra jeftine" varijante napram danasnjih cena za tu klasu uredjaja.

 

Izvinjavam se na off-u DY ekipi.Btw.jedva cekam kako sucine nove igracke pune onoliku sobu koja je pravi audiofilski izazov.

Link to comment
Share on other sites

Hvala kolega.
Ako se pitanje odnosi na mene moje kutije su Xeo 3, a ako se pitanje odnosi na Petar111 najbolje ce on odgovoriti ali mislim da se u nekoj od poruka pominje da je upravo Audience 42 model u pitanju sa njegovih slika.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pravo mesto za ovakva pitanja  ;-)

 

Realna cena za Audience 72 u ovom trenutku kao polovne  ali da su u mint stanju iznosi maksimalno 700e

 

72 - ka je dobar i pogodjen Dy zvucnik, voli vece sobe kao i svaki podno stojeci zvucnik minimum 15 - 20 m2  pa +

 

Trazi strujno potentna pojacala   kao i svaki Dy ali hoce odlicno da zasvira i sa dobrih 50 - 100 wati  tipa Naim , Linn, EC , Primare, Hegel, Exposure, Sugden, Syrus audio , Moon, Densen, Audio Lab, Musical Fidelity , itd..,  :wave2

ÄŒitam malo opservacije  pa bi samo dodao da Dynyudio audience  62  savrÅ¡eno radi  s  denon pma1500ae    već godinama  kod mene 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozz za sve :) zadovoljne korisnike Dynaudio zvucnika na celu sa mnom.

Cini mi se koliko sam obavesten , a jesam da nam se kolega Mostly Harmless ponovio sa novim zvucnicima u sistemu, i to ni manje ni vise nego sa odlicnim i uspesnim modelom Contour s 3.4

Cekamo da napise malo opsirnije njegove utiske kako se uklopio u sistem, sa njegovim Naim - om od samo 60w

Link to comment
Share on other sites

Hvala Suco, samo nije u pitanju clan Mostly Harmless vec hamell :-)

 

Posle duzeg cekanja stigao je S3.4 i radi u kombinaciji sa Naim Nait XS u sobi od 20m2. Glavni izvor je CD Naim 5i.

 

Imao sam par nedoumica kako ce raditi sa relativno slabim pojacalom. Iako su predhodne kutije (Proac) bile osetljivije, S3.4 je neznatno zahtevniji za pokretanje i na malim pojacanjima sasvim se lepo cuje (cak sta vise). Naim ih izuzetno lepo kontrolise i za moju kvadraturu snage je vise nego dovoljno.

Druga stvar je bilo pozicioniranje u sobi. Na moju srecu nisu problematicne ni malo. Za razliku od iskustva iz predhodnog posta, meni kutije stoje tik uz zid, na nekih 20cm udaljene, dok je desna kutija jos i u cosku. Za neko normalno slusanje nisam primetio nikakv boomy efekat. Verovatno bi radile leprsavije da se odmaknu, ali za tako nesto se nema prostora.

Sto se tice zvuka, generalna ocena koja je vec izneta za pomenute kutije stoji i u mom slucaju. Precizan, dubok i neutralan bas, srednji vazdusasti i lepo uklopljeni u celu sliku, visoki relaksirajuci. Cela kutija svira malo tamnije, sto meni i vise odgovara. Mozda bi se moglo malo poigrati kablovima ili nekim drugim tvikovima u sistemu, ali otom potom.

 

Tek sam poceo da ih slusam, ali mislim da mogu reci da su kutije za svaku preporuku.

I hvala Suci na nesebicnim savetima.

Link to comment
Share on other sites

Jooj izvinte kolega - pobrkaaao sam Loncice " , jbga izgleda da me stigle godine - nece se vise ponoviti ¿↑↓♣ :-D

Koristim priliku i da ovde pozdravim Novo Sadjane kolegu Vin Dizela i njegovog drugara ( mozda je i on kolega ) koji je bio sa njim pre neko vece u Bgd u na druzenju kod kolege Bokioo7 . Inace obojica ponosni vlasnici Jbl - a L 90 samo sto ne Dizelov dodatno upgrade - ovan na skretnicama kod Kod Nenada Napjela

Vin Dizel je ispao MOMCINA kakvog retko gde ima i doneo Saletu ( takodje vlasniku L 90 ) da cuje preradjene L 90 i da pogleda kako je odradjena skretnica. Dizelive Jbl - ke znacajno bolje sviraju od fabrickih .

Najzanimljivije je to sto su se medj teskasina sa veikim membranama od 30 cm i 30 kg na sudaru jbl titana pojavile i moji malecki Dynaudio Contour 1.3 koje Sale slusa vec par dana i tonalno steluje uvce. Bilo je vrlo zanimljivo a dozivljeno iskustvo i druzenje neponovljivo

ps

Ne bi voleo :o da sam u kozi kolege Zeratula koji je izgleda zavrnuo Dizela za onaj jedan komad L 90

Link to comment
Share on other sites

Suco u pravu si, moram se i ja jos jednom zahvaliti Vin Dizelu i njegovom prijatelju sto su mi donijeli kutije da ih cujem, i moram reci da zvuce dosta bolje od JBL l 90 sa originalnom skretnicom... Bilo je jedno lijepo druzenje i uskoro ce se ponoviti. 

 

Sto se Dynaudio Contura 1.3 tice to je prica za sebe, kada se nagradi adekvatnom amplifikacijom tesko ko moze da vjeruje da iz tako male kutije izlazi tako ozbiljan zvuk, sto su kolege iz Novog Sada imale priliku da cuju.  Radi ta mala kutija solidno i sa prosjecnim pojacalima, ali kada mu zakacite kvalitet onda tek pokaze sta moze. 

Ja bih licno mozda isao na Contur 3.0 kada bi mi se ukazala prilika da ga kupim i poslusam u mojoj sobi, to je trosistemac koji bi sigurno zadovoljio moje potrebe na duze vrijeme... :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Извињавам Ñе фановима на упаду у тему..

Ðа трагу ове фирме, Ñамо малко боље, препорука за поÑлушати..

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/26217-zvu%C4%8Dnici-br6-sa-morel-elite-zv-jedinicama/#entry504348

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...