Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

Jedino u cemu se ne slazem sa User - om citiram ga - ( gitara je bila baÅ¡ kako treba, nikako prevelika, kao Å¡to pojedini skupi sistemi umeju da preuveliÄavaju instrumente.

Krupnoca i jasnoca instrumenata u sistemu se ne postize lako i bas obrnuto cini HI - END - om svaki dobro ukloljpljen sistem od xxxx para uz sve ono pride sto je naveo i sa cime se apsolutno slazem. Ne moze gitara biti predimenzionirana ako je zakacena na vrhunsku razglasnu opremu na koncertu - dobro znamo kako to tamo zvuci i obrnuto kako zvuci uzivo gitara na kolarcu - pa zvuci tako da je nikad u nijednom sistemu necete tako cuti i doziveti. U jedno sam siguran a to je da sigurno ne zvuci sitno vec jasno i krupno sa bogatstvom ivica instrumenta koje su krupno isklesane i jasno oivicene i to je po opisu boja tona gitare kojoj treba da tezi svako ko hoce tako da cuje gitaru u svom sistemu

Opet cu se ograditi ovo je moj stav i ugao gledanja na instrumente u sistemu i naravno mnogi se mozda nece sloziti sa ovim a mozda i hoce - jer kao i uvek ukusi su razliciti :wave2

Ovde je u pitanju terminoloÅ¡ki nesporazum, pa evo da dodatno pojasnim Äisto zbog ljudi koji Äitaju (Å uca i ja se lako sporazumemo uživo). Ukratko, ono Å¡to bi ti rekao da zvuÄi "suvo", ja sam nazvao "ne zvuÄi preuveliÄano". Odabrao sam ovaj termin zbog negativne konotacije koju izraz "suvo" može imati, pa mnogi mogu pogreÅ¡no razumeti kad se kaže suvo da se misli - nezanimljivo, dosadno, monotono, da fali masnoće i gustine, itd. Nadam se da se kapiramo. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Suco spomenuo si da je C1 bolji zvucno od S3.4...molim te objasni mi tvoje impresije vezano za obe zv. kutije..

3.4 nisam slusao ali sam dobio opis od ljudi kojima verujem kako cuju a ne cuju svi kako treba u to sam se uverio dosta puta

Nekako cela Confidence serija suptilnije i ugladjenije jednom recju skuplje svira u odnosu na Contour. Svaki DY ima 80 % svog prepoznatljivog karaktera skoro u svim serijama samo sto posle mesetare sa izborom kvaliteta kabineta, skretnica, odabirom tjst vise selektiranjem drivera jer oni prakticno los driver ne znaju da naprave - svaki je dobar i zlata vredan i to mnogi samograditelji dobro znaju

3.4 je jako ispeglan i neutralan zvucnik bez navucenih db u visokotonskom podrucju sto ga posebno cini ispeglanim, neutralnim tjst suvim u odnosu na neke druge modele i bio bi moj izbor u odnosu na cena - kvalitet samo da imam manju sobu bar do 40 ak m2 i ne manju od 20 ak m2

C1 u startu zbog svega ovog sto sam naveo se izdvaja po tonu u odnosu na 3.4 tako da i mali C1 po defaultu dobija sve to iako je najmanja kutija u gami sto ne znaci da moze da pridje 5.4 pogotovo u velikoj sobi ali zato je tu C2 da skloni 5.4 i tako u krug po redu i redosledu po filozofiji inzinjera u DY. Naveo sam sta u zvuku cela Confidence serija nosi u odnosu na Contour i ta prisutnost je nenadoknadiva. Cekamo da uskoro stignu i famozne :) C2 pa da ih cujemo i sa zadovoljstvom opisemo

Iskusni poznavalac DY vlasnik Vox Trade Mladja insistira , sugerise i naglasava da je najbitniji odnos velicina sobe u odnosu na velicinu kutije i tu se apsolutno slazem sa njim. Mogao bih se zakleti mada nisam probao pa ne smem da izricito tvrdim da C1 ne bi mogao bolje da svira u mojoj sobi od 80 m2 u odnosu na 5.4 ili moj 3.3 jer jednostavno koliko god da je C1 tonski kvalitetan ne moze toliku sobu da ispuni zvukom ( instrumenti ne bi mogli da postignu zeljenu krupnocu za tako veliki prostor iz male dvo sistemske kutije , pozornica bi bila manja, itd da ne nabrajam ) obe navedene kutije su tro sistemske i dosta vece i to bi verovatno bilo nenadoknadivo za C1 u velikoj sobi ali zato u manjoj sobi C1 moze mozda i odneti pobedu MADA LICNO MISLIM VEOMA TESKO JER VELIKA SOBA SA VELIKIM DY NAPRAVI I VELIKU POZORNICU

