Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

ok onda je reseno... kupac od pre mesec i kusur dana jeste prodavac.

Ne zelim da spinujem ali meni objasnjenje o razlozima prodaje zvuci malo nejasno, vise kao mazanje ociju. "Sve sto sam rekao stoji, zvucnici su vrh, nevidjeni, fenomenalni i jedinstveni ali imam jos dva para drugih (losijih?) pa zato ove prodajem." :) Pa valjda se u ovom nasem sportu losiji prodaju a bolji zadrzavaju?

Izgleda da je bilo bolje da se obrazlozenje nije ni davalo ovako pocinjem da mislim da je u stvari u pitanju reklama smisljena zbog (pre)prodaje. Zvucnici su nabavljeni po nizoj ceni pa se sad prodaju po visoj. Mislim to je u redu, niko nije imun na zaradjivanje para ali malo mi smeta kad neko krije da zaradjuje. Pitam se zasto?

Mada, kako god, srecna prodaja! :)

 

A ko je rekao da sam ja zvucnike kupio pre mesec i po dana??? Kod mene su vec 8 meseci a pre mesec i po dana sam se javio na ovoj temi, opet samo zbog Suce i nekog naseg medjusobnog iskustava.

Drugo, jel ti stvarno mislis, da zvucnicima poput S25 treba reklama??? :D  Aha, dakle ja sam pre mesec i po dana smislio plan kako cu prvo da ovde nahvalim zvucnike, za koje niko nikada nije cuo i ni rec nije napisana na netu o njima, i onda kada interesovanje poraste do tacke kljucanja, onda ih stavljam na KP, i prodajem ih po tri puta vecoj ceni!!! :) Kao sto sam rekao vec, a vazi i za ostale koji podrzavaju "teoriju zavere"  get a life. ;)

Link to comment
Share on other sites

@ Suca. Iz mog iskustva C1 je precenjen zvucnik i za slican novac ili minimalno vise(bar ovde kod mene u NL), moze da se kupi drasticno bolji Dynaudio zvucnik Compound 4 koji je iz jace serije i na izobarik principu. Jos uvek zalim sto sam ga prodao jer je sad cena cela Consequnce serije od kada su poceli sa novim driverima otisla vrtoglavo.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

...Šifra "Krš za krš" ! :D .....(rek'o sam da neću al' nisam mogao da izdržim)

 

Nemas pametnija posla  pa moras da se pokakis  i to ovde bez ikakvog razloga  -  jbga nisi izdrzao  ali  zato sledeci put kupi pelene pa kaki u njih ili idi  svoj wc u kuci ,   ne moras ovde na temi . Nije u redu jer si takav krs C 1.4  imao I EKSPRESNO  IH PREPRODAO  za razliku  od mnogih drugih zvucnika koje si imao i  koji su ti se vukli i dalje se vuku   po oglasima mesecima pa i godinama.  Ako nista drugo bar u to ime malo postovanja prema krsevima 

 

Rek"o  sam  da necu  al" nisam mogao da izdrzim  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Nemas pametnija posla  pa moras da se pokakis  i to ovde bez ikakvog razloga  -  jbga nisi izdrzao  ali  zato sledeci put kupi pelene pa kaki u njih ili idi  svoj wc u kuci ,   ne moras ovde na temi . Nije u redu jer si takav krs C 1.4  imao I EKSPRESNO  IH PREPRODAO  za razliku  od mnogih drugih zvucnika koje si imao i  koji su ti se vukli i dalje se vuku   po oglasima mesecima pa i godinama.  Ako nista drugo bar u to ime malo postovanja prema krsevima 

 

Rek"o  sam  da necu  al" nisam mogao da izdrzim  :wave2

     Kolega, prijatelju, smajli se stavlja kada je Å¡ala u pitanju, tako je uraÄ‘eno u mom postu!Nemoj da gubiÅ¡ živce zbog vrućine, nisam znao da će te ovo liÄno pogoditi, nije tebi bilo ni namenjeno, ni bilo kome.

    Uzgred nemoj da priÄaÅ¡ neistine, jer ako bismo isterivali kome se Å¡ta vuÄe po oglasu, i ko je ovde ustvari prprodavac, daleko bismo dogurali.Ja sam razloge prodaje mog "krÅ¡a"  dobro objasnio i argumentovao upravo na ovoj temi, pa to možeÅ¡ i ti da uradiÅ¡, Äisto radi objektivnosti.A možeÅ¡ i da doÄ‘eÅ¡ do dobre Honde, daÅ¡ svoj  "krÅ¡" (ovaj Å¡to se vuÄe mesecima i godinama po oglasu) i doplatiÅ¡! :D

 

Uzgred, jaka ti je tema u kojoj par nedelja niko ništa ne napiše!Pa mora malo po ko zna koji put da oživim mrtvu temu ! ^_^

