Jump to content


Dynaudio klub


suca77

Recommended Posts

Evo jedne zanimljive preuzete stranice http://www.audiofil.....asp?NewsID=185 od naseg kolege Alphe iz Zagreba koji je inace veliki poznavalac Dynau..i kojeg sa zadovoljstvom ocekujemo u nasoj Ligi.. :wave2

Sta mislite o starom Confidence 3 i Conf... 5, kazu svi da su extremno dobre. Cuo sam i da stari Contour 4 jako OZBILJNA kutija sa T330 ( kostao 20.000dm ), samo sto su izgleda te stare serije jako problematicne za pogon

Link to comment
Share on other sites

Evo jedne zanimljive preuzete stranice http://www.audiofil.....asp?NewsID=185 od naseg kolege Alphe iz Zagreba koji je inace veliki poznavalac Dynau..i kojeg sa zadovoljstvom ocekujemo u nasoj Ligi.. :wave2

Sta mislite o starom Confidence 3 i Conf... 5, kazu svi da su extremno dobre. Cuo sam i da stari Contour 4 jako OZBILJNA kutija sa T330 ( kostao 20.000dm ), samo sto su izgleda te stare serije jako problematicne za pogon

Ja bih ti predlozio da se "upgrade-ujes" prema novijim modelima. :listen

Link to comment
Share on other sites

StiÄem utisak da je Suca izuzetno lak na obaraÄu... :lol: PrekjuÄe oduÅ¡evljen svojim sistemom (verovatno s razlogom), juÄe već prodao zvuÄnike, a joÅ¡ ne zna Å¡ta bi uzeo. Odnosno, ima ideju, ali su u pitanju preskupi zvuÄnici - a ne primećuje da su, po karakteristikama, potpuno neadekvatni.

Zaista ne vidim mesta žurbi, pogotovo kada postojeća konfiguracija već dobro svira. Ja zastupam ideju da su zvuÄnici kljuÄ svega, i da dalja ulaganja u tom smeru mogu biti znatna, sa neizvesnim rezultatom. Predlažem da domaćin malo o'ladi, skuplja pare i prati situaciju na tržiÅ¡tu. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Evo jedne zanimljive preuzete stranice http://www.audiofil.....asp?NewsID=185 od naseg kolege Alphe iz Zagreba koji je inace veliki poznavalac Dynau..i kojeg sa zadovoljstvom ocekujemo u nasoj Ligi.. :wave2

Sta mislite o starom Confidence 3 i Conf... 5, kazu svi da su extremno dobre. Cuo sam i da stari Contour 4 jako OZBILJNA kutija sa T330 ( kostao 20.000dm ), samo sto su izgleda te stare serije jako problematicne za pogon

Sta mislimo o Confidence 5 . . . . :plakanje

http://www.ebay.de/itm/Dynaudio-Confidence-5-HIGH-END-Lautsprecher-Kirsche-/150765056444?pt=DE_Lautsprecher_Martin&hash=item231a4c31bc

Link to comment
Share on other sites

Evo jedne zanimljive preuzete stranice http://www.audiofil.....asp?NewsID=185 od naseg kolege Alphe iz Zagreba koji je inace veliki poznavalac Dynau..i kojeg sa zadovoljstvom ocekujemo u nasoj Ligi.. :wave2

Sta mislite o starom Confidence 3 i Conf... 5, kazu svi da su extremno dobre. Cuo sam i da stari Contour 4 jako OZBILJNA kutija sa T330 ( kostao 20.000dm ), samo sto su izgleda te stare serije jako problematicne za pogon

Samo jedan osvrt: T330 jeste odliÄan drajver, ali dosta zavisi i od implementacije. Ovaj Å¡to sam ga sluÅ¡ao je imao hornu specijalno projektovanu za njega, a Dynaudio to ne radi tako da ćeÅ¡ teÅ¡ko dobiti takav zvuk iz fabriÄke kutije. Da ne priÄam da je do besvesti mereno i uklapano sa centralnim drajverom na najbolji mogući naÄin.

