Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

Ja da se ljutim??? Mislimmm,ti me znas,ne palim se ja tako lako... Muzika je subjektivna stvar,nekome je zvuk najbitniji,drugi traze i malo estetike. Sve je to igranka bez prestanka.Inace,Deki,tvoj drug se raduje da te ponovo vidi na Forumu,nije te bilo neko vreme. I ja sam u medjuvremenu bio vredan,usledio je potpuni recap mog preampa (stigli konacno Muse kondenzatori) i rezultat je odlican,veoma sam voljan da ugostim i Dynaudio ljubitelje,da razmenimo iskustva...

Hvala Goxi na pozivu dolazimo, ja sigurno a za druge ne znam izdogovaracemo se pa ti javljamo. Jedino u zivotu sto ne odbijam to je poziv na druzenje od lepe zene i poziv na slusanje novih sistema i druzenje sa hi - fi - stima . Hmm ...a mislim i da imas nekog starog proverenog L -ser..JBL - a kojem se uvek obradujem kada ga vidim i cujem . Lici li na ovog mog bivseg sa slike koju sam sacuvao za uspomenu L 100 Century :cheers:wave2

@ Gfx....veruj mi (ako hoces) da se ni neke ozbiljnije kutije od C3.3 (Suco, NIKAKO ovo ne shvataj licno) nisu bas "proslavile" i nasvirale pokraj ovih, a imalo se itekako sa cim stavljati na crtu, od DY pa na dalje.

Ma opusteno drugar znas ti mene kod mene nema nista licno . To na crtu kad su u pitanju kutije moze da bude relativna stvar navescu ti zbog cega. Ne sumnjam da je u pitanju vrhunska kutija , slusao sam neke DIY kutije takvog istog oblika i velicine sa najboljim Focal - ovim odriver - ima i takodje su jako, jako dobro radile. Za mene je jedini i pravi test to kad bih imao priliku da to cujem pored 3.3 kao sto Pionir voli da kaze - verujem samo u jedan na jedan ili ti prsa u prsa i tu se slazemo . ,, ALI ,, Mora se i uzeti u obzir da su neke kutije koncepcijski bile radjene i kao stvorene za lampe upravo zbog velike osetljivosti kao i same filozofije, shvatanja i doimanja zvuka buduceg vlasnika. Upravo ta kutija mi nesto lici na to kao i one koje sam ja slusao - mozda gresim - ne znam, tako da bi jedno posteno i ispravno poredjenje bilo bas tesko i evo zasto ;

Ogromno je pitanje je kako bi se moja kutija uglavila i snasla u nekom sistemu gde sviraju neke Single End lampe od 20 wati - odmah da ti kazem jer znam - nikako kao i kako bi se ta kutija snasla kod mene u cistokrvnom i snaznom tranzistorskom setup - u - verovatno mozes da predpostavis . Pricam ti ovo jer sam svu tu skolu oko tih uparivanja sistema prosao vise desetina puta u zivotu i tacno znam sta hocu i sta necu a lampe su za sigurno ono sto necu, a zasto ih necu postoje razlozi koje bi verovatno trebao da znas koji su ( da ne nabrajam ) obzirom da si i ti dugo u ovom sportu :wave2

post-11928-0-56569000-1343723269_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

BAS ZATO sam te i pitao ono vezano za velicinu prostorije, i sve ostalo pri slusanju Focusa 260 u Mladjinom prostoru i na tesko-finansijski-dostiznom-nam sistemu.

To je ta svrsishodnost, sa mog stanovista.

Pozz

Nadam se da sam ti dao adekvatan odgovor na ta pitanja, ne volim ja stvari da zamotavam u ukrasne celofane , pogotovo ne hi - fi komponente

Ko zna neka se snadje i sebi ustedi koju hiljadu eura , ko ne zna nista neka plati, ko zna distributera kao ja Sonica i Mladju moze da dobije popust :thumbsup2 , jbga ja sam u onom kosu gde sam znao Inzinjera ali nisam dobio popust :plakanje a de si se i ona ko ne plati na mostu, plati na ......

