Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

Da si se ovoliko kolebao kad si ulazio u eksperiment sa Accuima, ti tvoji komadi danas ne bi vredeli skoro duplo od fabrickih. Drznuo si se tada hrabro da preradis svetinje iz branse i dohvatio bezmalo nirvanu. Zasto se onda plasis za DY, ako te instikt ne vara ko zna mozda ce vredeti i vise tako preradjeni. Ja bih probao bez busenja i burgijanja kao sto rece Milovan, dovedes proverene drugare da to cuju i onda odlucis.

Link to comment
Share on other sites

Otprilike sam shvatio poruke i savete i svode se na ovo gore napisano. Magelan je lupio zabranu iz daleka na bilo kakve intervencije - njega postujem i uvazavam kao i mnogo puta do sad . Uglavnom vecina nije za to a ja sam sad odlucio da to ne radim vec kad skupim jednog dana pare kupim si lepo neki ,, VELIKI ,, DY i CPSV ( cao pa se vidimo )

Stvarno greota da ih koljem, Accu sam sa zadovoljstvom prepravio - ide mi od ruke :order - i ustedeo sebi par hiljada eura u to sam potpuno siguran jer znam sta je bilo pre a sta je sad. Ipak su ovo zv.. kutije i tu su stvari malo drugacije, tako da se slazem sa vecinom. Stoji i ovo sto je Milovan rekao

,, U prvom slucaju nije ispostovan razmak izmedju drajvera, a u drugom nisu fazno poravnati ,,

Ali stoji i to da ko jednom cuje KAKO SVIRA DY Esotar t 330 nema mira do kraja zivota, mozda me je to gurnulo u ovu pricu da pocnem razmisljati o budzenju. Na kraju price to budzenje ( pola DIY pola fabrika - formula za hi - end ) me je i dovelo do ovog zvuka za koji je Mladja iz Vox Trade - a rekao da je jedan od najboljih koji je on cuo u svom zivotu. Nije to licno meni rekao vec sam cuo od Magelana i Usera koji su u stalnom kontaktu sa njim. Zahvaljujem mu se ovom prilikom na tako visokoj oceni, ipak je to veliki znalac iz ovog naseg hobija, cuo je mnogo , mnogo sistema i to mi je mozda i najveci kompliment za sistem do sad

Naravno posle svega sto ste napisali to necu uraditi na svoju ruku. Ovo je DY klub i ovde se odluke ovako donose - DEMOKRATSKI - kako Parlament izglasa

:facehearts

:wave2

Suco,

Javno napisati sta je neko nekom rekao,pa ovaj drugi neko tebi preneo,sve i da je istina je nevidjena nekultura.Koristiti se necijim renomeom na ovaj nacin, sve u cilju sopstvene promocije-NEMAM RECI!Na nacin na koji ti pises o svom sistemu je za mene degutantno.U tvojoj enormnoj zelji da ceo svet zna da imas najbolji sistem,cini mi se presao sve granice pristojnosti,neupotrebivsi ni jednu reznu rec.To svakog ko ima malo mozga isprovocira,pa ti i ja pisem ovaj post,a inace sam vrlo uzdrzan od pisanja,a svakodnevno citam i pratim ovaj forum vec godinama.U tome ti pomaze moderacija koja obrise 2 strane postova ljudi koji se osecaju kao ja-kao offtopic.A oni su se samo koristili tvojom metodom -na fino ti skrenuti paznju da ....

Nikad nisam usao u neki konflikt ili prepucavanje,a kamoli bio blizu bana ili iskljucenja,ali ovog trenutka mi nije ni vazno da li ce i kakva biti sankcija prema meni.Ton i recnik verovatno nije bio dovoljno los za ban,jer ja nisam taj tip.....ali kad bi bio kao ti,mogao bi da napisem da mi je covek koji je cuo tvoj sistem reka da to svira kao k... a njegovo misljenje ja jako cenim.