Mnoge kolege koji su bili kod mene culi su opisali kako svira sistem i redom svima se bas upravo najvise dopala ta velicina i dubina pozornice koja ostavlja najveci utisak na slusaoca

Link to comment
Share on other sites

Poz svima,

Pratim ovu temu i zaista mi je zao sto nisam prosle godine zadrzao audience 52, cak mi je i moja draga ovih dana rekla da sam se zeznuo, kako polako opremamo i smisljamo raspored u nasem novom stanu koji smo nekim Bozjim cudom kupiti.

Mislim da cu da se vratim u ovaj klub i isao bi na neki manji monitor, dnevna soba ima oko 21-22m2, ako vidite neki fokus ili slicno na oglasima javite, svirao bi sa Marantz pm16, mozda i neki 52se.

Link to comment
Share on other sites

Znaci kombinacija Marantz i Dynaudio zvuci dobro?

Kombinacija pm16 i a52 je meni zvucala jako, jako dobro, pisao sam vec o tome na forumu, odnosno, prvo sam slusao te A52 sa nad 352 i bio totalno razocaran i ubedjen da su A52 krs, sa obzirom na zvuk kombinacije nada 352 i monitor audio rs6, sa cime sam ih poredio i te rs6 jos uvek slusam, ali kad je stigao marantz ti A52 su prodisali i propevali bar za klasu bolje od kombinacije pm16 i rs6. No, zbog prinove koja je tad bila na putu odlucio sam da zadrzim podnostojece kutije, i manem se stalaka. Ali kako sad uredjujemo nas stan, imam priliku da napravim raspored tako da moj jednogodisnji zvrk ne moze da se povredi zvucnicima pa bih se vratio na DY, ako naleti nesto zanimljivo.

Link to comment
Share on other sites

Kombinacija pm16 i a52 je meni zvucala jako, jako dobro, pisao sam vec o tome na forumu, odnosno, prvo sam slusao te A52 sa nad 352 i bio totalno razocaran i ubedjen da su A52 krs, sa obzirom na zvuk kombinacije nada 352 i monitor audio rs6, sa cime sam ih poredio i te rs6 jos uvek slusam, ali kad je stigao marantz ti A52 su prodisali i propevali bar za klasu bolje od kombinacije pm16 i rs6. No, zbog prinove koja je tad bila na putu odlucio sam da zadrzim podnostojece kutije, i manem se stalaka. Ali kako sad uredjujemo nas stan, imam priliku da napravim raspored tako da moj jednogodisnji zvrk ne moze da se povredi zvucnicima pa bih se vratio na DY, ako naleti nesto zanimljivo.

Interesantno, sluÅ¡ao sam razne Marantze (neke i imao) ali nikad u kombinaciji sa Dynom. Jednostavno su se mimoiÅ¡li nekako pa nisam imao prilike da ih Äujem zajedno. Drago mi je da Äujem da je to dobra kombinacija poÅ¡to generalno volim Marantza. Sa druge strane, Äitam po raznim forumima da ljudi hvale kobinaciju Dyno i Nad, a vidiÅ¡ kod tebe to nije radilo.

Uzgred, mislim da je Audience 62 na popustu u Voxu, pa ih cimni ako te zanima, ipak je bolja od 52-ki. :wave2

Link to comment
Share on other sites

jer oni prakticno los driver ne znaju da naprave - svaki je dobar i zlata vredan i to mnogi samograditelji dobro znaju

...pa, sad....koÄi malo Stanislave.... :P

Ima tuÅ¡ta-and-tma drajvera (speaker units) pored kojih Dynaudio ne bi ni pogledao. Istina, to je i viÅ¡a klasa i cenovno i kvalitativno od najboljih Dynaudio jedinica, a brand zvuÄnici u kojima su koriÅ¡tene takve jedinice su srazmerno skuplji od Dynaudio kutija.

U pitanju su, navest ću samo neke, najbolji midbasovi od Audio Technology (Skaaning), Accuton, Scan-Speak Illuminator, Magico, basovi Focal Audiom, pa, visokotonci od pomenutih firmi, kao i RAAL,....itd.

