Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

Kupiti zvucnik vise klase,sa vecim zahtevima moze da ispadne financijsko prokletstvo.Ko ima novaca super,ko nema nek' dobro razmisli.Meni je tako nesto izvuklo dosta novaca i vremena iz novcanika(i jos izvlaci) da bi zadovoljio samo ono sto trazi zvucnik,i zaista proradio je tek na kraju.Mislim,skoro na kraju jer onda takav amp lepo otkrije da tu treba i bolji izvor zvuka,i kraja skoro da nema...Mozes na kraju i da dodjes u situaciju da se pitas sta mi je sve ovo trebalo,kolika bi mi bila muzicka kolekcija bez ove zabave i sl. ,tako da Anubiusov savet uopste nije los.Bez probe sa Arcamom nebi trebao raditi po meni nista.Najlakse je uzeti povoljan bolji zvucnik,mene je to u startu kostalo samo 200-300E doplate za zvucnike,a zavrsilo se sa 5-6-7... puta vise novaca za ostatak sistema.Poput one price o besplatnoj ulaznici,i paprenom izlasku...

Link to comment
Share on other sites

Kupiti zvucnik vise klase,sa vecim zahtevima moze da ispadne financijsko prokletstvo.Ko ima novaca super,ko nema nek' dobro razmisli.Meni je tako nesto izvuklo dosta novaca i vremena iz novcanika(i jos izvlaci) da bi zadovoljio samo ono sto trazi zvucnik,i zaista proradio je tek na kraju.Mislim,skoro na kraju jer onda takav amp lepo otkrije da tu treba i bolji izvor zvuka,i kraja skoro da nema...Mozes na kraju i da dodjes u situaciju da se pitas sta mi je sve ovo trebalo,kolika bi mi bila muzicka kolekcija bez ove zabave i sl. ,tako da Anubiusov savet uopste nije los.Bez probe sa Arcamom nebi trebao raditi po meni nista.Najlakse je uzeti povoljan bolji zvucnik,mene je to u startu kostalo samo 200-300E doplate za zvucnike,a zavrsilo se sa 5-6-7... puta vise novaca za ostatak sistema.Poput one price o besplatnoj ulaznici,i paprenom izlasku...

Potpuno te razumem, i ja sam dosao u takvu situaciju...

Daj i meni malo toga, brate! :)

Link to comment
Share on other sites

Pa u svetu hife uglavnom se ide napamet i na savet drugih.

eto ja sam vecinu stvari uzimao na osnovu na savete korisnika i casopisa i ucio,ucio i zahvalan sam na tome

a jednu jedinu stvar sam uradio smisljeno i na dugo poznavanje i KORISCENJE tj. OZENIO sam se, dugo poznatom i sad zivim sa hijenom.

nema druze pravila.samo napred

:D :D :D

Kralju!!! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Ja sam u prvom svom odgovoru na pitanje i napomenuo da nisam slušao tu kombinaciju (Dy-Arcam) već odvojeno, i da dalje samo pretpostavljam. Ako si ti slušao u kombinaciji sa audience 60 i radilo je dobro, onda će sa 72 da radi još bolje pošto su 72-ojke dosta bolje kutije od 60, a nisu mnogo teže za teranje.

To da si slusao A28 mogu da poverujem uz, ne zameri, blagu simnju jer znam i koliko ih je za ove cetiri godine prodato i gde su otisli tako da su sanse zaista malie do nikakve ali ... sve je moguce, prihvatam.

Ipak, treba imati na umu da je Äovek iz BiH, da izgleda kupuje napamet i da nema Å¡anse da proba pre kupovine. Dakle, koliko god 72-ojke dobro radile sa Arcamom, siguran sam da će joÅ¡ bolje raditi sa nekim EC ili Moon-om, ili neÄim sliÄnim. Odatle i moj savet da se ide na praktiÄnije reÅ¡enje.

E vidis... tu se mi esencijalno ne slazemo u pristupu "problemu". Ja apsolutno nisam siguran da ce a28 biti inferioran u odnosu na pocetne modele EC i Moon. Mozda i hoce, ne znam... , verovatno jer su i oni oko 50% skuplji pa je to i za ocekivati ali nisam cuo i ne mogu da tvrdim... koga zanima treba da proba pa iznese svoj sud koji se moze razlikovati od mog ili tvog suda.Nisam ja u poziciji da na ovom mestu detaljno "bistrim tu politiku", razumeces... Sto se tice jacih modela EC i Moon verujem da bi deklasirali A28 sa lakocom ali to su uredjaji 2x skuplji pa se i nije cuditi sto bi tako bilo... Te skuplje modele sam imao prilike da slusam i to su daleko bolja pojacala od Arcam A28. Bez dileme.

Zelim samo da zakljucim sledece: Svestan sam da kolega Trouble moze imati problem sa probanjem zvucnika pre kupovine. Ja sam izneo svoje iskustvo u vezi DY/Arcam kombinacije. Pozitivno. Ne bih voleo da na osnovu mog iskustva kolega Trouble "prelomi stvar" i kupi A72 "na slepo"... Ako mu se kombinacija ne dopadne osecao bih se lose sto je moj "glas za" prevagnuo i pomerio jezicak na vagi u pravcu pozitivne odluke... Toliko.

