Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

Iz mog iskustva sa niskim tonovima, taj wauuuuu ekefat se dobije tako sto se cuju rezonancije, kojih kod dubokih tonova skoro sigurno ima u obicnoj sobi, a da ne pricam kako je to kad se u pricu ukljuci subwoofer.

Iz istog razloga moji sledeci zvucnici ce biti sa sto manje basova, tako da ja ne bih zamerao dy kutijama bas odziv. Inace nisam nesto na sajmovima primecivao da fail basova u dy sobi.

+1 :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Mislim da se nismo razumeli.Nisu lose DY kutije,daleko od toga ali...Na svim dosadasnjim Hi-files sajmovima koje sam posetio,kod gdin Mladje u sobi sa DY kutijama,cak i sada sa aktivnim,uvek je bilo puno slusalaca u svako doba.Kvalitet zvuka je vrhunski,ali samo visokih,srednjih dok je bas bio cujan ali ne dovoljno po mom ukusu.To sam hteo da naglasim,a u to sam se i uverio kod odlicnih DY kutija kod gdin Suce.To je neko moje misljenje.

Link to comment
Share on other sites

Upravo porucene Contour 1.3, stizu polovinom februara. Posto su male i lako prenosive...

A bre Suco, kad ces vec jednom da se uozbiljis, i predjes na aktivan sistem?

_MG_8625.jpg

p.s. ... i to pogotovo sad, kada si otkrio da Burr moze da radi i kao vrhunski pasivni preamp, ti se i dalje mlatis pasivnim "malim, lako prenosivim" kutijicama... mislimmmmm :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ma gde se bre "poturcio"... ali. tako mi i treba, nit' sam bio dovoljno konkretan, nit' sam jasno definisao sta je "nesto od audio opreme" u "pismu Deda Mrazu", sto bih BAS zeleo, i eto... :xmas

Valjda je to uvek tako kad se zajebavas i sprdas sa necim u sta inace ne verujes... odma' stigne "kazna" :crno-na-belo

Jos mi dete lepo kaze, "trazi tata LEGO", a ja... :order

_MG_8640.jpg

Link to comment
Share on other sites

A bre Suco, kad ces vec jednom da se uozbiljis, i predjes na aktivan sistem?

_MG_8625.jpg

p.s. ... i to pogotovo sad, kada si otkrio da Burr moze da radi i kao vrhunski pasivni preamp, ti se i dalje mlatis pasivnim "malim, lako prenosivim" kutijicama... mislimmmmm :blink:

Svaka cast na kupovini, gfx :thumbsup2

Koliko se secam imao si adame pre dinaudia. Moze neko kratko poredjenje? Pitam zato sto moj drugar ima adame i hoce da predje na BM15A.

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast na kupovini, gfx :thumbsup2

Koliko se secam imao si adame pre dinaudia. Moze neko kratko poredjenje? Pitam zato sto moj drugar ima adame i hoce da predje na BM15A.

@Milose,

Ja sam neke svoje utiske o zvuku Adama napisao u temi gde sam i predstavio svoj "PC sistem", pa da se ne ponavljam (da mi se Suca opet "ne jedi"), evo ga LINK

Tu cu takodje napisati i utiske o ovom DY (kada se malo "usvira"), i napraviti poredjenje sa Adamima (obzirom da su mi ostali lako "dostupni") kada dodje vreme za to. ;)

DY BM-15A nisam slusao, iskreno nisam ni zeleo, najvise zbog cinjenice da se meni licno dvosistemska kombinacija zasnovana na 10" basu i 30 dB/oct filterom za drajvere za koje sama firma tvrdi da im najbolje "leze" filteri prvog reda (6 dB/oct), NIKAKO (teoretski) ne svidja.

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Cestitam na povratku ka jedinom pravom putu koji se zove ,, NEUTRALNOST ,, . Svaka ptica svome jatu leti :cheers Vreme ce pokazati da li si napravio pravi korak i verujem da ces ih debelo iztestirati u svom ps sistemu. Jel si kupio nove ?

'Inace kako se krece cena za te malene lepotice. Cekamo na zvucne utiske kad se malo usviraju :wave2

Link to comment
Share on other sites

Thanks, Suco :)

Naravno, vreme ce doneti odgovore na sva trenutno nametnuta pitanja (Adam vs. DY), i bice kao i uvek nepristrasni, kakvi god bili. :order

Iskreno, nadam se (i voleo bih) da si i ti shvatio da "prozivka" po pitanju tebe i nekog ovakvog aktivnog sistema NIKAKO nije bila provokacija, vec jednostavna i krajnje prijateljska "smernica", i moje razmisljanje "na glas", kada ste ti i takav Burr u ulozi preampa u pitanju. ;)

Da, kutije su kupljene nove. Zvanicna cena je 1400 EUR. Ona po kojoj sam ih ja dobio, dosta je niza, zahvaljujuci sto spletu okolnosti, sto dobroj kombinatorici, sto sjajnoj ekipi drugara iz ARTISTa.

Jednostavno, prilika/ponuda je bila takva da se to, jednostavno, ne propusta.

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...