Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

Contur 1.4s teÅ¡ko da će da radi u sobi ispod 20m2, treba dosta da se odmakne od zidova zbog nabudženog basa koji hoće da zabruji.Uparivati Marantz 8200 ili sliÄna pojaÄala drugih brendova sa ovim zvuÄnikom je spajanje baba i žaba, jednostavno daleko su ispod njegove kategorije.

Evo iz prve ruke kao bivsi korisnik pomenutih kutija. Zaboravite Contour S 1.4 u maloj sobi, odmicanje od zidova obavezno, uparivanje samo sa snaznim pojacalom koje dobro kontrolise bas. Meni je svirao sa poludigitalnim Lyngdorfom SDAI 2175 koji ima 375W na 4 ohma. Tek u dobroj kombinaciji ove kutije pruzaju pravu stvar, u suprotnom lako mozete da se razocarate...

Link to comment
Share on other sites

Evo iz prve ruke kao bivsi korisnik pomenutih kutija. Zaboravite Contour S 1.4 u maloj sobi, odmicanje od zidova obavezno, uparivanje samo sa snaznim pojacalom koje dobro kontrolise bas. Meni je svirao sa poludigitalnim Lyngdorfom SDAI 2175 koji ima 375W na 4 ohma. Tek u dobroj kombinaciji ove kutije pruzaju pravu stvar, u suprotnom lako mozete da se razocarate...

Kao dva bivÅ¡a korisnika ovih zvuÄnika složili smo se u potpunosti

Link to comment
Share on other sites

A možda i zvuÄi grobarski!

Vlajko ne provociraj :blink: , ako ti je bas toliko dosadno preseli se na neku drugu temu pa tamo zabadaj sekirice....Bolje malo detaljnije opisi svoja iskustva sa S 1.4 ( sa cime si ih slusao, sta ti se svidja - ne svidja kod njih, itd, itd.. ) koje si inace do skora posedovao , bice od koristi nekome ko razmislja u njihovom pravcu

Tvoji komentari i iskustvo sa S1.4 nije za podcenjivanje pa se zato u tom smeru i pozicioniraj i nemoj da se spustash na nivo komunikacije kojoj ne pripadash. Secam se da si mi pricao da su ti se mnogo dopale kako rade :wave2

Link to comment
Share on other sites

Sto navijaci smiju da hvale DA koje su samo VIDJELI na slikama a trovaci ne mogu da ih kude iako su ih i oni vidjeli :roll:

Å ta da se radi, trovaÄka tema!

Koji problem ima vecina forumasa, ne razumem? Sliku sam stavio jer je sve na slici lepo i asociralo me na ovu temu, kacili su i drugi slike pa nista. Aman ne mora sve pogresno da se shvata.

Link to comment
Share on other sites

A neeee, to je Mladjino. Necemo tako da se "igramo"... ;)

@edit

vidi ovi sto se odma trzaju cim neko ne misli kjao oni, da nisu "clanovi biblioteke"? :roll:

Ono sto sam napisao Surokviju vazi i za tebe, aj se malo uozbilji da te ljudi i ozbiljnije shvate jer si ipak ozbiljan covek i bavis se ozbiljnim poslom - bar te ja tako dozivljavam i ne bi da kvarim misljenje o tebi koje imam :wave2

Link to comment
Share on other sites

Vlajko ne provociraj :blink: , ako ti je bas toliko dosadno preseli se na neku drugu temu pa tamo zabadaj sekirice....Bolje malo detaljnije opisi svoja iskustva sa S 1.4 ( sa cime si ih slusao, sta ti se svidja - ne svidja kod njih, itd, itd.. ) koje si inace do skora posedovao , bice od koristi nekome ko razmislja u njihovom pravcu

Tvoji komentari i iskustvo sa S1.4 nije za podcenjivanje pa se zato u tom smeru i pozicioniraj i nemoj da se spustash na nivo komunikacije kojoj ne pripadash. Secam se da si mi pricao da su ti se mnogo dopale kako rade :wave2

Ja sam to odavno napisao ali nisi Äitao!A kada smognem snage opisaću skoraÅ¡nje iskustvo sa joÅ¡ jednim DY modelom

Link to comment
Share on other sites

Prerano je za Focus 160, tek su se pojavili pre neÅ¡to viÅ¡e od 6 meseci. Focus 140 su napolju od 800-1100 eur otprilike, u zavisnosti od stanja i godiÅ¡ta, ali retko se pojavljuju, i to je relativno nova kutija. Od tih manjih kutija najÄešće se vrte po oglasima Audience 52 i Contour 1.3 u raznim varijantama (mk2, se, i sl).

Link to comment
Share on other sites

1300e se cini prilicno povoljno za dobro ocuvane s1.4,

Jel ima neko inf. o cenama polovnih focus 140, nema ih nesto po oglasima na internetu?

Focus 160 se jos ni ne pojavljuju na SH trzistu?

Ja sam bio dogovorio par fokusa, sa Äovekom iz Hamburga, za 850e i ne uzeh ih jer sam morao da se hitno dislociram u KSA. Bili su kao novi, joÅ¡ u garanciji, sa svim papirima, ambalažom i opremom. :plakanje

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...