Link to comment
Share on other sites

@ Pelac

Mislim da upravo vase a52 slusam sada. :) sa kojim ste pojacalima sve slusali, sta od izvora, kablovi? Tragam za optimalnim resenjem za a52 u nekom cenovnom rangu od 600-700e za pojacalo..

Pozdrav :)

Dal ces se ikad smiriti??? Sta sad ne stima?

Link to comment
Share on other sites

Nije zamrla, taman posla. Evo ukratko da napiÅ¡em iskustva sa juÄeraÅ¡njeg session-a sluÅ¡anja Focus 340 i Moon i-7/Supernova kombinacije. Od muzike sluÅ¡ano svaÅ¡ta, od starih Ben Webster meets Oscar Peterson, preko Ray Brown - Soular Energy, i Eagles-a uživo, pa do poslednjeg albuma Pat Metheny-ja. Meni se liÄno dopada kako u kombinaciji sa Moon elektronikom do izražaja dolazi neutralnost Dynaudio kutija. InaÄe, same kutije karakteriÅ¡e velika i prostrana zvuÄna slika vrlo relaksirane prezentacije gde svaki izvoÄ‘aÄ ima dovoljno prostora "da se iskaže". Ovo dolazi do izražaja pogotovo u basu koji zauzima svoju prirodnu veliÄinu u prostoru i ni najmanje ne prekriva ostatak spektra. Visoki i srednji opseg je sa dosta vazduha i u kombinaciji sa Moon-om poneÅ¡to svilenkastog i prefinjenog karaktera. Pat Metheny je zazvuÄao vrlo rezolutno (inaÄe je vrhunski snimljen album), gitara je bila baÅ¡ kako treba, nikako prevelika, kao Å¡to pojedini skupi sistemi umeju da preuveliÄavaju instrumente. Prostor u kojem je snimljen album je jasno omeÄ‘en i definisan, timbar instrumenta gotovo savrÅ¡en i vrlo neutralan. Sve u svemu jako kvalitetan sistem sa kojim bih srećno i zadovoljno živeo za dugo vremena. ÄŒisto poreÄ‘enja radi, na istoj elektronici smo pre par nedelja sluÅ¡ali Contour s1.4 za koje moram reći da zvuÄe prefinjenije i Äak malo rezolutnije od Focus 340. Ipak, na strani Focusa je volumen zvuÄne slike i prostornost, kao i relaksiraniji zvuk u basu.

Uh, kako mi pravite zazubice, pa još sa ovakvim detaljnim opisima. Slušali ste neke od mojih najomiljenijih albuma, pa još u tako dobrom društvu i na tako solidnim uredjajima.

mogu samo da dodam da je Metheny-ev album pravi izazov za svaki sistem, a naroÄito zvuÄnike, jer bariton gitara koju on sve viÅ¡e koristi, zvuÄi totalno drugaÄije od "obiÄne" gitare ( drugaÄiji raspored žica i drugaÄiji Å¡tim ). Mislim da je dosta zahtevno za sistem da baÅ¡ takav materijal odsvira kako treba, bez nekih ekstenzija u basu koje bariton gitara prosto vabi.

Ja ovde u nedodjiji najÄešće sluÅ¡am glazbu na Meridianima DSP8000 (preko sooloosa), kao dela sistema koji sa lokalnom kompanijom za audio-video ugodjaje pa kujem za jednog klijenta. Nemam mnogo slobodnog vremena, pa nisam otkrio lokalne dilere koji valjaju neÅ¡to od onoga Å¡to bi mene zanimalo. Ovi u Archimedia-i imaju samo Classe, B&W, Rotel, Meridian . . . niÅ¡ta od svega me ne uzbudjuje, tako da pomalo patim, a onda me ti i Å uca sekirate sa ovim sve Äešćim posetama VOX-u.

Ali neka je bar nekome na ovom svetu lepo.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Marantz pm16

ta 16-ka je verovatno kukolj medj zitom,ili obrnuto..ja sam moju kupio od korisnika 1.3SE sto je imao sa njima i PM11S,PM15s i PM14,PMKI,NAD S serije (integralca kao i izlaz+pretpojacalo,u jednom momentu je te izlaze (2 komada,cak koristio kao monoblokove)) Musical Fidelity A308,Primare 30.x i jos neke tako iz te audifiljisticke branse od kojih ce se 3x radije pasti u trans zbog "znacke",ipak ih je najvise koristio PM16-kom..kupio covek MAC6300,pa prodao PM16...

