Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

Zanima me koja su konkretna poboljsanja na DY Fokus 260 u odnosu na prethodnu seriju zvucnika.

Pitam iz razloga sto bi to bio jedan od mojih izbora po pisanju i savetovanju drugih,ako se odlucim na promenu kutija. :wave2

Focus 260 je osim spolja gledano potpuno drugaÄija kutija od F220 (mk2). UbaÄeni su novi drajveri, nova skretnica, kabinet je dodatno ojaÄan. Tako i svira, rezolutnije, Ävršće, sa boljom definicijom i fokusom. ZvuÄi kao znaÄajan upgrade u odnosu na prethodnu generaciju. A gde ima da se naÄ‘e? :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ja sam to na ovoj temi viÅ¡e puta opisao, ako nije obrisano, tako da nemam Å¡ta da dodam a da se ne ponavljam.Na 1.4s nisam primetio nikakav problem sa udaranjem Å¡pulne, ali taj problem postoji i ne može se olako ignorisati, od strane idolopoklonika Dynaudia.Imao sam nedavno prilike da se uverim u to, u svom sistemu.Radi se o fabriÄkom zvuÄniku, koji ima Dynaudio bas drajver, ne bih da pominjem o Äemu se radi, da ne napravim medveÄ‘u uslugu Äoveku koji je bio ljubazan da taj zvuÄnik donese kod mene.ZnaÄi argumenti koje su DY drveni advokati izneli ne postoje, nije pravljeni zvuÄnik, nije loÅ¡a amplifikacija, nije loÅ¡ izvor ili izobliÄen signal.Jednostavno konstrukcioni problem, kao Å¡to sam napisao ranije, ne može 200KS iz 1000ccm i taÄka.TehniÄku stranu ovog problema su opisali ljudi struÄniji od mene da ne ponavljamo isto, koliko sam razumeo "slab je protok"!

Moze 210 ks sa 1.3L

http://en.wikipedia....wiki/Mazda_RX-8

a moze i ovako

http://www.rceng.com/technical.aspx

Link to comment
Share on other sites

Å ta je bilo na kraju, može li iko odavde da ponovi taj problem sa DY drajverima, pred joÅ¡ jednim parom uÅ¡iju? Za sada mi se Äini da je to obiÄan internet hoax, urbani mit na koji su se neki StruÄnjaci ovde primili kao muÅ¡katle.

Ja se razmišljam o novim kutijama, ne bih imao ništa protiv nekih DY :) , pa me zanima.

Link to comment
Share on other sites

LiÄno bih obrisao daleko viÅ¡e, ali dobro. SurokVl, ajde molim te, idući put zovni mene ili Å ucu, ja bih zaista voleo da Äujem to lupanje. :wave2

Naravno da bi ti obrisao mnogo viÅ¡e tuÄ‘ih postova koji ti nisu po volji, ali te niko ne pita za miÅ¡ljenje.Å ta ste ti i Å uca neki referentni par uÅ¡iju? ZvuÄnik je bio kod mene jedno veÄe, tako da Äak i da želim da vas pozovem, nisam u mogućnosti.A Äak i da ÄujeÅ¡ sopstvenim uÅ¡ima ti to ne bi priznao!
Link to comment
Share on other sites

Å ta je bilo na kraju, može li iko odavde da ponovi taj problem sa DY drajverima, pred joÅ¡ jednim parom uÅ¡iju? Za sada mi se Äini da je to obiÄan internet hoax, urbani mit na koji se neki StruÄnjaci ovde primaju kao muÅ¡katle.

Ja se razmišljam o novim kutijama, ne bih imao ništa protiv nekih DY, pa me zanima.