Link to comment
Share on other sites

Teme treba konstruktivno da se ozivljavalju a ne da se vredjaju vlasnici DY kutija , Technics gramofona ,  B&W zvucnika itd , itd . Ovo je Fan Klub pomenutog brand - a i nije lepo da se vlasnicima njihovi zvucnici nazivaju krsevima ali dobro neka svako radi sebi na cast.  Ja se ne ;ljutim , samo  iznosim neke svoje zakljucke i razmisljanja.  Ako  na ovakav nacin treba da se ozivljavaju teme kao sto to kolega Surokvi radi,   onda bolje da sve nestanu redom

 

J...e se meni za DY,  on me hlebom ne hrani ali valjda postoji neka mera lepog ponasanja. Nije valjda sve otislo u Q....

 

Razmislite malo zasto se forum osuo od veoma kvalitetnih clanova koji su imali itakako sta da kazu , konstrukivno napisu,  posavetuju   

Link to comment
Share on other sites

Kada samoreklamiranja bude manje tada ce i u temama biti konstruktivnijih postova.

Ali ko je meni kriv sto se ne bavim preprodajom uredjaja i da na tome zaradjujem

a mora od neceg da se živi i u ova teska vremena,nikoga ne osudjujem samo iznosim moje (subjektivno) misljenje

koje i ne mora da bude 100% važeće za sve i objektivno :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Evo da se i ja malo pohvalim. Od pre nedelju dana sam ponosni vlasnik Dynaudio Contour 1.8 mk2 zvucnika. Potpuno nenadano su ove kutije usle u kucu, zahvaljujuci menjazi uz razumnu doplatu. Kada sam cuo zvucnike kod coveka koji ih je prodavao bio sam odusevljen zvukom, ali sam znao da na mojoj ubogoj Yamahi to nece ni priblizno tako svirati. Takodje neki clanovi foruma su rekli da se radi o promasenim kutijama, teskim za teranje i pozicioniranje, ali kako rekoh, skontao sam da za relativno malo novca mogu da dobijem znatno bolju kutiju, makar na papiru, ali se posle pokazalo i u praksi. Druga ideja je bila 1.3, ali s obzirom da je soba 40 kvm, ipak sam se odlucio za 1.8. No, uzeo sam kutije i vratio se kuci, prikljucio ih na Yamahu (budget Oehlbach kablovi). Za mene je razlika u zvuku bila zapanjujuca. Ne vladam bas audiofilskim recnikom, ali prosto zvuk je bio veci,siri, meksi, prijatniji za slusanje, prosto mnooogo bolji u odnosu na prethodne kutije (Monitor Audio). Neko ce reci da nije korektno porediti zvucnike koji su 5x razliciti u ceni, ali s obzirom da sam ja za njih dao koliko kostaju novi MA ili najeftiniji B&W, mogu da kazem da je zvuk daleeeeeko od navedenih, a oba sam imao u istom sistemu, sa istim pojacanjem ( i B&W i MA, naravno u razlicitom periodu). Sledeci korak - Yamaha na dobos, kao i ostatak MA zvucnika iz 5.1 kolekcije, kupovina stereo amp-a, nekog dobrog DAC-a (jos bolje ako je DAC i preamp u istom ... :)) i eventualno CD plejera.Prosto zvuk iz Dyn-ova je skoro kao 5.1. Cela soba puna zvuka. Nisam ni mogao da zamislim toliku razliku. Nazalost nisam imao priliku da cujem neke high end sisteme (u salonu eventualno Opera Grande sa Naim-om i Yamaha 1000 sistem, mada ne bih to nazivao high end0om ako se posmatraju kutije koje kostaju po par desetina hiljada, kao i pojacanja u slicnom rangu) posto je za moje bliske prijatelje Bose lifestyle pojam kvalitetnog zvuka, ali eto, naveo sam koliko je bolje samo promena kutija uticala na dojam zvuka. Svestan sam da je buduca investicija neophodna i da nece biti mala da bi izvukao bolji deo zvuka iz Dyn-ova. Ne zurim, prvo da prodam ovo sto imam, a neke savete sam vec dobio od uvazenih clanova foruma - Krell (meni dostupan KAV 300i), Primare I30 ..., mozda neki Korato snagas i preamp, EC (polovni naravno), videcemo. Jedan clan mi je savetovao kupovinu polovnog Haflera iz serije 93... ili 95... koji bi se posle malo doterao. Svaki predlog je dobrodosao. Sve u svemu, srecan sam kao kad sam kupio prvi par zvucnih kutija, pre nekih 10g (B&W), taj osecaj unapredjenja zvuka i dobre investicije mi se ponovo javio. Pozdrav svim forumasima, ljubiteljima i protivnicima Dynaudija. Uzivajmo u dobroj muzici. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...