Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

Suco, ne lupaj, Morel je nastao 2 godine pre DA! Znam da ih volis ali malo kontrole i bar 2 minute googlanja pre pisanja ne skodi a i stedi meni vrijeme na pisanju.

 

Ovo je pogresan forum za vjerovanje.

Ninja ne lupam vec sam postavio neka pitanja a usput sam sebi dao odgovore JER NISAM GOOGL - AO , ako je to lupanje ok. Eto napr.. nisam znao da je Morel nastao 2 god.. ranije od DY . Jesi siguran u to . Nisam jedini koji misli da je to kopija DY.  Daj neke slike tog Morela

Link to comment
Share on other sites

KOncepcija koju primenjuju kod proizvodnje je skoro isti .....visokotonci 28 mm preÄnik isti kod oba , ferofluid isti kod oba , Å¡estougaona žica ista kod oba , zvuk visokotonaca vrlo sliÄan ....Mid bas .....75 mm preÄnik bobine sa sa magnetom unutra isti za oba proizvoÄ‘aÄa i mislim da su jedini koji primenjuju tu tehniku .Stim Å¡to su im membrane razliÄite i pitanje je zbog Äega ....možda pitanje patenta . Morel je eksperimentisao sa papirnim membranama DY nije nikad ...... recimo vrlo sliÄni jer im je babo isti ...... u tu kategoriju može da ide i Audio  tehnology ......Å¡to reÄe gospoÄ‘a-ica situacija je bila delikatna    

.....

 

ÄŒinjenica je da Morel nikad nije doživeo uspeh kao DY ...mislim to je Äinjenica

Link to comment
Share on other sites

A koja je starija firma,  ko je koga iskopirao. Koji im je to babo isti , daj malo opsirnije kad vec toliko poznajes materiju - zanima nas da ne bi lupetali ;-) . Ko je prvi krenuo Morel  ili DY . O uspehu firme i da ne pricamo, ja sam za Morel  prvi put cuo skoro  od Bokija i ovde na temi. Ali nema veze respect za Morel ako je babo isti 

Link to comment
Share on other sites

Suca napisao:...ja sam za Morel  prvi put cuo skoro  od Bokija i ovde na temi...kraj Sucinog citata (a forum ozbiljno brlja)

 

Suco to je licna sramota i neobrazovanost i bolje da ste precutali ovu cinjenicu jer se samo nadovezuje na one izjave za zvuk, kraj sveta, kraj krajeva sveta.... i samo Vas jos vise udaljava od ozbiljnog sagovornika u hifi vodama.

 

Inace se kaze da je cela hifi scena nastala na vertikali Francuska - Danska - Skandinavija a pomalo se spominje i Nemacka. Tu imate Audax, Focal, Vifa, Seas, Scan Speak, Peerless, Dynaudio, Morel, Manger... verujem da sam ponekog i zaboravio ali kad pocente da kopate iznenadite se koliko proizvodjaca je grupisano u ovoj vertikali

Link to comment
Share on other sites

Suca napisao:...ja sam za Morel  prvi put cuo skoro  od Bokija i ovde na temi...kraj Sucinog citata (a forum ozbiljno brlja)

 

Suco to je licna sramota i neobrazovanost i bolje da ste precutali ovu cinjenicu jer se samo nadovezuje na one izjave za zvuk, kraj sveta, kraj krajeva sveta.... i samo Vas jos vise udaljava od ozbiljnog sagovornika u hifi vodama.

 

Inace se kaze da je cela hifi scena nastala na vertikali Francuska - Danska - Skandinavija a pomalo se spominje i Nemacka. Tu imate Audax, Focal, Vifa, Seas, Scan Speak, Peerless, Dynaudio, Morel, Manger... verujem da sam ponekog i zaboravio ali kad pocente da kopate iznenadite se koliko proizvodjaca je grupisano u ovoj vertikali

 

