Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

gfx, u pitanju je automatsko zakljucavanje logovanja, nakon nekoliko neuspesnih... verovatno usled pogresne sifre.

To je sistemski (softverski) napravljeno tako, da bi se sprecili napadi raznih robota, hakera itd.

To apsolutno nema nikakve veze sa moderacijom foruma.

Ljubo, ja ne pravim takve greske kod logovanja, to mi se do sada nije desavalo, ali to zaista nije bitno, mislim da bi tek diskusija o tome bila cist besmisao. Mozda samo ruzna koincidencija. Bilo, proslo, sve OK.

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Da ne budu samo hvalospijevi ajmo malo i opozicije...

Ovo je u korist vaseg kulta:

Al moram da priznam da do sada ni jedan DYN me nije bacio u razmisljanje samo iz 2 razloga:

1.Mladja i njegove reprezentacije - razlog - licno vidjenje stvari i prica koja ako baratate literaturom je krajnje subjektivna u odnosu na objektivno stanje i predstavljanje jeftinih tkzv sistema sa kranje skupom kablazom i napajanjem.

2.Definitivno mogu da na svakom modelu definisem sta iz kog drivera izlazi i gde mu je secena skretnica da stvar bude jos gora po kutije tipa Safira gde svaka zvucna jedinica svira za sebe.(nazalost to je izaslo kao komentar moje drage)

Za razliku od starije generacije Totema koji su me jedno vreme uveseljavali kod jednog od nasih HI FI entuzijasta za AR-om u pobudi.

Al da ne trujem previse ako se vama taj koncept dopada onda cemu ja sve ovo :type u tastaturu....

ZIVELI :wave2

Napraviti dobar drajver nije isto Å¡to i napraviti dobar zvuÄnik. Meni se isto ne dopada kako su integrisali drajvere u sve kutije koje sam sluÅ¡ao. Sviraju svaki za sebe i svaka kutija za sebe. To je stvarno možda i dobro za produkciju, pa me i ne Äudi zaÅ¡to su ih odabrali za tu namenu. Tu je svakako obilje detalja, ali veoma raslojenih i meni je veoma teÅ¡ko da ih spojim u jednu celinu, jedan stage, jedno muziÄko delo. Možda bi sve to leglo ako se sluÅ¡a na velikoj udaljenosti. Ali Å¡to reÄe Pecass razumem i podržavam one koji to gotive. SliÄan utisak ostavljaju i Yamaha NS-10. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Napraviti dobar drajver nije isto Å¡to i napraviti dobar zvuÄnik. Meni se isto ne dopada kako su integrisali drajvere u sve kutije koje sam sluÅ¡ao. Sviraju svaki za sebe i svaka kutija za sebe. To je stvarno možda i dobro za produkciju, pa me i ne Äudi zaÅ¡to su ih odabrali za tu namenu. Tu je svakako obilje detalja, ali veoma raslojenih i meni je veoma teÅ¡ko da ih spojim u jednu celinu, jedan stage, jedno muziÄko delo. Možda bi sve to leglo ako se sluÅ¡a na velikoj udaljenosti. Ali Å¡to reÄe Pecass razumem i podržavam one koji to gotive. SliÄan utisak ostavljaju i Yamaha NS-10. :wave2

Svako od nas ima sasvim drugaciju percepciju zvuka, pa i svega ostalog, kada su cula i centralni nervni sistem u pitanju.

Moja supruga i ja svakoga dana konstatujemo koliko nam se procesi razmisljanja razlikuju, a na kraju stizemo do istog ili veoma slicnog rezultata, samo razlicitim putevima (bavimo se istim poslom).

Link to comment
Share on other sites

Svako od nas ima sasvim drugaciju percepciju zvuka, pa i svega ostalog, kada su cula i centralni nervni sistem u pitanju.

Moja supruga i ja svakoga dana konstatujemo koliko nam se procesi razmisljanja razlikuju, a na kraju stizemo do istog ili veoma slicnog rezultata, samo razlicitim putevima (bavimo se istim poslom).