Cuj da menjas visokotonac,ova cela tema treba da se preseli u 'sucin sistem',jer ona nema nikakave veze s DY,vec sa tvojim egzibicionizmom.Sutra ces da okacis svoje slike gde si go,da bi ova tema bila citana.

pozdrav svima

p.s.ovo kako to svira mi covek stvarno rek'o.

Link to comment
Share on other sites

Ali ladno lik uz Consequence drži sub... lupko.gif

Izgleda da vazi ona tvrdnja vecine ljudi koji Dynaudio posmatraju "sa strane", a to je da skoro svim njihovim zvucnicima fali bassa. Ja nisam dobio takav utisak kada sam bio kod gosn suce u poseti, ali seansa je trajala relativno kratko i bio sam zatecen celokupnim sistemom, pa se nisam ni trudio da trazim bilo koje zamerke. :thumbsup2 Mada, ne znam ni kako bass treba da zvuci u tom cenovnom rangu, pa verovatno nisam ni kompetentan da komentarisem. Po meni ga je bilo sasvim dovoljno, cak i bez sub-wufera.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da vazi ona tvrdnja vecine ljudi koji Dynaudio posmatraju "sa strane", a to je da skoro svim njihovim zvucnicima fali bassa. Ja nisam dobio takav utisak kada sam bio kod gosn suce u poseti, ali seansa je trajala relativno kratko i bio sam zatecen celokupnim sistemom, pa se nisam ni trudio da trazim bilo koje zamerke. :thumbsup2 Mada, ne znam ni kako bass treba da zvuci u tom cenovnom rangu, pa verovatno nisam ni komepetentan da komentarisem. Po meni ga je bilo sasvim dovoljno, cak i bez sub-wufera.

Å to se tiÄe modela koji se proizvode poslednjih 10-ak godina od strane DY, ako neÄeg ima onda ima basa, Äesto i na pretek. U svakom sluÄaju, ako neÄega ima kod modela Consequence, onda ima basa, tako da sub tu nema Å¡ta da traži. ÄŒak bih po slikama rekao da je prostor otprilike duplo manji od Å ucinog. Meni ovo liÄi na apartman nekog bogatog arapina (kakvih u UK ima koliko voliÅ¡, Å¡alju ih tate Å¡eici na Å¡kolovanje - ako vidiÅ¡ neki lambo ili ferari kako se kurÄi na ulicama Londona to je 99% neki arapin u njemu) kojeg zvuk verovatno najmanje zanima. I sama razlika u ceni zvuÄnika - 36000 eur nov, a ovaj iz oglasa 13000 eur govori da je reÄ o nekome kome se diglo da menja kutije, a para ima ko blata. Na podu leže opusi koji su oko 20.000eur, ako greÅ¡im neka me neko ispravi. Dakle, demonstracija sile...

Link to comment
Share on other sites

Suco,

Javno napisati sta je neko nekom rekao,pa ovaj drugi neko tebi preneo,sve i da je istina je nevidjena nekultura.Koristiti se necijim renomeom na ovaj nacin, sve u cilju sopstvene promocije-NEMAM RECI!Na nacin na koji ti pises o svom sistemu je za mene degutantno.U tvojoj enormnoj zelji da ceo svet zna da imas najbolji sistem,cini mi se presao sve granice pristojnosti,neupotrebivsi ni jednu reznu rec.To svakog ko ima malo mozga isprovocira,pa ti i ja pisem ovaj post,a inace sam vrlo uzdrzan od pisanja,a svakodnevno citam i pratim ovaj forum vec godinama.U tome ti pomaze moderacija koja obrise 2 strane postova ljudi koji se osecaju kao ja-kao offtopic.A oni su se samo koristili tvojom metodom -na fino ti skrenuti paznju da ....