Izostavio si takodje jednu dobru firmu ,, Visaton ,, Za sve   redom pobrojane firme sam cuo osim za Morel . Nikad se nisam bavio samogradnjom zv.. kutija i to mi nije bila zona interesovanja  i odatle  moze proizici  da nisam ozbiljan sagovornik sto ne znaci da je to i  moja licna sramota,  osim sto sam poneki put kupio vec napravljene kutije i uvek  debelo izgubio na njima. Pitanja sam postavljao Radetu i Gfx - u jer vidim da su ljudi   upuceni  u samogradnju zv.. kutija ali ti si video priliku  i prostor da se malo napravis pametan i stvarno  u tome ne vidim nista lose - cak naprotiv,  tako da samo napred.  Covek se uci dok je ziv , to je uvek bio moj moto i nije me sramota sto nisam cuo za Morel jer me i ne zanimaju. Ono sto volim i sto  me zanima imam u kuci u fabrickoj izvedbi i nikad se ne bih upustio u samogradnju zv.. kutija iz milon razloga koji su puno puta prezvakani.

 

Radi ti to sto najbolje znas i uzivaj   , menjaj operacione pojacivace , polipropilene, blok kondezatore , steluj zvuk na uvo  po zelji narucioca ,  friziraj - ekvliziraj  dac - ove za stotine eura dokle  god ima nekoga da takve stvari  plati a moju ozbiljnost - neozbiljnost  kao hi - fi - ste   ostavi meni 

Link to comment
Share on other sites

Moja reakcija je vise izazvana slepim gledanjem u Dynaudio bez osvrta na druge firme iako ima mnogo dobrih proizvoda. Iako cela tema polako prevazilazi Linn-Naim moram navesti da imam nekoliko poznanika koji imaju skupe Dynaudio fabricke kutije pa ne zele ni da pridju temi zbog tona u kom se vodi. A bilo bi lepo da daju koju rec jer je ipak ovo Dynaudio klub.

 

Sto se tice Morela obratite paznju na njihov MDT33 koji im je perjanica kao Dynaudiu T330

 

Da, Visaton sam zaboravio iako sam ih do pre 2 i po godine sa zadovoljstvom slusao.

 

Ponovo napominjem da kad se pogledata vertikala zemalja malo proizvodjaca ostane izvan nje.

 

Sto se tice mog rada ono sto najbolje znam nije na zalost i ono u cemu uzivam. Sto se tice friziranja na uvo, jos uvek ima onih koj ce zbog mog umeca sesti u auto i doci iz Bg u Sombor.

 

I da se vratim na samogradnju za koju kazete da niste i da cete kupiti gotovo. Da bi sistem funkcionisao savrseno svaka komponenta u sistemu mora biti uskladjena jedna sa drugom. Promenom jedne morate sve komponente prilagodjavati ponovo. Tada pribegavate samogradnji ili modifikaciji da bi brze dosli do cilja. To ste i Vi uradili sa pojacalom da bi ga prilagodili zvucnicima. Neko drugi ce pristupiti izradi kutija da bi ih prilagodio prostoriji, ostatku sistema ili sopstvenom uvu. Zar nije to isto samo posmatrano iz drugog ugla razlicito izgleda?

Link to comment
Share on other sites

Suca napisao:...ja sam za Morel  prvi put cuo skoro  od Bokija i ovde na temi...kraj Sucinog citata (a forum ozbiljno brlja)

 

Suco to je licna sramota i neobrazovanost i bolje da ste precutali ovu cinjenicu jer se samo nadovezuje na one izjave za zvuk, kraj sveta, kraj krajeva sveta.... i samo Vas jos vise udaljava od ozbiljnog sagovornika u hifi vodama.

 

Inace se kaze da je cela hifi scena nastala na vertikali Francuska - Danska - Skandinavija a pomalo se spominje i Nemacka. Tu imate Audax, Focal, Vifa, Seas, Scan Speak, Peerless, Dynaudio, Morel, Manger... verujem da sam ponekog i zaboravio ali kad pocente da kopate iznenadite se koliko proizvodjaca je grupisano u ovoj vertikali

 

 

Moja reakcija je vise izazvana slepim gledanjem u Dynaudio bez osvrta na druge firme iako ima mnogo dobrih proizvoda. Iako cela tema polako prevazilazi Linn-Naim moram navesti da imam nekoliko poznanika koji imaju skupe Dynaudio fabricke kutije pa ne zele ni da pridju temi zbog tona u kom se vodi. A bilo bi lepo da daju koju rec jer je ipak ovo Dynaudio klub.