Poznato je da ja sve svoje uredjaje volim da upgrade - ujem i sebi pristedim koju stotku a sad u ovom novom setup - u i koju hiljadu eura sto je uostalom i naslov mog sistema u galeriji ovde na Forumu

Ima jedna jedina stvar koju ne bih pravio , upgrade - ovao ,, DA ,, a to je zvucna kutija. Za to imam svoje razloge i svoje stavove koje sam zauzeo posle konsultativnih razgovora sa svojim Inzinjerom koji je i toj oblasti veoma kompleksan. Skoro je zavrsio prvu pravu gluvu sobu za ispitivanje i merenje parametara za izradu zv... kutija, ceo projekat nije bas bio jeftin 20.000 ak eura. Evidence Tamtation koji se sad trenutno prodaje na Audio Markt - u . de je njegov.

Podatak koji ce te mozda zanimati jer si iz tog sveta DIY je da je taj Izinjer morao da iskopira skretniu i iz DY Evidence Tamtation OD 40.000 EURA i na moje pitanje zasto je to radio kad je mogao i sam da je napravi JER IMA ZNANJE ZA TO rekao mi je da bi mu za projektovanje takve skretnice da bude kako treba trebalo godinu dana rada sto je za njegovo znanje i i vrednost ruku potpuno neisplativo obzirom koliko bi poslova za tih godinu dana mogao da uradi i naplati. Pazi kad on nije hteo da se usudi u to sta dalje da pricam o DIY kutijama. Postoje izuzetci ali ih je jako malo mozda je bas ta kutija koju si naveo jedna od njih to ne znam dok ne cujem

Mislis da mi nije padalo na pamet da to sve ja uradim za mnogo manje para i sebi pristedim neki dinar i ne pucam pare za fabricke zvucnike - naravno da jeste jer ja to obozavam da radim i slusam jedne takve krsifejse , Zamisli koliko sam lud za tim kad sam fabricke skupe Acuu koji su 90 - te kostali kao novi golf ii preklao u DIY i mislis li da bi to uradio tek tako a da predhodno ne premerim situaciju bar x5. Pitao sam coveka sta da kupim u moru zvucnika na trzistu i rekao mi je DY i ja ga slusam . Tako sam se I uz mnoge izvrsene clash - eve i opredelio za ovaj Brand. Sve bi radio, budzio, upgrade - ovao ali DIY kutiju nikad , to je moj stav i naveo sam ti brdo razloga zasto. i jos ovo potpuno sam siguran da treba sbog sebe - iskustveno da odes i cujes novu pricu i filozofiju koju zastupa DY. Kod mene imas 3.3 kod Usera F 160 , kod druga stari 2.8, kod rajnera maleni X 12 , Jimmy Audience 52, MBranko C1 itd, itd izostavio sam mozda nekoga pa da se ne ljuti a kod Mladje ne moras ni da ides jer si naveo razloge koje postujem zbog cega sve sebe ne vidis u toj prici . Ovo je neka druga prica , mi se druzimo , zezamo, slusamo muziku , cirkamo pivo i niko nikom ne gleda sta da proda . Zar to nije lepo eto imas ovu drugu vrstu poziva i dobrodosao si kod bilo koga od nas :wave2 :wave2 :wave2

Link to comment
Share on other sites

Pa kakve ima veze koliko su zvuÄnici koÅ¡tali pre 15 godina. Danas koÅ¡taju 2000e, i treba im suprostaviti tvoje kutije danas. Dakle, recimo hipotetiÄka situacija, napravio si kutije koje sviraju kao 3.3 ili neÅ¡to bolje, koliku ćeÅ¡ im cenu staviti ako znaÅ¡ da ovih ima da se kupi na oglas za 2000e. Verovatno manju ili jednaku, da bi privukao kupca kvalitetom, inaÄe će se ovaj okrenuti i otići i kupiti 3.3. Dakle, sve se deÅ¡ava u danaÅ¡nje vreme i zato važe danas aktuelne cene, a ne one od pre 15 godina. ;)

Tvoja logika nepobitno kaže da ni jedan model zvuÄnika iz Vox salona ne vredi viÅ¡e od 1/5 prodajne cene, jer mogu da se naÄ‘u polovni zvuÄnici stari 15 godina, koji imaju zvuk te klase.