Link to comment
Share on other sites

Taj covek koji prodaje 72 - ke ima i Audience 50 koje su u dosta boljem stanju i ako je soba do 20 ak m2 mozda moze biti bolji izbor - usput i jeftinije za 200 - 300e.. Ja nekako volim kad je bas refleks pozadi , ne volem to od napred a i verovatno su i lakse za pogon :wave2

Link to comment
Share on other sites

Taj covek koji prodaje 72 - ke ima i Audience 50 koje su u dosta boljem stanju i ako je soba do 20 ak m2 mozda moze biti bolji izbor - usput i jeftinije za 200 - 300e.. Ja nekako volim kad je bas refleks pozadi , ne volem to od napred a i verovatno su i lakse za pogon :wave2

Isti sam savet i ja dobio i testirao ga kao uspesan, tako da.. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Kupiti zvucnik vise klase,sa vecim zahtevima moze da ispadne financijsko prokletstvo.Ko ima novaca super,ko nema nek' dobro razmisli.Meni je tako nesto izvuklo dosta novaca i vremena iz novcanika(i jos izvlaci) da bi zadovoljio samo ono sto trazi zvucnik,i zaista proradio je tek na kraju.Mislim,skoro na kraju jer onda takav amp lepo otkrije da tu treba i bolji izvor zvuka,i kraja skoro da nema...Mozes na kraju i da dodjes u situaciju da se pitas sta mi je sve ovo trebalo,kolika bi mi bila muzicka kolekcija bez ove zabave i sl. ,tako da Anubiusov savet uopste nije los.Bez probe sa Arcamom nebi trebao raditi po meni nista.Najlakse je uzeti povoljan bolji zvucnik,mene je to u startu kostalo samo 200-300E doplate za zvucnike,a zavrsilo se sa 5-6-7... puta vise novaca za ostatak sistema.Poput one price o besplatnoj ulaznici,i paprenom izlasku...

Link to comment
Share on other sites

Evo,nudim Schuci moje ampove,LF55 i Yamahu A-700, na slusanje pa neka napravi reviews.

Znam da mu je muka oko kablova ali jbg.osnivach je i mora da pomogne.

Posto Contour nisu jedine DY kutije koje je imao, uz iskustvo,mislim da moze da proceni .

A sto ne bi moglo...........

Link to comment
Share on other sites

A evo i nechega sa neta .Mene je interesovalo zbog Genesisa.

Wen es interessiert, ich habe mal meine persönlichen, daher ganz subjektiven Höreindrücke nachfolgend skizziert, alles mit DYNAUDIO Audience 70 (und SONY CDP-XA 50ES). Die Reihenfolge entspricht meiner Qualitätseinstufung, der (wie gesagt subjektiv für mich!) beste Amp oben:

1.Symphonc Line RG14, das beste je von mir an einer DYNAUDIO gehörte

2.Krell (300i?), Top-Auflösung und Präzision, etwas nüchtern-technisch, aber klasse

3.Ovtace V-40, atemberaubende Präzision, Bühne und Räumlichkeit, klingt minimal „wattig“

4.LUA 4040C, sehr lecker, präzise und räumlich

5.Rotel 972/981 Stereoplay Limited, angenhem rund und druckig, etwas Auflösung fehlte, etwas mehr Präzision im Bass wäre gut gewesen

6.Accuphase E-213, eher ne Enttäuschung, wenig Bühne, wenig Raum etwas schlapp

7.Marantz PM-17, tonal o. k., zu wenig Dynamik für die Dyns (zu schlapp)

8.Creek A 50iR, erstaunlich dynamisch für die kleine Box, aber zu stramm (hart), zu drahtig, der Bass macht eher „plopp“ als „plong“, es fehlt musikalische Wärme

8a. (neue Erfahrung) Heed Obelisk. Unvorstellbar klar, räumlich und röhrig-warm, Einstiegs-High-End-feeling, nach längerem Hören fällt mangelnde bass-Präzision und Auflösung auf. Immerhin sehr lecker fürs Geld!

9.Music Hall A25.2 sehr schön fließend, musikalisch, guter Raum, erstaunlich für das Geld, ein wenig zu kraftlos

10.AVM Evolution A2, sehr klar, tonal richtig aber zu technisch, nüchtern, zu emotionslos, zu schlapp

11.Marantz 7200, musikalisch fließend, angenehm, aber zu schlapp (kein Druck)

12.Mission Cyrus 7, zu wenig Auflösung, zu „mittig“, etwas unpräzise/rauh

13.Audio Analogue Puccini, enttäuschend, Stimmen zu gepresst, nicht offen

14.NAD 350, NAD 320 BEE, wie alles von NAD erstaunlich druckig, aber zu dunkel angestimmt, nicht offen, klingt an DYNAUDIO, als wenn ne Decke vor den LS ist. Was mich ärgert: während die Sänger bei anderen Amps und Kopfhörer (Quercheck) wie angenagelt aus der Mitte kommen, hängen sie bei NAD oft leicht nach links oder rechts, solche Kanalfehler (Poti?) mag ich gar nicht.

