Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

Moze neki mali uporedni test audience 52, 52 se i 1.3 mkII? :)

Hi Jimmy,

Mozda nisi znao Audience 52 je najnagradjivanija DY kutija svih vremena a kako stvari sada stoje mislim da ce im Excite X 12 preuzeti taj presto. A 52 svira odlicno za tu cenu i trazi stalak, sto bolji to bolje i to vazi za sve monitorske kutije. Meni je bolja kupovina Audience 62 jer za prakticno iste pare dobijes bolji i pre svega veci zvuk i podnostojecu kutiju sa bas portom na prednjoj strani pa je i postavljanje u prostoru daleko lakse. Obe kutije nisu preterano zahtevne ali kao i vecina DY kutija traze kvalitetnu amplifikaciju jer ce zvucnici pokazati ako je ispred njih neka "kanta" pa tada ne treba krivicu traziti u zvucnicima mada je audiofilima tesko da priznaju da imaju lose-slabo pojacalo. Izmedju A 52 i u to vreme sjajnih Contour 1.3 Mk2 je bila ogromna praznina (nisam zaboravio na C 1.1) pa su se inzenjeri DY (znajuci da se sprema novi C 1.4) dosetili da upotrebe drajvere, interno ozicenje i terminale sa C 1.3 Mk2 dok je originalna skretnica modifikovana i prilagodjena nesto manjoj kutiji uz isti kvalitet. Zahvaljujuci ovim znacajnim intervencijama bas je sisao sa 52hz kod A 52 na 45hz kod A 52 SE. Novi 52 SE se pokazao kao bitno bolji zvucnik od originalne A 52 varijante. Imajuci u vidu da je A 52 SE po zapremini za 2 litra manja kutija od C 1.3 Mk2 ona se pokazala kao dosta upotrebljivija i laksa za kontrolu basa a mogla je lepo da radi i u manjim sobama. Kako je C 1.3 Mk2 zapreminski veci bas je sisao na 43hz uz veoma slicne ostale podatke sto je mnogim komercijalin pojacalioma pravilo problem u kuntroli tog basa pa ja nikada nisam preporucivao ni prodavao C 1.3 mk2 kupcu cije pojacalo nije bilo na pristojnom nivou. To svakako nije trgovacki ali jednostavno nikada mi nije bio cilj da nesto prodam a da to lose zvuci jer vlasnici za lose uparenje i zvuk u 99% slucajeva okrivljuju zvucnike a to je onda losa reklama za zvucnike sto je pogresno. Ima nekoliko kupaca kojima nisam hteo da prodam Contoure zbog njihove po mom misljenju neodgovarajuce amplifikacije :-).

Inace, po istoj logici je napravljen i A 72 SE u koga su ugradjeni delovi iz C 1.8 Mk2.

Tadasnju najuspesniju DY seriju Contour je 2003 zamenila nova serija Contour sa sjajnim modelima C 1.4, C 3.4 i C 5.4.

A onda se 2006 pojavila serija Focus sa modelom F 140 koji je manje ili vise bolji od svega gore navedenog. Cena F 140 je bila u rangu cene C 1.3 Mk2 ali je novi F 140 pokazao napredak u kvalitetu reprodukcije cak i u odnosu na C 1.3 Mk2. Interesantno je da DY nema bas previse na oglasima jer se vlasnici retko kada odlucuju da predju u neki drugi klub sto je logicno zar ne, izuzev ako ne planiraju neki upgrade u okviru DY sistema.

Dakle za tvojih 15-17 m2 Focus 140 je po meni najbolji izbor naravno uz solidan amp a zatim neki dobro ocuvani C 1.3 Mk2 ili A 52SE. Svakako ne treba zaboraviti ni solidni A 62.

pozzz

Mladja

Link to comment
Share on other sites

Moze neki mali uporedni test audience 52, 52 se i 1.3 mkII?