Novi C2 ne vredi više od 2.000 €, jer zvuk te klase može da se kupi od šuce u vidu C 3.3. Ende.

Link to comment
Share on other sites

Moja je replika bila samo odgovor na Bokijevu žalbu u odnosu na odnose cena, gde sam ja suprotstavio prostu ekonomsku logiku kojom se svaki potencijalni kupac vodi.

Pa, ako se "to" može nazvati logikom uopÅ¡te. UporeÄ‘ujeÅ¡ nov pravljeni (DIY) zvuÄnik sa fabriÄkim starim 15 godina ???

ZaÅ¡to bi se novi DIY razlikovao od novog brand iz radnje ? Može da se poredi samo nov DIY Vs. nov brand, ili polovan DIY Vs. brand sliÄne starosti.

Većina HiFi kompanija je nastala tako Å¡to je krenulo kao DIY, pa preraslo u firmu i posao. Pretpostavljam da ti ni za Karan pojaÄalo ne bi dao viÅ¡e od 20% njegove stvarne prodajne cene. Jedino Å¡to se tu i Milan pita da li bi ti prodao za toliko. NeÅ¡to mi govori da ne bi. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Tvoja logika nepobitno kaže da ni jedan model zvuÄnika iz Vox salona ne vredi viÅ¡e od 1/5 prodajne cene, jer mogu da se naÄ‘u polovni zvuÄnici stari 15 godina, koji imaju zvuk te klase.

Novi C2 ne vredi više od 2.000 €, jer zvuk te klase može da se kupi od šuce u vidu C 3.3. Ende.

Polako Boki ja i te se drugarski preganjamo jos od kad sa ja na forumu oglaso temu da ,,kupujem velike a kvalitetne zvuvcnike do 1500e ,, pa sam kao i svi :P podigao ti cifru i to se zavrsilo kupovinom ovih 3.3 za tadasnjih 2.500 e . Nemoj sad da 3.3 polovne od 2.000e trpas u kos sa polovnim C 2 KOJE polovne idu 5.000e i to nije zvuk iste klase i nikad nece ni biti pogotovou ne kod DY a cena i serija na vise ti govori U prilog ovome sto ti pricam .. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Tvoja logika nepobitno kaže da ni jedan model zvuÄnika iz Vox salona ne vredi viÅ¡e od 1/5 prodajne cene, jer mogu da se naÄ‘u polovni zvuÄnici stari 15 godina, koji imaju zvuk te klase.

Novi C2 ne vredi više od 2.000 €, jer zvuk te klase može da se kupi od šuce u vidu C 3.3. Ende.

Boki, meÅ¡aÅ¡ babe i žabe, zna se Å¡ta je novo, a Å¡ta polovno, i to nikako ne može biti moja logika, a ne verujem ni bilo Äija. Drugo, C2 je zvuÄno daleeko iznad 3.3 veruj mi. Realni naslednici 3.3 su Focus 360 koji su neÅ¡to preko 5000. E sad, tu je pravo pitanje da li će neko uzeti novu kutiju i platiti viÅ¡e nego duplo skuplje ili Äekati da naleti oÄuvani primerak stare kutije i uÅ¡tedeti novac. Mislim da je to pitanje liÄnog izbora i svako treba da odluÄi za sebe Äemu će dati prednost, novo vs. polovno.

Link to comment
Share on other sites

Polako Boki ja i te se drugarski preganjamo jos od kad sa ja na forumu oglaso temu da ,,kupujem velike a kvalitetne zvuvcnike do 1500e ,, pa sam kao i svi :P podigao ti cifru i to se zavrsilo kupovinom ovih 3.3 za tadasnjih 2.500 e . Nemoj sad da 3.3 polovne od 2.000e trpas u kos sa polovnim C 2 KOJE polovne idu 5.000e i to nije zvuk iste klase i nikad nece ni biti pogotovou ne kod DY a cena i serija na vise ti govori U prilog ovome sto ti pricam .. :wave2

Pa, ti si okrenuo opet sve na liÄno svoj sluÄaj, a ja nisam sa tim raspravljao, već striktno sa postom HiFi Usera, u kome "logika" nema veze sa životom.

