Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

Da ne ispadnem ovde neki trovac teme-ja to sto pitam,pitam iz licnog loseg iskustva.Slusao sam jedan bookshelf citavih 17g u istom uparenom sistemu i ni na kraj pameti mi nije bilo da ih menjam nikad dok se nisam preselio u dosta veci boravak od 30m,dakle upola od Sucinog i jednostavno se sve raspalo,cela zvucna slika je otisla dodjavola,a to je bila najaca njihova strana.Samo mislim da ce se to desiti i sa 1.3 i onda steci potpuno pogresan utisak o inace jako hvaljenim zvucnicima.Mislim da bi Hifi User-ov prostor,pa i sistem bio mnogo adekvatniji.Nije sve u basevima i s.wooferu,meni je to recimo bio mnogo manji problem u celom raspadu sistema tj. zvucne slike.Mojih 2c,nista zlonamerno-sasvim suprotno. P.S.Ako si ih uzeo za sistem2 i neku manju sobu,uparis dobro sa ostatkom sistema lako moze da se desi da se meni svidi i od sistema 1.,sklon sam tome.

Link to comment
Share on other sites

...a cemu uopste i probati bookshelf u 50-60m2 sobe?

 

 Nije neubiÄajeno da se vide male kutije u velikim prostorima . U principu se zaboravlja da ajfaj sistem treba samo da reprodukuje miziku i da smo svi popriliÄno razliÄiti .

  Konkretno liÄno sam ne jednom bio u velikim prostorima gde rade male kutije ......najaÄi utisak sam imao sa sonus faberovim Minima i neka skupa elektronika .....lepo se sedne na divan ukljuÄi elektronika , uzme pićence i neka revija za Äitanje  i uživa u životu ....ne mora to da odvaljuje bubrege da bi bilo po propisu .....niti su svi zainteresovani da bude tako .

Link to comment
Share on other sites

Pa  valjda kacenje najbolje elektronike na zvucnike ima za cilj da se cuje kako ti zvucnici rade tj kako najbolje mogu da rade, mozda je ispravnije napisati kako stvarno mogu da rade. Sta znaci kaciti ih na EI Nis risiver, , koja je svrha da cujem kako zvucnici rade osrednje, valjda ih kupujemo zbog krajnjih mogucnosti a ne ne znam cega. ili ce se nakaciti  na EI Nis risiver da bi  mozda neko mogao  posle da kaze za neke druge zvucnike kao izuvaju iz cipela a manje kostaju.(koje su naravno slusane na boljoj elektronici)  

Ovo sve sam mislio generalno, nevezano ni za jedni firmu posebno. 

Link to comment
Share on other sites

Dobro, ajde da se prvo definise pojam skupe elektronike.

Koliko znam ti zvucnici su novi kostali reda 2k.

Za mene je pojam skupe elektronike 10k, 20k . . . pa da polemisemo do kraja sad kad se krenulo vec . . . 

 

 

To oko skupe elektronike smo dakle apsolvirali;  zezino cantranje tj necantranje nije pitanje srece vec muskosti. Obucite pantalone "muskarci" i budite muskarci. 

Link to comment
Share on other sites

Koja je svrha povezivanja skupe elektronike na te male sonuse? Da se zamislja zvuk i kako to treba da svira?

 

 Sad ne mogu da naÄ‘em jednog francuskog proizvoÄ‘aÄa koji ima male dvosistemske kutije koje koÅ¡taju 17000evra .....inaÄe se bave ureÄ‘enjem prostora .....bila je recenzija u AR . Tekst interesantan zbog razvoja efikasnog  materijala za dampiranje i podseća na onaj najlon sa hiljdu malih vazduÅ¡nih jastuÄica za pakovanje ....

  Dakle mali sonusi su ugraÄ‘eni u jednu pregradnu reÅ¡etkastu policu i to kao celina izgleda super ....neke veće kutije , koje bi stojale izvan police , bez obzira na veliki prostor se ne bi uklopila u ukupan doživljaj prostora ....skupa elektronika ide uz status vlasnika ......