 

 

 

Sto se tice mog rada ono sto najbolje znam nije na zalost i ono u cemu uzivam. Sto se tice friziranja na uvo, jos uvek ima onih koj ce zbog mog umeca sesti u auto i doci iz Bg u Sombor.

 

Nisam imao volje da se meÅ¡am ali posle prve boldovane reÄenice moram da zaÅ¡titim sebe i svoj zdrav razum.

 

Prvo,ti nisi možda neobrazovan,ali si nevaspitan i tebe treba da bude sramota zbog svog obrazovanja kada 

dozvoljavaÅ¡ sebi na krajnje nekorektan naÄin da direktno vredjaÅ¡ ljude bez obzira kojim povodom si iznerviran,

jer tebe niko liÄno nije pominjao i vredjao ali ti si naÅ¡ao sebi za pravo da možes i to sa obrazloženjem da te 

nervira naÄin na koji Å uca piÅ¡e na svojoj temi,Å uca kao vlasnik DY kutija ima pravo da iznosi svoja zapažanja,

a tvoje obrazovanje bi doÅ¡lo do izražaja da si umeo ÄinjeniÄno da odgovoriÅ¡ i objasniÅ¡ gde greÅ¡i kada su DY 

kutije u pitanju i da oni koji neznaju dovoljno neÅ¡to i nauÄe,tome inaÄe izmedju ostalog forum i služi.

 

Druga stvar,ja neznam da svaki potencionalni Älan ovog foruma mora da ide u Å¡kolu za audiofile pa ako položi

da može na ovom forumu da piÅ¡e i bude primljen,poželjno i da bude Älan akademije nauka.

Svaki Älan,bez obzira na struÄnu spremu ima pravo da voli i sluÅ¡a muziku,znam i doktore ali i obiÄne zanatlije

koji su veliki audiofili i barem kada je muzika u pitanju nema razlika izmedju njih,ili možda po tebi ima?

I o kakvim vertikalama zemalja priÄaÅ¡,pusti ljude da se raduju i uživaju u onom Å¡to imaju!

 

Ovo piÅ¡em iako nisam DY fan,mene je izazvala ova reÄenica"Suco to je licna sramota i neobrazovanost i bolje

da ste precutali ovu cinjenicu"koja više govori o tebi nego o Šuci,i ne vidim potrebu da bilo ko mora da zna neku

tamo firmu koja se proslavila kit-ovima za samograditelje,dovoljno mi je da mogu da slušam muziku,nabavim uredjaje

koje volim,podelim svoje oduševljenje sa ostalim forumašima,ma koliko to bilo nekom pojedincu smešno ili malo,nekom

je dovoljno,a ti uvek možeš jednim potezom da zaobidješ ovu temu ako te toliko nervira ili otvoriš svoju pa tamo piši

samo pametne stvari i pokaži svo svoje obrazovanje koje tvrdiš da imaš.

 

I ovo ti pišem sa najboljom namerom,ako hoćeš da te poštuju,moraš i ti da poštuješ druge!

Link to comment
Share on other sites

http://egglestonworks.com/products/the-andra-iii/  ovaj model ANDRA ima carbonsku verziju Morela kao srednjetonce , dok je ranija verzija imala klasiÄnu plastiku . Uglavnom visokotonac DY kao i dva bas zvuÄnika a srednjetonci od Morela .....Äisto da ne bude od jednog sve .

 

http://www.omicrongroup.net/products/speakers/monitorsig/ ovaj mali monitor ima oba Morela .

 

Link to comment
Share on other sites

Ajde malo da razjasnimo neke stvari . Da li je Morel dobra kopija DY drivera ,  verujem da jeste, da li su bolji - to vec ne znam ,  da li je u pitanju neki odbegli Inzinjer koji je radio u DY pa otvorio fabriku Morel,  takodje verujem da jeste.