ProÄitaj moj prethodni post sa izneÅ¡enim konkretnim praktiÄnim iskustvom, ja nisam pominjao ni internet ni Å¡ta drugi piÅ¡u.E sada ako ne želiÅ¡ da poverujeÅ¡ u to iz bilo kog razliga to je druga stvar
Link to comment
Share on other sites

ProÄitaj moj prethodni post sa izneÅ¡enim konkretnim praktiÄnim iskustvom, ja nisam pominjao ni internet ni Å¡ta drugi piÅ¡u.E sada ako ne želiÅ¡ da poverujeÅ¡ u to iz bilo kog razliga to je druga stvar

A ti proÄitaj moj:

"može li iko odavde da ponovi taj problem sa DY drajverima, pred još jednim parom ušiju?"

Link to comment
Share on other sites

A ti proÄitaj moj:

"može li iko odavde da ponovi taj problem sa DY drajverima, pred još jednim parom ušiju?"

Ok proÄitano, a sad ti ponovo proÄitaj moj, piÅ¡e da je zvuÄnik bio kod mene jedno veÄe i da je vraćen vlasniku! Iz A i B sledi C, NE MOŽE se ponoviti!.T.j. moglo bi uz odreÄ‘eni napor ali Dynaudio bas nije vredan tog truda! Å to ne znaÄi da mi mimo toga ne možemo da sluÅ¡amo muziku na drugim sistemima i da priÄamo o maÄkama!
Link to comment
Share on other sites

@Milos

Ako je za tebe sve to sto se pisalo po pitanju lupanja kalema urbani mit i obican internet hoax, a oni koji su pisali o tome "Strucnjaci, muskatle... itd" , zasto onda jednostavno ne odes, KUPIS, i sam se lepo uveris u to da li su sve te price tacne?

Ionako te "svrbi" Dynaudio, voleo bi "to" da cujes svojim usima, a drugima ne verujes. Eto idealne prilike... i tebi, i Mladji ;)

Ipak, imaj (i to dobro) u vidu i OVO...

Capture.jpg

...pre nego sto odlucis kome verovati.

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Naravno da bi ti obrisao mnogo viÅ¡e tuÄ‘ih postova koji ti nisu po volji, ali te niko ne pita za miÅ¡ljenje.Å ta ste ti i Å uca neki referentni par uÅ¡iju? ZvuÄnik je bio kod mene jedno veÄe, tako da Äak i da želim da vas pozovem, nisam u mogućnosti.A Äak i da ÄujeÅ¡ sopstvenim uÅ¡ima ti to ne bi priznao!

Pa niko ni tebe ne pita za miÅ¡ljenje ali si reÅ¡io da ga nesebiÄno delis sa drugima Äesto na vrlo nepristojan naÄin. Dozvolices ali meni je moj par uÅ¡iju referentan, tvoj svakako nije, a obzirom da si svoju dobru nameru i iskrenost već nekoliko puta potvrdio i ovde i na drugim temama, iskreno sumnjam u "iskustvo" koje si izneo ovde, a koje se ni na koji naÄin ne može ponoviti. InaÄe nemam zaista nikakav problem da priznam da sam Äuo taj famozni efekat, ali tek poÅ¡to ga zaista i Äujem. :wave

Link to comment
Share on other sites

Pa niko ni tebe ne pita za miÅ¡ljenje ali si reÅ¡io da ga nesebiÄno delis sa drugima Äesto na vrlo nepristojan naÄin. Dozvolices ali meni je moj par uÅ¡iju referentan, tvoj svakako nije, a obzirom da si svoju dobru nameru i iskrenost već nekoliko puta potvrdio i ovde i na drugim temama, iskreno sumnjam u "iskustvo" koje si izneo ovde, a koje se ni na koji naÄin ne može ponoviti. InaÄe nemam zaista nikakav problem da priznam da sam Äuo taj famozni efekat, ali tek poÅ¡to ga zaista i Äujem. :wave

Pisanje vezano za temu, koliko ja znam je suÅ¡tina funkcionisanja foruma.MiÅ¡ljenja se iznose sopstvenom voljom, bez da te neko pita ili da ti neko odobrava.Brisanje postova je neÅ¡to drugo za to se pita administracija foruma a ne ti ni bilo koji drugi nadobudni Älan koji sebi daje za pravo da odreÄ‘uje Å¡ta je podobno i Å¡ta se briÅ¡i i koje podoban a ko nije.To je ovde pisano nebrojeno puta ali ti teraÅ¡ dalje po starom.

