Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

Jbga svako ima svoju muku - tjst svoju sobu ali moja muka je bila Golema, ja nazalost slusam po ovoj duzoj strani od 11 metara duzine, jednostavno takvi su uslovi ali i to ima neke svoje prednosti jer sam odmakao od zadnjeg zida kutije 1.40 m

Soba je mozda i najbitnija karika u zvuku. Kad sam po proracunu porucivao Azmafon metrima kvadratnih kao da nije bilo kraja, mislim da me je samo materijal izasao 500e, sam prravio bas trapove kao i sve ostalo i opet se nakupilo - velika soba - velika kolicina damp materijala

To ti je ista prica kao mala deca - mali - problemi a velika deca veliki problemi tako je isto i sa sobama. Tek kad je prostor bio akusticki sredjen stigla je i nagrada koju velika soba moze da priusti a to je da se sad zvuk razvio u potpunosti i stvorila se ogromna zvucna slika koju nikad nisam imao - to stvara osecaj kao da se muzicari sa instrumentima setaju po sobi jer je i ogromna separacija kanala i ima mesta za sve da se smeste

Mada opet nista od toga da nije velikog trosistemskog DY koji je prvi ispunio zadatak da to sve napuni sa velikom zvucnom slikom. 1.8 mk2 , 2.8 , msp 400 , 1.8 obican to nisu uspeli tek ovaj koji sad imam 3.3....

E, kako bi ti lego Contour 5.4, pravi izazov za tvoj prostor
Link to comment
Share on other sites

E, kako bi ti lego Contour 5.4, pravi izazov za tvoj prostor

A koja bi bila razlika izmeÄ‘u 3.3 i 5.4? Vidim da je konfiguracija ista. Å to ne znaÄi da nema razlike, ali zar može biti baÅ¡ tolika da je u pitanju izazov?

Da me ne razumeš pogrešno - ne tvrdim ništa, samo sam radoznao. :)

Link to comment
Share on other sites

Pa iskren da budem ne znam ni ja, ali na osnovu onoga sto pisu u inostranstvu oni koji su ih poredili razlika je OGROMNA, kazu da je Dynaudio u svoju seriju .4 primenio neku novu thnologiju koja je ubica za konkurenciju ali i za njihove stare modele

Već su skoro potpuno ubili konkurenciju. Gde sad još do kraja da ih dokusure? Ostaće samo Dynaudio na svetu. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Mali komentar, u cijelom cjenovnom rasponu kolko si dao za uredjaje, spominjes 500€ materijala za akusticni tretman kao nesto veliko. Po meni, vrlo cudno.

Nisam ja kukao da mi je to puno sto sam platio - nisi me razumeo , poenta je samo da sam hteo da kazem koliko velika soba moze da proguta damp materijala.

To je finansijski bilo najmanje ulaganja u sistem a vratilo se visestruko tako da sam sa zadovoljstvom to sve platio i odradio

@ Boki veliko je ovo trziste tako da ima mesta za sve, naravno u celom tom kolacu za najbolje ima i najvise mesta. Pre godinu dana nesto sam google - ao po netu u vezi Contoura 3.3 vs Contoure S 5.4 i procitao na dosta mesta sto foruma sto raznoraznih sajtova i video da su mnogi po default-u sa 3.3 prelazili na 5.4 i komentar je bio da su stvarno bolje za malo u svemu osim u cvrstini i definiciji basa ali ne i u dubini, verovatno je to zbog 20w100 koji su stavili u 3.3 naspram u 5.4 20w75

Zanimljiv komentar je bio od jednog ino - hi - fi - ste koji je imao u sistemu B&W 802 D Nautilus prodao ih i kupio Dy S 5.4 i kaze da je ogromna razlika u korist Dy bas cu da okacim to ako uspem da nadjem ponovo

Nije ovo nikakvo podcenjivanje Bowersa kojeg inace u Nautilus seriji jako postujem vec samo neka poredjenja i tudja iskustva sa neta koja sam slucajno video i procitao

Napr... jako mi se svidja kako sviraju Spendor i Acapella koje sam imao prilike da cujem dok Wilson Audio pokusavam vec vise godina da nadjem i cujem kod nekog poznanika ili na neku preporuku ali dzaba ne znamo nikog ko to ima verovatno je vrh - nisu dzaba po svim casopisima njihove kutije uvek na prvom mestu po testovima :wave2

Link to comment
Share on other sites

Nisam ja kukao da mi je to puno sto sam platio - nisi me razumeo , poenta je samo da sam hteo da kazem koliko velika soba moze da proguta damp materijala.