 

Pavlaka, kad vec ides u tom smjeru, sto preskaces ovo od cega je i krenulo?

Link to comment
Share on other sites

Nisam imao volje da se meÅ¡am ali posle prve boldovane reÄenice moram da zaÅ¡titim sebe i svoj zdrav razum.

 

Prvo,ti nisi možda neobrazovan,ali si nevaspitan i tebe treba da bude sramota zbog svog obrazovanja kada 

dozvoljavaÅ¡ sebi na krajnje nekorektan naÄin da direktno vredjaÅ¡ ljude bez obzira kojim povodom si iznerviran,

jer tebe niko liÄno nije pominjao i vredjao ali ti si naÅ¡ao sebi za pravo da možes i to sa obrazloženjem da te 

nervira naÄin na koji Å uca piÅ¡e na svojoj temi,Å uca kao vlasnik DY kutija ima pravo da iznosi svoja zapažanja,

a tvoje obrazovanje bi doÅ¡lo do izražaja da si umeo ÄinjeniÄno da odgovoriÅ¡ i objasniÅ¡ gde greÅ¡i kada su DY 

kutije u pitanju i da oni koji neznaju dovoljno neÅ¡to i nauÄe,tome inaÄe izmedju ostalog forum i služi.

 

Druga stvar,ja neznam da svaki potencionalni Älan ovog foruma mora da ide u Å¡kolu za audiofile pa ako položi

da može na ovom forumu da piÅ¡e i bude primljen,poželjno i da bude Älan akademije nauka.

Svaki Älan,bez obzira na struÄnu spremu ima pravo da voli i sluÅ¡a muziku,znam i doktore ali i obiÄne zanatlije

koji su veliki audiofili i barem kada je muzika u pitanju nema razlika izmedju njih,ili možda po tebi ima?

I o kakvim vertikalama zemalja priÄaÅ¡,pusti ljude da se raduju i uživaju u onom Å¡to imaju!

 

Ovo piÅ¡em iako nisam DY fan,mene je izazvala ova reÄenica"Suco to je licna sramota i neobrazovanost i bolje

da ste precutali ovu cinjenicu"koja više govori o tebi nego o Šuci...

 

I ovo ti pišem sa najboljom namerom,ako hoćeš da te poštuju,moraš i ti da poštuješ druge!

 

Jeste, impuls je po tebi nevaspitan pa si ti resio da se "spustis na njegov nivo" da bi mu to objasnio? ... i to iz najbolje namere...

 

Sta sad? Suca je "nesposoban", "sekretar" je odsutan pa si se ti nasao pozvan da ga u nedostatku prvog jurisnika branis? Ajde bre... 

Dokle bre vise "moja tema", "tvoja tema"? Sve su teme "nase" jer smo svi clanovi ovog foruma a na kraju krajeva ako cemo da isterujemo mak na konac, ni jedna nije bukvalno  "nasa" vec su sve Ljubine koji je vlasnik foruma... 

 

Sucu kao i ti licno poznajem. U biti on je gotiva lik, otvore, veseo i dobronameran pa ja i ovo njegovo pojavljivanje na forumu posmatram iz te perspektive. Sa druge strane njegovi postovi su vrlo cesto neodmereni, pristrasni, navijacki nastrojeni a i cesto se usudjuje da napise stvari iz kojih se vidi da ne zna mnogo o temi o kojoj nasiroko raspreda. Zato ne cudi da ima clanova na forumu koje takav nastup iritira pa odreaguju s' vremena na vreme na nacin na koji je to Impuls uradio... Ja opet, da ponovim, znajuci kakav je on zaista (u pozitivnm smislu) ne pridajem puno znacaja svemu sto se on usudi da kaze/napise... 

Link to comment
Share on other sites

http://egglestonworks.com/products/the-andra-iii/  ovaj model ANDRA ima carbonsku verziju Morela kao srednjetonce , dok je ranija verzija imala klasiÄnu plastiku . Uglavnom visokotonac DY kao i dva bas zvuÄnika a srednjetonci od Morela .....Äisto da ne bude od jednog sve .