Ja sasvim lepo mogu NOV C2 da strpam u isti koš sa polovnim C 3.3 i da kažem da nov C2 ne vredi više od 2.000 € jer je to logika HiFi User-a.

Poredio je 15 godina star C 3.3 sa novim DIY. Rekao je da nov DIY koji je zvuÄno u klasi C 3.3 ne vredi viÅ¡e od 2.000 €.

Skoncentriši se na sadržinu i tok misli u postovima.

Link to comment
Share on other sites

Boki, meÅ¡aÅ¡ babe i žabe, zna se Å¡ta je novo, a Å¡ta polovno, i to nikako ne može biti moja logika, a ne verujem ni bilo Äija. Drugo, C2 je zvuÄno daleeko iznad 3.3 veruj mi. Realni naslednici 3.3 su Focus 360 koji su neÅ¡to preko 5000. E sad, tu je pravo pitanje da li će neko uzeti novu kutiju i platiti viÅ¡e nego duplo skuplje ili Äekati da naleti oÄuvani primerak stare kutije i uÅ¡tedeti novac. Mislim da je to pitanje liÄnog izbora i svako treba da odluÄi za sebe Äemu će dati prednost, novo vs. polovno.

Ne meÅ¡am ja niÅ¡ta, nego si ti postavio temelje te "logike", kada si rekao da nov DIY zvuÄnik kome je zvuk u klasi C 3.3 ne vredi viÅ¡e od 2.000 €. Kako možeÅ¡ da SA CENOM porediÅ¡ nov zvuÄnik i polovan star 15 godina?

Å to se tiÄe zvuka, ne preostaje niÅ¡ta drugo nego da u salonu Vox-a postavimo C 3.3, C2 i Focus 360 i da napravimo uporedni test. :D

Link to comment
Share on other sites

Da li ti se ikada desilo da pre nego što sa lakoćom, jednim klikom izbrišeš po 20 postova, pomisliš da su neki ljudi uložili vreme, i izvesni napor da sve to napišu?

Često se u diskusijama razviju interesantne polemike koje nisu sasvim on-topic, i to treba da ide u zasebnu temu (na većini drugih foruma se sve ostavlja u temi), ali bi bilo fer da se napiše napomena oko pokretanja nove teme, ostavi jedan dan za otvaranje iste, pa se onda svi ti postovi premeste. Ovako ti si "pojeo" silne sate koje su ljudi utrošili da nešto osmisle i napišu, bez imalo griže savesti za bačen nečiji trud i utrošeno vremene.

To ostavlja utisak nepoštovanja članova foruma, što je i glavni izvor sukoba članovi Vs. Willi, čisto ako si se zapitao zašto, ili ako si (pogrešno) pomislio da je to samo zato što si moderator.

Majstore, da li ti se ikada desilo da pročitaš celu temu pre nego što počneš da učestvuješ u njoj? I da vidiš, na primer, pet upozorenja da se ne off-topikuje u ovoj temi? Da li si pročitao upozorenje u ovoj temi da o svojim uradcima otvoriš novu temu u kojoj ćeš diskutovati o njima?

Neki članovi su sukobljeni sa mnom i ostalim moderatorima zbog nepoštovanja pravila foruma.

Hvala na saradnji, molim vratite se na temu.

Link to comment
Share on other sites

Dobro dosao Ljubo malo na DY :)

Da li je neki DY zvucnik posebno ostavio utisak na tebe. Pripomozi malo Wiliju ne moze covek sam

Eh sudbino kleta sto nemam pare da kupim onaj Evidence Tamptation moj drugar ga prodaje za tricavih 15.000 eura . Eno oglasio ih na Audio Markt.de verovatno covek misli da ne moze da ih proda u SRB...