To je finansijski bilo najmanje ulaganja u sistem a vratilo se visestruko tako da sam sa zadovoljstvom to sve platio i odradio

@ Boki veliko je ovo trziste tako da ima mesta za sve, naravno u celom tom kolacu za najbolje ima i najvise mesta. Pre godinu dana nesto sam google - ao po netu u vezi Contoura 3.3 vs Contoure S 5.4 i procitao na dosta mesta sto foruma sto raznoraznih sajtova i video da su mnogi po default-u sa 3.3 prelazili na 5.4 i komentar je bio da su stvarno bolje za malo u svemu osim u cvrstini i definiciji basa ali ne i u dubini, verovatno je to zbog 20w100 koji su stavili u 3.3 naspram u 5.4 20w75

Zanimljiv komentar je bio od jednog ino - hi - fi - ste koji je imao u sistemu B&W 802 D Nautilus prodao ih i kupio Dy S 5.4 i kaze da je ogromna razlika u korist Dy bas cu da okacim to ako uspem da nadjem ponovo

Nije ovo nikakvo podcenjivanje Bowersa kojeg inace u Nautilus seriji jako postujem vec samo neka poredjenja i tudja iskustva sa neta koja sam slucajno video i procitao

Napr... jako mi se svidja kako sviraju Spendor i Acapella koje sam imao prilike da cujem dok Wilson Audio pokusavam vec vise godina da nadjem i cujem kod nekog poznanika ili na neku preporuku ali dzaba ne znamo nikog ko to ima verovatno je vrh - nisu dzaba po svim casopisima njihove kutije uvek na prvom mestu po testovima :wave2

Kad je bal nek je baskenbal!

Kad si vec pomenuo Wilsone, ja bih ovde dodao i jedan dobar Avalon pa nek ide život :cheers

Link to comment
Share on other sites

Hi,

Zbog dosta obaveza sam malo pauzirao sa postovima ali sam veoma zadovoljan sto sada cela prica tece u lepom i prijateljskom tonu kako i treba :-) Nedavno je tema bila C 1.4 pa sam obecao da cu ih prikaciti da malo sviraju. Za pogon sam odabrao ECI 5 + ECC1 i MOON pa mi je zao sto oni koji su bili zainteresovani nisu dosli da cuju ovu sjajnu kutiju i uvere se da im ne trebaju kilovati snage vec samo kvalitet. Da budem iskren bilo je dosta posetilaca ali kako ne poznajem sve Vas mozda je neko i bio ali mi se nije predstavio.

Negde u junu -julu planiram C2 Signature koji bi po mom misljenu bio idealan za Sucu koji ce sigurno doci da ih cuje ali o tome cu Vas vec obavestiti.

puno pozdrava

Mladja Vox

Link to comment
Share on other sites

Mladja - Suca - User - Magelan - MBranko - Sola ------------ DY Sextet :wave2

Malo sam prezauzet, a i dislociran sa evropskog kontinenta, pa sam zapostavio omiljeno drustvo. Jako mi je prijatno dok citam postove od poslednjeg cekiranja i vidim da su se strasti slegle, kako i dolikuje temi, kao i citavom forumu, ali . . . ljudi su Äudo.