Da bi se Äulo lupanje Å¡pulne nije potreban specijalan sluh vrlo je oÄigledno i neprijatno.Tvoje je pravo da budeÅ¡ paranoiÄan i da ne verujeÅ¡ u ono Å¡to ti se ne sviÄ‘a.Interesantno je kako nisi posumnjao kada sam naveo da 1.4s nije imao problema, jer to ti se sviÄ‘a da ÄujeÅ¡!Å to iz razloga objektivnosti nisi posumnjao i u tu tvrdnju i tražio da ti se demonstrira.

Uostalom ako baÅ¡ insistiraÅ¡ da to ÄujeÅ¡ ja Äu izaći u susret selektivnom skeptiku kakav si ti.Kao Å¡to sam napomenuo zvuÄnik je vraćen vlasniku, ali donesi tvoje zvuÄnike kod mene pa ćeÅ¡ Äuti.Ustvari nadam se da ćeÅ¡ Äuti, ali se uopÅ¡te ne nadam da ćeÅ¡ priznati tu Äinjenicu,

Link to comment
Share on other sites

Odgovor toliko apsurdan da nema smisla da bilo šta pišem. krstipd4.gif

Samo ću reći, stvarno ne vidim nikakav razlog da donosim zvuÄnike kod tebe. Ako je to problem sa svakom kutijom (pa i sa mojom), valjda ću ga Äuti i kod sebe? Ali ga ne Äujem. Niti ga je bilo ko Äuo ko je bio kod mene, a ima ih i par aktivnih Älanova foruma, pa mogu da potvrde ovo Å¡to sam rekao.

Link to comment
Share on other sites

Odgovor toliko apsurdan da nema smisla da bilo šta pišem. krstipd4.gif

Samo ću reći, stvarno ne vidim nikakav razlog da donosim zvuÄnike kod tebe. Ako je to problem sa svakom kutijom (pa i sa mojom), valjda ću ga Äuti i kod sebe? Ali ga ne Äujem. Niti ga je bilo ko Äuo ko je bio kod mene, a ima ih i par aktivnih Älanova foruma, pa mogu da potvrde ovo Å¡to sam rekao.

Naravno da nema smisla, nemaÅ¡ Å¡ta da napiÅ¡eÅ¡, jer nemaÅ¡ argumenata, nisi trebao ni da se trpaÅ¡ gde ti nije mesto.Tvoja omiljena metodologija pisanja, spinovanje teme i zamena teza.Pa ja i nisam rekao da je to kod svakog zvuÄnika, proÄitaj ponovo,lepo piÅ¡e, Äulo se na zvuÄniku XY na 1.4 nije!Lepo ti struÄni ljudi napisali zaÅ¡to se deÅ¡ava i kada se deÅ¡ava, a ti idalje negiraÅ¡ evidentno dokazan problem na vrlo neprincipijelan naÄin, sumnjaÅ¡ u sve i svakog.TražiÅ¡ eksperiment a sada kada ti se nudi onda si odustao ukenjao si se.Å ta ako se proÄuje da je tvoj ljubljeni Fokus prolupao gore od tebe.

Ja liÄno mislim da se to ne bi desilo ali Å¡anse postoje fifti-fifti!Pa dobro i ako se desi nije smak sveta to se deÅ¡ava u ekstremnim dinamiÄkim situacijama.Uvek možeÅ¡ da kupiÅ¡ 1.4s i da Å¡to se Dynaudia tiÄe izaÄ‘eÅ¡ iz kratkih pantalona i ne budeÅ¡ viÅ¡e agresivni, radikalni Junior member kluba!