To je taÄno. Postoji samo jedna mala sitnica. Pecass-ove komentare sam primetio odavno i velikom merom su se poklapali sa mojim miÅ¡ljenjem. Tek kasnije kada sam shvatio ko stoji iza tog imena stvari su mi postale mnogo jasnije. Radi se o iskusnom i dobro utreniranom profesionalcu od koga možemo svi mnogo da nauÄimo. I moja malenkost je veći deo svog života provela sa obe strane mikrofona, rad za mix pultom... Daleko od toga da sebe stavljam u istu ravan sa njim, ali Äovek nauÄi poneÅ¡to baveći se tim poslom a meni je naroÄito drago kada potvrdu toga naÄ‘em u njegovim komentarima. U svakom sluÄaju shvatite ove komentare dobronamernim i za nijansu previÅ¡e kritiÄkim. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Nemoj samo mene neko da poveze sa ovim desavanjima, mada stvarno ne volim kada neko ruzno pise o Dynaudio zvucnicima. :evil:

Ma sta pise, misli. :nono

Kolega mislim da nema potrebe da imamo tako iskljucive i odbojne a moze neko da shvati i neprijateljske stavove prema neistomisljenicima, svi koji drugacije misle su uvek dobrodosli na ovoj temi

Treba da se drzimo postovanja razlicitosti misljenja i uvazavamo , sagledamo i argumentovano odgovorimo na svaki post , iako on zadire ponekad u nesto sto svako od nas mozda ne voli i ne prija mu . To se zove sirina i zato pokazimo je ....

Znaci Cenzure bez , a veze ne pale, nismo mi Dyna... - ovci korumpirani , osioni , ostrasceni , trvdoglavi - naprotiv volimo borbu i ne lazemo, ha kazu Danci ne lazu tako i mi :wave2

Link to comment
Share on other sites

...cupavac 20cm dole...

Kunem se zivotom ...

:eek::eek:

Jel moguce? Pa to ko kod mene. :oops:

Cijim zivotom se kunes? Komsijinim? :P

Suco,

bez pretenzija da umanjujem kvalitet Dyna za koji bih se svakako uvek pre odlucio nego za Usher moram da konstatujem da se u tvom postu koji sam malo "skratio" najpre moze videti poredjenje dva potpuno razlicita sistema u dve potpuno rzlicite prostorije. Jedina zajednicka tacka i je muzicki materijal koji je slusan tako da nisam iguran da je Usher koliko god ja ne bio ljubitelj istog bas toliko los kako se pokazao... Pitanje je i amlifikacije i ko zna cega sve ne.... Lepo iskustvo svakako ali mislim da definitivan sud na bazi Dyna je vrh, Usher je ***** je recimo malo "neumeren"... Bez ljutnje nadam se, samo licna opservacija. :)

Link to comment
Share on other sites

Napraviti dobar drajver nije isto Å¡to i napraviti dobar zvuÄnik. Meni se isto ne dopada kako su integrisali drajvere u sve kutije koje sam sluÅ¡ao. Sviraju svaki za sebe i svaka kutija za sebe. To je stvarno možda i dobro za produkciju, pa me i ne Äudi zaÅ¡to su ih odabrali za tu namenu. Tu je svakako obilje detalja, ali veoma raslojenih i meni je veoma teÅ¡ko da ih spojim u jednu celinu, jedan stage, jedno muziÄko delo. Možda bi sve to leglo ako se sluÅ¡a na velikoj udaljenosti. Ali Å¡to reÄe Pecass razumem i podržavam one koji to gotive. SliÄan utisak ostavljaju i Yamaha NS-10. :wave2

Vidis upravo ovo sve sto si naveo se strasno tesko dobija u sistemu i to je najtezi zadatak za jedan zvucnik tjst da napravi odnosno prenese to raslojavanje i strikanje u zvucnoj slici, gde ce svi instrumenti nekako da se rasporede i smeste