Hi Jimmy,

Mozda nisi znao Audience 52 je najnagradjivanija DY kutija svih vremena a kako stvari sada stoje mislim da ce im Excite X 12 preuzeti taj presto. A 52 svira odlicno za tu cenu i trazi stalak, sto bolji to bolje i to vazi za sve monitorske kutije. Meni je bolja kupovina Audience 62 jer za prakticno iste pare dobijes bolji i pre svega veci zvuk i podnostojecu kutiju sa bas portom na prednjoj strani pa je i postavljanje u prostoru daleko lakse. Obe kutije nisu preterano zahtevne ali kao i vecina DY kutija traze kvalitetnu amplifikaciju jer ce zvucnici pokazati ako je ispred njih neka "kanta" pa tada ne treba krivicu traziti u zvucnicima mada je audiofilima tesko da priznaju da imaju lose-slabo pojacalo. Izmedju A 52 i u to vreme sjajnih Contour 1.3 Mk2 je bila ogromna praznina (nisam zaboravio na C 1.1) pa su se inzenjeri DY (znajuci da se sprema novi C 1.4) dosetili da upotrebe drajvere, interno ozicenje i terminale sa C 1.3 Mk2 dok je originalna skretnica modifikovana i prilagodjena nesto manjoj kutiji uz isti kvalitet. Zahvaljujuci ovim znacajnim intervencijama bas je sisao sa 52hz kod A 52 na 45hz kod A 52 SE. Novi 52 SE se pokazao kao bitno bolji zvucnik od originalne A 52 varijante. Imajuci u vidu da je A 52 SE po zapremini za 2 litra manja kutija od C 1.3 Mk2 ona se pokazala kao dosta upotrebljivija i laksa za kontrolu basa a mogla je lepo da radi i u manjim sobama. Kako je C 1.3 Mk2 zapreminski veci bas je sisao na 43hz uz veoma slicne ostale podatke sto je mnogim komercijalin pojacalioma pravilo problem u kuntroli tog basa pa ja nikada nisam preporucivao ni prodavao C 1.3 mk2 kupcu cije pojacalo nije bilo na pristojnom nivou. To svakako nije trgovacki ali jednostavno nikada mi nije bio cilj da nesto prodam a da to lose zvuci jer vlasnici za lose uparenje i zvuk u 99% slucajeva okrivljuju zvucnike a to je onda losa reklama za zvucnike sto je pogresno. Ima nekoliko kupaca kojima nisam hteo da prodam Contoure zbog njihove po mom misljenju neodgovarajuce amplifikacije .

Inace, po istoj logici je napravljen i A 72 SE u koga su ugradjeni delovi iz C 1.8 Mk2.

Tadasnju najuspesniju DY seriju Contour je 2003 zamenila nova serija Contour sa sjajnim modelima C 1.4, C 3.4 i C 5.4.

A onda se 2006 pojavila serija Focus sa modelom F 140 koji je manje ili vise bolji od svega gore navedenog. Cena F 140 je bila u rangu cene C 1.3 Mk2 ali je novi F 140 pokazao napredak u kvalitetu reprodukcije cak i u odnosu na C 1.3 Mk2. Interesantno je da DY nema bas previse na oglasima jer se vlasnici retko kada odlucuju da predju u neki drugi klub sto je logicno zar ne, izuzev ako ne planiraju neki upgrade u okviru DY sistema.

Dakle za tvojih 15-17 m2 Focus 140 je po meni najbolji izbor naravno uz solidan amp a zatim neki dobro ocuvani C 1.3 Mk2 ili A 52SE. Svakako ne treba zaboraviti ni solidni A 62.

pozzz

Mladja

E ovo se zove odgovor, hvala najlepse! :klanjanje Ja sam u zivotu cuo jedan jedini DY (a52) i sada mogu da polozim zakletvu da ce svakako prvo da se trazi neki bolji DY pa onda eventualno nesto drugo. :) Preporucili ste mi zvucnike koji mi se svakako svidjaju, razmisljao sam o a52se, c 1.3mkII i a72.. Bio bi pomak bez nekih preteranih ulaganja, focus ipak cuvam za srecnije dane. :cry: Problem je sto ih je malo po nasim oglasima a ebay obicno nije isplativ.. Ako naletim na a52se svakako cu debelo da razmislim o zameni. P.S. Nisam znao za nagrade a52 :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo sad nove dileme, maltretirati opet prijatelje po HR i vijati ovaj Dynaudio contour 1.3 mark ii od prvog vlasnika:

http://www.njuskalo.hr/zvucnici/dynaudio-contour-1.3-mark-ii-oglas-4964058

ili cekati neki focus 140 da naleti?

Nesto me ovo izjava vuce da cekam??

