Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

I jos jedno pitanje, pitacu ovde jer je Dynaudio Audience 52 u pitanju, kako mogu da odredim neku relativnu granicu maksimuma odredjenih zvucnika? Kad zvucnici postaju prepreka u napredku zvuka? 

 

p.s. Dilema je da li da idem u pravcu DAC-a umesto trenutnog Asusa STX ili da sve to ostane a da se predje na Focus seriju. 

 

:cheers  :cheers

Link to comment
Share on other sites

Kupiti polovan uredjaj bez probe jos nekako mogu da razumem,mada tesko .Ako ispadne da se ne uklapa nazad u oglase i prodas ga bez stete po istoj ceni ako ga nisi preplatio.Nov,cim izadje iz radnje u slucaju da ti se ne svidi-izgubio si dosta para.Skupo skolovanje u najavi.

Link to comment
Share on other sites

Kako neces da rizikujes,a kupujes uredjaj bez probe u svom sistemu,pritom izgleda mi po najavi da i nisu male pare.Ako je vlasnik radnje vec neposlovan jer ne rizikuje nista ako mu ostavis depozit. Probaj barem od nekog sa foruma da cujes DAC ako ga ima.

edit.pretece me prophet

Link to comment
Share on other sites

Dok nam Jimmy ne kaze sta je njegov "pik", cisto neobavezno, ali itekako vredno pomena...

 

TC Electronic BMC-2

 

Ja sam ga vec ranije pominjao, u medjuvremenu je bilo dosta slusnih testova, poredjenja, i utisci su vise nego iznenadjujuci  ;)

 

Da ne pominjem da upravo ovaj model Dynaudio preporucuje kao bazni DAC/Monitor Controller uz svoju Pro seriju studijskih (aktivnih) monitora. Nadam se da ti je to dovoljno dobar pokazatelj...

 

Cena (kod zvanicnog zastupnika) cca.250 EUR

 

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Koliko primecujem, on je samo 44.1 i 48khz i onda upsampluje ova 2 na x2..ne znam koliki je ovo realan slusni drawback, ali na papiru svakako jeste..

 

@Jimmy, mislim da imas na oglasima i PS audio 3 dac, kazu da je dobar, pa isprobaj i njega (600e je, ali mislim da mozes da se iscenkas na ~500e)..

Link to comment
Share on other sites

Dok nam Jimmy ne kaze sta je njegov "pik", cisto neobavezno, ali itekako vredno pomena...

 

TC Electronic BMC-2

 

Ja sam ga vec ranije pominjao, u medjuvremenu je bilo dosta slusnih testova, poredjenja, i utisci su vise nego iznenadjujuci  ;)

 

Da ne pominjem da upravo ovaj model Dynaudio preporucuje kao bazni DAC/Monitor Controller uz svoju Pro seriju studijskih (aktivnih) monitora. Nadam se da ti je to dovoljno dobar pokazatelj...

 

Cena (kod zvanicnog zastupnika) cca.250 EUR

 

Pozz

 

Da li taj dac moze i na racunar da se zakaci ili je samo za aktivne kutije

 

Sto se tce Jimmy - ja mislim da mu je najveci upgrede kad bi uzeo one Focuse 140  u  palisander boji sa oglasa na kp

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Evo posle nekog vremena  slusanja Focusa 360 da ovde u klubu  kazem da sam prezadovoljan kupovinom pomenutog modela Dynaudio zvucnika. Nisam hteo nista ozbiljnije da napisem dok nisam pazljivo odslusao bar jedno mesec dana Focus 360 i sad mogu slobodno da kzem da je cela Focus serija potpuni pogodak kod Dynaudija pogotovo sta se dobija u kontekstu ulozeno - dobijeno

 

Focus 360 zaista obiluje detaljima, micro dinamikom, cvrstinom , ogromnom pozornicom,  autoritetom velike kutije  , dubinom i  sirinom zvucne slike koju je predhodni 3.3 imao ali u manjem obimu. Novi Focus je zaista lep  napredak u odnosu na stare Contoure . Tek sad posle detaljnog osluskivanja mogu da se slozim sa nekim recenzijama za koje sam citao o Focusu 360 a koje vsam ipak imao dozu rezerve pre nego sto ih i sam cujem. Napr...

 

SEPT 20 Dynaudio Focus 360 zvucnici  

Energija, dubina, detalji su osobine novog Focus 360 zvucnika koji na najbolji nacin ozivljava potpunu zvucnu sliku i predstavlja krunu u nizu Focus modela. Ovaj zvucnik ce Vam omoguciti da cujete najfinije nijanse vokalne reprodukcije ali i punu dinamiku simfonijskog orkestra bas kao kod muzike "in vivo".

Impresivna energija i dinamika je ostvarena zahvaljujuci posebno razvijenim MSP basovima od 20 cm koji su dizajnirani i rade u paru cime je moguca reprodukcija najdubljih tonova sve do 31 Hz. Ogromni dvostruki magneti na bas drajverima pomazu da cak i najnizi tonovi budu reprodukovani izuzetno precizno i tacno uz maksimalnu kontrolu i definiciju.

Srednji spektar je poveren posebno razvijenom MSP srednjetonskom drajveru precnika 15cm sa dvostrukim magnetima i specijalnom aluminijumskom zavojnicom precnika 38 mm. Da bi se dobila bolja i stabilnija reprodukcija srednjeg spektra bez koloracija, srednjetonci su postavljeni u zasebnu komoru cime su potpuno izolovani od uticaja dva snazna basa.

Pravi biser u konstrukciji Focusa 360 predstavlja legendarni ESOTAR 2 visokotonac koji neprikosnoveno stoji u vrhu svetske ponude visokotonaca. Dvostruki i snazni neodmijumski magneti, specijalno obradjena svilena kalota, potpuno akusticki dampirana konstrukcija omogucava eliminisanje svih nepozeljnih vibracija sto kao rezultat pruza neverovatno linearan, detaljan i prirodan ton. Ne treba zaboraviti da se ovaj visokotonac nalazi jos samo u Dynaudijevoj vrhunskoj seriji Confidence sto govori dosta o pretenzijama i kvalitetu Focusa 360.

Kada se na sve to doda i rucno radjena skretnica (6 db/oktavi) i pazljivo birane high-grade komponete za nju logican je i vrhunski rezultat ovog rada, prava high-end kutija FOCUS 360.

Ovaj elegantni podno stojeci zvucnik je uradjen u prelepom prirodnom furniru ciji kabinet je dodatno ucvrscen i ojacan kako bi se eliminisale sve nezeljene vibracije cak i pri veoma glasnoj reprodukciji. Po svom izgledu i kvalitetu zvuka moze se reci da Focus 360 duboku ulazi u grupu zvucnika iz vise i skuplje kategorije pa je potpuno jasno da ce i ovaj model beskompromisnog dizajna iz serije FOCUS biti pravi praznik za usi i oci

- See more at: http://www.namestaj.rs/index.php?view=magazine_detail&type=hi-fi&id=2420#sthash.uWfqvBTA.dpuf

 

http://vox-audio.com/dynaudio_focus

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...