To moze da se nazove i pozornica u stereo separaciji levog i desnog zvucnika. Kod svakog hi - end zvucnika bilo koje firme kad to dobijes pobedio si, odnosno cuo si kako je produkcija zamislila da to zvuci .Ne vazi to samo za Dyna...cuo sam to na mnogim kvalitetnim sistemima ALI TAKO IH TREBAS PREPOZNATI bas onako kako si opisao :wave2

Znas koliko sam cuo skupih sistema, pisao sam o mnogim na raznoraznim temama , ako treba odvescu te u par njih kod poznanika i videces da svi to imaju u manje ili vise izrazenoj - opisanoj formi

Link to comment
Share on other sites

A odakle laje ker i odakle dolaze sanke ? :D

Å uco, ajde za potrebe eksperimenta probaj da desetak dana odmoriÅ¡ od foruma i da sluÅ¡aÅ¡ to Äudo koje već imaÅ¡ :wub: , pa onda otvori forum i saberi utiske koje si stekao sluÅ¡ajući.

NHF, Äitam kako te svrbi za zvuÄnike, pa predlažem prosti eksperiment. To je 10 (deset) dana, ne viÅ¡e.

Link to comment
Share on other sites

Svako od nas ima sasvim drugaciju percepciju zvuka, pa i svega ostalog, kada su cula i centralni nervni sistem u pitanju.

Moja supruga i ja svakoga dana konstatujemo koliko nam se procesi razmisljanja razlikuju, a na kraju stizemo do istog ili veoma slicnog rezultata, samo razlicitim putevima (bavimo se istim poslom).

Ma samo nek su nama drage :facehearts zive i zdrave i nema ljutis :cheers

Link to comment
Share on other sites

Vidis upravo ovo sve sto si naveo se strasno tesko dobija u sistemu i to je najtezi zadatak za jedan zvucnik tjst da napravi odnosno prenese to raslojavanje i strikanje u zvucnoj slici, gde ce svi instrumenti nekako da se rasporede i smeste

To moze da se nazove i pozornica u stereo separaciji levog i desnog zvucnika. Kod svakog hi - end zvucnika bilo koje firme kad to dobijes pobedio si, odnosno cuo si kako je produkcija zamislila da to zvuci .Ne vazi to samo za Dyna...cuo sam to na mnogim kvalitetnim sistemima ALI TAKO IH TREBAS PREPOZNATI bas onako kako si opisao :wave2

Znas koliko sam cuo skupih sistema, pisao sam o mnogim na raznoraznim temama , ako treba odvescu te u par njih kod poznanika i videces da svi to imaju u manje ili vise izrazenoj - opisanoj formi

To uopÅ¡te nije teÅ¡ko dobiti, kao Å¡to rekoh kupiÅ¡ Yamaha NS-10M i imaÅ¡ taj fazon. Da neke stvari pojasnim, ozbiljna produkcija se ne radi samo na jednim zvuÄnicima. Pored svih pobrojanih zvuÄnika u ovoj i u drugim temama koje su se tim bavile navešću i jedan kuriozitet. Naime, BBC je pored masteringa na svim svojim monitorima, finalni mastering radio na obiÄnom tranzistorskom mono zvuÄniku, ozbiljno uzimajući u obzir Äinjenicu da jedan veliki deo populacije na taj naÄin sluÅ¡a program. Taj segment koji si ti citirao je bitan za jednu fazu u snimanju a nikako za krajnji rezultat. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Da se drzimo cinjenica. Evo spisak opreme:

http://www.airstudio.../equipment.aspx

Zvucnici u vecini Dyno, ali ima i drugih.

Evo Å¡ta koriste za mastering:

Our choice of monitoring is of particular interest;instead of using the standard large studio monitors we have adopted an audiophile approach which gives us more detailed high fidelity reproduction. Our TAD Reference 1 monitors feature time-aligned, dual-concentric mid and top drivers, bringing a much greater degree of realism to the mix. These are driven by customised Trichord Research D300 mono block amplifiers.