A onda se 2006 pojavila serija Focus sa modelom F 140 koji je manje ili vise bolji od svega gore navedenog. Cena F 140 je bila u rangu cene C 1.3 Mk2 ali je novi F 140 pokazao napredak u kvalitetu reprodukcije cak i u odnosu na C 1.3 Mk2.

Link to comment
Share on other sites

Evo sad nove dileme, maltretirati opet prijatelje po HR i vijati ovaj Dynaudio contour 1.3 mark ii od prvog vlasnika:

http://www.njuskalo....i-oglas-4964058

ili cekati neki focus 140 da naleti?

Nesto me ovo izjava vuce da cekam??

Uhh lepe muke ali ko zna kada ce focus da naleti, niko ne prodaje DY. :) p.s. Evo prodacu vam ja a52 a ja lepo uzmem 1.3 mkII? :banana

Link to comment
Share on other sites

Evo sad nove dileme, maltretirati opet prijatelje po HR i vijati ovaj Dynaudio contour 1.3 mark ii od prvog vlasnika:

http://www.njuskalo....i-oglas-4964058

ili cekati neki focus 140 da naleti?

Nesto me ovo izjava vuce da cekam??

Ja licno mislim da je 1.3 mk2 bolja kutija od Fokusa 140 i ne bih imao dilemu oko toga, mozda sam i malo subjektivan jer sa sam uvek rabio tu Contour seriju pa mi je nekako draga. Licno nikad nisam imao 1.3 ali sam ga slusao na par mesta i nikad me nije razocarao, ta kutija ima lepsu sredinu od 1.8 i 1.8 mk2, od kolege babylona11 sam cuo da je on slusao nekad kod Mladje u nekom xxx sistemu te mk2 i rekao mi da je to jedan od najboljih zvukova koje je cuo u zivotu - nemam razloga da mu ne verujem covek je dosta toga cuo u svom zivotu i mnogo smo iskustava medjusobno razmenili. Sticajem okolnosti tad sam bio Fan JBL - A, KOJEG I DALJE GOTIVIM I POSTUJEM

Oko Fokus serije stvari mi nisu bas najjasnije jer je to nova serija i nije zamenila Contour i voleo bi da neko kompetentan podvuce crtu u vezi toga. Mislim da Contour serija ima bolje kabinete od Fokusa mozda gresim

Ja sam jednom prilikom u svom sistemu imao jedne pored drugih 1.8 mk2 i Fokus 220 i bilo je bas, bas tesno ali sam tad zadrzao ove prve . Zvuk mi je bio jako slican a cena je bila duplo veca za F 220 . Pricam o polovnim kutijama

Napr... kad bi sad poredili Fokus 360 i Contour 3.3 i S 5.4 , verovatno je to sve jako blizu i nijanse bi odlucivale, sigurno da bi S 5.4 bio pobednik a za drugo i trece mesto bi bila borba. Verovatno sve to moze da se prenese i u uporedjivanju 1.3 mk2, Fokus 140, Fokus 160, Contour S 1.4 . E tu ne znam kako bi ih poredjao jer nisam nikad imao u sistemima male kutije zbog velicine svoje sobe od 80 m2 i takve kutije jednostavno nisu moj izbor

Mladja se tu takodje slozio sa mnom kad je nedavno bio kod mene da cuje 3.3. Primetio sam da je bio iznenadjen kako u donjem opsegu 3.3 ljulja u 80m2 i sa kojom kolicinom energije, definicije , cvrstine i dubine odradjuje te nize deonice. Rekao mi je da to isto i manji DY modeli rade po manjim sobama

Sto se tice Jimmy - ja ja tu ne bih nista menjao vec bi se potrudio da izvucem maximum iz tih njegovih kutija i poigro bi se sa amplifikacijom, zao mi je samo sto nije malo blize pa da ih cujem , onda bi sve bilo jasnije. 1.3 mk2 je dosta zahtevnija kutija od 52 - ke tako da bi onda morao da se pojaca i sa druge strane :wave2