Nikad nisam usao u neki konflikt ili prepucavanje,a kamoli bio blizu bana ili iskljucenja,ali ovog trenutka mi nije ni vazno da li ce i kakva biti sankcija prema meni.Ton i recnik verovatno nije bio dovoljno los za ban,jer ja nisam taj tip.....ali kad bi bio kao ti,mogao bi da napisem da mi je covek koji je cuo tvoj sistem reka da to svira kao k... a njegovo misljenje ja jako cenim.

Cuj da menjas visokotonac,ova cela tema treba da se preseli u 'sucin sistem',jer ona nema nikakave veze s DY,vec sa tvojim egzibicionizmom.Sutra ces da okacis svoje slike gde si go,da bi ova tema bila citana.

pozdrav svima

p.s.ovo kako to svira mi covek stvarno rek'o.

Deki izvinjavam se ako sam necim uvredio deo zemunskog klana i nije mi jasno sto provociras i vredjas.kad znas da mi na DY temi komentarisemo o svemu i svacemu pa izmedju ostalog i pohvalama o nasim sistemima, sta tu tebi smeta stvarno mi nisi jasan.Ako te nesto muci dodji slobodno pa cuj sistem pa onda komentarisi ovako ispadas neozbiljan.To sto si cuo od tog coveka i to uvazio a prl to nisi cuo je smesno koliko taj isti covek koji blage veze nema o hi-fi -ju i potpuno sam siguran da mu je SLON zgazio na uvo

Oni koji me poznaju u sustini znaju kakav sam ja kao covek i ne bih se tebi pravdao za misljenje i

nacin na koji si me ti licno doziveo

Mi se na ovoj temi bas lepo provodimo i zezamo , usput i komentarisemo o nama dragom DY i to ocigledno mnogima smeta pogotovo kad im se brisu off topic -i i koje kakve provokacije.Mi se ovde na temi kitimo svojim perjem a ne tudjim

No nebitno uvek si dobrodosao da cujes DY bez obzira na sve gluposti koje si napisao o menj, ja sam sujetu odavno ostavio iza sebe . Izvini ako sam ti delovao kao neki hvalisavac - nije mj bila namera da te isprovocirm , kao ni bilo koga . Ne mozes ocigledno da skapiras kako nas nekolicina dozivljavamo ovu temu .Odgovor ti je u naslovu teme

Link to comment
Share on other sites

Deki izvinjavam se ako sam necim uvredio deo zemunskog klana i nije mi jasno sto provociras i vredjas.kad znas da mi na DY temi komentarisemo o svemu i svacemu pa izmedju ostalog i pohvalama o nasim sistemima, sta tu tebi smeta stvarno mi nisi jasan.Ako te nesto muci dodji slobodno pa cuj sistem pa onda komentarisi ovako ispadas neozbiljan.To sto si cuo od tog coveka i to uvazio a prl to nisi cuo je smesno koliko taj isti covek koji blage veze nema o hi-fi -ju i potpuno sam siguran da mu je SLON zgazio na uvo Oni koji me poznaju u sustini znaju kakav sam ja kao covek i ne bih se tebi pravdao za misljenje i nacin na koji si me ti licno doziveo Mi se na ovoj temi bas lepo provodimo i zezamo , usput i komentarisemo o nama dragom DY i to ocigledno mnogima smeta pogotovo kad im se brisu off topic -i i koje kakve provokacije.Mi se ovde na temi kitimo svojim perjem a ne tudjim No nebitno uvek si dobrodosao da cujes DY bez obzira na sve gluposti koje si napisao o menj, ja sam sujetu odavno ostavio iza sebe . Izvini ako sam ti delovao kao neki hvalisavac - nije mj bila namera da te isprovocirm , kao ni bilo koga . Ne mozes ocigledno da skapiras kako nas nekolicina dozivljavamo ovu temu .Odgovor ti je u naslovu teme

Bele rukavice ti bas dobro stoje,ne skidaj ih nikad.