Taj Fokus(mislim naravno na DY ne na FORD) je zvuÄnik novije koncepcije i mnogo toga je usavrÅ¡eno u odnosu na starije modele i drajvere(ono Å¡to sam ja Äuo da lupa je neÅ¡to stariji zvuÄnik)a i da nije tako, na osnovu onoga Å¡to sam Äuo od tih par aktivnih Älanova foruma koje si pomenuo, ti to lupanje kod sebe nemožeÅ¡ da izazoveÅ¡, jer:

prvo imaÅ¡ malu sobu, drugo pojaÄalo koje nema snage i treće sluÅ¡aÅ¡ iskljuÄivo gramofon koji je u pogledu dinamike inferioran na CD pa na tvoju sreću u zbiru si bezbedan od prolupavanja(mislim na Focuse)

Link to comment
Share on other sites

Naravno da nema smisla, nemaÅ¡ Å¡ta da napiÅ¡eÅ¡, jer nemaÅ¡ argumenata, nisi trebao ni da se trpaÅ¡ gde ti nije mesto.Tvoja omiljena metodologija pisanja, spinovanje teme i zamena teza.Pa ja i nisam rekao da je to kod svakog zvuÄnika, proÄitaj ponovo,lepo piÅ¡e, Äulo se na zvuÄniku XY na 1.4 nije!Lepo ti struÄni ljudi napisali zaÅ¡to se deÅ¡ava i kada se deÅ¡ava, a ti idalje negiraÅ¡ evidentno dokazan problem na vrlo neprincipijelan naÄin, sumnjaÅ¡ u sve i svakog.TražiÅ¡ eksperiment a sada kada ti se nudi onda si odustao ukenjao si se.Å ta ako se proÄuje da je tvoj ljubljeni Fokus prolupao gore od tebe.

Ja liÄno mislim da se to ne bi desilo ali Å¡anse postoje fifti-fifti!Pa dobro i ako se desi nije smak sveta to se deÅ¡ava u ekstremnim dinamiÄkim situacijama.Uvek možeÅ¡ da kupiÅ¡ 1.4s i da Å¡to se Dynaudia tiÄe izaÄ‘eÅ¡ iz kratkih pantalona i ne budeÅ¡ viÅ¡e agresivni, radikalni Junior member kluba!

Eh prijatelju dragi... Drmni jednu i za mene. :thumbsup2

Taj Fokus(mislim naravno na DY ne na FORD) je zvuÄnik novije koncepcije i mnogo toga je usavrÅ¡eno u odnosu na starije modele i drajvere(ono Å¡to sam ja Äuo da lupa je neÅ¡to stariji zvuÄnik)a i da nije tako, na osnovu onoga Å¡to sam Äuo od tih par aktivnih Älanova foruma koje si pomenuo, ti to lupanje kod sebe nemožeÅ¡ da izazoveÅ¡, jer:

prvo imaÅ¡ malu sobu, drugo pojaÄalo koje nema snage i treće sluÅ¡aÅ¡ iskljuÄivo gramofon koji je u pogledu dinamike inferioran na CD pa na tvoju sreću u zbiru si bezbedan od prolupavanja(mislim na Focuse)

Eto, izaÄ‘e i od tebe poneÅ¡to konkretno. Dakle, ipak nije do zvuÄnika. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Први пут Ñам Ñе ÑуÑрео Ñа Дајнаудиом (или Дунаудио како кажу у ДанÑкој), пре више од четврт века. ÐиÑу биле фабричке (тада је то била ненормална цена јер је укључивала царине и порезе и до 170%), него СÐÐœ пројекти.

Правио Ñам 2 модела и поÑле тога одуÑтао од Ду. Сами драјвери Ñу увек били феноменални, иÑпред Ñвог времена,технички и занатÑки изузетни,прави хај тек.