15.Rotel 1062, aua, Höhen zu rauh, klingt, als wolle die Sängerin sich ständig räuspern

16.Creek 4330, zu schwach für die Dyns

17.Denon PMA 1500 RII, aua, zu heftiger Bass, eindeutig zu übertrieben

18.Naim Vor-/ End-Kombi. Geht gar nicht. Zu "dünn", nicht homogen, Bässe, Mitten, Höhen da, aber jeweils irgendwie "isoliert", nicht zusammenhängend, als wären "Frequenzlöcher" dazwischen. Anschaltknacken in den LS (aua!) wie schon mehrfach bei Naim gehört. 50Hz-Brummen in den LS, wie schon mehrfach bei Naim gehört. Keine Ahnung, was die Naim-Jünger daran gut finden.

18a. (neue Erfahrung) Naim 5i. Siehe 18

19.Advance Acoustic MAP 103. Eindeutige tonale Fehler, da hilft auch der Druck nicht, keine Chance gegen NAD 320BEE, obwohl viel geschwärmt wird.

Link to comment
Share on other sites

hvala svima napokon nesto konstruktivno od svih bez prepucavanja.dok se ne skupe sredstva za kupovinu koja nije uslovljena zamjenom tannoya uzivat cemo u onome sto imamo.malo skretnica malo kabalovanja pa sta dobijem.

Glas razuma :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se samo vodio primerom koji je Mladja dao a na koji je par postova kasnije odreagovao anubis i osporio logiku.

Znaci po mom miljenju (bolje reci razumevanju gore boldovanog) ispada da bi se pojedini model DY cuo u najboljem svetlu treba ispred njega staviti "deset" puta skuplju amplifikaciju. Meni to nije "racunica". Ako nekome jeste, ja nemam nista protiv.

ja sam dao primer koji bi englezi iz cuga prihvatili jer vole tu vrstu kombinatorike (kvalitetan izvor i ampovi a monitor kutije) ali to ne znaci da C 1.4 nece sjajno raditi uz ECI 5 ili Moon 3.3 naprotiv. Ovo su najcesce kombinacije koje sami prodavao sa C 1.4 sto nije slucajno. U ostalom od ponedeljka 26. Marta do kraja nedelje ce biti prikljucen C 1.4 na ECI 5 pa izvolite da ih cujete i uverite se da im nije potrebno milon wati snage i evra.

Link to comment
Share on other sites

ja sam dao primer koji bi englezi iz cuga prihvatili jer vole tu vrstu kombinatorike (kvalitetan izvor i ampovi a monitor kutije) ali to ne znaci da C 1.4 nece sjajno raditi uz ECI 5 ili Moon 3.3 naprotiv. Ovo su najcesce kombinacije koje sami prodavao sa C 1.4 sto nije slucajno. U ostalom od ponedeljka 26. Marta do kraja nedelje ce biti prikljucen C 1.4 na ECI 5 pa izvolite da ih cujete i uverite se da im nije potrebno milon wati snage i evra.

Posteno receno, dodjite - uverite se ...

Link to comment
Share on other sites

Slusao sam vise meseci audience a52 sa nad 352 pojacalom, to je bilo katastrofa, taj nad nije mogao da kontorolise te monitore nikako, pisao sam vec o tome na forumu, bass na tihom slusanju nije postojao a kad se malo pojaca razlivao se u duginim bojama :)

Mozda neki veci nad, onaj iz 37x serije moze da lepo pogura DY.

Link to comment
Share on other sites

Mozda neki veci nad, onaj iz 37x serije moze da lepo pogura DY.

Da pogura može, ali lepo ne može. Imao sam jedno vreme Nad 370 ili 372, zaboravio sam, i to je zvuÄalo dinamiÄki snažno i kontrolisano, ali sAm zvuk - tekstura, finese, 3D - missing in action.
Link to comment
Share on other sites

nije to u mom slucaju bio taj NAD koji sam napisao tada, bio sam pobrkao cifre. to je bio onaj amp od preko 1500e svojevremeno sto ga je valjda gryphon uradio za NAD.

S300 najverovatnije...pretrazi po forumu,BokiToki ga je secirao ili neki njegov komanjon..prema nekim factory tour izvestajima od pre par godina (audiofil.net),ta S serija se koristila u fabrici...

B)

Link to comment
Share on other sites

S300 najverovatnije...pretrazi po forumu,BokiToki ga je secirao ili neki njegov komanjon..prema nekim factory tour izvestajima od pre par godina (audiofil.net),ta S serija se koristila u fabrici...

B)

Da, u pitanju je S300. Ja sam negde proÄitao da ipak postoje velike razlike izmeÄ‘u ovog NAD-a i Gryphon-a, ako se setim gde postovaću.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...