Velika mi je Äast Å¡to me je dirigent g.Herberth Von Shuca uvrstio u jedan tako lep orkestar, te vas sve lepo pozdravljam ovom prilikom. Vidim da nece biti prolecnog sajma, pa mi je malo i drago jer bih ga svakako propustio, sto mi ne bi bilo drago.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svim ljubiteljima i Älanovima kluba. Nikako da stignem da se javim iako mi je drug Å uca napravio Å¡lagvort joÅ¡ pre par dana (izvinjavam se gos´n generalni). :)

Elem, bio sam igrom sluÄaja u prilici da sluÅ¡am Contour s1.4 u dve postavke, jednoj sa Electrocompaniet Eci-5 mk2 i ECC-1 kao izvorom i drugoj kad sam bio zajedno sa Å ucom, Moon i-7 i Moon Supernova. Prvo sam sluÅ¡ao kutije u jeftinijoj postavci sa EC i to je zvuÄalo sasvim zadovoljavajuće. iskorak u kvalitetu zvuka u odnosu na jeftinije Focus 160 je bio vrlo oÄigledan iako je generalni zvuÄni karakter identiÄan, ali jednostavno, svega ima po malo "viÅ¡e". Malo je veća zvuÄna slika, samim tim kvalitetnije definisan prostor, bolji su fokus i definicija, Ävršći i viÅ¡e teksturisan bas, itd... To nisu dramatiÄne razlike kao u sluÄaju C1, ali ipak, po malo sa svih strana pa na kraju ispadne sasvim dovoljno da se isplati platiti veću cenu, za onog ko može da bira naravno. Posle par dana, postavka se promenila, umesto EC prikljuÄena je duplo skuplja konfiguracija sa Moon i-7 i Supernova cd playerom. Svako ko je imao prilike da ih Äuje zna da su u pitanju jako ozbiljne sprave, a ja se joÅ¡ uvek sećam MlaÄ‘ine prezentacije sa pomenutim Moon-ovima i Focus 360 na Hi-Files Show pre neku godinu, kada smo svi prisutni ostali bez daha prilikom sluÅ¡anja Children of Sanchez od Chuck Mangione-a. Elem, bio sam jako prijatno iznenaÄ‘en kako je Contour s1.4 oslikao razliku izmeÄ‘u dve postavke. Iako dosta ispod klase cene Moon-ova, teÅ¡ko se moglo reći da kutije predstavljaju usko grlo. Contour se raspevao, dobio na leprÅ¡avosti i verno prikazao razlike u karakterima ova dva sistema. Dok je Electrocompaniet neÅ¡to zatvoreniji u viÅ¡em i srednjem opsegu dotle ima impresivan slam na basu. Moon ima daleko leprÅ¡aviji karakter zvuka, manje slam-a na basu ali viÅ¡e teksture i rezolucije, veći prostor i bolju definiciju kao i viÅ¡e vazduha u visokim i srednjim tonovima. Mali Contour je sve lepo oslikao i ni za trenutak se nije "postideo" u tom skupom druÅ¡tvu. Eto to bi ukratko bili moji utisci, teÅ¡ko je biti impresioniran posle prezentacije C1, ali ipak je u pitanju skoro duplo skuplja kutija, pa su i razlike primerene. Zahvaljujem se gos´n MlaÄ‘i na prilici da u kratkom vremenu steknem uvid u celu liniju srednjih i skupljih Dyno standmount kutija.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svim ljubiteljima i Älanovima kluba. Nikako da stignem da se javim iako mi je drug Å uca napravio Å¡lagvort joÅ¡ pre par dana (izvinjavam se gos´n generalni). :)