Link to comment
Share on other sites

Dobro dosao Ljubo malo na DY :)

Da li je neki DY zvucnik posebno ostavio utisak na tebe. Pripomozi malo Wiliju ne moze covek sam

Eh sudbino kleta sto nemam pare da kupim onaj Evidence Tamptation moj drugar ga prodaje za tricavih 15.000 eura . Eno oglasio ih na Audio Markt.de verovatno covek misli da ne moze da ih proda u SRB...

Prodaje joÅ¡ jedan "drugar", ali iz Minhena, takodje svoje Evidence T za 16.900 eura i to već priliÄno dugo.

Pre toga su se na audio-markt.de "vukli" jedni iz Lisabona, a i dva para Mastera, jedan iz Helsinkija, a drugi iz Rima.

Prodalo se nekako, pa će valda i ovi lepotani pronaći nove vlasnike. :facehearts

Link to comment
Share on other sites

Ako je taj Dyn Ev. vrh, sto ih prodaje ? Hoce nesto bolje, ili mozda da napravi nesto bolje...?

Evo odgovora :

Posto ljudi imaju i studio za pravljenje muzike plan je da se kupi par njihovih najvecih DY Studio Monitora koji na sebi imaju po 2 x 12 inca basove i stari Esotar t 330 i oni kastaju novi koliko i sami polovni Tamptation i to je razlog prodaje a za kucnu varijantu su u planu da se prave zv.. kutije koje bi trebalo da budu nalik Tamptationu obzirom da je iskopirao skretnicu za koju je rekao da bi mu trebalo godinu dana rada + je malkice i doradjena. U taj njihov projekat ce ici stari t 330 umesto Esotara 2 i umesto onih srednjaka u Tampt.... idu stari 15w75 kao zamena - znaci pravi se neka medju varijanta s tim sto se zadrzava isti broj drivera po kutiji da li ce to da bude bolje ne znam u svakom slucaju vrlo hrabar potez :wave2

Link to comment
Share on other sites

Evo odgovora :

Posto ljudi imaju i studio za pravljenje muzike plan je da se kupi par njihovih najvecih DY Studio Monitora koji na sebi imaju po 2 x 12 inca basove i stari Esotar t 330 i oni kastaju novi koliko i sami polovni Tamptation i to je razlog prodaje a za kucnu varijantu su u planu da se prave zv.. kutije koje bi trebalo da budu nalik Tamptationu obzirom da je iskopirao skretnicu za koju je rekao da bi mu trebalo godinu dana rada + je malkice i doradjena. U taj njihov projekat ce ici stari t 330 umesto Esotara 2 i umesto onih srednjaka u Tampt.... idu stari 15w75 kao zamena - znaci pravi se neka medju varijanta s tim sto se zadrzava isti broj drivera po kutiji da li ce to da bude bolje ne znam u svakom slucaju vrlo hrabar potez :wave2

Jedno laiÄko pitanje. Kako će da se slaže ta iskopirana doradjena skretnica iz vrhunskog projekta kakav je Evidence zvuÄnik, a sa drugim setom zvuÄnika (istog proizvodjaÄa) u istoj konfiguraciji?

Meni to isto zvuÄi veoma hrabro, iako mi je 15W75 jedan od najboljih bas-srednjetonaca svih vremena.

Link to comment
Share on other sites

Jedno laiÄko pitanje. Kako će da se slaže ta iskopirana doradjena skretnica iz vrhunskog projekta kakav je Evidence zvuÄnik, a sa drugim setom zvuÄnika (istog proizvodjaÄa) u istoj konfiguraciji?

Meni to isto zvuÄi veoma hrabro, iako mi je 15W75 jedan od najboljih bas-srednjetonaca svih vremena.

i meni zvuci veoma hrabro ali veruj mi momak je lud i puca od znanja. Skretnica iz Tampt... ce se prilagoditi tom njegovom projektu - ne sumnjaj u to da ce je to za njega biti veliki izazov da uradi najbolje sto moze a dokle moze cucemo i videti kad bude gotovo. Svaki njihov driver je proucio do najsitnijih detalja ( odnosno rasklopio ) i premerio. Opsednut je njihovim driverima i kaze da su najbolji na svetu..

