Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

Nego  Vlado reci ti nama kako sviraju ti  s3,4 kod coveka 

 

Свирају одлично! Жица је реална, Ð³Ð»Ð°Ñ Ñтваран, динамика, проÑтор по дубини, виÑини, детаљи... Ñве је Ñтварно изванредно. Један од бољих ÑиÑтема које Ñам чуо.

Да не буде Ñве Ñавршено, хех.... имам утиÑак да би Ð±Ð°Ñ Ñ‚Ñ€ÐµÐ±Ð°Ð¾ бити мекши за нијанÑу или да Ñе макар мало кутије приближе задњем зиду. Ð‘Ð°Ñ Ñ˜Ðµ одличан али некако иÑувише кратак по мени.

Link to comment
Share on other sites

Dy... nema pufnast i mekan bas vec onakav kakav i treba da bude , brz , kratak, odsecan, definisan , cvrst , dubok  . Sve se to da ispeglati igranjem oko pozicioniranja i dampiranjem prostora a za ovo sto rece Surovi  ne znam jer nisam slusao sistem  i ako se stvari ne poprave sa ovim sto sam napisao onda je u pravu 

 

Sa s 3.4 je po default - u  zvukom zagazio u podrucje hi - end - a sto podrazumeva dobru elektroniku i dobro okruzenje ( kablovi , izvor , itd.. ) Ne znam sta je ostatak sistema pa ne bih da lupetam 

Link to comment
Share on other sites

Ðе знам која је цена ECl 4 појачала и како Ñе котира према Ð…3.4 али Ñа Ð…1.4 имао Ñам утиÑак да појачало једноÑтавно тражи боље кутије за Ñебе и да Ñе Ñада то иÑправило.

Link to comment
Share on other sites

Ðе знам која је цена ECl 4 појачала и како Ñе котира према Ð…3.4 али Ñа Ð…1.4 имао Ñам утиÑак да појачало једноÑтавно тражи боље кутије за Ñебе и да Ñе Ñада то иÑправило.

 

Eto pa to je i dobio s 3.4  ( 88db ) je  zaista boljha kutija od s 1.4  ( 85 db )  a i laksa je za uparivanje sa pojacalom zbog bolje efikasnosti . Stara je prica da mlecke kutije traze vise snage od vecih samo sto oni koji su ogranicenog prostora za slusanje muzike  i nemaju bas mnogo izbora . Ne ide velika kutija u malu sobu i obrnuto. Zato su sobe od 25 - 40 m2 idealne - moze i jedno i drugo

Link to comment
Share on other sites

Nije se moglo vise izdrzati, padaju poslednji stubovi odbrane :

 

"GoerTek Inc. acquires the majority shares of Dynaudio. 

GoerTek Inc. a leading Hi-Tech consumer electronics company based in Weifang, China, has acquired the majority shares of Dynaudio. Wilfried Ehrenholz, the founder of Dynaudio, will remain as a minority shareholder and continue to participate in Dynaudio´s product and marketing strategy. 

Dynaudio is a significant player in the international speaker market and over the past 35 years Dynaudio has built a position as the leading high-end brand. Over the years, Dynaudio has been capable of applying its strong competencies within sound to the car industry and leading sound studios all over the world. With the investment of GoerTek Inc. , Dynaudio will be able to accelerate its product development, innovation and growthstrategy and further strengthen its position in the premium audio/speaker market. 

Dynaudio´s founder Wilfried Ehrenholz is proud of having secured his life’s work. 

â€GoerTek is the ideal partner to guide Dynaudio into a prospering future. Its founder, Bryan Jiang, is an ambitious entrepreneur like myself and has an excellent understanding of Dynaudio´s potential and our position as a premium brand. By combining Dynaudio´s and GoerTek’s know-how, we will be able to develop some very exciting products for our customers in the future. Within the recent years, Dynaudio has launched some very ambitious products –this spring we launched the second generation of the world’s first true wireless high-end loudspeaker, Xeo, and just now, Dynaudio is launching Focus XD, the most powerful and precise speaker ever made, which is based completely on a digital platform. I’m convinced that Dynaudio is heading for a very exciting future.†

CEO Lars Prisak is very pleased with the new opportunities and believes that Dynaudio´s competence center in Skanderborg will be further strengthened. 

â€This is a unique opportunity for Dynaudio. We have developed and produced the world’s best speakers for many years and based on our strong DNA and culture I look forward to developing and launching Dynaudio version 2.0 – we are already well on our way in the launching of new technological platforms, and with our new owners we will get brand new opportunities and the ambition is clear: Dynaudio will develop and deliver the world’s best sound systems for sound studios, homes and cars.†

At GoerTek Inc. the excitement is also great. Bryan Jiang, the Chairman and founder of GoerTek states: 

“I have a lot of respect for the competencies within Dynaudio and it is important to us to maintain and continue to develop the competencies. With GoerTek's strengths in electronic hardware and software design in the smart audio area to be combined with Dynaudio's leading speaker technology and premium brand in HiFi audio market, we are able to bring customers lots of exciting innovations in the near future. I look forward to accelerating the growth along with the team at Dynaudio."