Link to comment
Share on other sites

Zaista ne vidim mesta žurbi, pogotovo kada postojeća konfiguracija već dobro svira. Ja zastupam ideju da su zvuÄnici kljuÄ svega, i da dalja ulaganja u tom smeru mogu biti znatna, sa neizvesnim rezultatom. Predlažem da domaćin malo o'ladi, skuplja pare i prati situaciju na tržiÅ¡tu. :cool:

Mudro .... I ja se slazem sa ovim, uradicu dekompresiju na ovoj dubini da mi pluca ne eksplodiraju ako brzo izronim . Jbga djavo mi neda mira, imam neke viskove to cu da isprodajem , bice budzet 2000e + moje kutije i pare od njih pa lagano kao sto ti rece

Rezultat sa Dyna.... u mom slucaju nije neizvestan, jer ako ove rado ovako bolji Dyn... ce raditi samo jos bolje :wave2

Link to comment
Share on other sites

Mudro .... I ja se slazem sa ovim, uradicu dekompresiju na ovoj dubini da mi pluca ne eksplodiraju ako brzo izronim . Jbga djavo mi neda mira, imam neke viskove to cu da isprodajem , bice budzet 2000e + moje kutije i pare od njih pa lagano kao sto ti rece

Rezultat sa Dyna.... u mom slucaju nije neizvestan, jer ako ove rado ovako bolji Dyn... ce raditi samo jos bolje :wave2

Ne diraj zvuÄnike, bolje ulaži u gramofon.

Ustvari, batali i gramofon, kupuj ploÄe, knjige, poklone....

Napravi pauzu od taÄno godinu dana, pa onda poÄni s igranjem.

Link to comment
Share on other sites

Napravi pauzu od taÄno godinu dana, pa onda poÄni s igranjem.

U pravu si, i ja sam mislio na neki duži period, samo nisam bio potpuno jasan. Koliko sam shvatio, ovi postojeći zvuÄnici, zapravo, odliÄno sviraju. Sledeći korak bi trebao da bude, zaista, promiÅ¡ljen korak napred. Na stepenicu viÅ¡e.

Link to comment
Share on other sites

Nesto veceras ucmalo na forumu(?)... :cry:

Da zapodenemo neku kavgu? :order

Napravi pauzu od taÄno godinu dana, pa onda poÄni s igranjem.

Kakva bre pauza od godinu dana, niko nije umro (daleko bilo, pu pu pu...) pa da se nosi crnina - slusaju Dynaudio kante, jos CELU godinu dana! Menjaj to pod hitno!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Moje prvo i konkretno pitanje je ... zbog cega ste se bas odlucili za Dynaudio fabriku, kako i kad ste shvatili da je to ono pravo i sta treba da se dogodi da bi mozda promeili Brand Dynaudio

Drugo... Posedujem Contoure 3.3 i zanima me sta bi po vama dobio prelaskom na 5.4 koji mi je najblizi budzetu ili eventualno na Confidence 2 za koji smatram da je mozda mali za mojih 80 m2 ili Confid... 4 za koji iskreno ne postoji trenutno mogucnost kupovine zbog cene .

Zamolio bih jos da mi neko objasni ima li razlike izmedju mog Contour - a 3.3 koji je kupljen 2002 i na cijim kartonima pise 25 godina Dynau.. Jubilej i obicnih iz 97 - 98 god kad su pocele da se proizvode. Ja sa primetio da moje imaju VBT konekcije za zv.... kablove pozadi.. pa me zanima sa cime su jos castili kupce na svoj rodjendan jer vidim da to praktikuju. Mozda je malo doradjena skretnica , mozda su stavili Ocos zice ITD

Primetio sa da takve uvek idu malo skuplje na Ebay - u. Takodje nije mi jasno zasto vise ne koriste kao u mojim 3.3 bas drivere 20 w 100 odnosno imaju 100mm voice cool

Meni niko nije odgovorio na ova pitanja... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Polako, javio se drtomaki. Javiće se joÅ¡ neko. Nije Rim napravljen za jedan dan. Nema potrebe za agit-prop metodama. Upoznao sam dosta ljudi koji su radili sa Dyn drajverima i koji ih dobro poznaju, umeće i oni da kažu po neku pametnu. Sa tehniÄke strane Dyn ima specifiÄan naÄin motanja drajvera, zahvaljujući kojem ima veću izdržljivost i manju efikasnost. Da popriÄamo malo o razlikama izmeÄ‘u osetljivosti i efikaksnosti. Hebi ga, ne vise svi na forumu svaki dan ko mi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...