Link to comment
Share on other sites

Focus 140, a sigurno ni Contour 1.3 mk2 nisu kutije za male sobe (<15 kvm). Å to se tiÄe reÄ‘anja modela po serijama, možemo saÄekati MlaÄ‘u koji će to najpreciznije, ali svakako su novi Contour modeli (s1.4, 3.4, 5.4) puno bolji od starih (a i dosta su skuplji), a takoÄ‘e su i dosta bolji od Focus serije i stare i nove.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Jimmy - ja ja tu ne bih nista menjao vec bi se potrudio da izvucem maximum iz tih njegovih kutija i poigro bi se sa amplifikacijom, zao mi je samo sto nije malo blize pa da ih cujem , onda bi sve bilo jasnije. 1.3 mk2 je dosta zahtevnija kutija od 52 - ke tako da bi onda morao da se pojaca i sa druge strane :wave2

Ma zezam se bre, necu da menjam kutije. :) Svaki sledeci dinar (a bice ih nadam se) ide u izvor pa u kablove, tj sutra stize sedra three pa ako se odlucim onda prvo to upada u sistem a onda ide izvor. Sve u svemu meni je veselo :listen

Link to comment
Share on other sites

Evo sad nove dileme, maltretirati opet prijatelje po HR i vijati ovaj Dynaudio contour 1.3 mark ii od prvog vlasnika:

http://www.njuskalo....i-oglas-4964058

ili cekati neki focus 140 da naleti?

Nesto me ovo izjava vuce da cekam??

Evo ih, nema potrebe za Äekanjem. :bounce

T. Meyer (0)estrella_0.gif

46047 oberhausen

Deutschland

Gerätebeschreibung

Dynaudio / Focus 140

Angebots-ID: 2644567879

http://audiomarkt.de/_markt/

Oglas je od: 09 Jun. 12 / 09:37

Cena od 680 eura, više nego prihvatljiva.

Link to comment
Share on other sites

Eto, sad sam u vatri, kako to dovuci?? Vidim da je to mesto skroz gore kod Holandije. Ako mi gugl dobro prevodi, moraju se licno pokupiti. Jel ima neko neku ideju??

www.post.nl na primer do Budimpeste ako imate nekog (unutar EU nije velika cifra za slanje), pa onda sami preko granice do NS...

Link to comment
Share on other sites

Eto, sad sam u vatri, kako to dovuci?? Vidim da je to mesto skroz gore kod Holandije. Ako mi gugl dobro prevodi, moraju se licno pokupiti. Jel ima neko neku ideju??

DPD,gornji limit za tezinu je 32 kg(?),relativno jeftino rade,imaju i opciju podizanja paketa,bitno da prodavac vec pripremi posiljku za transport..dovuces do Szeged-a/HU,pa vozi dalje...

Link to comment
Share on other sites

HI,

Posle petodnevnog hodocasca po Svetoj Gori i nasem svetom manastiru Hilandaru evo me opet u bgd. Svim vernicima ali i onima koji to nisu od srca preporucujem da obidju ovu nasu nacionalnu svetinju jer ako dolaze nemci i drugi onda ne postoji ni jedan razlog da se bar jednom u zivotu ne ode na Svetu Goru. :-)

Koliko vidim diskusija na temu jos uvek traje pa cu i ja da dam moj skromni doprinos. Uvek treba voditi racuna da su nove serije kvalitetnije od predhodnih pa nije cudo sto serija focus ima odredjenih prednosti u odnosu na staru seriju Contour. Posebnu prednost Focus modela predstavlja definitivno lakse uparivanje sa slabijim pojacalima sto C 1.3mk2 i 1,8mk2 nisu bas trpeli. Postavljanje u prostoru i velicina sobe su nesto manje problematicni pa i tu dajem blagu prednost Focus seriji. Finis starih Contoura je po meni daleko bolji od finisa na Focusima ali to je i logicno jer je u pitanju bolja i skuplja serija. Mnoge stvari se naravno mogu "peglati" kablovima ali sada govorimo o karakteristikama samih zvucnika. Ja u svakom slucaju savetujem da kvalitet zvucnika prati kvalitet pojacala koje cak moze biti i dosta bolje od zvucnika. Dobro pojacalo ce terati i slabiji zvucnik kako treba i iz njega izvlaciti maksimum dok ce ukupan zvuk skupog zvucnika u kombinaciji sa losim ili prosecnim pojacalom biti upravo takav, los ili veoma prosecan. Opet potsecam da je sinergija pojacalo-zvucnici veoma vazna za ukupni rezultat pa i o tome vodite racuna.U svakom slucaju koji god od ovih zvucnika kupite bicete zadovoljni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...