 

Link: http://www.monoandstereo.com/2014/10/dyaudio-majority-shares-bought-by.html

Link to comment
Share on other sites

LoÅ¡e vesti o prodaji fabrike i brenda kinezima. Videćemo Å¡ta će budućnost da donese.

 

Trudiću se da previse ne komentariÅ¡em zvuk svog sistema - teÅ¡ko je izbeći subjektivnost, svako voli svoje i ono na Å¡ta je navikao.

Slažem se sa Å ucinim miÅ¡ljenjem o bas tonovima iz Dynaudia. To je upravo ono Å¡to se meni sviÄ‘a kod njih u niskim tonovima i kakvo iskustvo imam - bas nije mek (po meni i ne treba da bude), brz je, nije prenaglaÅ¡en, ide duboko i glasno onoliko koliko je snimljen (subjektivna procena) - nema presviravanja, lak je za praćenje - i tonski i dinamiÄki. SliÄan utisak sam imao sluÅ¡ajući C2 sa EC Nemo monoblokovima - naravno, ne Å¾elim da poredim moj sistem sa pomenutim.

 

Meni se sviÄ‘a kombinacija Electrocompaniet/Dynaudio zbog tonske uravnoteženosti i naÄina na koji EC prikazuje zvuÄnu sliku zajedno sa Dy. EC je lepo opisao Filip pomenuvÅ¡i somotske rukavice. Meni Dynaudio može da zvuÄi previÅ¡e svetlo, sa previÅ¡e isturenom zvuÄnom slikom (za moj ukus) sa nekim pojaÄalima, npr.Primare I30 sa S1.4. Kao neke od mana ECI 4 bih naveo: nije Å¡ampion brzine i transparentnosti.

Link to comment
Share on other sites

Sad mi je jasno zasto je mnogo zutih bilo na dinovom standu u mikenu.....

i prodavase njihov cd za simbolicnih 5 juan-a izvinte eura

 

 

 

eh...

This is a unique opportunity for Dynaudio. We have developed and produced the world’s best speakers for many years 

Link to comment
Share on other sites

I kad su francuzi izvrÅ¡ili invaziju na ostrvo ,upali u naim i izsilovali Å¡ta se stiglo,stare UK hardcore fanove,i sav engleski ponos,kraljicino ordenje.Neki su odkomentarisali prodane duÅ¡e i te priÄe ... mnogi su prsli od muke.Jedan je zavapio na Pfm "For goods name they are french".Ni meni nije prijalo...Ali firma je preživela ,valjda nećemo da vidimo neke DY sa svetlecim plavim diodama i nekom pandom umesto Knudsena.Ipak je to biznis pre svega,firma će ovako lakÅ¡e opstati u ovakvom svetu , uostalom kinezi i drugi istoÄnjaci i jesu najveći kupci skuplje hife.

Link to comment
Share on other sites

Treba stati mirno i pozdraviti se casno..

Хеј Словени, јоште живи
Дух наших дедова
Док за народ Ñрце бије
Њихових Ñинова

Живи, живи дух ÑловенÑки
Живеће веков'ма
Залуд прети понор пакла,
Залуд ватра грома........

 

Ko ima original Din neka cuva za mustru trebace za 10-15 godina kad krenu kineski kitovi na allimundu...

Bedak  :cry:  :plakanje

Link to comment
Share on other sites

Suco, oce li sada cena polovnih din-a da skoci.

Sad kad dodje sestougaona aluminijumska pobakrena zica na splulnom od 75mm ima sve da seva.... 

onako naglas sledeci je scan-speak....

 

Ne znam sta bih rekao na ovaj poslovan potez Danaca. ALI  da ce cena ostati zakucana  a mozda i skociti za  za ono sto je do sad radjeno u Skandenborgu mislim da hoce. .. Da li vlasnistvo nad Dy preuzimaju Kinezi kupujuci celu fabriku  ili DANCI  sele proizvodnju u Kinu . Sta je u pitanju. Ako je kao sto pise u pitanju kupovina vecinskog paketa akcija od strane Kineske kompanije to znaci da Danci ostaju u igri jednim delom za koji neznamo koliki je . Mislim da je i Bovers uradio nesto tako slicno ili se varam 

 

ps

 

Sad ce tek navala na Dy po svim svetskim i domacim sajtovima za prodaju hi - fi - ja. Ja cu meni za stek da uzmen jedne Contour 1.3 

Link to comment
Share on other sites

Da, ne mora da bude nista lose ... Kinezi vec poseduju firme kao sto su Audiolab, Quad, .... mislim da je tu jos nekoliko tradicionalnih engleskih firmi u njihovom vlasnistvu. Tako da ovo nije nista posebno novo. Videcemo ...

 

Trenutno Dynaudio drma trzistem sa svojim Wireless zvucnicima Xeo serije. Sada se pojavila jos skuplja XD serija. Ja sam slusao Xeo (oba modela) i zbilja bio odusevljen kako to svira za te novce.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...