 Radio sam na jednoj vili od 3.000.000 evra , lik neÅ¡to  kao naÅ¡ Bajatović , plata 25000 evra uz to i muziÄar ,voli da svira ........kutije ugraÄ‘ivane u zid , kablovi vuÄeni nazad do jedne prostorije sa pojaÄalima i procesorima , sto Äudesa .....neće žena da vidi oÄima kutije izvan zida  ......ali je zato zvezdano nebo sa milijardu optiÄih kablova bilo na plafonu . Kao kompromis postoji jedna velika prostorija odvojena od glavnog dela gde su po podovima , tj ispod podova provuÄeni kanali za kablove ....kad ekipa doÄ‘e da se zeza svirajući da nemaju problem sa kablovima ispod nogu ....a kutije opet ugraÄ‘ene u zid kao i veliki tv ,da mogu da pogledaju i posluÅ¡aju Å¡ta su svirali . .....daleko od žene da ih i ne gleda i ne sluÅ¡a .

   Sa malim laptopom upravlja sa celom kućom , poÄev od druge kuhinje do grejanja  betona rampe za izlaz ....ako se zaledi . Blindirana vrata i neprobojna stakla na spavaćoj sobi .

   Hteo sam reći da postoje ljudi koji vole muziku , imaju para , ali eto imaju nekih ograniÄenja ......

  Ja bih pre rekao godine , jednostavno se vremenom izgubi taj entuzijazam da sve mora biti po propisu ....dosadi .....nekima .

Link to comment
Share on other sites

 neće žena da vidi oÄima kutije izvan zida  ......

 

   Hteo sam reći da postoje ljudi koji vole muziku , imaju para , ali eto imaju nekih ograniÄenja ......

  Ja bih pre rekao godine , jednostavno se vremenom izgubi taj entuzijazam da sve mora biti po propisu ....dosadi .....nekima .

 

Zazidao bi nju u taj zid,eto vidiÅ¡ kako se nekom neda,dobra plata,para k'o drva,kuća 3.000.000 neÄega

ali jbg-a,ima ograniÄenja,ograniÄio bi je da je ni interpol ne bi naÅ¡ao. :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

Ovo je ponajmanje za hvalisanje, ocigledno je u pitanju platinasta papuca u svom kraju a i sire, olaksavajuca okolnost ne moze biti ni ako se udao za nju . . . 

Ako neko ne moze zenu da obuzda u vili od 3M, treba da menja hobi i predje na kukicanje, a sranja oko ugradjivanja malih prcoljaka u zid i kacenja ultra skupe elektronike na njih i opravdavanje tim da gospodji smeta moze da okaci sebi o guzicu, a pogotovo oni koji to dalje pronose . .  .cega se pametan stidi, time se budala ponosi . . . jedino gore od toga je sto se i ovde traci vreme na takva sranja, ali jednostavno vise ne moze da se tolerise tolika kolicina g****a i mlacenja k****m na forumu i tome treba stati vise na kraj i saseci trovanje tudjih tema ovakvm blatnjavim sumom :D

 

 

 

 Sad ne mogu da naÄ‘em jednog francuskog proizvoÄ‘aÄa koji ima male dvosistemske kutije koje koÅ¡taju 17000evra .....inaÄe se bave ureÄ‘enjem prostora .....bila je recenzija u AR . Tekst interesantan zbog razvoja efikasnog  materijala za dampiranje i podseća na onaj najlon sa hiljdu malih vazduÅ¡nih jastuÄica za pakovanje ....

  Dakle mali sonusi su ugraÄ‘eni u jednu pregradnu reÅ¡etkastu policu i to kao celina izgleda super ....neke veće kutije , koje bi stojale izvan police , bez obzira na veliki prostor se ne bi uklopila u ukupan doživljaj prostora ....skupa elektronika ide uz status vlasnika ......