Elem, bio sam igrom sluÄaja u prilici da sluÅ¡am Contour s1.4 u dve postavke, jednoj sa Electrocompaniet Eci-5 mk2 i ECC-1 kao izvorom i drugoj kad sam bio zajedno sa Å ucom, Moon i-7 i Moon Supernova. Prvo sam sluÅ¡ao kutije u jeftinijoj postavci sa EC i to je zvuÄalo sasvim zadovoljavajuće. iskorak u kvalitetu zvuka u odnosu na jeftinije Focus 160 je bio vrlo oÄigledan iako je generalni zvuÄni karakter identiÄan, ali jednostavno, svega ima po malo "viÅ¡e". Malo je veća zvuÄna slika, samim tim kvalitetnije definisan prostor, bolji su fokus i definicija, Ävršći i viÅ¡e teksturisan bas, itd... To nisu dramatiÄne razlike kao u sluÄaju C1, ali ipak, po malo sa svih strana pa na kraju ispadne sasvim dovoljno da se isplati platiti veću cenu, za onog ko može da bira naravno. Posle par dana, postavka se promenila, umesto EC prikljuÄena je duplo skuplja konfiguracija sa Moon i-7 i Supernova cd playerom. Svako ko je imao prilike da ih Äuje zna da su u pitanju jako ozbiljne sprave, a ja se joÅ¡ uvek sećam MlaÄ‘ine prezentacije sa pomenutim Moon-ovima i Focus 360 na Hi-Files Show pre neku godinu, kada smo svi prisutni ostali bez daha prilikom sluÅ¡anja Children of Sanchez od Chuck Mangione-a. Elem, bio sam jako prijatno iznenaÄ‘en kako je Contour s1.4 oslikao razliku izmeÄ‘u dve postavke. Iako dosta ispod klase cene Moon-ova, teÅ¡ko se moglo reći da kutije predstavljaju usko grlo. Contour se raspevao, dobio na leprÅ¡avosti i verno prikazao razlike u karakterima ova dva sistema. Dok je Electrocompaniet neÅ¡to zatvoreniji u viÅ¡em i srednjem opsegu dotle ima impresivan slam na basu. Moon ima daleko leprÅ¡aviji karakter zvuka, manje slam-a na basu ali viÅ¡e teksture i rezolucije, veći prostor i bolju definiciju kao i viÅ¡e vazduha u visokim i srednjim tonovima. Mali Contour je sve lepo oslikao i ni za trenutak se nije "postideo" u tom skupom druÅ¡tvu. Eto to bi ukratko bili moji utisci, teÅ¡ko je biti impresioniran posle prezentacije C1, ali ipak je u pitanju skoro duplo skuplja kutija, pa su i razlike primerene. Zahvaljujem se gos´n MlaÄ‘i na prilici da u kratkom vremenu steknem uvid u celu liniju srednjih i skupljih Dyno standmount kutija.

Moon i Electrocompaniet su fantasticni uredjaji svaki na svoj nacin, samo je pitanje licnih ukusa i sinergije u konkretnom sistemu. Mislim da se u pomenutom sistemu ECC-1 ipak nasao u inferiornom polozaju u odnosu na Supernovu koji je daleko skuplji ali i bolji cd plejer. Za moj ukus Electrocompaniet amp i Supernova cd su ubistvena kombinacija. Ne pricam na pamet - probao kod mene proslog leta, e to se po meni zove dobar match :loveface

@HiFi User: Ako dozvolis, ispravio bih te u slucaju komentara za Electrocompaniet. Naime, on je sve samo ne zatvoren - mozda malcice mracan, ali bozanstvenog i punog zvuka, muzikalnost par excellence.

Sto bi rekao jedan audiofil iz NS - zvuk EC se moze opisati kao najfiniji somot. Mozda pomalo romanticno opisano, ali meni se svidja :listen

Link to comment
Share on other sites

....@HiFi User: Ako dozvolis, ispravio bih te u slucaju komentara za Electrocompaniet. Naime, on je sve samo ne zatvoren - mozda malcice mracan, ali bozanstvenog i punog zvuka, muzikalnost par excellence.

Sto bi rekao jedan audiofil iz NS - zvuk EC se moze opisati kao najfiniji somot. Mozda pomalo romanticno opisano, ali meni se svidja :listen

Mislim da se slažemo, reÄ je samo o razliÄitoj terminologiji. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Bilo bi zanimvljivo kada bi svaki Dyna vlasnik naveo :model,amplifikaciju,zv.kablove ,kvadraturu u kojoj slusa.

Mislim da bi tek onda doslo do pravih razmena iskustava.