 

http://www.omicrongroup.net/products/speakers/monitorsig/ ovaj mali monitor ima oba Morela .

 

Da, sigurno je to u pitanju.  :roll:

Link to comment
Share on other sites

Pavlaka, kad vec ides u tom smjeru, sto preskaces ovo od cega je i krenulo?

Ma jeste od toga krenulo ali ne vidim razlog da se služimo uvredama da je neko glup,neobrazovan i sl.Samo se o tome radi bez obzira da li neko zna neÅ¡to o neÄemu ili ne,to bi napisao i da si ti u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

Jeste, impuls je po tebi nevaspitan pa si ti resio da se "spustis na njegov nivo" da bi mu to objasnio? ... i to iz najbolje namere...

 

Sta sad? Suca je "nesposoban", "sekretar" je odsutan pa si se ti nasao pozvan da ga u nedostatku prvog jurisnika branis? Ajde bre... 

Dokle bre vise "moja tema", "tvoja tema"? Sve su teme "nase" jer smo svi clanovi ovog foruma a na kraju krajeva ako cemo da isterujemo mak na konac, ni jedna nije bukvalno  "nasa" vec su sve Ljubine koji je vlasnik foruma... 

 

Sucu kao i ti licno poznajem. U biti on je gotiva lik, otvore, veseo i dobronameran pa ja i ovo njegovo pojavljivanje na forumu posmatram iz te perspektive. Sa druge strane njegovi postovi su vrlo cesto neodmereni, pristrasni, navijacki nastrojeni a i cesto se usudjuje da napise stvari iz kojih se vidi da ne zna mnogo o temi o kojoj nasiroko raspreda. Zato ne cudi da ima clanova na forumu koje takav nastup iritira pa odreaguju s' vremena na vreme na nacin na koji je to Impuls uradio... Ja opet, da ponovim, znajuci kakav je on zaista (u pozitivnm smislu) ne pridajem puno znacaja svemu sto se on usudi da kaze/napise... 

 Ja nisam oÄigledno dovoljno obrazovan da se podižem ili spuÅ¡tam ni na Äiji nivo,niti sam ja bilo Äiji sekretar,niti me je bilo ko sa bilo Äim zadužio neÅ¡to.Ti jesi delimiÄno u pravu (Äak i da si potpuno)Å uca ume da da neodmerene izjave u nekim temema,opet ne vidim razlog sa onakvim tonalitetom da se obraćamo jedni drugima,znao ili ne neÅ¡to o odredjenoj temi ili Å¡to bi Impuls rekao"reakcija je izazvana tom i tom reÄenicom",ako mislim drugaÄije ima naÄina da se odgovori kvalitetnije a ne odmah djonom i pred svima prozivanje koje je već uvreda a ne argument.Naravno da sam i ja svestan da sam preterao ali ja nikome nisam rekao da je glup,neobrazovan i da treba da se stidi svog neznanja i sl. 

Ako ja ne budem znao neÅ¡to o neÄemu,hoćeÅ¡ li me nauÄiti ti tako Å¡to ćeÅ¡ da me izvredjaÅ¡.?

Link to comment
Share on other sites

Ono shto je najgore, izgleda da osim pisanja na  ovoj temi o Dynaudio, NIKO nema da napishe apsolutno nishta na ostalim temama o High-And-uâ„¢.

 

Pa zato sto se Ninja i jos neki primajuj ko mladi m...... Eto zbog cega   

 

Cim malkice preteram u vezi docaravanja, uporedjivanja ili bilo cega u vezi  DY nadje se uvek ekipa koja ce to da ospori, natakne,  polemise, demantuje itd, itd i to je sasvim ok jer je ovo forum i kao sto rece Sonik  nema tu tvoja tema - moja tema -  moje igracke ili tvoje igracke. Generalno sve su teme nase i svuda moze da se vodi polemika  . Ali sad stvarno iskreno meni to ne smeta  jer da mi smeta ni ne bih bio na forumu. Volim polemiku, uvek sam za fajt i suceljavanje misljenja,  nikad nisam zlo nameran,  uvazavam i postujem tudje stavove , druge klubove,  nikad im ne kakim po temi,  izbegavam da vredjam.