Link to comment
Share on other sites

Jedno laiÄko pitanje. Kako će da se slaže ta iskopirana doradjena skretnica iz vrhunskog projekta kakav je Evidence zvuÄnik, a sa drugim setom zvuÄnika (istog proizvodjaÄa) u istoj konfiguraciji?

Bingo! Pitanje je kakav će biti rezultat sa drugaÄijim jedinicama. Neko ko puca od znanja radi kompletno svoj autorski projekat. Ne kopira druge. Striktno kopiranje može biti i praktiÄno neizodivo.

Kopiranje, uz izvesne izmene i dorade je jako Äudan put, da ne kažem....

Meni to isto zvuÄi veoma hrabro, iako mi je 15W75 jedan od najboljih bas-srednjetonaca svih vremena.

Bilo nekada. Ima ih priliÄno koji su ga prevaziÅ¡li po svim stavkama. Uklapa se u Dynaudio koncept viÅ¡estaznog zvuÄnika sa 6 dB/oct. skretnicom.

Neki drugi imaju bolje mid-basove tj. srednjetonce koji će u drugaÄije koncipiranim sistemima dati bolje i prozraÄnije srednjetonsko podruÄje.

Link to comment
Share on other sites

Bingo! Pitanje je kakav će biti rezultat sa drugaÄijim jedinicama. Neko ko puca od znanja radi kompletno svoj autorski projekat. Ne kopira druge. Striktno kopiranje može biti i praktiÄno neizodivo.

Kopiranje, uz izvesne izmene i dorade je jako Äudan put, da ne kažem....

Bilo nekada. Ima ih priliÄno koji su ga prevaziÅ¡li po svim stavkama. Uklapa se u Dynaudio koncept viÅ¡estaznog zvuÄnika sa 6 dB/oct. skretnicom.

Neki drugi imaju bolje mid-basove tj. srednjetonce koji će u drugaÄije koncipiranim sistemima dati bolje i prozraÄnije srednjetonsko podruÄje.

Potpuno se slažem da su ga prevaziÅ¡li i neki primerci iz iste radionice, kao i iz konkurentskih kuća (ne moramo uopÅ¡te napuÅ¡tati Dansku, Äak Å¡ta viÅ¡e - nije preporuÄljivo bez uputstva lekara ili farmaceuta).

Link to comment
Share on other sites

Sinoć sam imao priliku da posluÅ¡am T330D u eksponencijalno-hiperboliÄnoj horni i ubija kako dobro radi:

TakoÄ‘e sam Äuo, nisam sluÅ¡ao, da njihovi monitori sa velikim basovima rade dobro Äak i sa Dynaudio amplifikacijom.

Jel' to ono što je pravio Zoki ili nešto novo?

Link to comment
Share on other sites

Evo odgovora :

Posto ljudi imaju i studio za pravljenje muzike plan je da se kupi par njihovih najvecih DY Studio Monitora koji na sebi imaju po 2 x 12 inca basove i stari Esotar t 330 i oni kastaju novi koliko i sami polovni Tamptation i to je razlog prodaje a za kucnu varijantu su u planu da se prave zv.. kutije koje bi trebalo da budu nalik Tamptationu obzirom da je iskopirao skretnicu za koju je rekao da bi mu trebalo godinu dana rada + je malkice i doradjena. U taj njihov projekat ce ici stari t 330 umesto Esotara 2 i umesto onih srednjaka u Tampt.... idu stari 15w75 kao zamena - znaci pravi se neka medju varijanta s tim sto se zadrzava isti broj drivera po kutiji da li ce to da bude bolje ne znam u svakom slucaju vrlo hrabar potez :wave2

Mda, nista bez Esotara t 330, nije zaludo svojevremeno proglasavan za najbolji kalotni visokotonac...Iz njegovog primera se vidi da pokusava dostici i prestici fabr. kutiju i pored posedovanja ezoterije kao sto su Ev. Tem., tipican dokaz za neverne tome da covek sa potrebnim znanjem i umecem moze napraviti dobro, cak u mnogim situacijama i bolje od fabrickog...Dace vreme pa cemo verovatno cuti sta se napravilo...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...