Dakle nikako ne stoji Å ucina priÄa, citiram: "...da napravi odnosno prenese to raslojavanje i strikanje u zvucnoj slici...". Ko se iole bavio snimanjem zna da je citirani deo važan za jedan segment u pred-produkciji a za finalni rezultat - mastering, kao Å¡to vidimo u AIR Studios su se odluÄili za audiofilsku varijantu sa TAD zvuÄnicima.

Link to comment
Share on other sites

Evo Å¡ta koriste za mastering:

Our choice of monitoring is of particular interest;instead of using the standard large studio monitorswe have adopted an audiophile approach which gives us more detailed high fidelity reproduction. Our TAD Reference 1 monitors feature time-aligned, dual-concentric mid and top drivers, bringing a much greater degree of realism to the mix. These are driven by customised Trichord Research D300 mono block amplifiers.

Covek navede kako ima samo jedan par BM5 u celom studiju, odatle moja replika. :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

:eek::eek:

Jel moguce? Pa to ko kod mene. :oops:

Cijim zivotom se kunes? Komsijinim? :P

Suco,

bez pretenzija da umanjujem kvalitet Dyna za koji bih se svakako uvek pre odlucio nego za Usher moram da konstatujem da se u tvom postu koji sam malo "skratio" najpre moze videti poredjenje dva potpuno razlicita sistema u dve potpuno rzlicite prostorije. Jedina zajednicka tacka i je muzicki materijal koji je slusan tako da nisam iguran da je Usher koliko god ja ne bio ljubitelj istog bas toliko los kako se pokazao... Pitanje je i amlifikacije i ko zna cega sve ne.... Lepo iskustvo svakako ali mislim da definitivan sud na bazi Dyna je vrh, Usher je ***** je recimo malo "neumeren"... Bez ljutnje nadam se, samo licna opservacija. :)

Naravno slusao sam sistem tamo i svoj kod sebe , nisam imao priliku da te mrge probam kod sebe i stavim pored 3.3 a i mislim da bi bilo neizvodljivo. Ja sam ih tamo cuo , e vala ako nevaljaju mono blokovi od 8000 eura i zbog njih OGROMNI Usher od takodje 8000e radi kako radi onda sta da kazem. Moj komplet amp+pre + DIY kosta 3000e + Duna..3.3 polovne max 2.500e keveti koji bi ti zakljucak izveo da si bio na mom mestu aj da cujem. Koga bi optuzio za taj zvuk tamo od 20.000e, sta bi uradio da to popravis da bude bolje. Shvatas li taj sistem je izbacio sta je mogao i ja sam taj uporedio

Mozda drugi put cujem Mladjin sistem , tvoj xxx sistem , bilo ciji sistem i pravim paralelu sa xxx sistemom, navodim samo kao primer da bi me shvatio. Znaci opisujem kako je ta kutija radila u datom i predstavljenom sistemu a sta je ona mogla da uradi na ovom ili onom ampu, kablovima, xxx stvarima to me ne zanima

To moze da se prenese na pricu predstavljanja sistema na hi - fi shou po sobama, nek svako zakaci najbolje sto ima i nek prezentuje najbolji zvuk. Pa naravno ni to nije lako, zasto posle shou - a ljudi pricaju i prepricavaju sta su culi m, nikog ne zanima kako bi to radilo ovako ili onako s ovim ili s onim . Znaci pricas o onome sto si tog casa cuo i sta je tad bilo zakaceno

Morao sam nesto da zakljucim, soba je tamo bila malkice manja od moje radio je skup sistem sa kvalitetnom opremom znaci ja sam slusao sistem i sta taj setup moze i uporedio sa svojim i to napisao

Link to comment
Share on other sites

Elem, zakuvalo se ovde koliko vidim, pocele su i neke teorije zavere da se razvijaju... Ne mogu a da ne zapazim kako ovakvog pljuvanja nema na temama koje se ticu britanskih firmi? Marketing je cudo... :type

Zamolio bih Pecassa, ako mozes da nam navedes pozitivne primere zvucnih kutija kod kojih se ne cuje kako je rezana skretnica i kod kojih ne svira svaki drajver za sebe, vec onako kako ti smatras da treba. Naravno, mislim na kutije namenjene kucnom slusanju.