 

 O meni ovako kaze jedan uvazeni :plakanje  :cheers  clan foruma @ Sonik ; 

 

Sucu kao i ti licno poznajem. U biti on je gotiva lik, otvore, veseo i dobronameran pa ja i ovo njegovo pojavljivanje na forumu posmatram iz te perspektive. Sa druge strane njegovi postovi su vrlo cesto neodmereni, pristrasni, navijacki nastrojeni a i cesto se usudjuje da napise stvari iz kojih se vidi da ne zna mnogo o temi o kojoj nasiroko raspreda. Zato ne cudi da ima clanova na forumu koje takav nastup iritira pa odreaguju s' vremena na vreme na nacin na koji je to Impuls uradio... Ja opet, da ponovim, znajuci kakav je on zaista (u pozitivnm smislu) ne pridajem puno znacaja svemu sto se on usudi da kaze/napise... 

 

Znaci iz ovog proizilazi da ja navijam za Zvezdu  ( jel to zabranjeno ) odnosno za DY  i tu je odgovor za svakog ako mu nesto nije jasno. Kad sam se ja nekom pokenj ...u nekom navijackom  klubu   ,,NIKAD ,,  i to nikad necu  ni uraditi jer postujem tudje zastave i tudje boje. Ninja zasto ne prdis na Technics temi , aaaa...  tamo si fin. Hmm ;-)  ko te ne zna i kaparu bi dao za tebe

 

Ali navijanje uvek ima protivnike i otuda proizilaze napadi i ja ih ne osporavam, naprotiv tu sam za svaku kulturnu  polemiku i fajt bez obzira sto mi nema sekretara .

 

Da nema  svega  toga realno svi bi se smorili na forumu ko kante za smece  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Suco , realno, vredjajs , znaci radis isto sto i neki tebi, Ti umes da budes iznad toga, pokazi to, moli te drug.  :facehearts

 

Pa zato sto se Ninja i jos neki primajuj ko mladi m...... Eto zbog cega   

Ali navijanje uvek ima protivnike i otuda proizilaze napadi i ja ih ne osporavam, naprotiv tu sam za svaku kulturnu  polemiku i fajt bez obzira sto mi nema sekretara .

Imas ti mnogo "gorih neprijatelja" ali ih ne vidis ili ne zelis da ih vidis.

 

Za ostalo te potpuno razumem. :crno-na-belo  pa za nesto i podrzavam potpuno.

Link to comment
Share on other sites

Uhhhh,kakva nervoza vlada kod dokolichara i hifi gurua.

Imam recept da se smanje tenzije:

Schuco,daj Burmestera da ti Impuls twikuje.Ako se kvalifikuje onda neka predje na DY kutije.

Normalno,belim rukavicama izvadi novchanice ,plati kako dolikuje i  :listen .

 

Ne budi licemeran molim te?! Sam si potpirio i isprovocirao tenziju i nervozu na ovoj temi! A sad' ti je kao zao i dolazis ko ''Majka Tereza'' da smirujes situaciju! Mnogo si bre pokvaren, ako se nesecas ovo je ta tvoja poruka od pre neki dan sa kojom si zeleo da isprovociras sukobe! Evo:

 

Bas je uocljivo da ste dobra druzina. Vlada princip :svi za jednog jedan za sve !

HiFiUser odsutan,odsutni svi !

Mogli bi admini da otkljuchaju sekretara,klub ne radi ,ne moze ni pice da se popije. Bedak. :sad:

 

Voleo bi samo da mi odgovoris: kako se osecas dok pises tako zlobne poruke? Mislim jel' extaziras? Stvarno mi se ponekad smuci zivot kad naletim na takve tipove ljudi kao sto si ti! Izgleda da su takvi ''moralni patuljci'' kao sto si ti, nasa neminovnost, zlobnika i zaludnih pacenika ima svuda i u ogromnom broju..Izgleda... :???:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...