O sistemima mislimo sta mislimo,ne ono sto ti napises.Pusti druge koji su ti culi sistem da ga hvale i sami napisu to.Ako to ne rade dovoljno dobro i cesto-suzdrzi se.

Izvinjavam se svima sto sam nicim izazvan napao naseg divnog Sucu.

Izvini i ti Suco,sistem ti je do jaja!(ne moram ni da ga cujem,posle 50 strana to je valjda svima jasno)

necu vise ovde pisati,citacu i dalje s uzivanjem.

Link to comment
Share on other sites

Izvinjavam se Älanovima DY kluba, najpre pokretaÄu teme, kao svim ostalim ljudima dobre volje. Sinoć sam se upustio u nepotrebnu raspravu iz koje sam izvukao ono Å¡to me je zanimalo. Na žalost svih nas, potrajalo je (jedenim okom sam gledao Italijane i Engleze, drugim sam pratio nekoliko otvorenih stranica na netu), a hteo sam da vidim dokle sve to može da ide. Vidim da granica ne postoji i stoga se, bar Å¡to se mene tiÄe, ovako neÅ¡to nikada neće ponoviti. Iz poÅ¡tovanja prema Älanovima kluba i foruma, kao i iz poÅ¡tovanja prema sebi samom.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Hi,

Evo me opet kod kuce pa sam iscitao poslednje postove i cini mi se da nazalost opet ima nepotrebne mutne price a ja cu u tezama dati neke moje komentare na postove pisane unazad nedelju dana.

Sto se Suce tice on zaista ima sjajan sistem kome je posvetio dosta paznje i na koji i treba da bude ponosan. Moram da istaknem i akusticku obradu sobe koja je sigurno znacajno doprinela celokupnom zvuku. Da li moze bolje, naravno uvek moze bolje ali to i kosta pa Suca mora da proceni gde ce da ubaci svoj "slobodni kes". Ima tu prostora za novi izvor, kablove i zvucnike naravno o cemu sam vec govorio ( C 2, Sapphire ili C 5.4) ali nikako ne treba dirati originalni visokotonac. Ovo pre svega sto je Esotec D 260 u njegovom konturu custom i sto je po ceni prakticno identican kao standardni Esotar D 330 koji pri tome nije prilagodjen ovoj kutiji pa bi ta prica bila potpuno suludo eksperimentisanje sa neizvesnim rezultatom i vizuelno skrnavljenje kutija. Da Vas potsetim da razvoj svake DY kutije traje oko 16-24 meseci (pogledati book of truth na nasem sajtu) sto znaci da bi u nekim kucnim uslovima nas drug Suca unesrecio svoje contoure i pokvario zvuk. Ovo ipak pisem zbog mnogih kojima je pala na pamet slicna ideja a za njega sam siguran da je vec odustao od ovog "projekta".

Consequence koji je dat na nekom od linkova je zapravo stara kutija koja se od novih Ultimate Edition mnogo razlikuje po konstrukciji ali i po ceni koja je sada 48.000 euro. Stara verzija je klasican Compound sitem sa niskom osetljivocu od 84 db i manjim unutrasnjim basom. Novi CUE ima i spolja i unutra bas od 30 cm uz dodatak da je unutrasnji bas refleks tipa i duva na pod sto sve ukupno daje neverovatnu dubinu od cak 17hz +-3db ali uz izuzetnu preciznost i cvrstinu koju jos nisam cuo kod neke druge kutije bez obzira na firmu. Ove kutije su vezane za Transpatrent Reference ili Reference XL sto se moze videti samo po velicini kutije (networka).

