Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

Prelistavao sam temu, pisali ste o raznim kombinacijama, ali nisam video da ste spomenuli pocetnu Excite seriju, X34 model, konkretno me interesuje. Da li je neko slusao ove zvucnike?

Nisam slusao konkretno X34, ali sam slusao X32 ( electrocompaniet CD + integralac) i novi X38 ( electrocompaniet CD + moon integralac ). Oba su zvucala izvanredno, tako da mislim da X34 verovatno zvuci isto tako.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ljudi, posle visegodiÅ¡njeg slusanja linn classik, Dynaudio je dobio novo drustvo koje je trenutno na testiranju. ReÄ je o lampaskom pojacalu Vincent tac34. Prvi utisci nisu bili tako fascinantni ali svakim satom je zvucalo sve bolje, sad mogu slobodno reci da je jako dobro i prirodno. Vincent je potpuno nov pa ce trebati sigurno jos malo vremena da se fino usvira. Zvucnici su audience 42 koje on bez ikakve muke gura.post-29615-1415639624,33_thumb.jpg

Postavicu ujutru malo lepse slike

Link to comment
Share on other sites

Jel ima  jos neko iskuskustvo Vincent sa Dynaudio. ili sa bilo kojim drugim lampama

 

Ja sam pre neki dan kod Nenada cuo ovu kombinaciju i meni je jako licila na zvuk VTL sa Dy na hi - fo Show u Vox sobi.

 

-  Minus : Nedostatak snage i kontrole , zv... slika  -  razmuljana ,  razvodnjena , neprecizna , previse softy, blagi kolor na instrumentima

 

+ Plus :  Prostor, detaljnost, mekoca

Link to comment
Share on other sites

Jel ima  jos neko iskuskustvo Vincent sa Dynaudio. ili sa bilo kojim drugim lampama

 

Ja sam pre neki dan kod Nenada cuo ovu kombinaciju i meni je jako licila na zvuk VTL sa Dy na hi - fo Show u Vox sobi.

 

-  Minus : Nedostatak snage i kontrole , zv... slika  -  razmuljana ,  razvodnjena , neprecizna , previse softy, blagi kolor na instrumentima

 

+ Plus :  Prostor, detaljnost, mekoca

 

Potrebno pojasnjenje :

 

Kako moze biti prostora i detaljnosti ( mekoca je ok ) ako je zvucna slika razmuljana, razvodnjena, neprecizna, previse softy i postoji koloracija instrumenata ( pretpostavljam neprirodna, jer inace instrumenti imaju svoju prirodnu boju i to je jedan od najvaznijih zadataka za svaki audio sistem, da istakne bas tu boju ).

 

 

Resenje za sve probleme je u hibridnom konceptu - lampa u preampu / tranzistor u izlazu. Neka svako radi ono sto najbolje zna :smile:

Link to comment
Share on other sites

Instrument u prirodi uz toplinu imaju svoju reskost i drcnost i to treba i mora da se cuje a ako je zv... slika zamuljana i razvodnjena to se jednim delom gubi. Prostor i detaljnost nemaju nikakve veze sa tim.

Nepreciznost se odnosi na ivice instrumenata koji nisu dovoljno oiviceni i spakovani u prirodan pocetak i kraj

Link to comment
Share on other sites

Pa ko sto rece DejanM a slazem se i ja u obzir treba uzeti samo aktivni kondicioner jer ima mogucnost da pegla napon , pravi novu ociscenu struju( opcija clean wave ) , usput stiti od prenapona sve potrosace ukljucene u njega . Prakticno on nista ne filtrira sto i jeste poenta , on je mocniji i konfigurise novu mrezu za nase uredjaje

Treba pogledati sta ima na trzistu , kako domacem tako i stranom ali polovan i po dobroj ceni PS Audio PPP je najpovoljni izbor. Ovi novi su vec preskupi. Otvori se za Hidru to je vrh :)

Strujni filteri jesu jeftiniji ali

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zvucnici su veoma slicni za pogon , Focus 160 je malkice prepeglana varijanta  F 140  i za koji milimetar je i malkice bolji . Otpr... ista prica kao i Focus 360 vs 380. Jako je to slicno,  samo ne znam gde u mdjvrm.. nestade 3 kilograma  na stetu f 380 

 

140 ima dublji bas i moze i u malo vece sobe bez problema. Jimi imas potpuno vrhunski zvucnik za smesne pare

Link to comment
Share on other sites

Боље да контактира МилошаВ да поÑлуша Ð…1.4, које овај продаје, код Ñебе него да набавља Ð¤Ð¾ÐºÑƒÑ 160.

Link to comment
Share on other sites

Боље да контактира МилошаВ да поÑлуша Ð…1.4, које овај продаје, код Ñебе него да набавља Ð¤Ð¾ÐºÑƒÑ 160.

Moze, ali nek odmah spremi pare za kvalitetan pre/power kombo ili neki mnogo kvalitetan integralac. Jedino tako ce S1.4 svirati kako valja. Bio u tom filmu...

@Jiimmy

Sto rece Suca ne pipaj nista, domogao si se odlicnog zvucnika po odlicnoj ceni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...