ЈедноÑтавно , мени ниÑу легли, али немам проблем да неком јеÑу, да опет неко миÑли да Ñу најбољи, да Ñу Ñавршени. Свако има уши и право на Ñвоје мишљење.

Чак и да Ñматра да не поÑтоји нигде ништа боље,али не могу да поднеÑем Ñлепу оданоÑÑ‚ која не дозвољава поÑтојање било какве Ñумње . ..То једноÑтавно није нормално.

Ðли могу да Ñхватим ако Ñе ради о могућем губитку - Ñви ми покушавамо да мењамо на боље, продаш оно што имаш, па добациш још нешто .. Све (што модератори не обришу) оÑтане на форуму. Седнеш за рачунар, мало изгуглаш пре куповине . Вероватно ова групица не дозвољава било какве примедбе, јер баш та прича би им добрано отежала и овако тешку и Ñлабу продају половних кутија. И они који воле Ду, још више би волели бољи модел Ду. Рможда Ñе рововÑком борбом и иÑпоÑлује неки рабат, ко зна ?

Link to comment
Share on other sites

Focus 260 je osim spolja gledano potpuno drugaÄija kutija od F220 (mk2). UbaÄeni su novi drajveri, nova skretnica, kabinet je dodatno ojaÄan. Tako i svira, rezolutnije, Ävršće, sa boljom definicijom i fokusom. ZvuÄi kao znaÄajan upgrade u odnosu na prethodnu generaciju. A gde ima da se naÄ‘e? :wave2

Cudi me da ti neznas,ja sam dobio ponudu,zato i pitam za te kutije,ne kazem da cu da ih kupim ali se interesujem za sada izmedju ostalih pa i za njih.

Link to comment
Share on other sites

Eh prijatelju dragi... Drmni jednu i za mene. :thumbsup2

Eto, izaÄ‘e i od tebe poneÅ¡to konkretno. Dakle, ipak nije do zvuÄnika. :wave2

Mislim da bi to bilo i suviÅ¡e, na ovo Å¡to već ispoljavaÅ¡.Nije do zvuÄnika, nego? 'Ajde daj i ti neko konkretno objaÅ¡njenje, pokaži barem nagoveÅ¡taj neÄega Å¡to nije zaslepljenost!
Link to comment
Share on other sites

Eto, sami su se prozvali. Hvala na saradnji. :wave2

Ajde ti to malo dokaži i argumentuj!Za sve Å¡to si naveo u zadnjih desetak postova nisi naveo ni jedan argument, sem insinuacija podmetanja i kleveta!Plus to ga si temu sa konkretnog pisanja o realnom tehniÄkom problemu skrenuo na perifernu diskusiju baziranu na prozivanja ljudi bez osnova, jer ti se nije dopalo ono Å¡to je napisano i argumentovano, Å¡to znaÄi da je tvoje pisanje offtopic, trolovanje i već joÅ¡ nekoliko pojava protih kojih se tako "revnosno" boriÅ¡ metodom "demagogijom do istine".Mislim da si zreo da se moderacija malo pozabavi tobom!
Link to comment
Share on other sites

Ljudi ako mozete da posetite Sucu i cujete kako njegov Dynaudioa sada radi od kako je Bypassovao preamp. Sve ce vam biti jasno, ima sve sto treba, da ne nabrajam, jednostavavno Dynaudio je propevao i zvuci fascinantno.

Sto ukazuje da mu je Accu "krsiphase" u stvari bio usko grlo u sistemu(?) ; a kleo se u njega k'o partizan u partiju. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Sto ukazuje da mu je Accu "krsiphase" u stvari bio usko grlo u sistemu(?) ; a kleo se u njega k'o partizan u partiju. :roll:

И дао подоÑта пара на преправку иÑтог. Ко зна какав би звук био Ñа другим ампом?

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...