Misljenja sam da malo koji proizvodjac ima tako dubok bas kao Dynaudio sto je nekad problem slabim pojacalima pa se cesto kod neiskusnih slaba kontrola pripisuje zvucniku a ne pojacalu. Ovome smo vec razgovarali kada smo spominjali F 140 ili C 1.4.

pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Al je daleko otišla ta Evropa... Nas je rat zajebo. Da ga nije bilo, one Nišove kutije bi danas svirale i do 10 herca.

x

Sta ti je sad problem zato sto jedan - jedini DY ide do 17 Hz. Za moju pise 32 Hz a imam utisak da cak ide dublje nego sto je napisano - hocu da kazem da verovatno imaju stroga merenja jer sam stavljao u sistem kutije na kojima je pisalo 2o Hz ( u pitanju su ozbiljne firme ) i svi smo stekli utisak da je 3.3 isao dublje, cvrsce, definisanije - ako ne verujes pozivam te kuci da se uveris u to , moze i Boki koji je vec bio kod mene, pozeljno je baciti na opkladu neki dinar ali nije uslov. Cekam na pm ako imate 0i0. Da li se cuje ili ne 17 Hz nebitno je, to mere uredjaji u Fabrici a ne tvoje uvo - nisi ti merni instrument a mozda i jesi ako si u stanju da to cujes i zabelezis

Mladja nije napisao da je cuo da se ona spustila na 17 Hz , vec je dao podatak fabrike i opisao kako je on to uzivo doziveo.

Uhvatite se za neku banalnost i glupost koju vozac lokomotive izdvoji da bi provocirali i po defaultu ista ekipa se nadoveze kao vagoni, zar ne primecujes sebe kako licis na tu kompoziciju

Napisi vec jednom nesto pametno a da je vezano za DY kad si vec na temi - samoi lupetas i glumis deo neke miner ekipe.To vazi i za Surokvija, Bokija, Nindzu, itdx

Pavlaka ni kriv ni duzan izvuce najdeblji kraj a zna se ko je prvi ubacio rovca :wave2

Link to comment
Share on other sites

To vazi i za Surokvija, Bokija, Nindzu, itdx

Kada se toliko preteruje, može se valjda oÄekivati makar malo zezanja. Uvek bilo i biće. Troter ti lepo napisao.

Druga bitna stvar je Å¡to po postovima ima svega i svaÄega (tehniÄki netaÄnog), a ne samo da se preteruje u hvalospevima....a ja Äitavih 50 strana nisam skoro niÅ¡ta replicirao.

Ako se ne cuje tih 17Hz se oseca ali treba i adekvatni materijal za taj LF opseg.

Ma, naravno. Oseća se "telom". Bez toga ništa.

PoÅ¡to zvuÄnici imaju jako niski stepen iskoriÅ¡tenja (90 dB je 0,6%), onda su za to sub-bass podruÄje u USA izmislili, i jako je popularno, machine koja drmusa kauÄ na odreÄ‘enoj niskoj frekvenciji, i koji pokriva sub-bass podruÄje 10-30 Hz, da možete ko ljudi u filmovima da osetite zemljotres i/ili kada nailazi Godzilla. UreÄ‘aj se zove Bass Shaker ili Tactile Transducer. Stepen iskoriÅ¡tenja je mnogo viÅ¡i od zvuÄnika. Npr. kada se kroz Dynaudio Consequence zvuÄnik koji je efikasnosti 85 dB (0,2%) provuÄe 200 W da bi se dobilo 108 dB SPL-a, to je samo 0,4 W akustiÄke snage. Zato se sa pomenutim ureÄ‘ajem za drmusanje kauÄa, sa samo nekoliko Watti postigne ono za Å¡ta su potrebni tako veliki zvuÄnici, jezivo pojaÄalo i mnogo novca.

Moja poenta oko tih 17 Hz je --> What's The Point ? ...pri tome treba i soba dužine 20 m da bi se reprodukovalo kako treba, i da bi Äuli kvalitetno odsviranih 17 Hz.....ko već može da Äuje...

I za kraj posta, imam predlog da se svi koji nisu zeÄevi istestiraju kakva im je osetljivost sluha u frekventnom opsegu.

Evo ga link: http://phys.unsw.edu...jw/hearing.html Have a Fun!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...