Na kraju, kako nas narod kaze, za dobrim konjem prasina se dize... :wave2

Link to comment
Share on other sites

Naravno slusao sam sistem tamo i svoj kod sebe , nisam imao priliku da te mrge probam kod sebe i stavim pored 3.3 a i mislim da bi bilo neizvodljivo. Ja sam ih tamo cuo , e vala ako nevaljaju mono blokovi od 8000 eura i zbog njih OGROMNI Usher od takodje 8000e radi kako radi onda sta da kazem. Moj komplet amp+pre + DIY kosta 3000e + Duna..3.3 polovne max 2.500e keveti koji bi ti zakljucak izveo da si bio na mom mestu aj da cujem. Koga bi optuzio za taj zvuk tamo od 20.000e, sta bi uradio da to popravis da bude bolje. Shvatas li taj sistem je izbacio sta je mogao i ja sam taj uporedio

Suco, ja ne sporim da tvoj sistem svira bolje od ovog "konkurentskog", cak i kad bih hteo (a nemam nameru) ne bih mogao jer ni jedan ni drugi nisam slusao.

Jednu stvar samo zaboravljas... slusao si nov sistem vs polovan. Tvoj sistem u osnovi kosta koliko i "konkurentski" ako ne i vise obzirom na Burmester od 12.000 E cene novog. Koliko kostaju danas Dyna u kategoriji tvojih + Accu preamp/amp. Realno, tvoj sistem je skuplji i za 50% mozda pa je i rezultat ocekivan. Mozda ovakva i ovolika razlika (kakvom je ti opisujes) u prezentaciji nije ali svakako bih se na "nevidjeno" ja, izmedju ova dva sistema kladio na tvoj.

Link to comment
Share on other sites

Elem, zakuvalo se ovde koliko vidim, pocele su i neke teorije zavere da se razvijaju... Ne mogu a da ne zapazim kako ovakvog pljuvanja nema na temama koje se ticu britanskih firmi?

Procitah temu iz pocetka i pljuvanje ne videh...

Da li bi bio ljubazan da mi (nam) napises stranicu thread-a i broj posta u kom si primetio pljuvanje(?); Ili je to samo i na ovoj temi prisutan "republikanski" sindrom?

Link to comment
Share on other sites

Elem, zakuvalo se ovde koliko vidim, pocele su i neke teorije zavere da se razvijaju... Ne mogu a da ne zapazim kako ovakvog pljuvanja nema na temama koje se ticu britanskih firmi? Marketing je cudo... :type

Mislim da ovolikim kvantitetom, a većim delom i kvalitetom demokratskog iskazivanja mišljenja možete samo da se ponosite. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Suco, ja ne sporim da tvoj sistem svira bolje od ovog "konkurentskog", cak i kad bih hteo (a nemam nameru) ne bih mogao jer ni jedan ni drugi nisam slusao.

Jednu stvar samo zaboravljas... slusao si nov sistem vs polovan. Tvoj sistem u osnovi kosta koliko i "konkurentski" ako ne i vise obzirom na Burmester od 12.000 E cene novog. Koliko kostaju danas Dyna u kategoriji tvojih + Accu preamp/amp. Realno, tvoj sistem je skuplji i za 50% mozda pa je i rezultat ocekivan. Mozda ovakva i ovolika razlika (kakvom je ti opisujes) u prezentaciji nije ali svakako bih se na "nevidjeno" ja, izmedju ova dva sistema kladio na tvoj.

Ima istine za ove cene sto si uporedio, moje je polovno ono novo ja sam samo uporedio trenutne razlike u parama pa podvukao tako crtu ali nebitno opet je mnogo para za ono sto sam cuo a tek vidis onolike mrgetine , ma da se uplasis :wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...