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Interesantno, sluÅ¡ao sam razne Marantze (neke i imao) ali nikad u kombinaciji sa Dynom. Jednostavno su se mimoiÅ¡li nekako pa nisam imao prilike da ih Äujem zajedno. Drago mi je da Äujem da je to dobra kombinacija poÅ¡to generalno volim Marantza. Sa druge strane, Äitam po raznim forumima da ljudi hvale kobinaciju Dyno i Nad, a vidiÅ¡ kod tebe to nije radilo.

Uzgred, mislim da je Audience 62 na popustu u Voxu, pa ih cimni ako te zanima, ipak je bolja od 52-ki. :wave2

Taj nad c352 sa deklarisanih 80w na 8 oma, nije mogao da komtrolise A52 nikako, na normalnom nivou slusanja, dubljih basova nema, oni visi basovi skroz razliveni, bez ikakve kontrole, srednji spektar onako, visoki ok. Citao sam da su ljudi uglavnom bili zadovoljni sa kombinacijom DY monitora i onih jacih nadova c372, 370, sto su deklarisani sa 120-150w na 8 oma.

Hvala na inf. mada ti a62 mi se nikako ne svidjaju, finom malom monitoru dvosistemcu su dodali kutiju :(, ali ni ne trebaju mi podnostojece kutije, a i obecao sam sebi da nikad vise necu baciti novac na nove zvucnike, dovoljno sam se opekao do sad.

Mislim da upravo vase a52 slusam sada. sa kojim ste pojacalima sve slusali, sta od izvora, kablovi? Tragam za optimalnim resenjem za a52 u nekom cenovnom rangu od 600-700e za pojacalo..

Pozdrav

Da, Brana je bio vrlo sretan kad ih je odneo. Bio sam da ih cujem sa onim njegovim TB i mislim da ce se i on sloziti da je sa pm16 taj zvucnik svirao mnogo, mnogo bolje, mada je i sirina njegove sobe bila veliki problem. Pm 16 ti je u tom rangu cena pa probaj sa njim, mislim da se neko iz tog kraja hvalio sa nekim sivim pm16 na forumu

ta 16-ka je verovatno kukolj medj zitom,ili obrnuto..ja sam moju kupio od korisnika 1.3SE sto je imao sa njima i PM11S,PM15s i PM14,PMKI,NAD S serije (integralca kao i izlaz+pretpojacalo,u jednom momentu je te izlaze (2 komada,cak koristio kao monoblokove)) Musical Fidelity A308,Primare 30.x i jos neke tako iz te audifiljisticke branse od kojih ce se 3x radije pasti u trans zbog "znacke",ipak ih je najvise koristio PM16-kom..kupio covek MAC6300,pa prodao PM16...

Zito ili kukolj, meni se jako svidja balans i autoritet pm16, video sam prinovu :), nadam se da ste zadovoljni. Da nisu mozda ti 1.3se na prodaju?

Link to comment
Share on other sites

@ Pelac

Mislim da upravo vase a52 slusam sada. :) sa kojim ste pojacalima sve slusali, sta od izvora, kablovi? Tragam za optimalnim resenjem za a52 u nekom cenovnom rangu od 600-700e za pojacalo..

Pozdrav :)

Marantz PM16 koji je kolega Pelac upario sa dyn-om i Sony fa 7es Magelanov izbor za njegove kutije....dva odlicna pojacala kojima je cena priblizna cifri koju planiras....

Link to comment
Share on other sites

Znaci Marantz ipak ide uz Dynaudio, suprotno tvrdnjama od pre nekoliko meseci iz jedne druge teme.

citaj medj redovima (malo pazljivije) :bounce ,prica se svela trenutno na PM16,ima jedan geler u zvuku (?) malo je tvrdji u donjem segmentu od nekih vecih modela iste ergele i sa manje audiofiljistickog sarma je naspram istih) i sa DY strane 52-ku i 1.3se ..vec vidim da ce na KP cene toga da se dupliraju odavde :1038::lol: ..al ti najpametnije da sam proveris jel valja ili ne..

Link to comment
Share on other sites

Contur 1.4s teÅ¡ko da će da radi u sobi ispod 20m2, treba dosta da se odmakne od zidova zbog nabudženog basa koji hoće da zabruji.Uparivati Marantz 8200 ili sliÄna pojaÄala drugih brendova sa ovim zvuÄnikom je spajanje baba i žaba, jednostavno daleko su ispod njegove kategorije.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...