Tako bi na jednom mestu,ovde u clubu,uvek azuriran citirajuci prethodne upise, postojao koristan pregled . :crno-na-belo

:wave2

Link to comment
Share on other sites

.Bilo bi zanimvljivo kada bi svaki Dyna vlasnik naveo :model,amplifikaciju,zv.kablove ,kvadraturu u kojoj slusa.

Mislim da bi tek onda doslo do pravih razmena iskustava.

Tako bi na jednom mestu,ovde u clubu,uvek azuriran citirajuci prethodne upise, postojao koristan pregled . :crno-na-belo

:wave2

Konstruktivan i zanimljiv predlog i podrzavam isti

PS ............... I Jimmy je deo kluba zaboravi - ima nas dosta, a Milosu se izvinjavam kao i svakom koga nisam pomenuo. Izmedju ostalog neka se postom upisu svi vlasnici DY . Citiram Pionira ; Bilo bi zanimvljivo kada bi svaki Dyna vlasnik naveo :model,amplifikaciju,zv.kablove ,kvadraturu u kojoj slusa. i jos po neka slika i Raj za oci :wave2

Link to comment
Share on other sites

Konstruktivan i zanimljiv predlog i podrzavam isti

PS ............... I Jimmy je deo kluba zaboravi - ima nas dosta, a Milosu se izvinjavam kao i svakom koga nisam pomenuo. Izmedju ostalog neka se postom upisu svi vlasnici DY . Citiram Pionira ; Bilo bi zanimvljivo kada bi svaki Dyna vlasnik naveo :model,amplifikaciju,zv.kablove ,kvadraturu u kojoj slusa. :wave2

Podrzavam ideju i postavljam link ka mojoj temi na Agoraquest Forumu gde je sve objasnjeno i uslikano (na 7 strana), od pocetaka pa do aktuelnog sistema u kojem sviraju moji Dynaudio lepotani.

http://www.agoraquest.com/viewtopic.php?topic=39742&forum=51

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Naravno, razmena iskustava i saveti uvek dobrodošli. Podržavam Pionirov predlog. :wave2

Bilo je već fotki na ovoj temi, kutije su X12. Amplifikacija je Expo - combo preamp/amp 3010s2 a od skoro je u sistem uskoÄio i dac. ZvuÄniÄki je Qed X-Tube XT-300.

Trenutno sam u fazi ekperimentisanja sa strujom, plan je da se u neko skorije vreme pozabavim sa zvuÄniÄkim mada daleko od toga da nisam zadovoljan ovim. Prvo Å¡to mi pada na pamet je Chord Odyssey, kakva su vaÅ¡a iskustva, Å¡ta je dobar match?

Soba je nekih 14 kvadrata. Postavio sam model sobe da se vidi kako cela ta skalamerija izgleda. :)

post-11682-0-52176000-1335348309_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Konstruktivan i zanimljiv predlog i podrzavam isti

PS ............... I Jimmy je deo kluba zaboravi - ima nas dosta, a Milosu se izvinjavam kao i svakom koga nisam pomenuo. Izmedju ostalog neka se postom upisu svi vlasnici DY . Citiram Pionira ; Bilo bi zanimvljivo kada bi svaki Dyna vlasnik naveo :model,amplifikaciju,zv.kablove ,kvadraturu u kojoj slusa. i jos po neka slika i Raj za oci :wave2

Hvala g.Predsednice :thumbsup2 A evo da zapljunem i ja (mada sam jece ubacio iste slike u "vasi sistemi"). Sledeci sistem se slusa u skoro 15m2 (uskoro ce malo veci ali i srazmerniji prostor):

Dynaudio Audience 52

Sony TA E1000ESD preamp

Sony TA N55es power amp

Sony TCK620 dek

Sony CDP XE800QS

Oehelbach Rattle Snake 3 zvucnicki

Mogami/Neutrik interkonekt

DIY stalci, Dynaudio Stand 4 kopija

Link sistema u "vasi sistemi" : http://www.hi-files....i-hi-fi-sistem/

post-23311-0-33054900-1335348887_thumb.j

post-23311-0-61589500-1335348891_thumb.j

post-23311-0-09615400-1335348907_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...