Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

Trenutno sam u fazi ekperimentisanja sa strujom, plan je da se u neko skorije vreme pozabavim sa zvuÄniÄkim mada daleko od toga da nisam zadovoljan ovim. Prvo Å¡to mi pada na pamet je Chord Odyssey, kakva su vaÅ¡a iskustva, Å¡ta je dobar match?

Za zvuÄniÄki se posavetuj sa Sonicom, Expo je tu izbirljiv i mora se paziti, znam da ne voli upletene kablove npr. A za strujni svakako savetujem Transparent Powerlink Plus kao osnovni, drugar sa Expo XXV ih sa zadovoljstvom koristi, inaÄe se kabl pokazao odliÄno u nekoliko raznovrsnih sistema. Uzgred da napomenem, uverio sam se par puta da većina sistema "voli" kad se strujni kompletiraju iz istog brenda (letva, izvor, amplifikacija) i tada daju najbolji rezultat.

ps. moj sistem:

Dynaudio Focus 160

Simaudio Moon i-3

Clearaudio Performance/Maestro

Simaudio Moon 310LP

ožiÄenje Transparent

veliÄina sobe: 12,6 kvm

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Divno - Bozanstveno , pogotovo ovo sa linkovima da ne zatrpavamo forum ali opet mozda neki nemaju u galeriji sistema predstavljene svoje sisteme pa mogu i ovde ili obrnuto pa da linkuju

Veoma je bitno da vidimo ko iz cega puca u Dy da bi izvodili zakljucke i medjusobno pronalazili resenja za poboljsanje rada istih jer oni kao da nemaju limit - sto ih bolje i pazljivije okitis oni ti vrate x 2, bar je moje iskustvo sa DY takvo

Svako nek iznese iskreno sa cime nije zadovoljan u vezi DY da bi medjusobno resavali probleme jer iz tih drivera zlata vrednih moze svasta da izadje a najvaznija stvar je da su oni bolesno iskreni sto mnogima smeta i sto obrnuto meni donosi zadovoljstvo i radost kad god ih ukljucim. Neutralnos je glavna rec koja stoji iza firme DY a svi na neki nacin tezimo da u svom sistemu imamo sto vise toga i zato sam siguran da smo na pravom putu :facehearts

ps ...... evo i mog vec vidjenog sistema samo sto je u medjvr.... pristigla Rega P3 i Burmester cd - dac- pasivni preamp model 001. Kad se otvori link ima pod link sa DIY foruma gde se vidi ceo sistem

http://www.hi-files....mula-za-hi-and/

Link to comment
Share on other sites

Uzgred da napomenem, uverio sam se par puta da većina sistema "voli" kad se strujni kompletiraju iz istog brenda (letva, izvor, amplifikacija) i tada daju najbolji rezultat.

Tu nema dileme da je tako, ali malo će da saÄeka. Sada mi je za napajanje prioritet izvor, tj. dac. Sledeće je pravljenje spajkova za sve ureÄ‘aje, moguće neÅ¡to nalik na Soundcare, joÅ¡ razmiÅ¡ljam kako će izgledati.

InaÄe provaljujem da se tema polako kristaliÅ¡e, poÄinje da liÄi na pravi klub. :)

Link to comment
Share on other sites

Dynaudio Focus 340

Transparent Reference Speaker Cable

amplifikacija je podlozna cestoj promeni :)

Transparent Reference XL int. + Transparent Reference int. (koji ce takodje dobiti XL sufiks uskoro)

Cambridge Audio Azur 840c uglavnom kao DAC, dok ne stigne novi bata iz Norveske.

MacBook Pro + Focusrite Saffire Pro 24 kao Firewire to SPDIF

Soba je 6.5 x 4.5m

Link to comment
Share on other sites

foobar/wasapi

A ostalo su, jos malo pa vintage, uredjaji:

Sony 338ESD

Stax DAC

T+A integralac

Contour 1.8mk2

kanibalov no-name, mislim, tos-link, zatim Klotz, Belden, Kimber, Monster, Oehlbach, VDH... pretezno aktivni su: VDH First u funkciji coax-a, First Ultimate interconnect, trenutno zvucnicki Monster... u 15.75+9.45m²

Link to comment
Share on other sites

Dynaudio Focus 340

Transparent Reference Speaker Cable

amplifikacija je podlozna cestoj promeni :)

Transparent Reference XL int. + Transparent Reference int. (koji ce takodje dobiti XL sufiks uskoro)

Cambridge Audio Azur 840c uglavnom kao DAC, dok ne stigne novi bata iz Norveske.

MacBook Pro + Focusrite Saffire Pro 24 kao Firewire to SPDIF

Soba je 6.5 x 4.5m

Da nisam ovo Äuo, ostao bih i dalje pri stavu da je Dynaudio odliÄan, ali da prosto nije zvuk koi meni prija. Posle viÅ¡eÄasovnog rabljenja, gorepomenutih, lampi na Dyn gledam lalo drugaÄije :listen

Link to comment
Share on other sites

Dynaudio je koristio CD 555 + NAC 552 + NAP 500 kad je C4 prikazivao u US, imas o tome u Stereophile review-u istih. Verujem da je za ubistvo, mada, iskreno, ja bi vrlo srecno ziveo sa Focus ili Contour serijom - nekako mi Confidence i Evidence vise lice na umetnicka dela....

Link to comment
Share on other sites

Super su zvucnici,ali soba je katastrofa i potpuno neadekvatna,verujem da i nakon svih pomagala ima ocajan zvuk,i to pored takvih sprava,bas za zaplakati.

Po cemu to zakljucujes? Ja bih iz slike vise zakljucio da su zvucnici katastrofalni posto su uznemirli sobu :wave2 ... da nema toga svega u sobi, tek bi onda plakao :crno-na-belo

Edit: U svakom cosku imas po 2 Svanå V6 bas apsorbenta koji se mogu stimati izmedju 25-60Hz, svaki moze da dempa 1-2 dB. Imas i jos dva lezeca izmedju njih. Difuzori na prvoj reflekciji sa strane, plafon i u sredini. Tepih dole i nista veliko izmedju zvucnika. Skolski primjer obrade sobe sa komercijalnim komponentama. Ja bi to malo drugcije ali bi zadrzao V6ice.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...