 Radio sam na jednoj vili od 3.000.000 evra , lik neÅ¡to  kao naÅ¡ Bajatović , plata 25000 evra uz to i muziÄar ,voli da svira ........kutije ugraÄ‘ivane u zid , kablovi vuÄeni nazad do jedne prostorije sa pojaÄalima i procesorima , sto Äudesa .....neće žena da vidi oÄima kutije izvan zida  ......ali je zato zvezdano nebo sa milijardu optiÄih kablova bilo na plafonu . Kao kompromis postoji jedna velika prostorija odvojena od glavnog dela gde su po podovima , tj ispod podova provuÄeni kanali za kablove ....kad ekipa doÄ‘e da se zeza svirajući da nemaju problem sa kablovima ispod nogu ....a kutije opet ugraÄ‘ene u zid kao i veliki tv ,da mogu da pogledaju i posluÅ¡aju Å¡ta su svirali . .....daleko od žene da ih i ne gleda i ne sluÅ¡a .

   Sa malim laptopom upravlja sa celom kućom , poÄev od druge kuhinje do grejanja  betona rampe za izlaz ....ako se zaledi . Blindirana vrata i neprobojna stakla na spavaćoj sobi .

   Hteo sam reći da postoje ljudi koji vole muziku , imaju para , ali eto imaju nekih ograniÄenja ......

  Ja bih pre rekao godine , jednostavno se vremenom izgubi taj entuzijazam da sve mora biti po propisu ....dosadi .....nekima .

Link to comment
Share on other sites

Zvezdano nebo je njegova ideja ..........ajde da se vratimo na poÄetak ....ajfaj linija služi za reprodukciju muzike , to joj je namena .....tip toliko voli muziku da Äak i svira / lupa bubnjeve i sa svojim ortacima ima neki cover band / i toliko ima para da je napravio mali studio za svoj hobi ....jel mogao da kupi vrhunske sparave  i da sluÅ¡a Å¡ta drugi sviraju ....mogao je ....ali eto on je hteo to .....kao Å¡to neki hoće spravu od 10 k ....kao Å¡to neki hoće lep enterijer sa pristojnom muzikom .....kao Å¡to neko kupi master evidence ......svi smo mi ludi  na svoj naÄin ....a usput sluÅ¡amo i muziku .....ima i onih koji sluÅ¡aju naprave a ima i onih koji sluÅ¡aju ženu . Taj dnevni boravak i trpezarija ako nema jedno 100 mq nema niÅ¡ta . U taj prostor kako stoji ni jedne kutije ne mogu stati a da rade korektno

 

A to ja bi njoj ovo ili ono ....na prvi pokuÅ¡aj takve ili sliÄne agresivnoti bi bili uz pomoć pandura ispraćeni sa kućnog praga , sa naknadnim oduzimanjem imovine i doživotnim plaćanjem alimentcije za maloletnu decu . Sledećoj ženi bi ako vas sluÄajno pita , mogli navesti kao razlog za rasturanje braka senilnost ....jebiga zaboravio sam da sam se rodio na balkanu , naravno uz neku mini sonijevu mini liniju  ;) .

Link to comment
Share on other sites

Da to je ta takozvana grupa za kaÅ¡njenje / ide u osmicu dva kondezatora i dve bobine / i radi samo od odreÄ‘ene frekfencije na gore , pa se uglavnom koristi samo za visokotonce . Za miran rad joj je potrebna ravna impedanca , ili Å¡to ravnija , Å¡to se i vidi na filteru sa T330 gde osim RC za peglanje impedancije na ima RCL za peglanje impedancijskog pika ......uglavnom jedan klasiÄan primer korektnog i najednostavnijeg rezanja visokotonaca 6db .....uz pretpostavku da on to može i stvarno .

  U principu kao i kod mehaniÄkog dovoÄ‘enja centara emisije u ravan naginjanjem unazad , nije dovoljno samo ih poravnati mehaniÄki ....treba voditi raÄuna o tome da i sami filteri prave odreÄ‘eno kaÅ¡njenje .....dakle , ispravno je centri emisije u ravan sa zvuÄnicima pod filterom .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...